تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Blackfire

کاربر سایت
May 18, 2014
73
نام
Sh!mA
ram 8
Gtx 760 oc 2gb ddr5
4130 core i3
power:Corsair 650v
motherboard:asus H81 plus
بازی سنگینی که میخوای اجراکن بعد بلافاصله alt و enterبزن بازی کوچک شه (از سایز تمام صفحه خارج شود .....) بعد از طریق تسک منیجر ببین cpu یا رم پر میکنی یا نه !!!!!

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
سلام .
من مشکل دما cpu دارم !
مدل سی پی یو پنتیوم4 هست و دماش بین 75 تا 85 درجه (دور فن 2700) هست. این دما با توجه به مدل طبیعی هست ؟!
توی نرم افزارهایی هم که دما رو نشون میدن به دو واژه aux و sys برخوردم که دمای اینا روی 100 درجه هست !!! اینا دقیقا به چی اشاره دارن ؟! دما مجموع یا مثلا چیز دیگه !؟
تشکر.
خمیر سیلیکون رو عوض کن، اگه درست نشد برو یه فن بخر واسش.

x155

کاربر سایت
Nov 8, 2013
34
بازی سنگینی که میخوای اجراکن بعد بلافاصله alt و enterبزن بازی کوچک شه (از سایز تمام صفحه خارج شود .....) بعد از طریق تسک منیجر ببین cpu یا رم پر میکنی یا نه !!!!!

نمیدونم کجای تسک منیجر نگاه کنم؟
ولی تو قسمت performance سی پی یو یوسیج زده 40 درصد
مموری زده 2.97 gb

Morgoth

کاربر سایت
Jan 15, 2009
1,656
نام
پوريا
سلام
چند وقت بود توی بازی Watch Dogs یه مشکلی داشتم, بعد از یه مدت بازی کردن, بازی یهویی شروع به افت فریم های ی وحشتناک می کردع فریم تا 5 6 می یومد پایین. در حالی که در حالت عدی بین 30 تا 50 فریم می گیرم. چند بار هم سر همین بازی driver کارت گرافیکم crash می کرد.
اول فکر می کردم مشکل از بازیه. ولی از دیروز تا حالا چند بار سر BF:h هم همین طوری شده! فریم به طور ناگهانی میاد پایین! می رسه به 5 6 در حالی که 60 فریم می گیرم!
وقتایی هم که بازی این طوری می شه صدا ی بازی هم یه جور عجیبی می شه! انگار داره نویز می یفته!
امروز یه blue screen با ارور whea_uncorrectable_error هم داد!
مشکل از کارت گرافیک ـه؟ لازمه تعویض بشه؟ یا مشکل از بازی هایی که گفتم؟

arad1

کاربر سایت
Aug 26, 2011
21
عرض سلام خدمت استاد عزیز فرشید خان
قربان من باز کارم گیر کرد مزاحم شما شدم.غرض از مزاحمت یکی از سیستم های محل کارم که قدیمی هست از دیروز روشن نشد و وضعیتش به اینصورته که خدمتتون عرض میکنم
بعد از زدن دکمه کیس تنها اتفاقی که می افته روشن شدن فن پاور و فن سی پی یو هست و همینطور چشمک زدن چراغ سی دی رام برای چند ثانیه و بعد اونم خاموش میشه.فن گرافیک خاموشه و مانیتور هم همینطور کیبورد و ماوس هم اصلا روشن نمیشن
روی مین بورد یه ال ای دیه نارنجی رنگ روشنه که زیرش نوشته شده dimm_led_conn
حالا بزرگوار تشخیص شما چی هست؟قابل تعمیر هست یا کارش تمومه؟.لطفا راهکاررو بفرمایید تا همونو انجام بدم.قبلا هم از لطفتون ممنون

salar_dariush

کاربر سایت
Mar 14, 2011
4,372
کسی نیست جواب ما رو هم بده؟؟؟؟؟؟ :|

فکر کنم پروت هاردت گشاد شده...منم یه هارد دارم اینجوری شده بود ،یه پلیت داره که پورت کابل رو نگخ میداره اونو فشار دادم که سوکت رو بهتر نگه داره..در نتیجه درست شد...

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
سلام
چند وقت بود توی بازی Watch Dogs یه مشکلی داشتم, بعد از یه مدت بازی کردن, بازی یهویی شروع به افت فریم های ی وحشتناک می کردع فریم تا 5 6 می یومد پایین. در حالی که در حالت عدی بین 30 تا 50 فریم می گیرم. چند بار هم سر همین بازی driver کارت گرافیکم crash می کرد.
اول فکر می کردم مشکل از بازیه. ولی از دیروز تا حالا چند بار سر BF:h هم همین طوری شده! فریم به طور ناگهانی میاد پایین! می رسه به 5 6 در حالی که 60 فریم می گیرم!
وقتایی هم که بازی این طوری می شه صدا ی بازی هم یه جور عجیبی می شه! انگار داره نویز می یفته!
امروز یه blue screen با ارور whea_uncorrectable_error هم داد!
مشکل از کارت گرافیک ـه؟ لازمه تعویض بشه؟ یا مشکل از بازی هایی که گفتم؟
برا منم اینطوری میشه بعضی مواقع!
فکر میکنم مشکلم سی پی یوی ضعیفم باشه حالا شما رو نمیدونم ولی هر چی هست از کارت گرافیک نیست چون همین چند وقت پیش عوض کردم!
برا منم بعضی مواقع بعد از چند وقت بازی کردن فریم میاد پایین و بیشترین حدشو توی WD دیدم توی بازی های دیگه ندیدم! که وقتی میومدم بیرون و سیستمو ری استارت میکردم و میرفتم تو بازی درست میشد!

kn!ghtf@ll

کاربر سایت
Feb 15, 2014
765
نام
مزدک
سلام به همگی...دوستان من یک مشکلی دارم یکدفعه صدا سیستمم قطع میشه خود به خود مثلا دارم با کامپیوتر کار میکنم درسته هستش صدا ولی بعد از اینکه خاموش روشنش میکنم صدا قطع میشه و اصلا صدای بالا امدن ویندوز و رفتن تو درایوام و فولدرام و صدای این جور چیزا نمیاد یکدفعه قطع میشن مشکلش چیست ?:d

Karchect

hardcore will never die, but you will
کاربر سایت
May 26, 2010
4,989
نام
کیان
من یدونه usb hub a4tech گرفتم ولی فقط فلش رو میاره بالا!
دو تا هارد اکسترنال دارم، وقتی میزنم بهش صدای وصل شدن usb ویندوز میاد ولی بالا نمیاره هارد ها رو

mahabadi13740

کاربر سایت
Nov 6, 2012
35
سلام خدمت دوستان
با توجه به قیمت های سرسام آور کارت های گرافیکی مختص برای گیمرها که از 600 تومن به بالا شروع میشه ، دنبال این هستم که کارت فعلی خودم رو اورکلاک کنم.

اطلاعات چندانی در این باره ندارم .

کارت گرافیکی بنده : GT 630 2GB : MSI DDR3 هست .

منبع تغذیه : گرین 530 وات

MOHAMMAD369

کاربر سایت
Mar 5, 2007
679
نام
محمد
من یدونه usb hub a4tech گرفتم ولی فقط فلش رو میاره بالا!
دو تا هارد اکسترنال دارم، وقتی میزنم بهش صدای وصل شدن usb ویندوز میاد ولی بالا نمیاره هارد ها رو

منم ازینا داشتم حتی از مدلی که آداپتور داره اما جوابگوی برق هارد نیست.
من از کابل 1.5 متری برای هارد استفاده میکنم .

best2best

کاربر سایت
Jul 25, 2013
101
نام
محسن
سیستم من در انجام کار یک دفعه خاموش می شه و بعد بعد 3 یا 4 ثانیه بعد روشن می شه دمای قطعات رو هم چک کردم همه چیز درسته نوسان برق هم که محافظ دارم اما نمی دونم جلو نوسان رو می گیره یا نه
1- ایا ممکنه از نوسان برق باشه ؟
2- ممکنه چیزی اتصالی داشته باشه توی کامپیتر؟
3- ممکنه مشکل سخت افزاری باشه ؟

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
سلام خدمت دوستان
با توجه به قیمت های سرسام آور کارت های گرافیکی مختص برای گیمرها که از 600 تومن به بالا شروع میشه ، دنبال این هستم که کارت فعلی خودم رو اورکلاک کنم.

اطلاعات چندانی در این باره ندارم .

کارت گرافیکی بنده : GT 630 2GB : MSI DDR3 هست .

منبع تغذیه : گرین 530 وات
فرق زیادی نمی کنه وقتی اورکلاک کنی، ولی خوب بفرمایید:http://forum.bazicenter.com/thread44872/
ولی بهتره که پول جمع کنی یه کارت جدید بگیری، چون نهایتا 2-3 فریم بیشتر بگیری!

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
سلام به همه ی دوستان....

یک فقره 5870 دارم که چندروز پیش وسط بازی (cs:go) یهو صفحه سیاه شد صدا بهم ریخت و کارت ورخص شد از اون موقع به بعد مادربرد بوقی رو میزنه که وقتی کارت نداشته باشی روی مادربوردت میزنه...... اون موقع یادم که همچی نرمال بود (100 فریم داشت میداد عین هلو) .......

حالا من از شما می پرسم میشه با دستگاه bga و reball کردن تعمیرش کرد؟؟؟؟ اگه آره آدم کاربلد سراغ دارید....

+

gpu کارت5870 از کجا میشه گیر اورد....؟

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر