تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

abouzar337

کاربر سایت
Jul 2, 2009
687
یه دو روزی هست که وقتی میخوام کامپیوتر محل کارم رو روشن کنم باید دو سه باری این دکمه power رو بزنم. یعنی تو دفعات اول و دوم روشن میشه و زود خاموش میشه ( یه چیزی تو مایه های روشن شدن چراغ قرمز جلو کیس و خاموش شدن ) و بعدش روشن میشه
لطفا راهنمایی کنین :)

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
یه دو روزی هست که وقتی میخوام کامپیوتر محل کارم رو روشن کنم باید دو سه باری این دکمه power رو بزنم. یعنی تو دفعات اول و دوم روشن میشه و زود خاموش میشه ( یه چیزی تو مایه های روشن شدن چراغ قرمز جلو کیس و خاموش شدن ) و بعدش روشن میشه
لطفا راهنمایی کنین :)
سلام. من تخصصی ندارم ولی از روی تجربه میگم میتونه در مرحله اول از پاور باشه و در مرحله بعد احتمال زیاد از مین بردتون هست ! حتما مین برد رو چک کنین خازن معیوب نداشته باشه !.

salamkaka

کاربر سایت
May 18, 2007
520
نام
MoHaMmAD
سلام
چند وقتی هست که وارد هر بازی که میشم(آفلاین-آنلاین) بعد ۵دقیقه بازی شروع به گیر(بازی اجرا میشه ولی به صورت اسلوموشن) کردن میکنه و فرقی نداره تنظیمات بالا باشه یا پایین چون قبلا باهمین تنظیمات براحتی اجرا میشدن
یه ۱۰دقیقه گیر میکنه بعد دوباره ۲-۳دقیقه به صورت روان اجرا میشه و...

ممنون میشم کمک کنین.

mohammadl021

کاربر سایت
May 26, 2011
2,757
نام
محمد امین
نمیدونم باید سوالمو اینجا بپرسم یا نه

ولی من جدیدا کارت گرافیکمو ابدیته آخرشو اینیستال کردم بعد دیگه کامپیوتر کارت گرافیکو نمیشناسه میزنه no driver find بعد برنامه کارت گرافیک بسته میشه

White Injun

کاربر سایت
Apr 19, 2014
525
نام
محمدصادق
سلام دوستان من به تازگی یه هارد جدید به سیستمم اضافه کردم بعد با نرم افزار HDtune توی قسمت تست سلامت ارور زیر رو میده
ukbyyxaxdi5cnceqsxiy.jpg

میخواستم بدونم این ارور دلیلش چیه؟ تو یه فروم خارجی دیدم نوشته که مشکل از کابل ساتا هست که اونم عوض کردم ولی مشکل نشد.در ضمن وقتی میخوام یه فایلی رو روش کپی کنم گاهی اوقات یه صدای عجیب غریبی میده. لطفا راهنمایی کنین.

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
سلام
یه چند وقتی هست که dvd rom کار نمیکنه!
برق بهش میرسه خودشم سالمه و کابلشم ردیفه!
eject میکنه ولی کلا به pc وصل نمیشه و تو دیوایس منیجر یه مثلث زرد کنارشه و ارور کدشم 19 هست!جالبیش اینه که از bios هم نتونستم کاریش کنم یعنی فکر کنم مشکل از win هم نیست!
یه dvd رام دیگه با usb وصل کردم به pc اونم بازم اینطوری شد درصورتی که رو netbook ام کار میکنه!registery هاشم reset کردم ولی بازم نشد!
اعصابمو خرد کرده....
+
با reset یه سری reg و پاک کردن ultra iso درست شد!

آخرین ویرایش:

jlk135

کاربر سایت
Jun 14, 2012
110
نام
جلال
میدونم جاش اینجا نیست ولی یه سوال
من یه سیستم دارم این مشخصات
vga: gt 630 2GB
Ram : 4 GB
cpu : i 2
win : 7 64bit
mainboard: ddr2
و در روز حدود 13 12 ساعت روشنه و در شب 8 ساعت
میخواستم ببینم شب برا دانلود شبانه میزارم رو دانلود به قطعاتش ضرر میزنه؟
یعنی زود تر میسوزن؟

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
میدونم جاش اینجا نیست ولی یه سوال
من یه سیستم دارم این مشخصات
vga: gt 630 2GB
Ram : 4 GB
cpu : i 2
win : 7 64bit
mainboard: ddr2
و در روز حدود 13 12 ساعت روشنه و در شب 8 ساعت
میخواستم ببینم شب برا دانلود شبانه میزارم رو دانلود به قطعاتش ضرر میزنه؟
یعنی زود تر میسوزن؟
خیر!
اگه اینطوری بود بره من 10 بار سوخته بوده تا الان!

NO ps3

کاربر سایت
May 5, 2009
2,161
نام
محسن
هارد اکسترنال من مشکل عجیبی پیدا کره تقریبا یه سالی میشه که فرمتش به raw تبدیل میشه و حجم کلی و فضای اشغال شده و فضای ازادو صفر میزنه جالبه که وقتی تو سیستم - لپتاب و سیستم دوستانم امتحان میکنم میزنه

do you want to format it?

ولی ایکس باکس به راحتی هاردو میشناسه:|
و محتویات هارد هم هیچ مشکلی نداره و پاک نشده من خودم بعد این قضیه سرچ کردم و نرم افزار mini tool power data دانلود کردم و هر 2 ماه یه بار مجبورم با این نرم افزار اطلاعاتمم بازیابی کنم (هر دفه 10 ساعت زمان میبره:(()وبعد 1 یا 2 ماه باز روزی ازنو8-|واقعا خسته شدم

اخه این چه مشکل مسخره ایه:|

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
خیر!
اگه اینطوری بود بره من 10 بار سوخته بوده تا الان!
سلام.
حرف شما رو تا حدودی قبول دارم ، روند فرسودگی قطعات خیلی کند هست.
ولی برای هارد دیسک ، دیسک نوری (که بیشتر مکانیکی هستند) و در درجات پایین تر بقیه قطعات بالاخره قابل مشاهده هست.

Odio

کاربر سایت
Dec 30, 2012
51
دوستان بعضی مواقع که سیستم رو میخوام روشن کنم تو همون صفحه اول دوسه تا بوق میزنه و ارور میده و باید ریست کنم که ویندوز بیاد بالا
مشکلش چیه؟ خیلی وقته این مشکلو دارم

kiapalang123

کاربر سایت
Jun 14, 2014
34
سلام
ببخشيد اگه جاش اينجا نيست چون جايه ديگه اي رو پيدا نكردم.
ميخوام يه فلش بخرم تو مشخصات نوشته "سرعت خواندن اطلاعات" و "سرعت نوشتن اطلاعات" يعني چي؟يه مثال ميزنيد؟

@mahmoud

کاربر سایت
May 22, 2009
1,078
نام
Mahmoud
سلام
ببخشيد اگه جاش اينجا نيست چون جايه ديگه اي رو پيدا نكردم.
ميخوام يه فلش بخرم تو مشخصات نوشته "سرعت خواندن اطلاعات" و "سرعت نوشتن اطلاعات" يعني چي؟يه مثال ميزنيد؟
سرعت خوندن/نوشتن دیگه اسمش روشه دیگه :D مثلا فرض کن یه فیلم رو میخوای بریزی تو فلش /اگه سرعت نوشتن فلشت 5MB/S باشه تو هر ثانیه ۵ مگ از فیلم رو کپی میکنه تو فلشت .حالا حساب کن مثلا برای یه فیلم ۷۰۰ مگ چقد طول میکشه.برا سرعت خوندن هم برعکس این قضیه مثلا میخوای فیلم رو از فلشت به سیستم کپی کنی.... البته این سرعتا اسمیه و ممکنه پایینتر از اون حد هم باشه ،پس به این هم دقت کن.
دوستان بعضی مواقع که سیستم رو میخوام روشن کنم تو همون صفحه اول دوسه تا بوق میزنه و ارور میده و باید ریست کنم که ویندوز بیاد بالا
مشکلش چیه؟ خیلی وقته این مشکلو دارم
شما یه دفعه رم رو از سیستم جدا کن و اتصالاتش رو اگه داری با یه اسپری اگه نه با دستمال کاغذی آغشته به کمی الکل یا بنزین شستشو بده و بعد خشک شدن دوباره سوار کن و از تنظیمات بایوس هم یه دفعه default کن ایشالا حل میشه.

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,195
نام
محمد
سلام تو تاپیک لپتاپ پرسیدم کسی جواب نداد. گفتم شاید اینجا کسی راهنماییم کنه . مشکلم اینه :
دوستان من لپتاپ lenovo Z510 - D رو خریدم . باهاش فقط League of legends بازی میکنم وقتی تو برق نباشه میرم تو بازی کلا کم میاره فریم ریت و همه چی پکیدست ولی میزنم تو برق درست میشه . شارژش هم فول باشه فرقی نمیکنه . چیکارش باید بکنم ؟ یعنی حتما برای بازی کردن باید تو برق باشه ؟

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام تو تاپیک لپتاپ پرسیدم کسی جواب نداد. گفتم شاید اینجا کسی راهنماییم کنه . مشکلم اینه :
سلام. مشکل دقیق شما رو نمیدونم ولی اینجا چندتا نکته هست !
اینکه وقتی لبتاپ ها به برق نیستند و روی باتری هستند، معمولا روی حالت Power Saving یا Battrey Saving قرار میگیرند که این میتونه به صورت یه نرم افزار خاص از طرف لنوو باشه که برای مصرف کمتر سیستم رو بهینه میکنه ... که البته تا حدی یا شاید کاملا قابل تغییر باشه (دقیق اطلاع ندارم).
و ضمنا شما سعی کنید برای بازی از گرافیک اصلی و مجزا سیستمتون استفاده کنید . روی بازی کلیک راست کنید و روی Run with graphics processor کارت nvidia خودتون رو انتخاب کنید. (البته روش برای ویندوز 7 هست)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر