تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
589
نام
امیر
سلام من با سیستمم که حدود 4-5 ماهه خریدم مشکل دارم .
چند بار این اتفاق افتاده . وقتی به مدت طولانی بازی کردم و بعد کامپیوترو خاموش کردم دیگه روشن نشده تا 10-15 دقیقه . بیشتر موارد باتری شو درآوردم تا دوباره روشن شه .
این سیستم منه :
CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8p67
VGA:ٍEVGA GEFORCE GTX 560 1GB
POWER:600W silverstone
چند تا نکته :
1. همیشه گزینه xmps از مادربورد روشن میزارم تا 1600 بشه وگرنه 1333 نشون میده
2. داخل کیس تو تا فن دارم که یکیشو جلوی گرافیگ گذاشتم (البته فکر کنم فرقی نکرده) کلی هم صدا دارن!

سوالی دارم که می دونم ربطی به اینجا نداره اما لطفا جواب بدید :
اگه به جای 560 یه 6870 می خریدم بهتر نبود چون ظاهرا هم قیمت هستند ؟ کلا نظرتون درباره این سیستم چیه ؟

amirrezanikpey

کاربر سایت
Nov 28, 2010
47
نام
امیررضا نیک پی
سلام به عزیزان
دوستان من لپ تاپ dell inspiron 5010 دارم و یک مشکل برام بوجود اومده و اونم اینکه صفحه نمایش لپ تاپم خراب شده که تو عکس زیر مشخصه میخواستم بدونم قابل تعمیره ؟ هزینش چقدر میشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید. دوستان منظورم اون سفیدی پایین صفحه هستش و جاهای دیگه که تو عکس به شکل مربع در اومده به خاطر عکسی هست که گرفتم.در ضمن بگم که امروز من بادستمال مخصوصش تمیزش کردم و اینجوری شد.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
یعنی تیک یا همون لگ میزنه درایو هم این اخریه نصبه

در اینصورت یا مشکل نرم افزاری هست که با نصب ویندوز حل میشه یا مشکل سخت افزاری که باید تعمی بشه، احتمال مورد دومی کمتر هست.

سلام من با سیستمم که حدود 4-5 ماهه خریدم مشکل دارم .
چند بار این اتفاق افتاده . وقتی به مدت طولانی بازی کردم و بعد کامپیوترو خاموش کردم دیگه روشن نشده تا 10-15 دقیقه . بیشتر موارد باتری شو درآوردم تا دوباره روشن شه .
این سیستم منه :
CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8p67
VGA:ٍEVGA GEFORCE GTX 560 1GB
POWER:600W silverstone
چند تا نکته :
1. همیشه گزینه xmps از مادربورد روشن میزارم تا 1600 بشه وگرنه 1333 نشون میده
2. داخل کیس تو تا فن دارم که یکیشو جلوی گرافیگ گذاشتم (البته فکر کنم فرقی نکرده) کلی هم صدا دارن!

سوالی دارم که می دونم ربطی به اینجا نداره اما لطفا جواب بدید :
اگه به جای 560 یه 6870 می خریدم بهتر نبود چون ظاهرا هم قیمت هستند ؟ کلا نظرتون درباره این سیستم چیه ؟

به نظر میاد مشکل از پاور باشه، از چیز دیگه ای نمی تونه باشه، با یه پاور دیگه تعویض کن و یه مدت تست کن ببین چی میشه
نکته اول شما هم طبیعی هست و باید اینطور باشه!
نکته ی دوم هم فکر نکنم مشکل حرارتی داشته باشی که فن اضافی بخواد.

سلام به عزیزان
دوستان من لپ تاپ dell inspiron 5010 دارم و یک مشکل برام بوجود اومده و اونم اینکه صفحه نمایش لپ تاپم خراب شده که تو عکس زیر مشخصه میخواستم بدونم قابل تعمیره ؟ هزینش چقدر میشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید. دوستان منظورم اون سفیدی پایین صفحه هستش و جاهای دیگه که تو عکس به شکل مربع در اومده به خاطر عکسی هست که گرفتم.در ضمن بگم که امروز من بادستمال مخصوصش تمیزش کردم و اینجوری شد.

تعویض کل پنل LCD حدود 200 تومن به بالا آب می خوره، البته بستگی به نوع پنل داره ، نمی دونم چی بهش زدی که اینطوری شده، ولی نباید از مواد شیمیایی برای تمیزکاری استفاده کرد، بهر حال باید به تعمیرکار نشون بدی.

BLACK.HAWK

کاربر سایت
Apr 7, 2008
6,504
نام
علی
دوستان من یه لپتاپ DELL INSPIRON N5110 دستم رسیده نو بود ویندوز روش نصب نبود نصب کردم حالا هرکاری میکنم به اینترنت وایرلس وصل نمیشه!!!حتی با کابل شبکه هم وصل کردم وصل نمیشه اینترنت اصلا مودم نمیشناسه!!!چیکار کنم؟

sedric

کاربر سایت
Feb 21, 2011
11
دوستان من یه لپتاپ DELL INSPIRON N5110 دستم رسیده نو بود ویندوز روش نصب نبود نصب کردم حالا هرکاری میکنم به اینترنت وایرلس وصل نمیشه!!!حتی با کابل شبکه هم وصل کردم وصل نمیشه اینترنت اصلا مودم نمیشناسه!!!چیکار کنم؟
احتمالا درایورهاش را کامل نصب نکردی.

L.o.s

کاربر سایت
Oct 4, 2011
796
نام
مسعود
این اسپیکر من ایراد پیدا کرده.صداهارو بد پخش میکنه.انگار سی دی خش دار گذاشتی اونجور.اسلوموشون اجرا میکنه آهنگارو.مشکل از کارت صداست؟ یا درایورش؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
این اسپیکر من ایراد پیدا کرده.صداهارو بد پخش میکنه.انگار سی دی خش دار گذاشتی اونجور.اسلوموشون اجرا میکنه آهنگارو.مشکل از کارت صداست؟ یا درایورش؟

احتمال زیاد مشکل از خود اسپیکر باشه، برای اطمینان با یه هدست دیگه تست کن سیستم رو، یا اسپیکر رو روی یه سیستم دیگه تست کن.

L.o.s

کاربر سایت
Oct 4, 2011
796
نام
مسعود
احتمال زیاد مشکل از خود اسپیکر باشه، برای اطمینان با یه هدست دیگه تست کن سیستم رو، یا اسپیکر رو روی یه سیستم دیگه تست کن.
دستت درد نکنه.مشکل خاصی نبود.این سیم هدفون یه خورده اتصالی داشت.چسب کاری کردم درست شد.بازم ممنون.

riddickmybio

کاربر سایت
Jun 10, 2009
116
سلام دوستان یه کامپیوتر هست که روشن نمیشه پاورشم حتی عوض کردم ولی بازم روشن نمیشه کلید روشنو میزنم هیچ عکس العملی نشون نمیده لطفا کمک کنید

peyxlost

کاربر سایت
Jul 25, 2009
247
نام
پيمان
با سلام
دوستان عزیز من یه مشکلی دارم با کامپیوترم اونم اینه که وقتی دارم از کامپیوتر استفاده میکنم یهو موس چراغش قطع میشه و سیستم هنگ میکنه! و فقط باید از روی کیس خاموش و روشن کنم تا کار کنه! سیستم رو 7 ماهی میشه گرفتم ! من خودم احتمال میدم از موس باشه! با نظرتون دستگاه داغ میکنه ؟ یا مشکل دیگه ای داره؟
با تشکر

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
جدیدا اینجوری شده ؟ اینکه چراغش خاموش میشه بر میگرده به اتصالات USB و کلا مین حالا یا موس یه مشکلی تو مدارش هست یا اون پورت USB مشکل پیدا کرده.
بهترین حالتش اینه که موس خودت رو ، رو پورتای دیگه ی مین (البته اگه این کارو نکردی) یا با یه موس دیگه تست کنی.

peyxlost

کاربر سایت
Jul 25, 2009
247
نام
پيمان
جدیدا اینجوری شده ؟ اینکه چراغش خاموش میشه بر میگرده به اتصالات USB و کلا مین حالا یا موس یه مشکلی تو مدارش هست یا اون پورت USB مشکل پیدا کرده.
بهترین حالتش اینه که موس خودت رو ، رو پورتای دیگه ی مین (البته اگه این کارو نکردی) یا با یه موس دیگه تست کنی.
ممنون
بله جدیدا شده یه 10 روزی میشه! به پورت های دیگه هم وصل کردم ولی باز همین مشکل رو دارم! ممکنه مشکل از مادربرد یا سیستم خنک کننده یا چیز دیگه باشه؟

Hexor

کاربر سایت
Apr 5, 2012
1
سلام .سسیستم من وقتی میره تو load وحشتناک صدا میده.صداش مستقیم از فن سی پی یو میاد(فن استوک اینتل) میخوام یه کولر تا سقف 35 تومن معرفی کنید که خیلی کم صدا باشه.چون کیسم بزرگ نیست 2تا عکس از کیس میزارم که مطمعن بشید توی کیسم جا میشه.با تشکر
N_aggressive (26).gif

این بالای کیس:

این توی کیس:

نظرتون درباره اینا چیه؟
Vortex 752 Coolermaster
Vortex 211Q Coolermaster
Gamma Blade‎ Deep cool

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام .سسیستم من وقتی میره تو load وحشتناک صدا میده.صداش مستقیم از فن سی پی یو میاد(فن استوک اینتل) میخوام یه کولر تا سقف 35 تومن معرفی کنید که خیلی کم صدا باشه.چون کیسم بزرگ نیست 2تا عکس از کیس میزارم که مطمعن بشید توی کیسم جا میشه.با تشکر
N_aggressive (26).gif

این بالای کیس:

این توی کیس:

نظرتون درباره اینا چیه؟
Vortex 752 Coolermaster
Vortex 211Q Coolermaster
Gamma Blade‎ Deep cool

می تونی GREEN BUFFALO رو بخری که راحتتر از برندهای دیگه گیر میاد و زیر 30 تومن هم هست:
4164_1865191121_13537_resize.jpg

Vortex 752 هم خوبه ولی گرونتره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر