تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

phenomIIX4-955

کاربر سایت
Jan 25, 2011
3
سلام دوستان عزیز.
من یک دستگاه دی وی دی رایتر پلکستور خریدم که مارکش توی سایت وجود نداره و به نظر میاد تقلبی باشه :
880sa+ در حالیکه مدل اصلی که توی سایت پلکستور موجوده ، اون علامت مثبت رو نداره.
بهرحال ، مشکلی که برام بوجود اومده این هست که مادربورد من اون رو میشناسه ولی وقتی دی وی دی داخلش میزارم ، اون رو باز نمیکنه.
به نظر شما این مشکل از چی میتونه بوجود بیاد ؟
من این دستگاه دی وی دی رایتر رو روی دو تا سیستم امتحان کردم و هر دو نتیجه نداد :
1- سیستم فعلی خودم
2- سیستمی که تازه خریدم و سر هم کردم.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
بطور کلی پلکستور مثل liteon با بعضی از dvdها و cdها مشکل داره حتی دیسکایی که خود درایو رایت میکنه ، در کل الان شما با یه مدل خاص (نوع dvd یا cd رو میگم) مشکل داری یا کلا اینجوریه ؟!

phenomIIX4-955

کاربر سایت
Jan 25, 2011
3
راستش لایت آن که گفتید ، دقیقا مال خودم همینجوری شده که شما گفتید ، یعنی بعضی موقع ها اون دی وی دی که خودش رایت کرده قبلا ، باز نمیکنه و...
کلا مشکل دارم باهاش ، چون دی وی دی اریجینال مینبورد ، دی وی دی اریجینال دستگاه دی وی دی ، دی وی دی ویندوز و سی دی بوتیبل هایرن رو هم باز نکرد.
در ضمن روی دو تا سیستم که یکیشون مادربورد گیگابایت داره و اون یکی هم ایسوس هست ، کار نکرد.
یعنی شناسایی شد ولی باز نکرد.
واقعا عجیبه.
حتی جای سوکتش رو عوض کردم باز هم اتفاقی نیفتاد.
پاور و رابطها هم که درست هستند.
خدا کنه با راهنمایی شما لااقل بفهمم دلیلش چیه ، چون مساله ای هست که برام خیلی عجیبه.
ممنون از پاسختون دوست عزیز.

در ضمن این همه از این مارک حتی از قدیم الایام تعریف میکردند و میکنند.
واقعا نمیدونستم ممکنه اینطوری باشه وگرنه میرفتم اچ پی یا پایونییر میخریدم #:-s

Last edited by a moderator:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,799
نام
فرشید
سلام
دوستاني كه خبراي كامل تري دارن ميشه منو از ابهام در بيارن=((
http://lioncomputer.ir/index.php?action=news&&id=283
يعني چي؟؟!! ماربوردهاي intel يا همه بوردهايي كه براي lga 1155 ساخته شده مثلا
ASUS - P8P67 هم

مطلب همونه که گفته شده، اما یکم تغییر داده شده

تمام مادربردهای سوکت 1155 جدید( نه 1156 موجود) که از تراشه های P67 و H67 استفاده می کنن مشکل دارن و باید مرجوع بشن به کارخونه ی سازنده، بدون استثنا

قراره اینکار از اواسط اسفند ماه شروع بشه و بنابراین تا 2 ماه دیگه تمام مادربردای موجود در بازار باید تعویض شده باشن

فعلا هم به هیچ وجه مادربردای سری P67 و H67 رو خریداری نکنید تا سری جدیدشون بیاد.

در ضمن این همه از این مارک حتی از قدیم الایام تعریف میکردند و میکنند.
واقعا نمیدونستم ممکنه اینطوری باشه وگرنه میرفتم اچ پی یا پایونییر میخریدم #:-s

مشکل اینه که مارکایی که اینا بی جهت معروف میشن در حقیقت برتری زیادی به مارکای دیگه ندارن و حتی ممکنه فقط برای سود بیشتر روشون تبلیغات بیجا بشه

مدلای SONY و SAMSUNG فعلا بهترین درایوها رو دارن.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,799
نام
فرشید
دوستان این وایرلس لبتاب از کار افتاده و مودمم که روشنه وایرلسشو نمیشناسه
باید چی کار کنم؟
مدل لبتاپ : Dell N5010
خب این اطلاعات کمه، باید بررسی کنی که:
1- خود مودم و درایورش توی ویندوز درست کار می کنن یا نه.
2- تنظیمات وایرلس مودم ADSL شما تغییر کرده یا Default نشده باشه، اگر پسورد داره باید یه بار اکانت وایرلس توی ویندوز رو پاک کنی و دوباره بسازی
3-با یه موبایل Wi-Fi دار تست کنی ببینی مودم وایرلس رو می شناسه یا نه.

rahsa

کاربر سایت
Sep 15, 2010
18
ممکنه خوده کارت مشکل داشته باشه؟ یا به سیستم من نخوره؟ اگه نیم سوز شده باشه شامل گارانتی میشه؟ چه پاوری باید بندازم؟

rahsa

کاربر سایت
Sep 15, 2010
18
حیف نیس کارت گرافیکت رو به پاور تقلبی وصل کردی؟؟!
حالا اگه اون پاور زده باشه کارت گرافیکت رو نیم سوز کرده باشه هم باید پاور رو عوض کنی و هم کارت گرافیک رو،

مرتب توصیه می کنیم پاور اوریجینال بخرید ولی دوستان توجه نمی کنند.

ممکنه از VGA باشه؟ یا به سیستم من نخوره؟ دمای GPU رو 30 درجس بعضی وقتا تو بازی رنگا میریزه به هم. بعضی وقتا هم وقتی ویندوز داره لود میشه یه خط سفید تو صفحه هست. یه دفه حتی تو محیط بایوس هم نقطه نقطه های سفید ایجاد شد؟ چه پاوری باید بگیرم؟

TOP Game

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,332
نام
Mohamad®eza
سلام.

دوستان یه چند ماهی هست به یه مشکلی بزرگ بر خوردم !

مدتی هست که کامپروترم به شدت کند شده. به طوری که نمیتونم راحت بیام تو نت و پست بدم و یا اینکه یه کلیپ یه یه موزیک رو به راحتی گوش بدم.

من تا یه 7-8ماه پیش با Se7ven خیلی راحت کار میکردم با این حال که سی پی یوم یه مقدار ضعیف بود ولی تو 7 نسبتا راحت کار میکردم. منظورم کار کردن هم وب گردی تو نت به همراه موزیک گوش دادنه:D
اما بعد مدتی سیستمم کندتر و کند تر شد. اولش فکر میکردم ویندوزم رو باید عوض کنم و یا چه میدونم سیستمم به ویروسی تروجانی آلوده شده. اما خوب ظاهرا مشکل از اونجا هم نبود.

همین مشکلاب باعث شد کلا بیخیال 7 بشم. اومدم رو XP اونم اوایل یه مقدار کند بود ( سابق که از XP استفاده میکردم خیلی کندتر بود ) اما حالا بد جوری کند شده و واقعا اعصاب خورد کن شده.... کلا از حالت طبیعی خارج شده....

دارم کلیپ تصویری نگاه میکنم تصویر با صدا هم خونی نداره... هیچ کلیپ تصویری ای ! انگار داری اسلو میشن نگاه میکنی !

اما یه سری نکات دیگه هم بگم تا فراموش نکردم.

این اواخر که از 7 استفاده میکردم و شدیدا کند شده بودCPU Used تقریبا از 80% تا 100% بالا پایین میشد. واقعا بعضی وقت ها واقعا اعصاب خوردن کن میشد. من اگه تمام پروگرم ها رو میبستم و فقط فایر فاکس رو باز میکردم تقریبا این وضعیت رو داشتم حالا اگه Windows Media Player رو باز میکردم یه 4تا دونه موزیک میخواستم گوش بعدم بدتر میشد.

آنتی ویروس هم از KIS10-2011 استفاده میکردم. اگه شب قبل خواب فول اسکن رو شروع میکردم فردا صبح بلند میشدم هنوز میدیدم مشغول اسکنه! با این حال که هاردم 300گیگ هم استفاده اطلاعات رو قرار نداره.

حدودا یه ماهی میشه موقعی که PC رو روشن میکنم بعد از حدودا 15تا25 دقیقا خود به خود سریع خاموش میشه. (انگار که برق بره). بعد اگه خیلی سریع پاور رو بزنم و روشن کنم بعد یکی دو ثانیه دوباره خاموش میشه. باید حداقل یه 7-8ثانیه صبر کنم بعش PC رو روشن کنم. بعدش دیگه خاموش نمیشه.
بعد اینکه کارم با PC تموم بشه و PC رو خاموش کنم دفعه بعد که بخوام کامپیوتر رو روشن کنم باز هم همین آش و همین کاسه هست. یعنی باز همین برنامه رو دارم ! مگر اینکه بعد خاموش کردن کامپیوتر 10-15دقیقه روشنش کنم. .لی اگه یکی دو ساعت طول بکشه همین برنامه رو دارم.

یه مدتی هم هست یه صدا عجیبی از داخل کیس میاد. بدجوری صدا میده . البته صدا دائمی نیست. معمولا موقعی که PC رو روشن میکنم این صدا از داخلش میاد. دقیقا متوجه نشدم صدای چیه ولی به نظر میرسه یا صدای فن باشه یا خود سی پی یو.

وقتی که با 7 کار میکردم موقعی که تمام پروگرم ها بسته بود میخواستم همین My Computer رو باز کنم برای لحظاتی سی پی یو یه دفعه رو 100% میومد, حالا اگه مرورگرم رو باز میکردم باز هم همین اتفاق میوفتاد با این تفاوت که باید یه چند ثانیه ای هم صبر میکردم !

گیم هم که قربونش برم تعطیل ! الان برم بازی مثلا Dead Space1 رو نصب کنم موقعی که تو بازی برم بازی یه دفعه میاد رو 2-3 فریم!

الانم که دارم با XP کار میکنم به زور تو نت اومدم و دارم پست میدم)x

Code:
[COLOR=Blue][B]
System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
       System Model: P31-DS3L
               BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
          Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.40GHz (2 CPUs)
             Memory: 2046MB RAM
 Card name: WinFast PX8500 GT(NVIDIA)
     Manufacturer: NVIDIA
        Chip type: GeForce 8500 GT
         DAC type: Integrated RAMDAC
   Display Memory: 512.0 MB Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Service Pack 3 (2600.xpsp.080413-2111)[/B][/COLOR]

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,799
نام
فرشید
ممکنه از VGA باشه؟ یا به سیستم من نخوره؟ دمای GPU رو 30 درجس بعضی وقتا تو بازی رنگا میریزه به هم. بعضی وقتا هم وقتی ویندوز داره لود میشه یه خط سفید تو صفحه هست. یه دفه حتی تو محیط بایوس هم نقطه نقطه های سفید ایجاد شد؟ چه پاوری باید بگیرم؟

بله، این توصیفات شما معنیش خرابی VGA هست، اما دلیل اصلی این خرابی ها تا 90 درصد همون پاور تقلبی هست، یعنی اول از همه پاور بوده که به کارت گرافیک آسیب رسونده

حالا باید هر دوتاشون رو عوض کنی و دیگه پاور تقلبی روی سیستم نزاری

سلام.

دوستان یه چند ماهی هست به یه مشکلی بزرگ بر خوردم !

مدتی هست که کامپروترم به شدت کند شده. به طوری که نمیتونم راحت بیام تو نت و پست بدم و یا اینکه یه کلیپ یه یه موزیک رو به راحتی گوش بدم.

من تا یه 7-8ماه پیش با Se7ven خیلی راحت کار میکردم با این حال که سی پی یوم یه مقدار ضعیف بود ولی تو 7 نسبتا راحت کار میکردم. منظورم کار کردن هم وب گردی تو نت به همراه موزیک گوش دادنه:D
اما بعد مدتی سیستمم کندتر و کند تر شد. اولش فکر میکردم ویندوزم رو باید عوض کنم و یا چه میدونم سیستمم به ویروسی تروجانی آلوده شده. اما خوب ظاهرا مشکل از اونجا هم نبود.

همین مشکلاب باعث شد کلا بیخیال 7 بشم. اومدم رو XP اونم اوایل یه مقدار کند بود ( سابق که از XP استفاده میکردم خیلی کندتر بود ) اما حالا بد جوری کند شده و واقعا اعصاب خورد کن شده.... کلا از حالت طبیعی خارج شده....

دارم کلیپ تصویری نگاه میکنم تصویر با صدا هم خونی نداره... هیچ کلیپ تصویری ای ! انگار داری اسلو میشن نگاه میکنی !

اما یه سری نکات دیگه هم بگم تا فراموش نکردم.

این اواخر که از 7 استفاده میکردم و شدیدا کند شده بودCPU Used تقریبا از 80% تا 100% بالا پایین میشد. واقعا بعضی وقت ها واقعا اعصاب خوردن کن میشد. من اگه تمام پروگرم ها رو میبستم و فقط فایر فاکس رو باز میکردم تقریبا این وضعیت رو داشتم حالا اگه Windows Media Player رو باز میکردم یه 4تا دونه موزیک میخواستم گوش بعدم بدتر میشد.

آنتی ویروس هم از KIS10-2011 استفاده میکردم. اگه شب قبل خواب فول اسکن رو شروع میکردم فردا صبح بلند میشدم هنوز میدیدم مشغول اسکنه! با این حال که هاردم 300گیگ هم استفاده اطلاعات رو قرار نداره.

حدودا یه ماهی میشه موقعی که PC رو روشن میکنم بعد از حدودا 15تا25 دقیقا خود به خود سریع خاموش میشه. (انگار که برق بره). بعد اگه خیلی سریع پاور رو بزنم و روشن کنم بعد یکی دو ثانیه دوباره خاموش میشه. باید حداقل یه 7-8ثانیه صبر کنم بعش PC رو روشن کنم. بعدش دیگه خاموش نمیشه.
بعد اینکه کارم با PC تموم بشه و PC رو خاموش کنم دفعه بعد که بخوام کامپیوتر رو روشن کنم باز هم همین آش و همین کاسه هست. یعنی باز همین برنامه رو دارم ! مگر اینکه بعد خاموش کردن کامپیوتر 10-15دقیقه روشنش کنم. .لی اگه یکی دو ساعت طول بکشه همین برنامه رو دارم.

یه مدتی هم هست یه صدا عجیبی از داخل کیس میاد. بدجوری صدا میده . البته صدا دائمی نیست. معمولا موقعی که PC رو روشن میکنم این صدا از داخلش میاد. دقیقا متوجه نشدم صدای چیه ولی به نظر میرسه یا صدای فن باشه یا خود سی پی یو.

وقتی که با 7 کار میکردم موقعی که تمام پروگرم ها بسته بود میخواستم همین My Computer رو باز کنم برای لحظاتی سی پی یو یه دفعه رو 100% میومد, حالا اگه مرورگرم رو باز میکردم باز هم همین اتفاق میوفتاد با این تفاوت که باید یه چند ثانیه ای هم صبر میکردم !

گیم هم که قربونش برم تعطیل ! الان برم بازی مثلا Dead Space1 رو نصب کنم موقعی که تو بازی برم بازی یه دفعه میاد رو 2-3 فریم!

الانم که دارم با XP کار میکنم به زور تو نت اومدم و دارم پست میدم)x

Code:
[COLOR=Blue][B]
System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
       System Model: P31-DS3L
               BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
          Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.40GHz (2 CPUs)
             Memory: 2046MB RAM
 Card name: WinFast PX8500 GT(NVIDIA)
     Manufacturer: NVIDIA
        Chip type: GeForce 8500 GT
         DAC type: Integrated RAMDAC
   Display Memory: 512.0 MB Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Service Pack 3 (2600.xpsp.080413-2111)[/B][/COLOR]

شما استعداد داستان نویسی خوبی داری!

مهمتر از همه مدل پردازنده هست که نگفتی،
اما این توضیحاتی که ما دادی می تونه از خیلی چیزا باشه ولی مضنون اصلی همون پاور هست که از اونم اسمی نبردی و احتمالا تقلبی هم هست، همون مشکلی که خیلی از کاربرا دارن و جدی هم نمی گیرنش.

مدل دقیق همه ی قطعات رو کامل بنویس تا باز اگه چیزی بنظرم میرسه بگم.

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
دوستان سرماي زياد براي سيستم در حال كار ضرر داره ؟

مثلا كار تو محيطي كه بعد از حدودا 80 دقيقه انجام بازي ( crysis warhead )با حد اكثر جزييات دما اين باشه :

Mainboard = 19
Gpu = 25
Hdd = 20

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,799
نام
فرشید
دوستان سرماي زياد براي سيستم در حال كار ضرر داره ؟

مثلا كار تو محيطي كه بعد از حدودا 80 دقيقه انجام بازي ( crysis warhead )با حد اكثر جزييات دما اين باشه :

Mainboard = 19
Gpu = 25
Hdd = 20
پدرام جان باز بیکار شدیا!
به این درجه ها می گی سرما؟!!

سرما اونه که زیر صفر باشه و فریز بشه،اتفاقا هر چه خنکتر باشن قطعات بهتر، اون درجه های خیلی پایین(مثل دمای سیبری !) هست که ممکنه بعضی قطعات کارکردشون مشکل ساز بشه، تازه اونم نه قطعات PC، قطعاتی که درشون از باطری با انفعالات شیمیایی استفاده شده باشه.

bazibaz

کاربر سایت
Aug 8, 2006
407
سلام دوستان به یک مشکل خوردم امیدوارم کسی بتونه کمکم کنه
چیپست مادر بورد من nforce 650i sli هستش دیروز یک cpu q8400 گرفتم اما انگار به مادر بورد نخورد با اینکه نوشته ساپورت میکنه حالا کارهایی که من کردم
1:لیست cpu هایی که مادر بوردم ساپورت میکنه رو پیدا کردم http://www.abit.com.tw/cpu-support-list/mb/nv_nforce650sli_fp-in9-sli.htm همونطور که میبینید در مورد q8400 هیچی نداره حتی مدلهای بالاتر هم هستند اما q8400 هیچ اشاره ای نشده بهش که میشه یا نه
2:بایوس مادر بورد رو اپدیت کردم به اخرین ورژنی که تو سایتش بود یعنی 16 http://www.abit.com.tw/page/en/down...CREEN=Fatal1ty+FP-IN9+SLI&pSOCKET_TYPE=LGA775 که تو توضیحاتش میبینید که 45nm هم ساپورت میشه
هیچ کدوم جواب نداد و وقتی cpu رو میزارم هیچ عکسالعملی نداره سیستم و تصویر نمیاد
در این مورد کسی میتونه کمک کنه؟یا پولمو ریختم دور؟؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,799
نام
فرشید
سلام دوستان به یک مشکل خوردم امیدوارم کسی بتونه کمکم کنه
چیپست مادر بورد من nforce 650i sli هستش دیروز یک cpu q8400 گرفتم اما انگار به مادر بورد نخورد با اینکه نوشته ساپورت میکنه حالا کارهایی که من کردم
1:لیست cpu هایی که مادر بوردم ساپورت میکنه رو پیدا کردم http://www.abit.com.tw/cpu-support-l...fp-in9-sli.htm همونطور که میبینید در مورد q8400 هیچی نداره حتی مدلهای بالاتر هم هستند اما q8400 هیچ اشاره ای نشده بهش که میشه یا نه
2:بایوس مادر بورد رو اپدیت کردم به اخرین ورژنی که تو سایتش بود یعنی 16 http://www.abit.com.tw/page/en/downl...ET_TYPE=LGA775 که تو توضیحاتش میبینید که 45nm هم ساپورت میشه
هیچ کدوم جواب نداد و وقتی cpu رو میزارم هیچ عکسالعملی نداره سیستم و تصویر نمیاد
در این مورد کسی میتونه کمک کنه؟یا پولمو ریختم دور؟؟
من که نتونستم لینکا رو ببینم، اما خودم توی سایت Abit جستجو کردم

فکر می کنم با اینکه مادربرد شما با آپدیت بایوس می تونه بعضی از پردازنده های 45 نانو رو ساپورت کنه اما Q8400 چون بعد از آخرین آپدیت بایوس مادربرد شما اومده دیگه پشتیبانی نمی شه.حتما می دونی که یه 3 سالی هست دیگه Abit و مادربرداش تعطیل شدن و بنابراین کسی هم روی بایوساش کار نمی کنه.

اگه قبل از خرید راجع به Q8400 می پرسیدی می گفتم که ارزش خرید نداره، حتی اگر مادربردتم ساپورت می کرد، نسبت به قیمتش دیگه منقرض شده محسوب میشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر