تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

سلام
من یک پاور gp485a green دارم .چند روزی هست که صدای زیادی ایجاد می کنه.البته به نظر من با سرعت یا دور بالا کار می کنه یا ممکنه فن کارایی خودش را از دست داده باشه.گارانتیش
4 ماه پیش تموم شده بود پس خودم پاور را باز کردم و روغن کاریش کردم اما بازم صداش زیاده
حالا به نظر شما چی کار کنم(گردو خاک هم نداره )
- به نظر شما فن پاور را قطع کنم پاور می سوزه؟
خیلی ممنوم که پاسخ می دهید
فن پاور رو که اصلا قطع نکن، باید ببری گارانتی بدی فنش رو عوض کنن و هزینش رو بدی.

خب مشکل من حل شد. بررسی ها رو که انجام میدادم انتی ویروس های رایج کاری انجام نمیدادن. فایل ها موجود بودن. در داخل دایرکتوری که تو CMD میگرفتم هم میومدن. پس تیبل های هار سالم بودن. رفتم سراغ دو تا نرم افزار ویروس هایی که فایل ها رو مخفی میکنه رو از بین میبره. بازم ممنون از همفکری دوستان و فرشید عزیز.

دوستان من امروز HArd Exernal مو میزنم به لپ تاپ همچیش ok هست ولی اون آیکون درایو رو باالا نمیاره و من نمیتونم اصلا وارد درایوش بشم یعنی چیزی نیست که من بخوام کلیک کنم و برم توش ولی در عین حال هارد رو شناخته !

دوستان من یه DVD RW دارم که یه CD که بر اثر گرما گوشه ی اون خم شده بود رو گذاشتم روش! حالا هر دیسکی که می ذارم روش این پیغام رو میده!
7801

سلام به همه اساتید.
فرشید جان سیستمی که پیشنهاد دادی رو برام آوردن. دادم اون یارو شرکت با قطعات خودم سر هم کرد و داد بهم!
الان اومدم خونه و سیستم رو وصل کردن و روشن کردم اما مونیتور هیچ چیزی رو نشون نمیده!
از کارت گرافیک هم هر یک ثانیه یک بار یه بوقی میاد! چیکار کنم درست بشه؟

یه مسلمونی به داد من برسه!
یکی از هارد هام بعد از تعویض سیستم دیگه کار نمیکنه و بوق میزنه!؟

Last edited by a moderator:
سلام به همه اساتید.
فرشید جان سیستمی که پیشنهاد دادی رو برام آوردن. دادم اون یارو شرکت با قطعات خودم سر هم کرد و داد بهم!
الان اومدم خونه و سیستم رو وصل کردن و روشن کردم اما مونیتور هیچ چیزی رو نشون نمیده!
از کارت گرافیک هم هر یک ثانیه یک بار یه بوقی میاد! چیکار کنم درست بشه؟

یه مسلمونی به داد من برسه!
یکی از هارد هام بعد از تعویض سیستم دیگه کار نمیکنه و بوق میزنه!؟

مگه اونجا تست نکردی که اومدی خونه می گی بوق می زنه؟؟ پس چجوری تحویل گرفتی؟ خریدت از جای دیگس خرابیش گردن ما؟! b-)
بعدم که هارد بوق نمی زنه، بسته به نوع اون بوق ممکنه از کارت گرافیک یا رم سیستم باشه،ببین همه چی رو درست جا زدی.

دوستان من یه DVD RW دارم که یه CD که بر اثر گرما گوشه ی اون خم شده بود رو گذاشتم روش! حالا هر دیسکی که می ذارم روش این پیغام رو میده!
7801

ببخشید پست شما رو جا انداختم
فک کنم درایوت دیگه خراب شده باشه و تعمیر و تنظیم اینا هم معمولا راهگشا نیست و موقتیه
یکی دیگه بخر و خیال خودت رو راحت کن.

آخرین ویرایش:
ببخشید پست شما رو جا انداختم
فک کنم درایوت دیگه خراب شده باشه و تعمیر و تنظیم اینا هم معمولا راهگشا نیست و موقتیه
یکی دیگه بخر و خیال خودت رو راحت کن.

قربون درایورای قدیمی برم، CD توشون خورد میشد هم انگار نه انگار!
مرسی

فرشید هارد و اینهارو که تازه نخریدم! قدیمی های خودمو انداختم روش!
الان فقط یکیش کار میکنه! و کلی اطلاعات فوق مهم روی اونیکی هارد دارم! وقتی اون هارد خراب رو وصل میکنم از هارد صدای بوق میاد! بوق پشت سر هم با مکث 1 ثانیه بینشون! والا گوشمو خیلی نزدیک کردم دقیقا از توی خود هارد میاد بیرون! :-/
توروخدا فقط نگو خراب شده که رسما بیچاره میشم! :(
چیکارش کنم؟ 100 بار بیرون آوردم تمیز کردم ودوباره نصب کردم!

فرشید هارد و اینهارو که تازه نخریدم! قدیمی های خودمو انداختم روش!
الان فقط یکیش کار میکنه! و کلی اطلاعات فوق مهم روی اونیکی هارد دارم! وقتی اون هارد خراب رو وصل میکنم از هارد صدای بوق میاد! بوق پشت سر هم با مکث 1 ثانیه بینشون! والا گوشمو خیلی نزدیک کردم دقیقا از توی خود هارد میاد بیرون! :-/
توروخدا فقط نگو خراب شده که رسما بیچاره میشم! :(
چیکارش کنم؟ 100 بار بیرون آوردم تمیز کردم ودوباره نصب کردم!
مسعود جان، هارد که بوق نمی زنه، مادربرده که بوق میزنه پسر!

هارد قدیمی رو تنهایی روی سیستم وصل کن ببین بوت میشه یا نه،جای کانکتورهای برق و SATAرو هم عوض کن ببین تغییری می کنه یا نه

مطمئنی پاورت مشکلی نداره و توان جوابگویی قطعات رو داره؟؟

فرشید به چی قسم بخورم از خود هارد صداش میاد؟
یکی از بچه ها گفت پین هاشو عوض کن مشکل از جمپرهاست و... اما با اینم درست نشد و بوق میزنه!
پاور هم همونی که خودت گفتی خریدم دیگه! گرین 535
...
هر دوتا هارد قدیمی هستن.
به تنهایی که هارد خراب رو وصل میکنم فقط بوق میزنه و تا صفحه بوت بالا میاد!
اما وقتی با هارد درست باهم وصلشون میکنم اصلا اون هارد رو نمیشناسه!

آخرین ویرایش:
فرشید به چی قسم بخورم از خود هارد صداش میاد؟
یکی از بچه ها گفت پین هاشو عوض کن مشکل از جمپرهاست و... اما با اینم درست نشد و بوق میزنه!
پاور هم همونی که خودت گفتی خریدم دیگه! گرین 535
...
هر دوتا هارد قدیمی هستن.
به تنهایی که هارد خراب رو وصل میکنم فقط بوق میزنه و تا صفحه بوت بالا میاد!
اما وقتی با هارد درست باهم وصلشون میکنم اصلا اون هارد رو نمیشناسه!
هاردات SATA هستن یا IDE؟ مدلاشون چیه؟

بگو کدوما رو به کدوم پورتا وصل کردی؟

مشکلت که حل شد فقط می خوام بهم نشون بدی که هاردا کجاشون Buzzer داره که صدا بدن!

سلام مجدد.
هارد ساتا هستن فرشید جان و هارد هم بوق میزنه!
دیشب توی پی سی ورلد مطرح کردم و یکی از متخصصین که شغلش تعمیر هارد و...هست اینرو جواب داد:
این پست من:

سلام خدمت همه اساتید.
ممنون میشم کمکم کنید:
من 2 تا هارد 160 maxtor دارم.
همین امروز مادربورد و گرافیک و رم و پاور رو ارتقا دادم و روی یه کیس تازه گذاشتم.
و هر 2 تا هارد رو نصب کردم.
وقتی سیستم رو روشن کردم یکی از هارد ها شروع به بوق زدن کرد و وقتی سیستم بالا اومد ویندوز (7) اون هارد رو نشناخت! و بعد از حدود 5 دقیقه بوق زدنش متوقف شد!
دوباره جای کابل های پاور و ساتا رو عوض کردم اما هر بار اون هارد بوق میزنه و اطلاعاتش در دسترس نیست.
مشکل از کجاست و باید چیکار کنم؟
اینم جواب ایشون:
سلام دوست عزیز
بوق زدن هارد آن هم بصورت ملودی وار و از ریتم کم به تند و با صدای بلند تر نشانه خوبی نیست
اتصالات را کاملا چک کنید از طریق بایوس مادربرد ولتاژ های پاور را در قسمت Power چک کنید.

1- به هارددیسک ها فشار وارد نکنید ( بعد ار 5 دقیقه ....)
2- تک به تک هارددیسک ها را وصل کنید بدون اتصال کابل ساتا فقط برق را وصل کنید
3- اگر صدایی شنیده نشد این بار کابل ساتا را وصل و وارد بایوس مادربرد شوید و ببینید کدام هارد درست دیتکت میشود و کدام نه؟
4- اگر هارددیسک درست دیتکت میشود آیا با مشخصات درست است یا خیر مثلا Maxtor 6Y160L0
5- درصورت شنیدن هرگونه صدای غیر طبیعی از هارددیسک و مهم بودن اطلاعات بدون فوت وقت به متخصص مراجعه نمایید.

شما خاطر نشان کرده اید که مادربرد را تعویض کرده اید ! به چه علت ؟ شاید مادربرد جدید خراب است ( میتواند آسیب جدی به هارد شما وارد کند. شاید پاور جدید مشکل دارد.
آیا قبل از تعویض و آپگرید کردن هارددیسک ها سالم بودند؟ آنها را سیستم دیگر چک کرده اید؟

شاید مادربرد قبلی شما سوخته بوده و در زمان رخ دادن حادثه هارد را نیز خراب کرده همینطور برای پاور .

در هر صورت صدای بوق از هارددیسک میتواند به دلایل زیر باشد:
1- نوسان ولتاژ در لحظه استارت هارددیسک
2- کمبود شدت جریان برق
3- خرابی برد هارددیسک در قسمت رگلاتور ولتاژ
4-خرابی برد در قسمت CPU
5- خرابی اسپیندل موتور و نرسیدن به دور لازم
6- خرابی در مدار آمپلیفایر
7- خرابی هد خواندن و نوشتن

البته خانواده های مختلف و هارددیسک های مختلف رفلکس های مختلفی دارند به نوع ساختار بوق که در ابتدا نوشتم دقت کنید
لطفا اطلاعات را تکمیل کنید.

یک توصیه : هرگاه میخواهید سیستم را ارتقا دهید از فروشنده بخواهید کار را برای شما تمام کند و سیستم را بسته به شما تحویل دهد. این کار 2 دو حسن دارد:
1- شما به این مشکلات بر نمیخورید که حالا کدام قطعه من خراب بوده و مقصر کیست؟
2- از سالم بودن قطعات خریداری شده اطمینان حاصل میکنید.

سلام مجدد.
هارد ساتا هستن فرشید جان و هارد هم بوق میزنه!
دیشب توی پی سی ورلد مطرح کردم و یکی از متخصصین که شغلش تعمیر هارد و...هست اینرو جواب داد:
این پست من:

اینم جواب ایشون:
اون مدل بوقی که ایشون توصیف کردن رو اگر میشنوی که صدای هدای هارد هست که می خوان realign کنن و نمی تونن،صدای Buzzer که نیست!

این مشکل اگه پیش اومده باشه ممکنه هاردت صدمه دیده باشه و مشکل هم به احتمال زیاد از پاور هست که یا خرابه یا ولتاژهای مورد نیاز قطعات رو در تمام سطوح نمی تونه بده

پاور رو سریع برو جدا کن و یه مدل دیگه رو بگیر، شاید مشکل حل شد، توی سری 535 وات قبلا هم همچین مشکلاتی دیده شده.

پاور رو سریع برو جدا کن و یه مدل دیگه رو بگیر، شاید مشکل حل شد، توی سری 535 وات قبلا هم همچین مشکلاتی دیده شده.
بع! دمت گرم فرشید! پدرمارو که در اوردی! حالامیگی به درد نمیخوره و این سری مشکل داره؟ خوب میگفتی یه سری دیگه میگرفتم دیگه! حالا اگه یه سری دیگه خریدم و بازم هارد اینجوری بود چی؟
راستی! پس چرا برق اونیکی هاردو تامین میکنه؟ حتی اگه اون هارد معیوب رو تنهایی هم میزنم بازم اینجوری هست!
یه چیز دیگه! این مادربرد که i7 رو هم ساپورت میکنه! اون بهتر نبود از این i5 760 ؟

Back