تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Amirlefthand

کاربر سایت
Feb 7, 2011
211
نام
امیر
رم رو تست کردم دونه دونه کل هارد ها و ssdرو قطع کرده بودم منتها باز هم سیستم روشن نشد پاور رو بردم گارانتی سالم بود مشکل از مین برده نه؟

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
رم رو تست کردم دونه دونه کل هارد ها و ssdرو قطع کرده بودم منتها باز هم سیستم روشن نشد پاور رو بردم گارانتی سالم بود مشکل از مین برده نه؟

موقعی که اتصالات به Main وصل هستش و پاور هم به نوعی جریان داره Standby LEDـیه روی Main روشن میشه یا نه ؟ اگه جواب منفی هستش به احتمال زیاد Main مرخص شده !

Amirlefthand

کاربر سایت
Feb 7, 2011
211
نام
امیر
نه روشن نمیشه زنگ زدم گارانتی گفت بیار تستش کنیم حالا سوالم اینه این تعمیر شدنیه یا تعویضیه ؟ گارانتی سازگار خوب هست ؟ اگه خواستن یه مدل دیگه مین بدن چی بگیرم در حد همین p8p67 deluxeباشه؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
نه روشن نمیشه زنگ زدم گارانتی گفت بیار تستش کنیم حالا سوالم اینه این تعمیر شدنیه یا تعویضیه ؟ گارانتی سازگار خوب هست ؟ اگه خواستن یه مدل دیگه مین بدن چی بگیرم در حد همین p8p67 deluxeباشه؟

گارنتی معتبری هست، اگر مشکلش جدی باشه باید تعویض کنن، مدل مشابه P8Z77 DELUXE هست.

Ragnar

کاربر سایت
Nov 15, 2010
661
نام
'Dr.'Salar
سلام دوستان
من یه مشکل عجیب با کامپیوترم پیدا کردم . من دوشنبه سیستم جدیمو جمع کردم و وقتی اوردم خونه روز اول مشکلی نداشت ولی از روز بعد هر وقت shud down می کنم کامپیوترو بعد از 4 ثانیه خودش به صورت اتوماتیک روشن میشه . ویندوز رو هم عوض کردم مشکلم حل نشد . حالا نمیدونم مشکل نرم افزاریه یا سخت افزاری اگه کسی از دوستان میدونه ممنون میشم راهنماییم کنه :)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان
من یه مشکل عجیب با کامپیوترم پیدا کردم . من دوشنبه سیستم جدیمو جمع کردم و وقتی اوردم خونه روز اول مشکلی نداشت ولی از روز بعد هر وقت shud down می کنم کامپیوترو بعد از 4 ثانیه خودش به صورت اتوماتیک روشن میشه . ویندوز رو هم عوض کردم مشکلم حل نشد . حالا نمیدونم مشکل نرم افزاریه یا سخت افزاری اگه کسی از دوستان میدونه ممنون میشم راهنماییم کنه :)

روی سیستمت مودم دایل آپ که نداری؟!
اگر تنظیمات بایوس برای Power Management دست کاری نشده باشه و مادربردت هم بایوس بتا نداشته باشه(مادربرد گیگابایت) احتمال داره مشکل از پاور باشه که تقلبی هست و داره سیگنال اشتباهی به مادربرد میده.

Ragnar

کاربر سایت
Nov 15, 2010
661
نام
'Dr.'Salar
روی سیستمت مودم دایل آپ که نداری؟!
اگر تنظیمات بایوس برای Power Management دست کاری نشده باشه و مادربردت هم بایوس بتا نداشته باشه(مادربرد گیگابایت) احتمال داره مشکل از پاور باشه که تقلبی هست و داره سیگنال اشتباهی به مادربرد میده.
نه مودم نداره . تنظیمات power manageement هم دست کاری نشده . مادربردم هم اینتله . حالا راهی نیست بشه جلوی روشن شدن خودکار رو به صورت نرم افزاری گرقت ؟!:(

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
نه مودم نداره . تنظیمات power manageement هم دست کاری نشده . مادربردم هم اینتله . حالا راهی نیست بشه جلوی روشن شدن خودکار رو به صورت نرم افزاری گرقت ؟!:(

خیر، پاو ررو ا یه مدل از یه برند معتبر تعویض کن و سیستم رو تست کن ببین تفاوتی می کنه یا نه.
منظور از مادربرد مدل دقیقش بود، اینتل که یه دنیا مدل و تراشه داره از دیرباز!

Ragnar

کاربر سایت
Nov 15, 2010
661
نام
'Dr.'Salar
خیر، پاو ررو ا یه مدل از یه برند معتبر تعویض کن و سیستم رو تست کن ببین تفاوتی می کنه یا نه.
منظور از مادربرد مدل دقیقش بود، اینتل که یه دنیا مدل و تراشه داره از دیرباز!
پاورم 700w master cooler هست مدل مادربرد هم class-B E210882 .
اگه مشکل از پاوره پس چرا همون روز اول درست کار کرد بعد خراب شد ؟!:-/

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
پاورم 700w master cooler هست مدل مادربرد هم class-B E210882 .
اگه مشکل از پاوره پس چرا همون روز اول درست کار کرد بعد خراب شد ؟!:-/

مدل مادربرد رو بازم داری اشتباه می گی. با برنامه ی CPU-Z مدل رو چک کن
در مورد پاور هم گفتم که احتمال داره، یعنی یه فرضیه هست و باید بررسی کنید، اگر نبود قطعات دیگه رو با اولویت عوض می کنید. اینکه روز اول هم مشکلی نشون نداده دلیل نمیشه.

Genesis

کاربر سایت
Dec 20, 2007
708
کمکککککککک!!!!
آب ریخت روی کیبرد لب تاب:(
کیبرد رو از لب تاب جدا کردم و خشک کردم.....
اما بجز چند تا دکمه هاش دیگه باقی دکمه ها کار نمیکنه.:(
لب تابم جدید نیست. و مدلش fujitsu esprimo v6555 مال پنج سال پیشه.
کیبرد لب تاب راهی داره درست بشه؟ یا کجا میشه نوش رو گیر بیارم؟
بچه ها هر راهی بنظرتون رسید
خیلی ممنون میشم!:(
عکس:
H24911.JPG

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,749
نام
علی
سلام بر اساتید عزیز
سرعت بالا اومدن ویندوز سون در یک سیستم با قطعات بالا و رم 16 چه قدر باید باشه؟! تو رم 8 چقدر؟!
سیستم رفیقم که هشت گیگ رم داره ویندوز سونش در عرض یک دقیقه و بیست و پنج الی یک دقیقه و سی ثانیه بالا می آد ؟! طبیعی هست یا نه؟! اینم بگم که وینوزش 64 بیت هست
-----------
سوال دوم هم اینکه رم بنده فرکانسش 1600 هست ولی قبلا با برنامه cpuz نشون می داد که 1333 هست و من از تنظیمات بایوس تغییراتی دادم که حالا تو همین برنامه مشخصات 1600 رو می زنه! ایجاد مشکلی که نمیکنه؟

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
سلام بر اساتید عزیز
سرعت بالا اومدن ویندوز سون در یک سیستم با قطعات بالا و رم 16 چه قدر باید باشه؟! تو رم 8 چقدر؟!
سیستم رفیقم که هشت گیگ رم داره ویندوز سونش در عرض یک دقیقه و بیست و پنج الی یک دقیقه و سی ثانیه بالا می آد ؟! طبیعی هست یا نه؟! اینم بگم که وینوزش 64 بیت هست
-----------
سوال دوم هم اینکه رم بنده فرکانسش 1600 هست ولی قبلا با برنامه cpuz نشون می داد که 1333 هست و من از تنظیمات بایوس تغییراتی دادم که حالا تو همین برنامه مشخصات 1600 رو می زنه! ایجاد مشکلی که نمیکنه؟
سلام
مقدار رم به اون شکل تاثیری در سرعت بوت شدن ویندوز نداره. مقدار رم از این جهت مهم هستش که چون سیستم عامل حدودا 1 تا 1.5 گیگابایت فضای رم را اشغال می کنه برای سایر برنامه هم حافظه در دسترس زیاد باشه. 8 گیگابایت رم هم کافی هستش.

سرعت بالا امدن ویندوز به چند عامل بستگی داره:
1- تازه بودن ویندوز. یعنی اینکه از نصب ویندوز خیلی نگذشته باشه و برنامه هایی که از منابع سیستم زیاد استفاده می کنن نصب نباشه مثل Anti Virus
2- قابلیت Fast boot. تقریبا بیشتر مادربورد های جدید این قابلیت رو دارند که سرعت بوت شدن رو سریعتر می کنن.
3- پردازنده هم در سرعت بوت شدن موثر هستش.
4- داشتن SSD. این عامل تاثیر زیادی داره و سرعت بوت شدن سیستم عامل رو بسیار سریع می کنه.

فرکانس پیش فرض رم اگر 1600 مگاهرتز باشه و از طریق پروفایل XMP تنظیم کرده باشی، مشکلی بوجود نمیاد.

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
شما فن خودتو بیاری پایین مشکلت برطرف میشه:d (شوخی)
مشکل اینجاست سیستم من یا همش در حال رندره یا کانورته پس رو این چیزا حساب نمیکنم ...
حالا احساس میکنم قبلا اینطوری نبوده.
نمیشه با تمیز کردن صداش رو کم کرد؟
فن پاور و کیس رو میتونم تمیز کنم ولی فن CPU رو میگن باید با فشار باد قوی تمیز کرد. تاثیری داره؟؟
با کامیوترت کار سنگین میکنی؟
اوه اوه. نرم افزار HWMonitor رو بگیر ببین دمای CPU چند درجس.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر