تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

min@

کاربر سایت
Mar 4, 2011
66
نام
amin
اسلات اول مادربورد شما که PCI-E 3 با سرعت 16X هستش.
در بنچ مارک و بازی تست کن و ببین اسلات چه سرعتی داره.
جای نگرانی نیست. حتی روی سرعت 8 هم کار کنه از کارایی GPU کم نمیشه و تاثیرش خیلی خیلی ناچیز هستش.
توی بازی تست کردم بازم همونه.واسم مهمه بدونم دلیلش چیه.واسه همه روی x16 ورژن 3 کار میکنه ولی واسه من روی x8 ورژن 2.:(:d

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
همان اول هم خدمت تون عرض کردم که می تونه از پاور باشه.
حالا به مشکل به کجا رسیده؟
حلش کردی؟
هنوز نه اول باید یه پاور بگیرم....چه مارکی توصیه میکنید؟ گرین خوبه؟

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
سلام من يه لپتاب خريدم كه دو تا كارت گرافيك روشه اينتل و انويديا كه رو اينتل هستش چه جورى رو انويديا قرار بدم؟
سلام
شما ابتدا اخرین درایور رو برای intel hd graphic و nvidia بگیر.
بعدش در کنترل پنل انویدیا می تونی یک برنامه اضافه کنی که با کارت گرافیک قوی تر یعنی انویدیا کار کنه.

sgt.woods

کاربر سایت
Mar 6, 2013
156
نام
ایمان
خيلى ممنون فقط يه سوال ديگه الان داشتم كامپیوتر رو ميزيم رو بايوس كارتش رو آپديت ميكردم كه وقتى ميخواد اون فايل با پسوند رام رو با نرم افزار بريزه كامپیوتر قفل ميكنه كه ريست كردم دوبار قفل كرد كه ديگه بيخيال شدم به نظر شما و اهل فن از چيه؟

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
خيلى ممنون فقط يه سوال ديگه الان داشتم كامپیوتر رو ميزيم رو بايوس كارتش رو آپديت ميكردم كه وقتى ميخواد اون فايل با پسوند رام رو با نرم افزار بريزه كامپیوتر قفل ميكنه كه ريست كردم دوبار قفل كرد كه ديگه بيخيال شدم به نظر شما و اهل فن از چيه؟
وقتی کارت گرافیک مشکلی نداره، اصلا توصیه نمیشه Bios نصب کنید. چون اگر نصبش ناموفق باشه ، سیستم اصلا بالا نمیاد.
یکی از دلایل دیگه ریختن بایوس برای GPU این هستش که Core Clock یا memory clock رو برای همیشه افزایش بدهند.

Arman210

کاربر سایت
Apr 26, 2009
714
نام
Arman
من برای سیستم قبلیم یه tuniq tower 120 extreme گرفته بودم (کیسم مگنم بود)
رو کیس X3 میشه گذاشت یا نه ؟!

خوب فن رو نصب کردم و جا شد لازم هم نبود فن رو در باز کنم!
فقط یه مشکل پیش امده
فن رو وقتی مستقیم وصل میکنم به مین کار می کنه ولی برنامه Fan Xpert 2 فن رو نمیشناسه برا همین با آخرین سرعت کار میکنه (AI Suite II هنوز سرعت فن رو نشون میده)
مشکلم صدای زیادشه :D مخصوصا شبا که سیستم روشنه
غیرمستقیم با Fan controller به مین وصلش کنم مثل سیستم قبلیم ولی وقتی سیستم روشن میشه Error Fan میده!
الان مشکل از فنم هست ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
خوب فن رو نصب کردم و جا شد لازم هم نبود فن رو در باز کنم!
فقط یه مشکل پیش امده
فن رو وقتی مستقیم وصل میکنم به مین کار می کنه ولی برنامه Fan Xpert 2 فن رو نمیشناسه برا همین با آخرین سرعت کار میکنه (AI Suite II هنوز سرعت فن رو نشون میده)
مشکلم صدای زیادشه :D مخصوصا شبا که سیستم روشنه
غیرمستقیم با Fan controller به مین وصلش کنم مثل سیستم قبلیم ولی وقتی سیستم روشن میشه Error Fan میده!
الان مشکل از فنم هست ؟

خیر، مشکل اینه که در زمان بوت دور فن پایینتر از میزان می نیمم تعیین شده برای اون کانکتور فن توی بایوس هست، مقدار Min Speed رو کاهش بدید تا برای اون فن پیغام اخطار نده و ازش عبور کنه. یا اصلا پیغام روی اون فن رو غیر فعال کنید.

sajedn

کاربر سایت
Jul 29, 2012
381
نام
sajed
سلام
یه چند وقتیه لگ های شدیدی دارم تا دیروز فکر میکردم از نتمه ولی دیروز به صورت لن 3 نفره از شبکه wifi که استفاده میکردیم باز حسابی لگ داشتیم ( پینگ 130 به بالا بود !!! ) این از چی میتونه باشه ؟ مودم اسیب ندیده باشه ؟

Amirlefthand

کاربر سایت
Feb 7, 2011
211
نام
امیر
آقا من امروز داشتم با سیستم کار میکردم بلو اسکرین اومد و سیستم خاموش شد حالا هم هر کاری میکنم سیستم روشن نمیشه نه از روی مین برد نه با خود دکمه کیس مین بردم دکمه ریست و پاور داره اما چراغ این دو هم خاموشه و نمیشه روشن کرد سیستم رو
مشکل از پاوره یا مین؟؟؟؟

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
آقا من امروز داشتم با سیستم کار میکردم بلو اسکرین اومد و سیستم خاموش شد حالا هم هر کاری میکنم سیستم روشن نمیشه نه از روی مین برد نه با خود دکمه کیس مین بردم دکمه ریست و پاور داره اما چراغ این دو هم خاموشه و نمیشه روشن کرد سیستم رو
مشکل از پاوره یا مین؟؟؟؟

مشکل Blue Screen می تونه از Ram و هارد باشه.
مشخصات سیستم تون چیه؟
از یک رم سالم دیگه در سیستم استفاده کنید و تست بگیرید.
از سلامت پاور باید اطمینان حاصل کنید. ترجیحا از یک پاور مطمئن و قوی برای تست سیستم استفاده کنید.

Amirlefthand

کاربر سایت
Feb 7, 2011
211
نام
امیر
مشخصات سیستمم اینه
Cpu:intel I5 2500k
Main:p8p67 del
Ram:2×4 corsair 1600
Vga:gtx 580
Hard: 2×1tera 1×2tera 1×ssd
Power 1035b green
یبار دیگه هم پاورم سوخته بود که گارانتی واسم عوصش کرد

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
مشخصات سیستمم اینه
Cpu:intel I5 2500k
Main:p8p67 del
Ram:2×4 corsair 1600
Vga:gtx 580
Hard: 2×1tera 1×2tera 1×ssd
Power 1035b green
یبار دیگه هم پاورم سوخته بود که گارانتی واسم عوصش کرد

پاورت که معتبر و بسیار قوی هستش.
شما Connector برق هارد و SSD ها رو جدا کن کلا.
فقط برق هاردی رو متصل کن که ویندوز روش هست.
برای گرافیک هم یک Connector رو دیگه رو وصل کن
از یک رم برای روشن کردن سیستم استفاده کن. اگر روشن نشد با اون یکی رم تست کن.
در نهایت می تونه مشکل از پاورت باشه. یعنی باید از یک پاور دیگه استفاده کنی که قطعات رو اشکال یابی کنی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر