تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

lp.love

کاربر سایت
Jun 3, 2009
406
نام
M@M
سلام
یکی از دوستام 2-3 تا از بازی رو بازی میکنه یا خیلی لگ میزنه یا وسط بازی میپره بازی و افت فریم دارم در صورتی که تو pc بقیه با همین رم و گرافیک و .....به راحتی و بدون هیچ مشکلی اجرا میشه.درایور کارت گرافیک و بقیه اپدیت هستند و ویندوز رو هم چندبار عوض کرده.
رفتش یک Ram 2 گیگ geil بخره(یه دونه 2 همین مدل رو داره)طرف گفت این مدل رم با مادربوردش که گیگا مدل m52هست اصلا مچ نمیشن و باید یه مدل دیگه بندازه.
اون هم رم Geil داشت و هم kingmax & Apacer داشت و گفت مدل Apacer ر وببره که با هم مچ میشن و ...
1-حرفی که زد درست بود یا نه فرقی نمیکنه؟
2-مدل این رم خوبه؟
3-گفتش اگر این مدلی که گفته بازیها رو درست اجرا کرد اون یکی رو (Geil) رو بندازه کنارش با هم کار کنن(هردو bios یکی هست فقط مدل فرق میکنه)این شدنی با هم مچ میشن یا نه؟
با تشکـــــــــــــــر
در اخر هم
مشخصات سیستمش
CPU:AM3 Athlon II X3 455 -3.5Ghz
Ram:2 Gig Geil
VGA:HD 5550 DDR3 1gi

hdxc

کاربر سایت
Apr 29, 2011
1,581
نام
امیرحسین
سلام
یکی از دوستام 2-3 تا از بازی رو بازی میکنه یا خیلی لگ میزنه یا وسط بازی میپره بازی و افت فریم دارم در صورتی که تو pc بقیه با همین رم و گرافیک و .....به راحتی و بدون هیچ مشکلی اجرا میشه.درایور کارت گرافیک و بقیه اپدیت هستند و ویندوز رو هم چندبار عوض کرده.
رفتش یک Ram 2 گیگ geil بخره(یه دونه 2 همین مدل رو داره)طرف گفت این مدل رم با مادربوردش که گیگا مدل m52هست اصلا مچ نمیشن و باید یه مدل دیگه بندازه.
اون هم رم Geil داشت و هم kingmax & Apacer داشت و گفت مدل Apacer ر وببره که با هم مچ میشن و ...
2-مدل این رم خوبه؟
3-گفتش اگر این مدلی که گفته بازیها رو درست اجرا کرد اون یکی رو (Geil) رو بندازه کنارش با هم کار کنن(هردو bios یکی هست فقط مدل فرق میکنه)این شدنی با هم مچ میشن یا نه؟
با تشکـــــــــــــــر
در اخر هم
مشخصات سیستمش
وقتی خودش یدونه داره چرا نخونه؟:-oاین چه حرفیه زده دیگه؟با این که تو سخت افزار حرفه ای نیستم ولی خیلی حرفش الکیه:))

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,789
نام
فرشید
مال من در حالت idle 40-45 هست! چیکارش کنم کم شه؟؟ منظورتون از IGP چیه؟؟

طبیعیه دوست عزیز، فن استوک پردازنده کوچیک هست و فرکانسش هم تا 3.7 گیگاهرتز در حالت Turbo بالا میره، جای نگرانی نیست.

سلام
2-مدل این رم خوبه؟
با تشکـــــــــــــــر
در اخر هم
مشخصات سیستمش

1-رم ها در هر صورت یک مدل و برند داشته باشند و با مادربرد هم هماهنگ باشن، درست گفته شده تقریبا.
2-Apacer برند معمولیه،
3- همون توضیح مورد اول، نه نمیشه.

درود
دو روز که وقتی pc رو روشن میکنم فنش به مدت 10-20 ثانیه صدای جارو برقی میده بعدش صداش عادی میشه مشکل چیه؟
خب شاید کثیف شده باشه یا روغن کاری بخواد، شاید هم یکی از پایه ها شل شده باشه، در هر صورت ابتدای بوت سیستم دورش روی 100 درصد هست، برای همین صداش زیاد میشه.

• Like
Reactions: lp.love

AM!R HOS3!N

کاربر سایت
May 18, 2010
1,981
نام
Amir Hosein
خب شاید کثیف شده باشه یا روغن کاری بخواد، شاید هم یکی از پایه ها شل شده باشه، در هر صورت ابتدای بوت سیستم دورش روی 100 درصد هست، برای همین صداش زیاد میشه.
پس چرا قبلا اینطور نمیشد؟
در کل فردا دل و رودشو میریزم بیرون ببینم چی میشه
کثیف که معدن خاک 4 ساله یعنی از اون موقعی که سیتمو بستم دست بهش نزدم:d

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,399
نام
مهدی یوسفی اصیل
سلام دوستان من یک سوال دارم سیستم من به شرح زیره:
cpu :1055 X6 AMD
M/B:asus crosshair formula IV
ram:2000 Adata
من میخوام باس رم هامو بزارم رو 2000 اما باید اور کلاکش کنم تا به این فرکانس برسم فعلاً روی 1333 کار میکنه کسی هست مثل من این سخت افزار رو داشته باشه تنظیمات بایوس رو بهم از قبیل ولتاژ ها و فرکانس ها رو بهم بگه
ممنون میشم

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
با درود به اساتید سخت افزار
دوستمون گفته بود که دمای cpu core i5 2500k در حالت عادی با فن خودش بین 40 تا 45 هست (برای ایشون)
برای من همین پردازنده با فن Tower-120-extreme هم دماش همین میزان هست
میخواستم بدونم چرا تفاوتی نیست؟ و آیا طبیعیه؟

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
با درود به اساتید سخت افزار
دوستمون گفته بود که دمای cpu core i5 2500k در حالت عادی با فن خودش بین 40 تا 45 هست (برای ایشون)
برای من همین پردازنده با فن Tower-120-extreme هم دماش همین میزان هست
میخواستم بدونم چرا تفاوتی نیست؟ و آیا طبیعیه؟

تفاوت موقع لود مشخص میشه

یعنی موقعی که cpu تحت فشار هست نه در حالت idl

lp.love

کاربر سایت
Jun 3, 2009
406
نام
M@M
1-رم ها در هر صورت یک مدل و برند داشته باشند و با مادربرد هم هماهنگ باشن، درست گفته شده تقریبا.
2-Apacer برند معمولیه،
3- همون توضیح مورد اول، نه نمیشه.
ممنون
یعنی حرفش در مورد مچ نبودن Geil با Gigabyte درسته؟

daniyal_m

کاربر سایت
Oct 22, 2011
1
با سلام خدمت تمام دوستان عزیز عرض کنم خدمت تمام اساتید گرامی GTA IV رو بنده روی Seven 64 bit نصب کردم دچار مشکل لگ میشم رو سخت افزار نیست: VGA: 6850 radeon HD Ram: 8gb 1600 CPU: i7 2600k اگر امکان داره کمکی کنید tyt

GTA

کاربر سایت
Oct 29, 2006
952
نام
Рамин
با سلام خدمت تمام دوستان عزیز عرض کنم خدمت تمام اساتید گرامی GTA IV رو بنده روی Seven 64 bit نصب کردم دچار مشکل لگ میشم رو سخت افزار نیست: VGA: 6850 radeon HD Ram: 8gb 1600 CPU: i7 2600k اگر امکان داره کمکی کنید tyt
GTA کلا همینه!! گرافیک شما هم های اند نیست!! ستنیگ گرافیک رو کاهش بدید!

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
سلم من تو بایوس مادربرد میرم X.M.P روی پیدا نمیکنم .... کجاست برای افزایش فرکانس رم میخواستم...
سلام
از قسمت AI Tweaker گزینه AI Overclock Tuner
تو عکس زیر هم مشخصه
fesbghd9uo0bs6nfv2f1.jpg

mastoore

کاربر سایت
Feb 28, 2009
1
سلام دوستان من 2 هفته که Xps l502 رو خریدم اما با اجرای بازی هاش مشکل دارم یکی اینکه در حین انجام بازی بعد از چند دقیقه بازی صحنه اهسته و کند میشه و صداش عوض میشه حتی درایور285.32 nvidia geforce رو دانلود کردم واما بازم درست نشد و مجبور میشم از بازی بیام بیرونیکی دیگشم اینکه بعضی وقتا به محض اینکه بازی بالا میاد سیستم خود بخود خاموش میشه......
خواهشا اگه میشه کمکم کنین یا هرکی راهشو میدو بهم میل کنه mohsen.sharifi64@gmail.com
fesbghd9uo0bs6nfv2f1.jpg
[/QUOTE]

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر