تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
سلام دوستان من 2 هفته که Xps l502 رو خریدم اما با اجرای بازی هاش مشکل دارم یکی اینکه در حین انجام بازی بعد از چند دقیقه بازی صحنه اهسته و کند میشه و صداش عوض میشه حتی درایور285.32 nvidia geforce رو دانلود کردم واما بازم درست نشد و مجبور میشم از بازی بیام بیرونیکی دیگشم اینکه بعضی وقتا به محض اینکه بازی بالا میاد سیستم خود بخود خاموش میشه......
خواهشا اگه میشه کمکم کنین یا هرکی راهشو میدو بهم میل کنه mohsen.sharifi64@gmail.com
fesbghd9uo0bs6nfv2f1.jpg
احتمالا شما از گرافیک مجتمع برای اجرای بازی ها استفاده میکنید . این گرافیک برای اجرای بازی ها و کار های سنگین مناسب نیست
برای اجرای بازی ها با گرافیک اصلی سیستمتون باید روی آیکون بازی کلیک راست کنید،از قسمت Run with Graphics processor گزینه High-Performance NVIDIA processor رو انتخاب کنید.
این عکس که نقل قول کردید، اشتباه شده یا جزو سوالتون هست ؟! :d

آخرین ویرایش:

jakgonjishke

کاربر سایت
Oct 31, 2011
3
سلام به همه.
به یه مشکل برخوردم که میگم اول کانفیگ سیستم بگم :
CPU : Core i7 990x
VGA : Geforce 590 ASUS
RAM : corsair Dominator GT 12G (2000) triple
motherboard : ASUS Rampage III Black Edition
HDD : WD 1T SATA 3
مشکل اول اینکه رم هارو وقتی به صورت تریپل میزارم تصویر نمیده ولی وقتی کنار هم میزارم تصویر میده ولی dual محسوب میشه .
دوم هم اینکه توی ویندوز هاردو مثل هارد اکسترنال میشناسه و کنار ساعت مثل اینکه فلش به کامپیوتر وصل کرده باشی علامت فلش برای eject داره.

Ostagar

کاربر سایت
Jul 6, 2011
311
نام
Ali
چطوری میتونم فریم یه بازی رو تست کنم؟
میخواهم ببینم با این سیستم BTF III رو روی چند فریم تو حالت اولترا برای من میاره

آخرین ویرایش:

L.o.s

کاربر سایت
Oct 4, 2011
796
نام
مسعود
من یه سوال داشتم.این پاور سیستم من فنش خراب شده.خوب کار نمیکنه.می خواستم بدونم.میشه تعمیرش کرد یا باید کلا عوضش کنم؟

Danitondar

کاربر سایت
Jul 8, 2011
735
چطوری میتونم فریم یه بازی رو تست کنم؟
میخواهم ببینم با این سیستم BTF III رو روی چند فریم تو حالت اولترا برای من میاره
بهترین برنامه برای نشان دادن فریم و اسکرین شات و فیلم گرفتن از بازی Fraps هستش!
از این لینک دانلودش کنین!حدود 4 مگ هست!
fraps.com

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام به همه.
به یه مشکل برخوردم که میگم اول کانفیگ سیستم بگم :
CPU : Core i7 990x
VGA : Geforce 590 ASUS
RAM : corsair Dominator GT 12G (2000) triple
motherboard : ASUS Rampage III Black Edition
HDD : WD 1T SATA 3
مشکل اول اینکه رم هارو وقتی به صورت تریپل میزارم تصویر نمیده ولی وقتی کنار هم میزارم تصویر میده ولی dual محسوب میشه .
دوم هم اینکه توی ویندوز هاردو مثل هارد اکسترنال میشناسه و کنار ساعت مثل اینکه فلش به کامپیوتر وصل کرده باشی علامت فلش برای eject داره.
1-به احتمال زیاد تو شناسایی رم ها به حالت Trip مشکل داره (همونطور که خودتم گفتی تو چک رم ها میمونه و سیستم بوت نمیشه) ، رو هر دو اسلات این مشکل رو داره ؟ (منظورم هم مشگی و هم خاکستری هست)
بهتره بایوس رو هم آپدیت کنید ، از اینجا جدیدترین ورژنش رو میتونی بگیری.
2-خوب خیلی عجیبه معمولا وقتی به درگاه های esata متصل باشه به حالت P&P در میاد که پورتای داخلی این main اصلا esata نیستن ، رو پورتای دیگه امتحان کن ببین چی میشه.
من یه سوال داشتم.این پاور سیستم من فنش خراب شده.خوب کار نمیکنه.می خواستم بدونم.میشه تعمیرش کرد یا باید کلا عوضش کنم؟
ارزش تعمیر که نداره بهتره یه نوش رو بگیری و عوض کنی ، فن تهویه پاور هم معمولا از سری 12cmها هستش که در کمترین حالت 4 تومن مایشه تعویضش هم کار سختی نیست میتونی خودت عوضش کنی.

آخرین ویرایش:

jakgonjishke

کاربر سایت
Oct 31, 2011
3
1.همین کار رو کردم بایوسم ورژن 0404 بود که آپدیتش کردم شد 0505 ولی باز هم نشناخت. الان که به صورت تریپل میزارم ( 3 تا 4 گیگ ) تصویر میده ولی 8 گیگ میشناسه جای رم ها رو هم عوض کردم ولی باز 2 تا شو بیشتر نمیشناسه. :wallbash: آخه حرصم میگیره 450 هزار تومن پول رم بده آخرش اینجوری اذیت کنه. از مادر بورد مطمئن هستم. آخه از رم هم مطمئنم چون به صورت Dual و یکی جدا 12 گیگ میاد بالا.

2. امتحان کردم هم به صورت SATA 3 به 2 تا پورت هم به صورت SATA 2 به 6 تا پورت روی مادربورد زدم ولی تغییری نکرد همون جوری بالا امد.

راستی آقا رامین ببخشید باید اول تشکر میکردم که جواب دادی.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,794
نام
فرشید
1.همین کار رو کردم بایوسم ورژن 0404 بود که آپدیتش کردم شد 0505 ولی باز هم نشناخت. الان که به صورت تریپل میزارم ( 3 تا 4 گیگ ) تصویر میده ولی 8 گیگ میشناسه جای رم ها رو هم عوض کردم ولی باز 2 تا شو بیشتر نمیشناسه. :wallbash: آخه حرصم میگیره 450 هزار تومن پول رم بده آخرش اینجوری اذیت کنه. از مادر بورد مطمئن هستم. آخه از رم هم مطمئنم چون به صورت Dual و یکی جدا 12 گیگ میاد بالا.

2. امتحان کردم هم به صورت SATA 3 به 2 تا پورت هم به صورت SATA 2 به 6 تا پورت روی مادربورد زدم ولی تغییری نکرد همون جوری بالا امد.

مشکل ممکنه از خود کنترل کننده ی حافظه ی پردازنده باشه، پردازنده های 1366 در Stepping های اولیه در شناخت هر سه کانال حافظه مشکل داشتن که در سریهای آخر مشکلشون برطرف شد.
این مشکل توی پردازنده های Core i7 920 بیشتر دیده میشد تا پردازنده های دیگه،

با یه برند دیگه ی رم اگر امتحان کنی مشخص میشه که میشه هر 3 کانالش رو استفاده کرد یا نه. یه پک Triple از یه برند معتبر دیگه بگیر تست کن.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
1.همین کار رو کردم بایوسم ورژن 0404 بود که آپدیتش کردم شد 0505 ولی باز هم نشناخت. الان که به صورت تریپل میزارم ( 3 تا 4 گیگ ) تصویر میده ولی 8 گیگ میشناسه جای رم ها رو هم عوض کردم ولی باز 2 تا شو بیشتر نمیشناسه.
wallbash.gif
آخه حرصم میگیره 450 هزار تومن پول رم بده آخرش اینجوری اذیت کنه. از مادر بورد مطمئن هستم. آخه از رم هم مطمئنم چون به صورت Dual و یکی جدا 12 گیگ میاد بالا.

1-خوب پس با این وضع ممکنه مشکل همین توضیحی که فرشید داد باشه (هرچند خیلی وقته که حل شده) البته خود مین هم ممکنه تو این داستان دخیل باشه ، بهتره رم هارو از یه برند دیگه در نظر بگیری ببینی جواب میده یا نه ؟!
سیستم رو خودت بستی یا بیرون برات بستن ، منظورم اینه که بعد از اسمبل تست شد ؟
2-تا الان به همچین مشکلی بر نخورده بودم ، شاید با تغییر تو تنظیمات بایوس این مشکل حل بشه.
خواهش

Ostagar

کاربر سایت
Jul 6, 2011
311
نام
Ali
آقا من یه مانیتور 23 سامسونگ PX23720plus گرفتم
وقتی ویندوز بالا میاد هی چشمک میزنه بعد از هر 10-15 ثانیه! (سیاه میشه یهو بعد دوباره درست میشه)
چه مشکلی داره؟

Amirlefthand

کاربر سایت
Feb 7, 2011
211
نام
امیر
آقا من یه مانیتور 23 سامسونگ PX23720plus گرفتم
وقتی ویندوز بالا میاد هی چشمک میزنه بعد از هر 10-15 ثانیه! (سیاه میشه یهو بعد دوباره درست میشه)
چه مشکلی داره؟

منم این مشکل رو داشتم دکمهAutoروبزن اگه مشکلت حل نشد ویندوز رو عوض کنی حله

milad_ran

کاربر سایت
Jun 30, 2006
76
سلام
سی پی یو من اینه:
core i5 2500k
وقتی تو بازی upu usage به 60-70 درصد میرسه دماش میره بالا و فنش تندتر میچرخه و خیلی صدا میده!
میخواستم ببینم اگه 1 فن بهتر روش ببندم مشکل حل میشه؟
چه فنی پیشنهاد میدید که خوب خنک کنه؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,794
نام
فرشید
سلام من هرچی bluetooth مادربورد رو خاموش میکنم خاموش نمیشه ؟
چیکار کنم؟
motherboard: p8p67

قاعدتا باید خاموش بشه، اگر نرم افزار خود ASUS رو نصب کردید که درست کار می کنه، خودم تست کردم، شاید جایی دارید اشتباه می کنید
از توی Device Manager یا بایوس مادربرد هم می تونید خاموشش کنید

سلام
سی پی یو من اینه:
core i5 2500k
وقتی تو بازی upu usage به 60-70 درصد میرسه دماش میره بالا و فنش تندتر میچرخه و خیلی صدا میده!
میخواستم ببینم اگه 1 فن بهتر روش ببندم مشکل حل میشه؟
چه فنی پیشنهاد میدید که خوب خنک کنه؟

خب طبیعیه، فن کوچیکی داره و برای دفع حرارت دورش بالا میره،
برای یه فن بهتر باید سراغ CoolerMaster Hyper 212 یا Green Buffalo برید، از 40 تومن به بالا هستن.

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
سلام
سوال من يه جورايي هست!! تا الان با چند تا موس به اين مشكل برخوردم!!! نمي دونم چرا يك مدت كه از عمر اين موس ها مي گذزه اين اسكرول خراب مي شه!! مثلا مي خوام بيارم پايين صفحه رو ريپ مي زنه و خلاصه اذيت كنندس!!! قديما ازين مشكل ها نداشتم!!!
كسي مي دونه علتش چيه؟!;)
موسمم X7 : XL-747H هست!:">

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر