تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,789
نام
فرشید
سلام دوستــان عزیــــــــز.
من از وینـــدوز 7 استـــفاده میکنم.یک سالی هست که روی سیستـــمم نصـــب هست.معمولا با انجــام کارهای مثل دِفراگ ،شورت کات کِلینِر و امثــــالهم سعی کردم سلامت ویندوز رو حفـــظ کنـــم.
ولی آلات مدتـیه،وینـدوز در هر حالـتی مثـل بــازی کــردن،فیــلم دیـدن یا اصـــلا کار خاصی نکردن کِــرش میـکنه و وقتی سیستـم رو ری استارت میکنم،تنـــد،تنــد شروع میکنه به بوق زدن و پُشته هم بوق میزنــــه! گاهی اوقــات هم وسط کار با ویــندوز ناگهان اِروره صفحـــه آبی میاد و بعد سیـــستـم ری استــارت میـشه!! به نظرتــــون مشــــــــکل از کجاست؟

یک نکـــــــــــته!
دیــروز ماژول های رَم رو در اُوردم و خـــاک روش رو گرفتــم.از وقتی این کــار رو کردم هنـــــــوز که کـرش نکرده! یعنی ممکنه مشکل از اینــجا بـوده بــاشه؟

هم ممکنه از رم بوده باشه و هم فن CPU، در هر دو صورت هم بخاطر کوتاهی کاربرش و نرسیدن به تهویه ی سیستم به این وضعیت دچار شده!!

منم با برنامه CPU-Z میزنم میگه 666 کاشکی 800 !!!

دوست عزیز سرعت رم با کاشکی بالا و پایین نمیره، ماجول شما 1333 هست و توی همون سرعت هم کار می کنه.

سلام سیستم من بعد از افزایش فرکانس رم داغون شده البته قبلا هم داغون بود ولی نه اینقدر!!!
الان داخل EZ MODE مینویسه 1333 hlh nhog jkzdlhj َه ،قشزنثق ldk,dsi ،َقلثف یقشئ 1648 همین حدودا یک گزینه هم پایین فرکانس بود زدم روی Max Power saving mode بعد از اینکار ها سیستم روشن بود اما روی صفحه نمیومد هر چی از پاور روشن خاموش کردم هم بالا نیومد بعد از 1 ساعت دوباره رفتم سراغش و چندبار خاموش روشن کردم تا بالا اومد و الان هم هر وقت روشن میکنم مانیتور سیستم رو تشخیص نمده دوباره روشن خاموش میکنم بعد تشخیص میده و میاد بالا این قضیه رو چندین بار امتحان کردم همینطوری شد...
و اینکه بدنه کیس از هر 4 طرف بسته است و بجز یک فن ساده چیزی برای کولینگ نداره و دمای قطعات وقتی روشن میکنم و با GPU-Z نگا میکنم همه بالای 40-50 هستند و وقتی با برنامه ی MSI_Kombustor تست میگیرم از همون اول دمای گرافیک 80 به بالا هست و به 90 به بالا هم میرسه که میترسم و برنامه رو میبندم...
قطعات هم اینا هستند:

Intel Core i3 - 3.193GHz 2100
Asus P8H67
Leadtek GTX480
4GB DDR3 1333
Win 7 ultimate 64bit sp1

اینم بگم که از وقتی که سیستم خریدم تا الان که 2-3 ماه میشه سیستم با پاور Green GP585 کار میکرده که امروز هم بدنه کیس و هم پاور تعویض خواهند شد...
چیکار کنم سیستم نرمال بشه؟؟؟

دلیلش اینه که فرکانس رو بدون تنظیم تایمینگ افزایش دادی، اون تنظیم رو به حالت اول برگردون و تغییر پروفایلAI Tweaker به XMP رو امتحان کن،
اون حرارت هم برای کارت گرافیک طبیعی هست ولی تهویه ی کیست اصلا خوب نیست.

سلام
فرشید خان مرسی اره مشکل از ماژول بود
حالا علتش چی یعنی مشکل برمیگرده به کجا؟کاریش میشه کرد؟بعدا مشکل درست میکنه؟
حالا اگه بخام رم اضافه کنم چی؟
اما بجز ستاپ ماردبورد من مشکلی نداشتم تا الان نه موقع لود ویندوز نه توی گیم
من رفتم توی ستاپ تب ia TEWEAKER مقدار رم گزاشتم روی 1600 سیستم بوق نزد اما مانیتور تصویر نمیداد باطری برداشتم برگشت درس شد
الیته فکر کنم ربطی اورکلاک داشت اون قسمت چون خودش یه قسمت داشت که auto داشت manual
من روی اتو بود بعد رفتم قسمت رم و 1600 کردمش
حالا چکار کنم رمم بشه 1600؟چون1333 نشون میده

علتش اینه که خرابه، جعبه ی رم و هر دوتا ماجول رو بردار ببر گارانتی عوض کنه برات.
برای اینکه مشکلاتت رو دوچندان نکنی و معلوم بشه مشکل اصلی چیه رم رو به حالت پیش فرض ببر و مدتی کار کن، بعد دوباره برای 1600 امتحان کن. کاری که بالاتر گفتم و نه تغییر فرکانس،

فرشید جان نگو،قلبم ضعیفه:d
پاورم 1235.ممکنه کم باشه؟ دیگه چی میخواد مگه؟:d
بعد یه سوال دیگه هم اینه که خب اگر گرافیم مشکل داشته باشه تو برنامه های گرافیکی هم باید به مشکل بربخورم دیگه،درسته؟ اتفاقا پست شما رو دیدم رفتم چندتا برنامه تقریبا سنگین گرفتم و به لطف یکی از دوستان که گرافیسته رندرهای خوبی هم از برنامه هایی مثل 3D max گرفتیم بدون مشکل ولی تو بازی ها فقط اذیت میکنه.حتی تو ضعیف ترین بازی ها!
پیشاپیش برای راهنمایی بسیار ممنون:)

معلومه که کم نیست، خرابی کارت می تونه از خودش باشه، حتما که نباید پاور خراب باشه
برنامه های حرفه ای گرافیک به کارت گرافیکی کار ندارن، به CPU فشار میزارن.

Amirlefthand

کاربر سایت
Feb 7, 2011
211
نام
امیر
اقا من دیروز صفحه ابی برام اومد و از اون موقع وقتی سیستم رو ریست یا روشن میکنم یکی دو دیقه طول میکشه تا وارد صفحات اولیه و بوت کردن بشه میخواستم بدونم الان مشکل از کجاس و من چکار باید بکنم

only_crysis

کاربر سایت
Apr 21, 2009
1,693
نام
مازیار
معلومه که کم نیست، خرابی کارت می تونه از خودش باشه، حتما که نباید پاور خراب باشه
برنامه های حرفه ای گرافیک به کارت گرافیکی کار ندارن، به CPU فشار میزارن.
درودی دوباره
آقا فرشید من کارت های دیگه رو هم تست کردم(کارت دوستان رو) رو سیستم من باز هم فریز میشن ولی رو سیستم دوستان با گرافیک های خودشون و گرافیک من بدون مشکل کار میکنه.از اونجا که شک خودم رو گرافیک بود شما هم فرمودید که مشکل احتمال زیاد از گرافیک باشه بقیه قطعات رو هم رو سیستم های دیگه تست کردم و باز هم بدون مشکل بود.الان شکم رفته رو درگاه PCI مین بورد.میتونه مشکل از اونجا باشه
دیگه داره دیوونم میکنه:(

m_a_q

کاربر سایت
Oct 1, 2010
214
نام
مهدی
سلام فرشید خان
اقا من یکی از رم برداشتم اونیکی رم گزاشتم روی اسلات2 که قبل بود تست کردم درست بود توی ستاپ بایوس . گزاشتم روی اسلات4 که رم دوم بود بازم درست یود امدم مسل قبل هر دو رم گذاشتم بازم درست بود جای هردو رم عوض کردم بازم درست بود هر بارم که رم تغییر دادم چند بار ریست کردم رفتم توی ستاپ بازم مشکلی نبود و موس کار میکرد
موضوع چی؟ نکنه از گرد خاک بود چون قبل تست یه فوت کردم کلی گرد خاک امد
الان روی هر 4تا اسلات درسته.
یه سوال دیگه وقتی سیستم از پشت کیس خاموش میکنم دوباره که روشن میکنم کلید جلوی کیس میزنم که روشن بشه یه لحظه فن سی پی یو گرافیک میچرخه قطع میشه چند ثانیه بعد سیستم روشن میشه؟مشکلی هست؟
البته از اول اینتور بوده
فرشید خان برنامه هست که بشه باهاش رم کامل تست کنه
یه برنامه هست روی سیستم عامل ابنتو هست برای رم اون چطوره؟از بهتر هست ؟
من متوجه نشدم باید چطور رم به 1600تغییر بده 2تا عکس از ستاپ ماردبورد گرفتم اگه میشه توضیح بدین مرسی

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,789
نام
فرشید
اقا من دیروز صفحه ابی برام اومد و از اون موقع وقتی سیستم رو ریست یا روشن میکنم یکی دو دیقه طول میکشه تا وارد صفحات اولیه و بوت کردن بشه میخواستم بدونم الان مشکل از کجاس و من چکار باید بکنم

شاید مشکل از پاور باشه، شاید هم یکی از قطعات دیگه آسیب دیده، باید تک تک چک کنی/
درودی دوباره
آقا فرشید من کارت های دیگه رو هم تست کردم(کارت دوستان رو) رو سیستم من باز هم فریز میشن ولی رو سیستم دوستان با گرافیک های خودشون و گرافیک من بدون مشکل کار میکنه.از اونجا که شک خودم رو گرافیک بود شما هم فرمودید که مشکل احتمال زیاد از گرافیک باشه بقیه قطعات رو هم رو سیستم های دیگه تست کردم و باز هم بدون مشکل بود.الان شکم رفته رو درگاه PCI مین بورد.میتونه مشکل از اونجا باشه
دیگه داره دیوونم میکنه:(

پس دیگه کارت گرافیک توی چک لیستت خط می خوره، باید باید پاور و مادربرد رو هم جداگانه تست کنی.

سلام فرشید خان
اقا من یکی از رم برداشتم اونیکی رم گزاشتم روی اسلات2 که قبل بود تست کردم درست بود توی ستاپ بایوس . گزاشتم روی اسلات4 که رم دوم بود بازم درست یود امدم مسل قبل هر دو رم گذاشتم بازم درست بود جای هردو رم عوض کردم بازم درست بود هر بارم که رم تغییر دادم چند بار ریست کردم رفتم توی ستاپ بازم مشکلی نبود و موس کار میکرد
موضوع چی؟ نکنه از گرد خاک بود چون قبل تست یه فوت کردم کلی گرد خاک امد
الان روی هر 4تا اسلات درسته.
یه سوال دیگه وقتی سیستم از پشت کیس خاموش میکنم دوباره که روشن میکنم کلید جلوی کیس میزنم که روشن بشه یه لحظه فن سی پی یو گرافیک میچرخه قطع میشه چند ثانیه بعد سیستم روشن میشه؟مشکلی هست؟
البته از اول اینتور بوده
فرشید خان برنامه هست که بشه باهاش رم کامل تست کنه
یه برنامه هست روی سیستم عامل ابنتو هست برای رم اون چطوره؟از بهتر هست ؟
من متوجه نشدم باید چطور رم به 1600تغییر بده 2تا عکس از ستاپ ماردبورد گرفتم اگه میشه توضیح بدین مرسی
بله، امکانش هست که از گرد و غبار و حرارت زیاد بوده باشه،
تا وقتی مشکل کامل رفع نشده به فکر اورکلاک رم نباش، راه حلش رو هم بالاتر گفتم ولی متوجه نشدی، اگه به جزییات بایوس آگاهی نداری به تغییر تنظیماتش اصرار نکن و بده یه فرد مجرب اینکارو برات بکنه تا مشکلاتت دو چندان نشه.

bahramffx

دو حلقه
کاربر سایت
Nov 11, 2006
540
نام
bahram
سلام من امروز یه گرافیک asus 5870 گرفتم ولی وقتی نصب میکنم و سیستم را روشن میکنم بلند بوق میزنه و قطع نمیشه راهنمای کنین ممنون راستی پاور من green 330 هست ?

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام من امروز یه گرافیک asus 5870 گرفتم ولی وقتی نصب میکنم و سیستم را روشن میکنم بلند بوق میزنه و قطع نمیشه راهنمای کنین ممنون راستی پاور من green 330 هست ?
خوب به سلامتی ولی شما رو چه حسابی این کارت رو با این پاور ران کردی ؟! اگه مشکلی واسه کارت پیش نیومده باشه شانس آوردی ، 5870 حداقل یه پاور 500w میخواد که با توجه به قطعات دیگه ی سیستم باید یه پاوری تو همین حدود یا بالاتر در نظر گرفته بشه که پاور شما در حد استارت این کارت هم نیست چه برسه به ران کردنش.
در کل باید به فکر یه پاور جدید باشی هرچند به نظر میاد قطعات دیگه ی سیستمتون هم در حد این کارت نیستن.

آخرین ویرایش:

behrooz_50cent

کاربر سایت
May 4, 2011
181
نام
بهروز
سلام.من یه مشکل با سیستمم دارم..1-وقتی میخوام pc رو روشن کنم صفحه ی لود شدن ویندوز نشون نمیده (همین صفحات اولیه که موقع روشن کردن سیستم میبینیم مثل مدل مادربوردو این صفحه سیاه ها و ...)بعد روی اون قسمتی که صفحه ی wellcome و آهنگش میاد روشن میشه مانیتورم.ویندوزمم سون 32 بیته.ارت گرافیکمم 580 و مانیتورم asus
2-یه مشکل خیلی بد دیگه ای که دارم اینه که وقتی یه 2 3 ساعت فیلم یا آهنگ گوش میدم سیستمم قفل میکنه و از تو اسپیکرمم صدای خش خش شدید میده بیرون..:(
مادربودمم p67 delux
خدا خیرتون بده بچه ها کمکم کنید:((

bahramffx

دو حلقه
کاربر سایت
Nov 11, 2006
540
نام
bahram
خوب به سلامتی ولی شما رو چه حسابی این کارت رو با این پاور ران کردی ؟! اگه مشکلی واسه کارت پیش نیومده باشه شانس آوردی ، 5870 حداقل یه پاور 500w میخواد که با توجه به قطعات دیگه ی سیستم باید یه پاوری تو همین حدود یا بالاتر در نظر گرفته بشه که پاور شما در حد استارت این کارت هم نیست چه برسه به ران کردنش.در کل باید به فکر یه پاور جدید باشی هرچند به نظر میاد قطعات دیگه ی سیستمتون هم در حد این کارت نیستن.
ممنون ولی سیستم من اینه cpu amd 9950ram 4 gig ddr2bord abit ax78power 330 greenحالا من فقط یه 500 وات بگیرم حله یا باید چیز دیگه ای رو هم عوز کنم ?

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خواهش
خوب الان قضیه فرق کرد ، نه 500w که گفتم حداقله شما باید بالاتر از این در نظر بگیری پیشنهاد من GREEN GP685B یا GP635B-US هستش هر چند ممکنه CPU یه جاهایی واسه کارت گرافیک گلوگاه بشه.
باز اگه سوالی در مورد خرید داشتی تو این تاپیک میتونی ادامه بدی !

only_crysis

کاربر سایت
Apr 21, 2009
1,693
نام
مازیار
خب بعد از چندین و چند تست فهمیدیم که مشکل پاور هم نیست.رسیدیم به مادربرد که دیدیم بعله خودشه.درگاه های رم مثل اینکه مشکل دارن.دیگه بعد از Nتا تست به یقین 90٪ی رسیدم:d الان دیگه باید ببرم گارانتی دیگه نه؟:d
از آقا فرشید به خاطر راهنماییشون ممنونم:)

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
اقا من از یه دوستم پاورش رو قرض گرفتم که green gp 535 a هست ولی باز هم صدای بوق میده چیکار کنم ?
شما اون کابلای 6 پینی که باید از طرف پاور به کارت گرافیک بخوره رو میزنی بهش ؟!
سلام
1 سوال داشتم:
دمای cpu core i5 2500k در حالت عادی با فن خودش چند درجه باید باشه؟
در حالت idle بین 38 39 و در حالت Load هم 64 65 (با توجه به دمای محیط) البته این دمای CPU و بدون IGP.
ویرایش : در حالت idle یه اشکال تایپی داشت که الان درست شد !
مال من در حالت idle 40-45 هست! چیکارش کنم کم شه؟؟ منظورتون از IGP چیه؟؟
خوب این طبیعیه و مشکلی ایجاد نمیکنه ، منظور از IGP هم پردازنده گرافیکی مجتمع در CPU هستش.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر