تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Arman Universe

کاربر سایت
Oct 13, 2011
40
نام
Arman
مشخصات سیستم شما چیه ؟ دقیق بگو.
Intel Core i5-760 OC 3.2GHz
Asus P7P55D PRO
KINGMAX 4GGB (2*2GB) 1600MHz
Zotac Geforce GTX470 AMP !
WD Caviar Blue 500GB
HUNTKEY X7 900watt 80 plus
Operating System:
Windows 7 32-bit

---------- نوشته در 04:32 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:49 PM ارسال شده بود ----------
انگار که درست شدنی نیست ، فهمیدم که مشکل از این ویروسهاست که کارکرد سی پی یو و کارت گرافیک رو به ٩٩ درصد میرسونن :
x30811.exe
WINLOGO.exe
stepx2.exe
حالا اگه میشه راهنمایی بفرمایید برای حذف این ویروسها ...
با تشکر

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,794
نام
فرشید
سلام دوستان
من یه کارت gtx 470 AMP دارم که امروز وقتی سیستم رو روشن کردم خیلی کند بود ، با افتر برنر یه نگاهی انداختم به دما ٧٥ بود و gpu usage هم ٩٩ درصد ، و نه هیچ بازی و نه هیچ نرم افزاری هم در حال اجرا نبود ، تا الآن هم همین مسکل رو دارم ، نمیدونم چڕا بیخودی اینجوری شده و وقتی که بازیهارو اجرا میکنم اصلا یک فریم در ثانیه هم نمیده ، نه نظڕ شما مشکل از چییه ؟
Intel Core i5-760 OC 3.2GHz
Asus P7P55D PRO
KINGMAX 4GGB (2*2GB) 1600MHz
Zotac Geforce GTX470 AMP !
WD Caviar Blue 500GB
HUNTKEY X7 900watt 80 plus
Operating System:
Windows 7 32-bit

---------- نوشته در 04:32 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:49 PM ارسال شده بود ----------
انگار که درست شدنی نیست ، فهمیدم که مشکل از این ویروسهاست که کارکرد سی پی یو و کارت گرافیک رو به ٩٩ درصد میرسونن :
x30811.exe
WINLOGO.exe
stepx2.exe
حالا اگه میشه راهنمایی بفرمایید برای حذف این ویروسها ...
با تشکر

اشتباه بزرگی بوده که از اول آنتی ویروس نصب نکردی یا آپدیتش نکردی، برای اطمینان آنتی ویروس نصب کن اگر مشکل و ویروس ها برطرف شدن که هیچ ، اگر نه از اول پارتیشن کن هارد رو و ویندوز سالم رو نصب کن.

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
سلام.
چند سوال دارم:
1- کف اتاقم سرامیک هست و اگر پاهام عرق کرده باشه و دمپایی هم نپوشیده باشم ، وقتی به کیس دست میزنم احساس میکنم برق داره. وقتی دمپایی دارم مشکلی نیست.
میخواستم بدونم طبیعی هست؟مشکلی پیش نمیاد؟راه حل چی هست؟
2- روی مانیتورم (Samsung P2350) چند لک افتاده که با دستمال همراه مانیتور (خشک) پاک نشد ، چجوری میشه پاکشون کرد؟
3- چجوری میشه هارد اکسترنال آداپتوری (WD) را تست کرد؟ (از نظر سلامت و بدسکتور و ...)
4- بودن اسپیکر در کنار مانیتور LCD همانند CRT باعث بروز مشکل در دراز مدت می شود؟
مرسی.

amir2100

Tech Team
کاربر سایت
Sep 28, 2011
457
نام
امیررضا
سلام...
من مادربرد P8H67 دارم الان یک رم 4GB با باس 1600 روشه اما نوشته 1333 ... چرا ؟ باید چیکار کنم تا 1600 بشه ؟

Last edited by a moderator:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام.
چند سوال دارم:
1- کف اتاقم سرامیک هست و اگر پاهام عرق کرده باشه و دمپایی هم نپوشیده باشم ، وقتی به کیس دست میزنم احساس میکنم برق داره. وقتی دمپایی دارم مشکلی نیست.
میخواستم بدونم طبیعی هست؟مشکلی پیش نمیاد؟راه حل چی هست؟
2- روی مانیتورم (Samsung P2350) چند لک افتاده که با دستمال همراه مانیتور (خشک) پاک نشد ، چجوری میشه پاکشون کرد؟
3- چجوری میشه هارد اکسترنال آداپتوری (WD) را تست کرد؟ (از نظر سلامت و بدسکتور و ...)
4- بودن اسپیکر در کنار مانیتور LCD همانند CRT باعث بروز مشکل در دراز مدت می شود؟
مرسی.
1-همون الکتریسیته ساکن هستش ، معمولا مشکلی پیش نمیاد (البته نه تو هر کیسی) ولی تو حالت های خاص ممکنه USBها یا کلا MAIN به درستی کار نکنه اگه لوله ی آبی ، شوفاژی یا... اون اطراف هستش با یه سیم بینشون پل بزن.
2-یه ذره آب بزن به دستمال ، آروم رو سطحش بکش قاعدتا باید پاک بشه.
3-راحت ترین حالت Copy & Paste کردن یه فایل حجیم هستش و با توجه به نوع اتصال (USB , eSATA یا...) باید در یه سرعت مشخصی عملیات رو انجام بده !
4-خیر مشکلی ایجاد نمیکنه.

آخرین ویرایش:

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
1-همون الکتریسیته ساکن هستش ، معمولا مشکلی پیش نمیاد (البته نه تو هر کیسی) ولی تو حالت های خاص ممکنه USBها یا کلا MAIN به درستی کار نکنه اگه لوله ی آبی ، شوفاژی یا... اون اطراف هستش با یه سیم بینشون پل بزن.
2-یه ذره آب بزن به دستمال ، آروم رو سطحش بکش قاعدتا باید پاک بشه.
3-راحت ترین حالت Copy & Paste کردن یه فایل حجیم هستش و با توجه به نوع اتصال (USB , eSATA یا...) باید در یه سرعت مشخصی عملیات رو انجام بده !
4-خیر مشکلی ایجاد نمیکنه.

ضمن تشکر
1- یعنی یک سیم به بدنه کیس وصل کنم و سر دیگه سیم را به شوفاژ دیگه ، نه؟
3- نرم افزاری برای این کار نیست که مطمئن تر باشه؟

Electronic Arts

کاربر سایت
Aug 24, 2010
4,908
نام
ناصر
سلام
پي سي من ديروز بالا نميومد يك اخطار ميداد كه ntldr is missing
حتي ويندوز هم نميذاشت نصب كنم
ولي امروز نميدونم چي شد ويندوز نصب شد
ولي باز موقعي كه داخل ويندوز شد 1 دونه اخطار داد و حالا طبيعي داره كار ميكنه
يعني چي؟مشكل از چيه؟
اين رو هم بگم كه من كاري جز اينترنت و اهنگ و فيلم باهاش انجام نميدم.يعني بازي هيچي!

M3ti J70

کاربر سایت
Jun 11, 2007
447
نام
مهدی
دوستان یه لپ تاپ مدل ASUS K42JP دارم جدیدا هر چند روز یه بار تو starting windows هنگ میکنه وقتی هنگ میکنه سرعت فن یه مقدار بالا میره, restart میکنم درست میشه!؟
وقتی هم ویندوز بالا میاد نه اروری میده نه هنگ میکنه با بازی و برنامه هم مشکلی نداره!!!!
دوستان کمک کنید تازه هفت ماه خریدم بنظرتون ببرم گارانتی؟
انتی ویروس کسپرسکی هم روش نصبه ولی دو ماه اپدیت نشده!!!!

amir2100

Tech Team
کاربر سایت
Sep 28, 2011
457
نام
امیررضا
ببخشید من همین پردازنده رو دارم و با برنامه ای که تو دیسک مادربرد بود Turbo evo فک کنم اتوماتیک اورکلاک کردم شد 3.193GHz و سوالم اینه میشه بیشتر از این اورکلاک کرد اصلا این کاری که من کردم اورکلاک هست؟

Intel Core i3 - 3.193GHz 2100
Asus P8H67
Leadtek GTX480
4GB DDR3 1333
Win 7 ultimate 64bit sp1

با این سیستم چند فریم میگیرم؟
و اینکه با چه راهی میتونم با کمترین هزینه فریم بالاتری بگیرم؟؟؟

بایوس مادربورد کجاست که تنظیمات رو تغییر بدم؟؟؟

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
اساتید یه سوال ... من cpu م چون ضعیفه ( amd x64 dual core 2.11 ) از ستاپ بایوس تو cpu manage over clock فرکانسشو بدون تغییره ولتاژ تا 2.5 بالاتر بردم ... الانم تو rate ویندوز از 4.8 به 5.4 رسیده ... حالا می خوام بدونم تا چقدر دیگه بالاتر میشه برد و مشکلی بعدا پیش نمیاد ؟؟؟؟؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,794
نام
فرشید
سلام
پي سي من ديروز بالا نميومد يك اخطار ميداد كه ntldr is missing
حتي ويندوز هم نميذاشت نصب كنم
ولي امروز نميدونم چي شد ويندوز نصب شد
ولي باز موقعي كه داخل ويندوز شد 1 دونه اخطار داد و حالا طبيعي داره كار ميكنه
يعني چي؟مشكل از چيه؟
اين رو هم بگم كه من كاري جز اينترنت و اهنگ و فيلم باهاش انجام نميدم.يعني بازي هيچي!

اون ارور برا وقتی که موقع روشن شدن هاردت رو درست Detect نکرده یا خود هارد بوت سکتور رو نشناخته، ممکنه خود هادر در حال مردن باشه یا پاورت مشکل ایجاد کرده باشه، مخصوصا اگر پاور تقلبی باشه

دوستان یه لپ تاپ مدل ASUS K42JP دارم جدیدا هر چند روز یه بار تو starting windows هنگ میکنه وقتی هنگ میکنه سرعت فن یه مقدار بالا میره, restart میکنم درست میشه!؟
وقتی هم ویندوز بالا میاد نه اروری میده نه هنگ میکنه با بازی و برنامه هم مشکلی نداره!!!!
دوستان کمک کنید تازه هفت ماه خریدم بنظرتون ببرم گارانتی؟
انتی ویروس کسپرسکی هم روش نصبه ولی دو ماه اپدیت نشده!!!!

خب می تونه از یه نرم افزار نا هماهنگ یا ویروس و تروجان باشه، وقتی فقط یه جا گیر میکنه یعنی مشکل احتمالا سخت افزاری نیست، خود اون آنتی ویروس هم مضنونه، بطرز فوق العاده ای سنگین هست، حتی نسخه ی 2012
ببخشید من همین پردازنده رو دارم و با برنامه ای که تو دیسک مادربرد بود Turbo evo فک کنم اتوماتیک اورکلاک کردم شد 3.193GHz و سوالم اینه میشه بیشتر از این اورکلاک کرد اصلا این کاری که من کردم اورکلاک هست؟

Intel Core i3 - 3.193GHz 2100
Asus P8H67
Leadtek GTX480
4GB DDR3 1333
Win 7 ultimate 64bit sp1

با این سیستم چند فریم میگیرم؟
و اینکه با چه راهی میتونم با کمترین هزینه فریم بالاتری بگیرم؟؟؟

بایوس مادربورد کجاست که تنظیمات رو تغییر بدم؟؟؟

خیر، شما چیزی رو اورکلاک نکردی، فرکانس خود پردازنده همین هست و قابل اورکلاک هم نیست. فقط سری 2500K/2600K قابل اور کردن هستن.
چند فریم توی کجا می گیری؟؟!! بسته به بازی نداره، الکی که نیست. سیستم شما بهینه هست و کار دیگه ای نمی تونی بکنی که خیلی فرق کنه سرعت.

اساتید یه سوال ... من cpu م چون ضعیفه ( amd x64 dual core 2.11 ) از ستاپ بایوس تو cpu manage over clock فرکانسشو بدون تغییره ولتاژ تا 2.5 بالاتر بردم ... الانم تو rate ویندوز از 4.8 به 5.4 رسیده ... حالا می خوام بدونم تا چقدر دیگه بالاتر میشه برد و مشکلی بعدا پیش نمیاد ؟؟؟؟؟

تا همین جا هم زیادی اورش کردی، حرارتش زیادتر شده و فک نکنم که بالاتر بره، اگرم بره ناپایدار میشه و ممکنه صفحه آبی بده.

Electronic Arts

کاربر سایت
Aug 24, 2010
4,908
نام
ناصر
اون ارور برا وقتی که موقع روشن شدن هاردت رو درست Detect نکرده یا خود هارد بوت سکتور رو نشناخته، ممکنه خود هادر در حال مردن باشه یا پاورت مشکل ایجاد کرده باشه، مخصوصا اگر پاور تقلبی باشه
پاور رو تازه عوض كردم(طرف مطمئن بوده).ولي راهي هست كه بفهمم پاور تقلبي هست يا نه؟
در ضمن ارور صفحه ابي بعضي اوقات واسم مياد
از يكي از دوستام كه پرسيدم گفت چون رمهايي كه داري ddr1 هستن ممكنه سيستم رو نكشه
يكي دو بار هم در حين نصب ويندوز به مشكل برخورد كردم كه مجبور شدم ريست كنم(يك صداي تيكي ميداد و قفل ميكرد)
راستي اين رو هم اضافه كنم كه جديدا قبل از اين كه وارد صفحه ويندوز بشه يك صفحه ابي مياد كه فايلهاي سيستم رو چك ميكنه
ويندوزم xp هست
كلا خيلي رفته رو اعصاب.برداشت نهايي با توجه به توضيحات من چيه؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,794
نام
فرشید
پاور رو تازه عوض كردم(طرف مطمئن بوده).ولي راهي هست كه بفهمم پاور تقلبي هست يا نه؟
در ضمن ارور صفحه ابي بعضي اوقات واسم مياد
از يكي از دوستام كه پرسيدم گفت چون رمهايي كه داري ddr1 هستن ممكنه سيستم رو نكشه
يكي دو بار هم در حين نصب ويندوز به مشكل برخورد كردم كه مجبور شدم ريست كنم(يك صداي تيكي ميداد و قفل ميكرد)
راستي اين رو هم اضافه كنم كه جديدا قبل از اين كه وارد صفحه ويندوز بشه يك صفحه ابي مياد كه فايلهاي سيستم رو چك ميكنه
ويندوزم xp هست
كلا خيلي رفته رو اعصاب.برداشت نهايي با توجه به توضيحات من چيه؟

خب پس، معلوم شد، هاردت خراب شده و احتمال داره بدسکتور هم گرفته باشه،اون صدا فقط صدای هد هارد هست، هاردت رو باید عوض کنی،
البته پاور ضعیف و تقلبی هم می تونه عامل اصلی خرابی هارد باشه، باید ببینی روی برچسب پاور داخل کیس چه مشخصاتی داره،
رم DDr1 داری نمی کشه رو هم باید بزاری توی جک های سال!
سلام...
من مادربرد P8H67 دارم الان یک رم 4GB با باس 1600 روشه اما نوشته 1333 ... چرا ؟ باید چیکار کنم تا 1600 بشه و اینکه میخوام یک رم 4GB دیگه هم بگیرم سی پی یو هم Core i3-2100 هست چه رمی بگیرم 1333 یا 1600
باید توی بایوس تنظیمات فرکانس رو 1600 کنی و پروفایل رم رو روی XMP بزاری.

• Like
Reactions: Electronic Arts

Amin 47

کاربر سایت
Jun 7, 2010
826
سلام ، یک پاور جدید گرفتم بعد دادم یکی از دوستام برام بست ولی الان باز کردم کیسو دیدم فن کنار در کناری کیس وصل نیست این عکس کابل فن و کیسمه و مدل مادربورد هم p8p67 هستش.لطفا راهنمایی کنید به کجا باید کابل رو وصل کنم.
http://up98.org/upload/server1/01/u/njmadlfb9ejmjadzd1.jpg
njmadlfb9ejmjadzd1.jpg
http://up98.org/upload/server1/01/u/rd0vdmm0s7y7a7qe43.jpg
rd0vdmm0s7y7a7qe43.jpg
http://up98.org/upload/server1/01/u/z7m5gazi9hiwkbkx62up.jpg
z7m5gazi9hiwkbkx62up.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر