تاپیک درخواست و مشکلات درایور کارت گرافیک (VGA)

Aidin.gh73

کاربر سایت
Jun 28, 2007
129
نام
آيدين
من یه zotac gtx 460 1gb دارم تو بازی بعده 2 دقیقه هنگ میکنه به خاطر اینکه دماش 100 رو هم رد میکنه بردم گارانتی یه نوشو بهم دادن بازم همون مشکلو دارم
یعنی میشه مشکل از چیزه دیگه ای باشه یا مشکل از خوده کارته؟

Siavash_MH

FCB
کاربر سایت
Apr 10, 2011
3,651
دوستان از کجا بفهمم مدله کارت گرافیکم چیه و چنده ؟؟؟؟
من سیستمم قدیمیه یم خوام یه حالی بهش بدم اساسی
از خوده PC میشه فهمید یا باید کیس رو باز کنیم ؟؟؟؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
من یه zotac gtx 460 1gb دارم تو بازی بعده 2 دقیقه هنگ میکنه به خاطر اینکه دماش 100 رو هم رد میکنه بردم گارانتی یه نوشو بهم دادن بازم همون مشکلو دارم

وقتی دماش از 100 بالاتر میره یعنی مشکل جدیه، حالا یا خود کارت هست یا از پاور تقلبیه

با برنامه GPU-Z.

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347

الان هر دو تا کابل برقشو درست وصل می کنی؟ دور فنتو با برنامه evga percsion چک کن ببین چطوریه ممکنه بایوسش هم درست اطلاعات رو اجرا نکنه

نتیجشو هم در حالت عادی هم در حالت گیم بیا بگو تا بگم مشکل از چیه

Aidin.gh73

کاربر سایت
Jun 28, 2007
129
نام
آيدين
الان هر دو تا کابل برقشو درست وصل می کنی؟ دور فنتو با برنامه evga percsion چک کن ببین چطوریه ممکنه بایوسش هم درست اطلاعات رو اجرا نکنه

نتیجشو هم در حالت عادی هم در حالت گیم بیا بگو تا بگم مشکل از چیه

هر دوتا کابل رو چک کردم درست وصل شدن
دور فن هم درسته
اینم یه عکس که هنگام انجام کرایسیس 2 بوده بعدش که خارج میشم دما پایین اومده

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
دور فن هم درسته

اصلا دور فنت در حالت پایه پایینه بذارش روی حالت منیوال هر 10 درجه 10 درصد با پایه ی 40 درصد تست بگیر اما ظاهرا مشکل همیم مدل کارت های زوتک داری که معروف شده ببر گارانتی بهشون بگو یه تست همون جا بگیرن سالمشو داشته باشی

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
دور فن هم درسته

حرارت که خیلی بالاست
مورد غیر عادی اینه که دور فن کارت شما بالاتر از 70 درصد نرفته، حتی توی دمای 100 درجه!

دور فن رو توی همین برنامه از حالت Auto خارج کن و بزار روی 90 درصد، برو توی بازی ببین دما چجوری میشه.
درایور کارتت رو هم آپدیت کن، 275.33 رو نصب کن.

Aidin.gh73

کاربر سایت
Jun 28, 2007
129
نام
آيدين
حرارت که خیلی بالاست
مورد غیر عادی اینه که دور فن کارت شما بالاتر از 70 درصد نرفته، حتی توی دمای 100 درجه!

دور فن رو توی همین برنامه از حالت Auto خارج کن و بزار روی 90 درصد، برو توی بازی ببین دما چجوری میشه.
درایور کارتت رو هم آپدیت کن، 275.33 رو نصب کن.

مال همه 460 ها رو 70 درصد قفل شده ولی من بایوس کارت قبلیمو با nvflash دستکاری کردم سرعت فن رو تا 100 بالا بردم ولی هیچ تاثیری نداشت

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
اگه برات مقدوره روی سیستم یکی دیگه تست بگیر اگه نشه مشکل کارته چندین نفر تا به حال اینطوری شدن کارت های ati هم بوده راه حلی هم ندیدم براش تنها راحش گارانتیه فقط مطمئن شو این بار جنس سالم بهت می دن

Siavash_MH

FCB
کاربر سایت
Apr 10, 2011
3,651

با برنامه GPU-Z.

لینکه دانلوده برنامشو میدین لطفا ;)

SPLATTER

کاربر سایت
Oct 22, 2010
31
کارت گرافیک من GeForce 9600 GT ... حدودا از 2 شب پیش مشکل پیدا کرده ... بعضی وقتا صفحه سیاه میشه بعد از چند ثانیه دوباره برمیگرده .... پایین هم یه پیغام می ده ..... تو بازیه BFBC2 هم کلا بعضی صحنه هارو قاطی نشون می ده .. مشکل می تونه از داغ شدنش باشه؟ چون کیسو باز کردم دیدم مثله تنوره... ;)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
کارت گرافیک من GeForce 9600 GT ... حدودا از 2 شب پیش مشکل پیدا کرده ... بعضی وقتا صفحه سیاه میشه بعد از چند ثانیه دوباره برمیگرده .... پایین هم یه پیغام می ده ..... تو بازیه BFBC2 هم کلا بعضی صحنه هارو قاطی نشون می ده .. مشکل می تونه از داغ شدنش باشه؟ چون کیسو باز کردم دیدم مثله تنوره... ;)

بله، ممکنه فنش خراب شده باشه و نتونه حرارت رو دفع کنه، بهتره با برنامه ی GPU-Z توی ویندوز درجه حرارتش رو چک کنی، اگه مشکل از حرارتش بود باید کارت رو دربیاری و فنش رو تمیز کنی، اگر هم خراب شده بود که باید فنش رو عوض کنی.

Siavash_MH

FCB
کاربر سایت
Apr 10, 2011
3,651
دوستان کارت گرافیکه من قدیمیه برای دو ساله پیشه چون با حc بازی نکردم از اون موقع ولی میخوام باهاش angry bird بازی کنم ارور اپدیت کارت گرافیک میده
کارت گرافیک: nvidia 7300
میخواستم از کجا میتونم اپدیت کنم و طریقه آپدیتش و فعالسازی و اجراش چطوریه که بتونم بازیو اجرا کنم
ممنون.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر