تاپیک درخواست و مشکلات درایور کارت گرافیک (VGA)

123445

کاربر سایت
Jun 25, 2011
3
سلام--خیلی فوری

من با یه مشکل حاد برخوردم ! :((
وقتی درایور گرافیکو نصب میکنم ویندوز بالا میاد ولی به محض اینکه تمام برنامه ها از حالت استارت آپ خارج شدن مانیتور خاموش میشه ولی سیستم داره کار میکنه!

اینم بگم کابلو باز کردم و چک کردم درایور هم آخرین آپدیت رو گرفتم

مدل : (Geforce 7100tc(gs :-s

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام--خیلی فوری

من با یه مشکل حاد برخوردم ! :((
وقتی درایور گرافیکو نصب میکنم ویندوز بالا میاد ولی به محض اینکه تمام برنامه ها از حالت استارت آپ خارج شدن مانیتور خاموش میشه ولی سیستم داره کار میکنه!

اینم بگم کابلو باز کردم و چک کردم درایور هم آخرین آپدیت رو گرفتم

مدل : (Geforce 7100tc(gs :-s
خب یا کارتت مشکل داره یا درایورت اشتباه هست،

برای اطمینان ویندوز رو کامل از اول نصب کن و دوباره آخرین درایورها رو بریز ببین چی میشه، من شک دارم که کارتت اصلا 7100 باشه،

123445

کاربر سایت
Jun 25, 2011
3
خب یا کارتت مشکل داره یا درایورت اشتباه هست،

برای اطمینان ویندوز رو کامل از اول نصب کن و دوباره آخرین درایورها رو بریز ببین چی میشه، من شک دارم که کارتت اصلا 7100 باشه،

ممنون از جوابتون
این کار رو هم کردم درست نشد
ضمنن درایور اصلیش هم دارم و اون رو هم نصب کردم
در مورد کارت هم خود سیستم همینو میشناسه
با تشکر

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون از جوابتون
این کار رو هم کردم درست نشد
ضمنن درایور اصلیش هم دارم و اون رو هم نصب کردم
در مورد کارت هم خود سیستم همینو میشناسه
با تشکر
پس کارتت مشکل داره احتمالا، با یه کارت دیگه جایگزین کن.

123445

کاربر سایت
Jun 25, 2011
3
پس کارتت مشکل داره احتمالا، با یه کارت دیگه جایگزین کن.

یه سوال دیگه : برا من که شهرستانم بصرفه هست بدم تعمیر یا نوشو بگیرم؟
ضمنا مادربوردم Giga s-series هست یه مدل در همین رنج گرافیکی که الان دارم معرفی میکنین.

باز هم ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
یه سوال دیگه : برا من که شهرستانم بصرفه هست بدم تعمیر یا نوشو بگیرم؟
ضمنا مادربوردم Giga s-series هست یه مدل در همین رنج گرافیکی که الان دارم معرفی میکنین.

باز هم ممنون
نه عزیز این کارت رو اگه نو هم باشه ارزش خرید نداره و قیمتی نداره، بزاری کنار بهتره تا خرجش کنی

برای خرید کارت جدید هم مشکلی نداری، بستگی به بودجت داره که چی بخوای بخری.

rahsa

کاربر سایت
Sep 15, 2010
18
سلام دوستان گرافیکم gts450 هست لطفا یه سایتی واسه آپدیت درایور معرفی کنید. سایتهای اصلی باز نمیشه:| برای win7 64bit

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
سلام
بهترین درایور برای کارت GTX 460 1 GB Zotac کدوم ورژن هست ؟
من الان از آخرین ورژنی که توی سایت Nvidia هست استفاده میکنم ولی روی ویندوز Xp و روی تموم بازی ها فریم بیشتری نسبت به ویندوز 7 میگیرم . تقریبا توی Xp توی همه ی بازیها 4-5 فریم بیشتر میگیرم.(هم نسبت به نسخه ی 32 بیت 7 و هم نسبت به نسخه ی 64 بیت 7).
رم هم 4 گیگابایت هست ، سی پی یو هم E5700 ه که تا 3.6GHZ اور شده.
از درایوری که توی سی دی خود کارت هست هم استفاده کردم ، اما باز هم روی XP فریم بهتری میگیرم.ممکنه اشکال از درایور باشه ؟ یا علت دیگه ای داره ؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
بهترین درایور برای کارت GTX 460 1 GB Zotac کدوم ورژن هست ؟
من الان از آخرین ورژنی که توی سایت Nvidia هست استفاده میکنم ولی روی ویندوز Xp و روی تموم بازی ها فریم بیشتری نسبت به ویندوز 7 میگیرم . تقریبا توی Xp توی همه ی بازیها 4-5 فریم بیشتر میگیرم.(هم نسبت به نسخه ی 32 بیت 7 و هم نسبت به نسخه ی 64 بیت 7).
رم هم 4 گیگابایت هست ، سی پی یو هم E5700 ه که تا 3.6GHZ اور شده.
از درایوری که توی سی دی خود کارت هست هم استفاده کردم ، اما باز هم روی XP فریم بهتری میگیرم.ممکنه اشکال از درایور باشه ؟ یا علت دیگه ای داره ؟
این مطلبی که شما می گی به درایور ربطی نداره و به خود سیستم عامل ها مربوط هست
ویندوزXP فن آوری قدیمی تری داره و مدیریت ضعیفتری هم روی برنامه ها داره و سبکتر هم هست، ویندوز 7 مدیریت خیلی قویتری داره و بهرحال مقداری سنگینتر هست، بنابراین فریم بیشتر توی XP طبیعی هست

البته روی سیستمهای جدید و قویتر تفاوت راندمان محسوس نیست و تازه خیلی جاها توی ویندوز 7 پردازش بازیها سریعتر و راندمان هم بالاتر هست

بازیهای DX10/11 رو دیگه توی XP نمیشه بازی کرد.

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
این مطلبی که شما می گی به درایور ربطی نداره و به خود سیستم عامل ها مربوط هست
ویندوزXP فن آوری قدیمی تری داره و مدیریت ضعیفتری هم روی برنامه ها داره و سبکتر هم هست، ویندوز 7 مدیریت خیلی قویتری داره و بهرحال مقداری سنگینتر هست، بنابراین فریم بیشتر توی XP طبیعی هست

البته روی سیستمهای جدید و قویتر تفاوت راندمان محسوس نیست و تازه خیلی جاها توی ویندوز 7 پردازش بازیها سریعتر و راندمان هم بالاتر هست

بازیهای DX10/11 رو دیگه توی XP نمیشه بازی کرد.

آره اینکه نمیشه DX 10 و DX 11 رو توی XP بازی کرد میدونم . ولی با کارت من که عملا نمیشه با تنظیمات بالا بازیهای DX 11 رو بازی کرد و مجبورم با DX 9 بسازم .
البته یه مشکل دیگه هم دارم فرشید جان ، توی بعضی بازیها مثل Dirt 2 و Dirt 3 ، نمیتونم روی ویندوز 7، AA رو بیشتر از 4 بکنم ، و وقتی بیشتر میکنم تصویر استاپ میشه و مجبورم از بازی خارج بشم ، این به درایور ربط داره یا به کرک و پچ بازی ها ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
آره اینکه نمیشه DX 10 و DX 11 رو توی XP بازی کرد میدونم . ولی با کارت من که عملا نمیشه با تنظیمات بالا بازیهای DX 11 رو بازی کرد و مجبورم با DX 9 بسازم .
البته یه مشکل دیگه هم دارم فرشید جان ، توی بعضی بازیها مثل Dirt 2 و Dirt 3 ، نمیتونم روی ویندوز 7، AA رو بیشتر از 4 بکنم ، و وقتی بیشتر میکنم تصویر استاپ میشه و مجبورم از بازی خارج بشم ، این به درایور ربط داره یا به کرک و پچ بازی ها ؟
ممکنه به کرک بازیا مربوط باشه، من که با هیچ کدوم از این بازیا این مشکا رو نداشتم
شاید یه مورد خاص یه جایی با یه درایور قدیمی دیده باشی، ولی همچین مشکلی نداریم.

rahsa

کاربر سایت
Sep 15, 2010
18
سلام دوستان من گرافیکمو آپدیت کردم (275.33) آخرین پچ بازی medal of honor رو هم نصب کردم اما بازی هر چند لحظه افت فریم داره:(( تو بازی های دیگه مثل call of duty7 و nfs hot persuit هم همین مشکلو داشتم. از وقتی گرافیک gts 450 گرفتم فقط یه بازیو خیلی سرحال بازی کردم اونم dead space2 بود. medal رو تو ویندوز 7 64bit نصب کردم ام همچنان افت فریم)x رو xp امتحانش نکردم. به نظرتون مشکل از چیه؟؟؟؟؟؟:((:((

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان من گرافیکمو آپدیت کردم (275.33) آخرین پچ بازی medal of honor رو هم نصب کردم اما بازی هر چند لحظه افت فریم داره:(( تو بازی های دیگه مثل call of duty7 و nfs hot persuit هم همین مشکلو داشتم. از وقتی گرافیک gts 450 گرفتم فقط یه بازیو خیلی سرحال بازی کردم اونم dead space2 بود. medal رو تو ویندوز 7 64bit نصب کردم ام همچنان افت فریم)x رو xp امتحانش نکردم. به نظرتون مشکل از چیه؟؟؟؟؟؟:((:((
به نظر نمیاد مشکل از خود کارت گرافیک یا درایور ش باشه، البته ضرر هم نداره درایور قبلی رو نصب کنی و تست کنی، نسخه ی 270.66
شاید سیستمت ویروسی شده و داره روی CPU فشار میزاره و شاید هم ویندوزت مشکل داره

بهترین کار تعویض ویندوز هست با یه دیک دیگه که کرکش هم فرق کنه، بعد تست کن ببین مشکل حل میشه یا نه.

rahsa

کاربر سایت
Sep 15, 2010
18
به نظر نمیاد مشکل از خود کارت گرافیک یا درایور ش باشه، البته ضرر هم نداره درایور قبلی رو نصب کنی و تست کنی، نسخه ی 270.66
شاید سیستمت ویروسی شده و داره روی CPU فشار میزاره و شاید هم ویندوزت مشکل داره

بهترین کار تعویض ویندوز هست با یه دیک دیگه که کرکش هم فرق کنه، بعد تست کن ببین مشکل حل میشه یا نه.

ممنون از کمکتون. رو xp 32bit نصب کردم خوب شد. یه سوالی... کلا فرق کار با ویندوز 64 بیت نسبت به 32 بیت چیه؟ غیر از اینکه رم بیشتری ساپورت میکنه. آیا فشار روی cpu تو 64 بیت بیشتره؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر