تاپیک درخواست و مشکلات درایور کارت گرافیک (VGA)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,760
نام
فرشید
درایور جدید NVIDIA 280.26 رو نصب و تست کردم،

مشکل V-Sync توی Crysis 2 DX11که باعث می شد فریم کمتر از نرمال بده حل شده و Min فریم هم بیشتر شده
توی Witcher 2 هم فریم خیلی بالاتری می گیرم.
اما یه ایرادی موقع بوت شدن ویندوز به سیستم اضافه شده که موقع سوییچ کردن از لوگوی بوت به دسکتاپ ویندوز خطهای افقی راندوم دیده میشه، شاید روی همه ی سیستمها و کارتا نباشه ولی من که فقط با این نسخه درایور این ایراد رو دیدم

TheGodfather

ALI
Gold User
Jun 21, 2011
1,068
نام
Ali
سلام دوستان متاسفانه سرعت اینترنت adsl من خیلی پایین اومده
حالا که می خوام کارت گرافیکم رو آپدیت کنم خوشبختانه خودش توی آپدیت های ویندوزم هست منظورم اینکه خودش لینک مستقیم داره
الان می خوام بفهمم که آپدیت کارت گرافیک کلا به چه دردی میخوره منتظر جوابتون هستم

BENCHMARKMAKER

کاربر سایت
Jul 3, 2011
391
نام
Reza
بسته به اینکه شما از کارت گرافیک چه استفاده ای می کنید که معمولا ۸۰ درصد گیم هست . شما احتیاج دارید که با توجه به نیاز اون برنامه یا بازی مربوطه و ایراد و اشکالات احتمالی در اجرا شدن برنامه مورد نظر یا گیم اقدام به اپدیت کردن اون پیدا کنید. در مجموع خیلی خوبه که همیشه درایورهای سیستم رو به روز کنید این به طور اعم در بهتر کارکردن ویندوز هم تاثیر داره و از سخت افزار شما به مراتب بهتر استفاده میشه . کلا در بحث درایور کارت گرافیک نسبت به اینکه ای تی ای باشه یا انویدیا و البته در ای تی ای بیشتر شما نیاز به اپدیت کردن اون پیدا می کنید همینطور این شرکت به دلیل ساپورت نشدن از کارت هاش در اغلب بازی ها هر هفته یا ماه اقذام به تولید درایور و یا فیکس درایور می کنه که در این مواقع لازمه اپدیت انجام بشه. اما انویدیا که بخش بزرگی از بازار بازی ها رو برای سخت افزار خودش در حال حاضر در اختیار داره این بازیها در ۹۵ درصد به مشکل بر نمی خورن و با کارت های انویدیا سازگاری کامل دارن. ولی اگر مشکلی جزیی هم به وجود بیاد و یا اگر بازی کردن رو به هر دلیلی مثل افت فریم دچار مشکل کنه اونوقته که شما باز باید به سراغ اپدیت درایور برید.و این اپدیت به خ

---------- نوشته در 09:15 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:03 PM ارسال شده بود ----------

درایور جدید NVIDIA 280.26 رو نصب و تست کردم، مشکل V-Sync توی Crysis 2 DX11که باعث می شد فریم کمتر از نرمال بده حل شده و Min فریم هم بیشتر شدهتوی Witcher 2 هم فریم خیلی بالاتری می گیرم.اما یه ایرادی موقع بوت شدن ویندوز به سیستم اضافه شده که موقع سوییچ کردن از لوگوی بوت به دسکتاپ ویندوز خطهای افقی راندوم دیده میشه، شاید روی همه ی سیستمها و کارتا نباشه ولی من که فقط با این نسخه درایور این ایراد رو دیدم
من ۳ روزی هست که این درایور رو نصب کردم و باید بگم مثل نسخه 280.19 beta مینیمم فریم ها رو تو کرایسیس و خیلی بازی های دیگه بیشتر می کنه و اینکه بتا نیست و ویندوز مشکلی باهاش نداره . اما ی چیزی بهت بگم اینکه از زمان بوت شدن سیستم تا لوگوی ویندوز در واقع سیستم device ها و متعلقات سخت افزاری رو که نصب شده تست می کنه و از همشون تاییدیه نصب و درست کارکردن میگیره. اگه در این فاصله سیستمتون ریستارت شد یا هر مشکلی براش پیش اومد بدونید یا ویندوز با یکی از سخت افزارها مشکل داره به خصوص درایور یا مشکل کلا سخت افزاریه . شما یک بار کارتت رو با کابل dvi وصل کن و یک بار اگه داری با hdmi .

TheGodfather

ALI
Gold User
Jun 21, 2011
1,068
نام
Ali
سلام همین الان از طریق آپدیت های ویندوز سون که داره
کارت گرافیکم رو آپدیت کردم حدودا 130 مگابایت بود
الان دیگه نمیدونم خدا میدونه چه تغیراتی رو در پی داره

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
شماها چطوری فریم بهتر می گیرید خودشونم چیزی نگفتن فرشید تو هر چی نصب کردی گفتی فریم بهتر می گیرم الان توی ویچر باید 200 فریمی بگیری:d)(شوخی)

برای خودم که sli دارم طبق گفته هاشون چندین تا بازی بهتر شدن از جمله gta با alice که اصلا ساپورت نمی شد

اون مشکل خط افقی هم اولش داشتم اما الان رفع شده البته یکم دست کاریشم کردم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,760
نام
فرشید

من ۳ روزی هست که این درایور رو نصب کردم و باید بگم مثل نسخه 280.19 beta مینیمم فریم ها رو تو کرایسیس و خیلی بازی های دیگه بیشتر می کنه و اینکه بتا نیست و ویندوز مشکلی باهاش نداره . اما ی چیزی بهت بگم اینکه از زمان بوت شدن سیستم تا لوگوی ویندوز در واقع سیستم device ها و متعلقات سخت افزاری رو که نصب شده تست می کنه و از همشون تاییدیه نصب و درست کارکردن میگیره. اگه در این فاصله سیستمتون ریستارت شد یا هر مشکلی براش پیش اومد بدونید یا ویندوز با یکی از سخت افزارها مشکل داره به خصوص درایور یا مشکل کلا سخت افزاریه . شما یک بار کارتت رو با کابل dvi وصل کن و یک بار اگه داری با hdmi .

تست سخت افزار چیه عزیز؟! من می گم باگ درایور هست و فقط هم با این نسخه ی درایور اون مشکل پیدا شده و وقتی به 275.33 بر می گردم این مشکل نیست، یه سری به فروم های پشتیبانی NVIDIA بزن ببین چن تا کاربر این مشکل رو گزارش کردن، اصلا از خروجی DVI تا حالا استفاده نکردم ...

شماها چطوری فریم بهتر می گیرید خودشونم چیزی نگفتن فرشید تو هر چی نصب کردی گفتی فریم بهتر می گیرم الان توی ویچر باید 200 فریمی بگیری:d)(شوخی)

برای خودم که sli دارم طبق گفته هاشون چندین تا بازی بهتر شدن از جمله gta با alice که اصلا ساپورت نمی شد

اون مشکل خط افقی هم اولش داشتم اما الان رفع شده البته یکم دست کاریشم کردم

ایراد اینه که شما فکر می کنی هر جور بهینه سازی توی درایورها رو باید توی Release Note همراه درایور ذکر بکنن که اینطور نیست، اونا فقط موارد مهم و عمده رو مطرح می کنن و بیشتر بهینه سازیها بعد از تست کاربرای نسخه ی بتا و WHQL از FeedBack فرومهایی مثل GURU3D و Toms مشخص میشه، خیلی وقتا تفاوتا اونقدر زیاده که نصب یه درایور ضورری میشه و نصب یکی دیگه هم ممکنه توصیه نشه.

بعدم چیو دست کاری کردی که رفع شده؟!

falah20

کاربر سایت
Dec 11, 2007
197
توبازی تصویر ایجوری میشه
تو ویندوز و جاهای دیگه هم همینطور
درایور هم اپدیت هست
من کارت گرافیک رو با کابل hdmi به lcd tv 42 اینچ وصل کردم خواستم ببینم ربطی هم داره یا نه؟
دوستان کمک کنید خواهشا خیلی حالم گرفته شد سیستم رو 1 ماه نشده خریدم
gtx 580 dcu ii گرافیک

40NFS11_2011_08_10_00_42.jpg
45NFS11_2011_08_10_01_04.jpg

آخرین ویرایش:

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
توبازی تصویر ایجوری میشه
درایور هم اپدیت هست
من کارت گرافیک رو با کابل hdmi به lcd tv 42 اینچ وصل کردم خواستم ببینم ربطی هم داره یا نه؟
gtx 580 dcu ii گرافیک

بقیه قطعات هم میگی؟

BENCHMARKMAKER

کاربر سایت
Jul 3, 2011
391
نام
Reza
تست سخت افزار چیه عزیز؟! من می گم باگ درایور هست و فقط هم با این نسخه ی درایور اون مشکل پیدا شده و وقتی به 275.33 بر می گردم این مشکل نیست، یه سری به فروم های پشتیبانی NVIDIA بزن ببین چن تا کاربر این مشکل رو گزارش کردن، اصلا از خروجی DVI تا حالا استفاده نکردم ... ببین خودم عضو فروم guru3d ام. خیلی هاشون گفتن فرقی نکرده با درایور قبلی و خیلی عاشون فحش دادن که چرا همش بازی های ۳ دی رو ساپورت کرده تو این درایور .البته به جز تغییر نامحیوسی که نسبت به نسخه بتا داشته فقط تو کرایسیس ۲ و چند بازی دیگه مینیمم فریم ها رو بالا اورده . اما وقتی میگی موقع بوت شدن این ربطی به درایور دیگه پیدا نمی کنه چون درایور فقط در محیط ویندوز کار می کنه . پس اگه موقع بوت مشکل داری شاید سخت افزاری هم باشه . من نمیگم کارتت ایراد داره . گفتم با dvi ی بار وصل کن شاید درایور روی کارت شما با پورت hdmi مشکل داره . بعد هم داخل بایوس تنظیم کن که با pci-E کار کنه و ابتدا اون رو بخونه و بیاد بالا . شاید هم چیز دیگه ای روی کارتت نویز می اندازه شاید پاورت باشه .ایراد اینه که شما فکر می کنی هر جور بهینه سازی توی درایورها رو باید توی Release Note همراه درایور ذکر بکنن که اینطور نیست، اونا فقط موارد مهم و عمده رو مطرح می کنن و بیشتر بهینه سازیها بعد از تست کاربرای نسخه ی بتا و WHQL از FeedBack فرومهایی مثل GURU3D و Toms مشخص میشه، خیلی وقتا تفاوتا اونقدر زیاده که نصب یه درایور ضورری میشه و نصب یکی دیگه هم ممکنه توصیه نشه.بعدم چیو دست کاری کردی که رفع شده؟!
توبازی تصویر ایجوری میشه تو ویندوز و جاهای دیگه هم همینطوردرایور هم اپدیت هستمن کارت گرافیک رو با کابل hdmi به lcd tv 42 اینچ وصل کردم خواستم ببینم ربطی هم داره یا نه؟دوستان کمک کنید خواهشا خیلی حالم گرفته شد سیستم رو 1 ماه نشده خریدمgtx 580 dcu ii گرافیک
. شما چند وقت میشه کارت رو گرفتی ؟ یک بار با درایور خود سی دی همراهش امتحان کن و نصب کن اگه دیدی مشکل حل شد که هیچ اگر نه با درایور ۲۷۵۰۳۳ تست کن. اگه باز هم مشکل باقی بود برو و قسمت سوکت پاور به کارتت رو چک کن و مطمن شو که هر دو سوکت ۸ تایی رو وصل کرده باشی و چراغ روی کارتت هم سبز باشه . این یعنی برق رسانی مشکل نداره. بعد از چک کردن همه این مسایل باز اگه مشکلت حل نشد یک بار ویندوز عوض کن و باز اگه حل نشد ببرش گارانتی .

آخرین ویرایش:

falah20

کاربر سایت
Dec 11, 2007
197
1 ماه میشه
همه رو امتخان کردم فقط ویندوز عوض نکردم و از وقتی که درایور اخری 280 رو نصب کردم اینجوری شد
من کارت گرافیک رو با کابل hdmi به lcd tv 42 اینچ وصل کردم ربطی هم داره یا نه؟ ممکنه روی مانیتور این مشکلات پیش نیاد؟
یه تست هم گرفتم ایا میشه به همین تست اعتماد کرذ؟
اینم نتایج تست
یه تست سخت افزاری هم گرفتم ایا میشه به همین تست اعتماد کرذ؟ اینم نتایج تست
9db6j4ewmi1523w3y1h2.jpg

d7d9461075eb.png

BENCHMARKMAKER

کاربر سایت
Jul 3, 2011
391
نام
Reza
ببین این برنامه رو خودم تا حالا تست نکردم . اگه برنامه تست می خوای اینو امتحان کن .. Furemark. کارتت رو میزاره تو استرس . بعد حتما اون چراغ روی کارتت رو چک کن ببین روشن باشه و سبز باشه رنگش . همینطور روی پاور یا جعبش رو نگاه کن ببین روی +۱۲ ولت چند امپر بهت میده .مثلا نوشته input -output +12v زیرش نوشته مثلا ۲۵ یا ۳۰ امپر . اینو الان زود بگو . یک راه دیگه هم هست . فکر کنم این بازی که عکساش رو گذاشتی نید فور اسپید هات پورسویت باشه نه ! برو تو کنترل پانل انویدیا بعد تو قسمت 3d settings همونجایی که میشه تنظیمات رو تغییر داد. اول روی set default کلیک کن اوکی کن بعد همونجا بالا ی قسمت برای پروفایل بازی ها هست از لیست همین بازیو انتخاب کن و اوکی کن . دوباره برو تو بازی و این بار v sync بازی رو خاموش کن ببین چطور میشه !!!

آخرین ویرایش:

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
قبلا 4 درصد هم افزایش فریم در شرایط سخت داشت می زد این نسخه هیچ بهبود فریمی نداره بلکه 3d vision درست شده که توی بعضی از بازی ها فریم کم می کرد هر کسی نصبش کرده دو تا گزینه ی 3d vison رو پاک کنه یه بارم رزولوشنشن رو دست کاری کنه ببینه درست می شه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,760
نام
فرشید
توبازی تصویر ایجوری میشه
درایور هم اپدیت هست
gtx 580 dcu ii گرافیک
خب اون خطها نشونه ی بدی هست، نباید باشن،
اول اینکه درایور 280 رو کامل Uninstall کن و 275.33 رو نصب کن و دوباره بازی رو تست کن، فقط هم اون بازی رو تست نکن چون NFS خودش گرافیکی مشکل داره، مخصوصا اگر بدون پچ هاش باشه

دوم اینکه با 3DMARK تنظیمات رو بزار توی Loop، تا واسه خودش همینجور اجرا بشه، ببین جایی Artifact یا خرابی توی گرافیکش پیش میاد یا نه.

سوم اینکه هیچ بازیی به اندازه ی Crysis 2 DX11 روی کارتت فشار نمیزاره، اگه توی اون بازی ایرادی ندیدی یعنی بعیده که مشکل سخت افزاری داشته باشه

قبلا 4 درصد هم افزایش فریم در شرایط سخت داشت می زد این نسخه هیچ بهبود فریمی نداره بلکه 3d vision درست شده که توی بعضی از بازی ها فریم کم می کرد هر کسی نصبش کرده دو تا گزینه ی 3d vison رو پاک کنه یه بارم رزولوشنشن رو دست کاری کنه ببینه درست می شه

بله، ولی بعضی افزایش و کاهش ها توی فریم هدف تیم توسعه نیست و بخاطر تغییرات توی کد درایورها پیش میاد و اجتناب ناپذیره
بعضی افزایش فریم ها رو هم تا وقتی به حد مورد نظرشون و روی تمام کارتها نرسیده باشه اعلام نمی کنن و مستند نمی کنن.

BENCHMARKMAKER

کاربر سایت
Jul 3, 2011
391
نام
Reza
نمی خوام بگم کارتت خرابه اما چندتایی از سری DCUII ASUS رو دیدم البته بیشترشون 560TI بودن که مشکل خط انداختن روی صفحه رو داشتن. همون روز هم که رفتم کارت بخرم طرف گفت 2 تا رو دستش مونده که همین مشکل رو داشتن. اما بعید میدونم کارت HIGH-END مثل 580 که خودم هم دارم دچار این مشکل بشه . در کل شما برو به سایت ایسوز و قسمت CONTACT US رو برو و اونجا می تونی فرمی رو پر کنی که باید نوع HARDWARE خودت رو با PART NUMBER و SERIAL وارد کنی و کشور و این جور چیزها . بعد در قسمت آخر می تونی مشکلت رو بگی . من همین کارو انجام دادم و بعد از 2 روز ی ایرانی به نام ALI_BABAIE به من جواب داد و راهنماییم کرد . خیلی جالب بود. این کار رو هم انجام بده ببین چی جواب می گیری .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر