بهترین گرافیک کنسولی .......نسل .......بحث و مقایسه ..........

بهترین گرافیک کنسول تا پایان 2012 ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    357
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

dr.ice

کاربر سایت
Dec 17, 2010
2,027
نام
میثم
صحبت از محیط وصیع و با جزییات شد گفتم اینم ببینید...:d

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,762
نام
مراد حلیمی
اينكه هر كي نظر خودشو بگه يه چيز و اينكه يكي بياد بگه حتما فلان بازي گرافيكش بهترين و اين fact و اينا يه چيز ديگه......يعني كلا خيلي سخته فتوا صادر كردن در مورد اين مطلب

اگر الان شما چندين نفر از بهترين منتقدها رو هم دور هم جمع كني نميتونن قاطعانه روي يكي از ٢ بازي انچارتد يا هيلو به توافق برسن....
چون مقايسه ميزان پردازشي كه يه بازي با محيط بزرگ(بزرگي كه حتي توش بشه وسايل نقليه روند:d نه فقط دورنما بزرگ باشه) با هوش مصنوعي و دشمناي پر تعداد و......از دستكاه مي كشه با پردازشي كه يه بازي كوچيكتر و در عوض پرجزييات تر مي كشه نيازمند قياس و بررسي ها و ازمايشها هست......
نه اينكه هر كس از بازي خودش يه عكس ميذاره بعد ميگه چون اين خيلي خفن پس اين بازي گرافيكش بهتر:d....

+

هر دو اين بازيها عالي هستن از لحاظ كرافيكي(گاو پايينتر به نظر من)و مقايسه اين دوتا همونطور كه گفتم با بحث هاي داخل اين فروم حاصل نميشه......

luckylock_2005

کاربر سایت
May 19, 2010
62
نام
ramin
فقط یه سوال واسه من مونده که این دعواتون تا کی میتونه ادامه داشته باشه؟ چون هیچ کس از نظرش کوتاه نمیاد و جالب اینجاست که 2 طرف از تکرار مکررات و کل کل خسته نمیشن!!! بیخیال بابا. نظر سنجی گزاشتین معلوم شد کدوم بازی از نظر جمع گرافیک بهتری داشته...

amiro2013

کاربر سایت
Jul 28, 2012
1,053
نام
AMIR
الان مثلا این عکسا با عکسای گاد آو وار 3 قابل مقایسه ست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چند وقت پیش یادمه توی یک تاپیک قدیمی بود اگه میدونستی چیا میگفتن :D مارکوس با اره برقیش کریتوس رو له میکنه کریتوس نیمه خداست و هیج کاری نمیکنه :D و از این حرف ها :D الانم این تاپیک مد شده هی عکس میزارن شیطونه میگه چند تا عکس از TLOU بزارم همونا که به فرمت GIF هستن :D من نمیدونم هنوز نسل تموم نشده چجور میگین هیلو بهترین بازی این نسل هست و همین فرخ خان چند صفحه ی قبل گفتن بعضی سایت ها گفتن هیلو از نسل بعد هم بالا تره:| اگه ماشین زمان اختراع شده بدین ما هم یکدست باش بریم GOW 5 رو بازی کنیم اگه وقت شد یک دست UNCHARTED 4 هم بزنیم :D

Dark War

کاربر سایت
Jan 9, 2011
2,522
نام
امير حسين
1-مسخرمون کردی..؟ خودت بالا میگی شما به این درک نرسیدین که GOW رو نباید با هیلو مقایسه کرد بعد الان میگه شما چرا گفتین این دو بازی رو نباید با هم مقایسه کرد..؟
آخری مقایسه بکنیم یا نکنیم..
چشم مباركت رو باز كن و خوب پست منو بخون ببين كه برات نوشتم
به اين درك نرسيدي كه هنوز اين دو بازي رو نميشه به خاطر تفاوت سبكشون به طور كامل با هم مقايسه كرد
يعني گرافيك اين بازي رو نميشه به صورت مستقيم با گرافيك Halo مطابقت داد و منم اين حرف رو وقتي زدم كه جنابعالي داشتي با عقيده پوچ خودت پاي دوربين 15 متري رو ميكشيدي وسط و ميخواستي با ملاك قرار دادن فاصله دوربين بازم يه ننگ ديگه به پيشوني Gow پچسبوني از طرفي وقتي شما ميگي قابل مقايسه نيست منظورت چيز ديگه ايه يعني داري با صراحت كامل ميگي اگه اين دو بازي رو در مقابل هم قرار بديم Gow خُرد ميشه من باز نمي خوام شفاف سازي كنم ولي ببين مغزت چقدر ياريت ميكنه تا بتوني فرق بين اينكه دوتا بازي تو بعضي چيزا قابل مقايسه نيستن و راهشون در تضاد همه با اينكه بگي اين بازي اصلا در حدي نيست كه بشه با Halo مقايسش كرد چيه.
در مورد منطق هم بگم که ما کاملا فنی داریم مقایسه میکنیم و این شما و دوستانتون هستین تو هر صفحه یک لقب به ما میدین و هی میگین هیلو هیچی نیست..!!
در مورد تخریب هم ما هیچ بازی رو تخریب نکردیم فقط گفتیم طبق این مدارک از هیلو ضعیف تر هستن..

2- بیخیال

3- بابا به جون حسین آمریکایی خودتون GOW رو اوردین وسط.. بحث تکستچر ها بود یک هو یکی تون عکس کریتوس رو گذاشت گفت 30 میلیارد چند ضلعی توش بکار رفته:d
الان شما و دوستان عزيزتون چند صفحه هست داريد همش تو گوش ما داد ميزنيد كه تنديس منطق هستيد و ما بهتون نسبت داديم و مظلوم واقع شديد اما بد نيست يه بار اون روي سكه رو هم ببيني كه خودتونم كم تخريب نكردين و تيكه ننداختين و حالا اينكه اومديد و داريد عين يه ناجي حرف ميزنيد برام جالبه!!!

3.ايشون هم محترم هستن و هم حرفاشون ارزنده درست نيست وقتي خودش اينجا نيست در موردش حرف بزنم اما ايشونم تا وقتي كه از 360 دفاع ميكرد براتون حكم برادر و يه دوست عزيز رو داشت اما وقتي تو همين تاپيك بارها سعي كرد دوستانه باهاتون صحبت كنه و حتي براي كاري كه انجام نداده بود مجبور شد به اون دوست عزيزتون كه نمي خوام اسمش رو ببرم جواب پس بده پس مطمئنا انتظار زيادي نميره...

---

ضعف گرافيكي به ويژه ضعيف بودن كيفيت محيط داره تو عكساي پايين موج ميزنه

عزيزاني كه بازي رو تموم نكردن لطفا عكس هارو باز نكنن شايد نخوان بعضي چيزهارو ببينن

56cf03a5371.jpg

7b6423e8eb2.jpg

7b6423e8eb3.jpg

7b6423e8eb4.jpg

7b6423e8eb5.jpg

---------- نوشته در 05:28 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:26 PM ارسال شده بود ----------

Last edited by a moderator:

dark souls

کاربر سایت
May 19, 2012
1,025
نام
رضا
دوستان اين نكته رو هم در نظر داشته باشن اكثر محيط هاي گاد 3 تاريك و بسته و كاملا خطي هست ودر نتيجه دست سازنده براي مانور دادن روي گرافيك خيلي بازه, تا از پليگان بسيار بالايي براي طراحي كاراكترها و محيط استفاده كنن و به قولي ميتونن صحنه هايي نشون بدن كه آدم كف كنه ولي در هيلو4 بخاطر وسعت محيط و سند باكس بودنش و درگيري هاي شلوغ سازنده ها به مراتب بيشتر با محدوديت در اعمال افكت هاي گرافيكي متنوع طرف هستن اما باز مبينيم علي رغم اين محدوديت ها 343 شيره 360 رو ميكشه بيرون و از تمام تكنيك هاي بهينه گرافيكي ممكن استفاده ميكنن تا گرافيك عظيمي همچون هيلو4 تحويل بدن كه به نظرم ارزش كاري خيلي بالايي داره و به مراتب بالاتر از گاد 3 قرار ميگيره.

reach usa

کاربر سایت
Dec 28, 2009
1,209
نام
hassan
یا شما نمیدونی نسل چیه،یا...؟ نسل خودش یک بازده زمانی داره،اونوقت شما توی یک بازده زمانی یک بازده زمانی دیگه رو وارد کردی؟ بهترین گرافیک این نسل تا به الان؟ این حرف یعنی؟ اگر بهترین گرافیک تا به الان باشه،که دیگه بهترین گرافیک نسل نیست،چرا به زور میخوای کلمه نسل رو بچپونی تو جمله؟ مثل این میمونه که یه لیوان که هنوز پر از آب نشده و نمی دونی تهش کجاست و کی پر از آب میشه،بگی:خوبه تا همین جا که آب توشه دیگه تهشه! این کلمه اشتباهه:بهترین گرافیک این نسل تا به الان درستش میشه:بهترین گرافیک تا به الان کلمه نسل باید حذف بشه چون نسل هنوز تموم نشده! دوتا بازه زمانی رو با هم قاطی نکن دوم این که اگر منظور ایشون این بوده که:بهترین گرافیک این نسل تا به الان(که جمله اشتباهی هست) چرا همین جمله رو ننوشتن؟ این از این دفاعتون درمقابل این حرف چیه؟: حتما منظورشون این بوده که،ماکرو شبونه وقتی همه خوابن اومده همه xbox360 ها رو جمع کرده به جاشون xbox720 نهاده؟ چه طور روتون میشه؟ ========================================================================== البته Gartall باید از شما ممنون باشه! چون از دیروز تا حالا نمیتونه جواب منو بده و داره فرار میکنه از جواب دادن! ولی باید ناامیدت کنم چون تیرت به سنگ خورد،جواب شما اشتباه بود:) جواب شما چیزی جز این که بگید (اشتباه کردم)،(ببخشید که به جون هم انداختمتون)،نیست:)
بهترین گرافیک نسل با بهترین گرافیک چه فرقی میکنه؟؟؟ مثلا آقای x بهترین خواننده نسل جوان هست!ما باید بگیم نه این قبول نیست صبر کنید نسل جوان تموم بشه بعد انتخاب کنید یا فلان ماشین بهترین خودروی قرن هست!خوب همه باید صبر کنن تا قرن تموم شه؟البته جمله شما هم یه جورایی درسته ولی نسل کنسول با نسل انسان فرق میکنه تکنولوژی همیشه در حال پیشرفت هست و ثانیه به ثانیه شرکت ها از هم سبقت میگیرن حالا اگه منظور فرخ بهترین گرافیک نسل و یکی دو ساله بعد هست (که نیست)من باهاش موافق نیستم

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,020
نام
محمد امین
صحبت از محیط وصیع و با جزییات شد گفتم اینم ببینید...:d

واقعا هم چقدر وسیع و پر جزئیات..!!

میشه لیست بازی های که تا حالا انجام دادین رو بگین..؟

GT5

کاربر سایت
Nov 4, 2010
821
نام
امين
بهترین گرافیک نسل با بهترین گرافیک چه فرقی میکنه؟؟؟
پِ این همه نوشتم برای کی بود:d
مثلا آقای x بهترین خواننده نسل جوان هست!ما باید بگیم نه این قبول نیست صبر کنید نسل جوان تموم بشه
مثال من با این مثال جور درنمیاد!
نسل جوان هرگز تمام نمیشه
بلکه آقای X تمام میشه و بعد ها دیگری جاش رو میگیره
نسل(منظور نسل بازی های ویدئویی هست)فرق میکنه،بالاخره یه روزی تمام میشه و وارد نسل بعد میشیم
فلان ماشین بهترین خودروی قرن هست!خوب همه باید صبر کنن تا قرن تموم شه؟
خب آره دیگه باید وایسن تا قرن تموم بشه،وگر نه از کجا معلوم یک ساعت مونده تا قرن بعدی شروع بشه،یه ماشین وارد بازار نشه که از اون ماشین بهتر باشه؟
خب این میشه انتخاب زود هنگام و هول هولکی،قبول داری؟
نسل کنسول با نسل انسان فرق میکنه تکنولوژی همیشه در حال پیشرفت هست و ثانیه به ثانیه شرکت ها از هم سبقت میگیرن
حکمت و ارتباط این جمله رو با حرفم متوجه نشدم!:d
حالا اگه منظور فرخ بهترین گرافیک نسل و یکی دو ساله بعد هست (که نیست)من باهاش موافق نیستم
چرا هست! منظورش همینه
آخه من چطور باید به زور به خودم بقبولونم که منظورش یه چیز دیگه هست؟
وقتی صراحتا نوشته هیلو بهترین گرافیک نسله
وقتی یه همچین جمله ای میگه:
اون کاری که هیلو 4 انجام داده از حد توانایی کنسول زیادتره...
شما باید متوجه بشی که فرخ منطق نداره!
چرا باید برای حرف فرخ منطق تراشی کنم وقتی که نداره؟
اصلا میگم من قبول کردم منظور فرخ یه چیز دیگه بوده
آقا من قبول کردم،خوب
چرا خودش نگفت،که منظورش یه چیز دیگه بوده؟
چرا دو روزه داره از جواب دادن طفره میره؟
من بهش میگم برای این حرفت مدرک بیار،کلا میزنه تو جاده خاکی
انگار نه انگار که من ازش سوالی کردم و اون بی جواب گذاشته سوالم رو
بعد با پر رویی تمام روی حرفش میمونه و حاظر نیست بگه اشتباه کردم
پست اول رو نگاه کن(که مال خودشه)وقتی پست اول تحریک کننده باشه انتظار داری ته تاپیک به کجا ختم بشه؟
اصلا بحث ما سر هیلو نیست!
اگر 360 داشتم مینشستم 10 بار تمامش میکردم این بازی رو!(با این که خودم به آنچارتد رای دادم چون معتقدم گرافیک بالاتری داره)
مشکل اینجاست که فرخ حرفهایی میزنه که غلط هستن،همین
اولیش اینه که برای نسل تمام نشده تصمیم گرفته
دومیش اینه که میگه اجرای هیلو از توان 360 بالاتره،یعنی 360 توانایی اجرای این بازی رو نداشته!
حالا به نظر شما منطق هست تو این جمله ها؟

Dark War

کاربر سایت
Jan 9, 2011
2,522
نام
امير حسين
دفعه بعدي از CG برات عكس ميزاريم باشد كه مورد پسند جنابعالي قرار گيرد...
---
نميدونم و نمي خوامم بدونم و ترجيح ميدم در اين مورد فضولي نكنم اما اين واقعا سخته كه اينجوري جلوي چشمت رو بگيري و حرف بزني نه؟!تك تك جزئيات بازي حتي تو اين عكس كه به طور كاملا واضح درش معلوم نيست عاليه، افكت هاي بازي از جمله آب و بارون داره تصوير رو نابود ميكنه، نورپردازي ديوانه كننده هستش و ... آيا واقعا همه ي اينا براي ساختن يه گرافيك زيبا كافي نيست؟

آخرین ویرایش:

dr.ice

کاربر سایت
Dec 17, 2010
2,027
نام
میثم

میشه لیست بازی های که تا حالا انجام دادین رو بگین..؟
اخ اخ ...منو عفو کن تروا جان گرز او وار رو بازی نکرده بودم ....

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,020
نام
محمد امین
دفعه بعدي از CG برات عكس ميزاريم باشد كه مورد پسند جنابعالي قرار گيرد...
---
نميدونم و نمي خوامم بدونم و ترجيح ميدم در اين مورد فضولي نكنم اما اين واقعا سخته كه اينجوري جلوي چشمت رو بگيري و حرف بزني نه؟!تك تك جزئيات بازي حتي تو اين عكس كه به طور كاملا واضح درش معلوم نيست عاليه، افكت هاي بازي از جمله آب و بارون داره تصوير رو نابود ميكنه، نورپردازي ديوانه كننده هستش و ... آيا واقعا همه ي اينا براي ساختن يه گرافيك زيبا كافي نيست؟

اون صحرای آنچارتد واقعا خدا بود ولی این مرحله کشتی و فرودگاه واقعا جزء ضعیف ترین قسمتهای آنچارتد هستن البته اونجای که روی عرشه باران می آمد خیلی عالی بود ولی باقیش چیز خاصی نبود که تو بازیهای دیگه ندیده باشیم..

=====

فقط به خاطر اینکه 11 صفحه بازخواست نشم بگم که من نمیگم ضعیف هست دارم میگم نسبت به اون صحرا ضعیف تر هست..:d

kayne

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,098
نام
مصطفی
بهترین گرافیک کنسولی تا به اینجای کار بنظر من crysis 2 هست :d با اینکه بین halo 4 و C2 مردد ام ولی باز کرایسیس2 انتخاب میکنم دلیلش هم گرافیک تکنیکی باور نکردنی بازی (لااقل واسه من :d ) تو این نسل هست ، کمترین حقه های تصویری تو این بازی دیدم ولی با این حال از لحاظ کیفیت افکت ، نورپردازی بشدت با عناوین دیگه فاصله داره و سرتره.

انتخاب های من از لحاظ تکنیکی :
1-crysis 2
2- halo 4
3- Froza horizon
4- uncharted 3
4-RDR

ولی اگه بخواب بهترین گرافیک هایی که تو این نسل دیدم رو در مجموع با احتساب گرافیک هنری که ارزشش بنظرم حتی از انواع و اقسام تکنیک های پر زرق و برق هم بیشتره انتخاب کنم میشه اینا :d
1- Gears of war 2
2- uncharted 2
3- halo 4
4- Gears of war 1

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
به به مصطفی هم وارد شد با اون کرایسیس 2 ش :D مخصوصا دهنه منو سرویس کرد :D البته باید اضافه کنم کرایسیس 2 روی کنسول یکی از حقه باز ترین عناوین بود :D البته اول این نظر را نداشتم ولی بعدا خودم تک به تک متوجه شدم :D

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,020
نام
محمد امین
به به مصطفی هم وارد شد با اون کرایسیس 2 ش :D مخصوصا دهنه منو سرویس کرد :D البته باید اضافه کنم کرایسیس 2 روی کنسول یکی از حقه باز ترین عناوین بود :D البته اول این نظر را نداشتم ولی بعدا خودم تک به تک متوجه شدم :D

توضیح بده ببینیم حقش کجا بود..

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر