بهترین گرافیک کنسولی .......نسل .......بحث و مقایسه ..........

بهترین گرافیک کنسول تا پایان 2012 ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    357
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
گرفتی مارو ؟ منبع نور از سر و رومون میباره؟خب این شد تکسچر؟ اگه اینجوری باشه که KZ3 شاه تکسچرهاس!! بعدشم مدل کاراکتر کریتوس با 30 هزارتا چندضلعی ساخته شده بود میدونی یعنی چی؟ یعنی اگه این مدل رو تو PS2 قرارش میدادی توان پردازش شخصیت رو نداشت !! تو بازی هیلو 4 (با اینکه قبول دارم بهترین بازی 360 هستش) هر لحظه که کاراکتری در حال پردازش نیست تا رم رو اشغال کنه همین باعث باز شدن دست سازنده ها تو قسمتای دیگه میشه ، شخصیت دریک هم همینطور !!

بحث منبع نوری ربطی به تکستچر نداشت همین جوری گفتم..
این چند ضلعی و اینهای که میگی مربوط به کات سین ها میشه و در فضای مربوط به گیم پلی از این چیز ها خبری نیست..
این تکستچر بالا فقط مربوط به شخص کریتوس هست و شامل دشمن ها یا محیط نمیشه مثلا شما فرض کن تو هر صحنه توی هیلو 30 - 40 تا دشمن میریزه سرت و این یکی از اونهاست..!

14910151519888114910.jpg

GOW 3 بازی بزرگی هست ولی تو خیلی از مراحل محیط ضعیفی داره و بیشترین تمرکز رو روی خود کارکتر کریتوس گذاشتن..
در کل بازی دوربین ثابت هست

در مورد نمای اول شخص هم بگم که بعضی قسمتهای بازی مستر میره تو حالت سوم شخص مثلا وقتی اسلحه سنگین میگیره دستش یا کسی رو Assassin میکنه..

جناب terova
من هیلو 4 رو بازی کردم . اتفاقا تنها چیزی که داشت گرافیک بود و اصلا به اندازه هیلو های قبلی به من حال نداد . من خودم میگم نورپردازی بازی واقعا خوب هست . ولی چون از 30 جا داره نور پخش میشه و تو بازهای دیگه مثلا از 3ه جا . بهترین گرافیک هست !؟ البته این هم یه ترفند هست . که مخاطب رو کاملا مجذوب کنه . این نورپردازی بیش از حد و رنگ بندی تند یه گرافیک هنری خوب رو ایجاد میکنه که به فضای بازی هم کاملا میخوره ولی این باعث نمیشه که بگیم از نظر تکنیکی ورای همه عناوین هستش بهترین مرحله هیلو 4 از نظر گرافیک تکنیکی همون مرحله بیابانی بود . بقیه مراحل از نظر فنی پایین تر بودند

در هر صورت همین منابع نور توان کنسول رو میکشه

من مشکلم اینه خیلیا فک کردن همین که از هر طرف نور و یا تابش آفتاب باشه میشه نورپردازی!! حال اینکه این منبع نور باید رئال تایم باشه و تو حرکت و عملیات کاراکتر و محیط تاثیرگذار باشه, تو بحث هوش مصنوعی هم برید Kz‏ بازی کنید تا پی ببرید هوش یعنی چی!

خیلی از این نور پردازی های real time هست و کاملا روی همه چیز تاثیر داره..

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,924
نام
نـــــــویـــــــــد
کلاهتو قاضی کن جون من . این امین از اول U3 و GOW3 رو حتی به رسمیت هم نمیشناسه بعد اومده پست تکنیکی میده میگه GOW3 کلا ضعیف هست و نیازی هم نیست قوی باشه :)) :D

خُب بعضی از شماها هم هیلو 4 رو به رسمیت نمیشناسن چیز کاملا طبیعی هستش مثل همون دوستمون که توی تاپ 10ـش هم نبود:d

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
خُب بعضی از شماها هم هیلو 4 رو به رسمیت نمیشناسن چیز کاملا طبیعی هستش مثل همون دوستمون که توی تاپ 10ـش هم نبود:d

خوب منم دقیقا به همین دلیل به اون دوستمون گفتم که الکی تایپ نکنه . هرچند تعداد اونا از اونیکی ها خیلی بیشتره :D

البته اون تاپ10 میدونم کیو میگی ، باید بگم اون پست در جواب یه پست تحریک کننده از هیلو فنا داده شد که بازیای PS رو در مقابل هیلو خار میکردن :D

===

من نمیدونم چرا اونایی که تو لیست سیاهم هستن بیشتر ترغیب میشم پستاشونو ببینم :D باید ترک کنم :D

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
عکس های بیلد آلفای بازی رو به عنوان مراحل ضعیف بازی میذارن !!!
66600757982396688342.gif

الان کاملاً مطمئن شدم ملت بازی نکرده دارن نظر میدن بریم وقتمون رو جایی صرف کنیم که ارزش داشته باشه !

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
راستی یادم رفت از این Mammoth ـه عکس بگذارم:D
2822933-gallery.png

2822936-gallery.png

2822935-gallery.png
اینم طراحی هنری فوق العاده>:d<
2822939-gallery.png

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
جالبه که یه جاهایی مثل هیتمن ابسولوشن همین نورپردازیهای اغراق آمیز و گول زننده نقطه ضعف محسوب میشه ولی هی جاهایی مثل هیلو4 تبدیل میشه به نقطه قوت بازی . بحث لازم نیست . دوشواریم نداره کافیه یه سر اون نتیجه ی آمارگیری و خودشون نگاه کنن . همچین می گن تکسچر انگار کسی در کهکشان راه شیری آنچارتد بازی نکرده . همچین میگن مدلینگ کرکتر مستر چیف که انگار کسی گاد آو وار و از نزدیک ندیده . همچین می گن تعداد منابع نور که انگار هیشکی اسم کیلزون 2 رو نشنیده . تازه همه ی این مشخصات و باهم جمع کنیم میشه Uncharted 3 .
هیلو هم خوبه البته ( هیچوقت شروع طوفانی هیلو1 یادم نمیره یا وقتی برای اولین بار سوار یک وسیله نقلیه شدم توی بازی )

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
والا من هدفی جز تخریب شخصیتی و تخلیه عقده های شخصی تو این تاپیک نمیبینم ... از این نوع بحث ها فقط فقط تو باضیثنطر اتفاق میوفته ... یکی بیاد این تاپیک رو قفل کنه ... تا اینجاش به قدر کافی تلفات دیدیم ... تو رو خدا بس کنید ... گرافیک هیچ بازی ای کامل نیست ... یکی تکسچر بالایی داره و دیگری نورپردازی و یکی دیگه هنر خوبی داره ... هیچ وقت هم همه اینا تو یه عنوان جمع نمیشه ...
بازی هایی مثل: گآد آو وار، کیلزون،گیرز ،آنچارتد و کرایسیس به قدر کافی گرافیک دارن که به عنوان بهترین ها قرار بگیرن...

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,880
نام
malek
سه نکته این سط هست

1- بازی دوربینش ثابت هست و در مقابل محیط باز و عظیم هیلو 4 قابل مقایسه نیست (البت مقایسه هم کنیم باز GOW ضعیف تر هست)
2- بازی GOW 3 اوج طراحی رو روی کارکتر کریتوس به کار بردن و محیط بازی خیلی ضعیفه (البت احتیاجی هم نیست زیاد روی محیط کار کنن)
3- خوب چرا به این بازی خفن با این گرافیک خفن رای نمیدین..
biggrinsmiley.gif

صحبت از وسعت محیط کردی این تصویر رو گذاشتم که اگه بتونی کریتوس رو توش پیدا کنی جایزه داری.فقط دقت کن که این تصویر رو در حین بازی گرفتم و کریتوس هم در حال فعالیت شدید بدنی هستش.you:-o:dme

04635378722712377564.jpg

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
والا من هدفی جز تخریب شخصیتی و تخلیه عقده های شخصی تو این تاپیک نمیبینم ... از این نوع بحث ها فقط فقط تو باضیثنطر اتفاق میوفته ... یکی بیاد این تاپیک رو قفل کنه ... تا اینجاش به قدر کافی تلفات دیدیم ... تو رو خدا بس کنید ... گرافیک هیچ بازی ای کامل نیست ... یکی تکسچر بالایی داره و دیگری نورپردازی و یکی دیگه هنر خوبی داره ... هیچ وقت هم همه اینا تو یه عنوان جمع نمیشه ...
بازی هایی مثل: گآد آو وار، کیلزون،گیرز ،آنچارتد و کرایسیس به قدر کافی گرافیک دارن که به عنوان بهترین ها قرار بگیرن...
برادر وقتی اینجا همه یه شخصیت مجازی دارن چجوری میشه شخصیت یکی و تخریب کرد ؟ کسی قصد چنین کاری نداره . همونطور که قبلا من و خیلیها گفتیم این تاپیک و امثالهم بیشتر جنبه کل کل داره و این ادبیاتیم که در تاپیک می بینیم شاید شایسته ی یه بحث میزگردی رسمی نباشه اما توی دنیای نت تقریبا تبدیل به یه هنجار شده و کسی باهاش مشکلی نداره . در ضمن عقده های شخصی چه ربطی به مثلا طرفداری کردن از یک بازی خاص داره . کی دیدی مثلا بازی کردن یا بازی نکردن یه بازی خاص روی یه پلتفرم خاص تبدیل به عقده بشه برای کسی و اونقدر براش سنگین باشه این عقده که بخواد خودشو توی اینجور جاها خالی کنه . پس بهتره شمام جنبه فان قضیه رو نگاه کنی
مثلا من خودم با اینکه توی این مدت کمی که توی بازیسنتر عضو شدم ( البته از سالها قبل اخبار و تاپیک ها رو دنبال می کنم .) روی یه سری شناخت پیدا کردم خیلی چیزام یاد گرفتم . همین برادر گارتال با اینکه فن هیلو یا مایکروسافته و خیلیها از جمله خودمم توی بعضی جاها مخالفت کردم باهاش و کل کل کردم اما در کل سلیقه شو دوست دارم .اینجور جاها جنبه کل کل وفان ماجراست که بحث و جذاب می کنه و لاغیر ...

آخرین ویرایش:

N.!.M.A

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,662
نام
نیما!
GOW 3 بازی بزرگی هست ولی تو خیلی از مراحل محیط ضعیفی داره و بیشترین تمرکز رو روی خود کارکتر کریتوس گذاشتن..
در کل بازی دوربین ثابت هست.
اگه اينجوري كه شما ميگيد باشه تو همچين محيط هاي بزرگي كه دوستمون عكسشو زحمت كشيدن گذاشتن كريتوس به اندازه ي مورچه ديده ميشه گرافيك بازي افتضاح خواهد بود
من موندم محيط هاي gow3 همه فك انداز هستن شما چجوري اين حرفو ميزنيد؟
البته حق داريد ديديد زورتون به u3 نميرسه اومديد داريد بازي سال 2010 رو ميكوبيد!

صحبت از وسعت محیط کردی این تصویر رو گذاشتم که اگه بتونی کریتوس رو توش پیدا کنی جایزه داری.فقط دقت کن که این تصویر رو در حین بازی گرفتم و کریتوس هم در حال فعالیت شدید بدنی هستش.you:-o:dme

04635378722712377564.jpg

arsenalmom

کاربر سایت
Nov 14, 2009
1,349
نام
محمدرضا
در مورد GOW 3 فقط ميشه گفت اگر مقداري تعادل گرافيكي داشت بهترين گرافيك اين نسل تا به آلان ميشد.
همين الان هم جزو TOP3 اين نسل هست.
92160684845920910083.jpg
58867591979155238145.jpg

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
کلاهتو قاضی کن جون من . این امین از اول U3 و GOW3 رو حتی به رسمیت هم نمیشناسه بعد اومده پست تکنیکی میده میگه GOW3 کلا ضعیف هست و نیازی هم نیست قوی باشه :)) :biggrin1:

عزیزم من کجا گفتم این بازی ضعیف هست..؟ من دارم در مقابل هیلو 4 میگم که هیلو گرافیک بهتری داره

این نظر من بود که صفحه 2 تاپیک گذاشتم اگر منم مثل شما فن بازی در می اوردم لیستم اینجوری نبود..
شما واقعیت ها رو گم کردین فقط دارین از روی فن بازی نظر میدین طرف LBP Karting رو میاره تو لیست top 10 بعد هیلو و گرز رو اصلا حساب نمیکنه..

اگر بازی های که تا الان عرضه شدن رو بخوایم حساب کنیم اون چیزی که من دیدم اینجوری بود..

Halo 4
Crysis 2
Uncharted 3
Gears of War 3
Uncharted 2
Far Cry 3
God Of War 3
Killzone 2
Forza Horizon

محیطی که 99 درصدش رو بهش دسترسی نداری به چه در میخوره هیلو محیط داره از اینجا تا هنوستان رو پوشش میده که چی مثلا ..؟

2822939-gallery.png

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
من به Uncharted 3 رای دادم و بعنوان ps fan هم رای خودم رو قبول دارم رو حرفمم میمونم فقط الان چندتا تریلر و گیف و اینا رو رفتم دانلود کردم تا halo 4 رو بعد از اینهمه حرفها بررسی کنم و ببینم اینهمه زدن تو سر و کله هم و جر و دعوا واقعا سر چی بود .

13553984971.jpg

یه خط نوشتی به اندازه 70 تا کتاب حرفه توش ماشالله.
خودت حرف و رای خودت رو به عنوان یه سونی فن قبول داری (!!!) بعد بدون اینکه Halo 4 رو از 2 متری دیده باشی یا 5 دقیقه از نزدیک تجربه کرده باشی به U3 رای دادی چون خودت حرف و رای خودت رو به عنوان یه سونی فن قبول داری بعد تازه میخوای بری هلکُ هلک دنبال تریلر و گیف و شات بگردی بعد اگر حسش بود دانلود کنی بعد اگر نآ داشتی ببینی بعد اگر پسند کردی کامنت بزاری که "U3 بهتره چون خودم حرف و رای خودت رو به عنوان یه سونی فن قبول دارم".

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,880
نام
malek
محیطی که 99 درصدش رو بهش دسترسی نداری به چه در میخوره هیلو محیط داره از اینجا تا هنوستان رو پوشش میده که چی مثلا ..؟

دیدی گفتم نمیتونی کریتوس رو پیدا کنی.تو تصویر من کریتوس تو هندوستان بود ما از اینجا کنترلش میکردیم ولی تو تصویر شما مستر داره به هندوستان نیگاه میکنه(چیزی مثل فرق پهپاد و دوربین شکاری) حالا دقت کن نه دقت کن این 2 تا با هم خیلی فرق میکنن.در ضمن قرار نیست کریتوس هر تیکه صخره ای که میبینه بپره روش و شروع کنه به جویدن سنگها

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
الان که به خاطر بحث دوباره GOW 3 رو گذاشتم واقعا پشیمون شدم واسه چی به U3 رای دادم.واقعا نرم نرم(60 فریم واقعی) حرکت میکنه اونم رو 1080P اونم با این جزئیات.خدایا(زئوس) منو بخاطر این اشتباهم ببخش ولی به خاطر پیروزی تو نظر سنجی مجبور شدم U3 رو انتخاب کنم:d
اُه اُه. سطح علمی‌اکتشافی ترد رفت بالا.
عزیزم بازی مورد علاقه روی 1280x720 اجرا میشه اونم بعضی وقتا روی 60 fps میره چون توی محیط پرنده پر نمیزنه یا صحنه کاملا اسکریپ شدس و هوش مصنوعی وجود نداره و .... .

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر