بهترین گرافیک کنسولی سال 2012

به نظر شما کدامیک بهترین گرافیک خواهد بود ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    309
  • نظرسنجی بسته شده است .
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,044
نام
نیما
ا
ميدونم چي ميگي بهنام من خودم زماني pc باز بودم هنوزم گاهي اوقات با بازي هاش ور ميرم ولي خوب افكت بارون داريم تا بارون افكت مه داريم تا مه...مثلا افكت مه الن ويك خيلي حرفه اي و طبيعي تر ساخته شده تا افكت مه اساسين كريد 3...افكت مه الن ويك بصورت كاملا رندوم هست و در همه محيط هاي بازي وجود داره و همه جارو پوشش ميده حتي مناطق دور دست رو و تكنيكي به عنوان عمق ميدان در بازي وجود داره بطوري كه وقتي از يك دره ميگذريم و از بالانقطه شروع مرحله رو ميبينيم انجين در حال اجراي افكت مه هست چيري كه در اساسين كريد 3 وجود نداره...
در مورد افكت بارون هم گفتم افكتي كه براي بارون استفاده شده ضعيفه و با محيط اطراف در حال تعامل نيست و قطر هاي بارون با زمين برخورد نميكنن.و كيفيت قطره هاي بارون هم پايينه به غير از زماني كه سوار كشتي هست.وديگه محيط محدود شده.

اسكايريم كه محيط هاي بازيش چند برابر اساسين كريد 3 هست به نظرم نورپردازي بهتري داشت حداقل از نورپردازي حجم دار در بازي استفاده كرده بودن وحتي بارش برف و افكت مه باد و بارون بازيش خيلي بهتر از اساسين 3 بود. يا همون كرايسيس 1 كه براي كنسول ها هم عرضه شد با وجود محيط هاي بسيابزرگ از نورپردازي hdr استفاده ميكرديا مثلا بت من آرخام با وجود محيط هاي open world از نورپردازي كاملا حرفه اي استفاده ميكرد حتي براي منبع نور ماه از نورپردازي hdr استفاده ميكرد.
ويچر 2 هم با وجود محيط هاي بزرگ از نورپردازي حرفه اي وبسيار تكنيكي استفاده ميكرد مثال زياده داداش نميشه كم كاري سازندگان رو توجيه كرد.
كافي شما به draw distance بازي تويه شب نگاه كني وبا red dead مقايسش كن تا به عمق فاجعه پي ببري.

منظورم در قياس با محيط بود ميگم در الن ويك فقط يك نوع جنگل و آبو هوا در بازي وجود داره ولي با اين حال تنوع تكسچر در بازيش زياد بود مخصوصا تكسچر هاي زمين و صخره و درخت ها ولي اساسين كريد در قياس يا محيط هاي بزرگ وفصل هاي مختلفي كه در بازي وجود داره تنوع تكسچر كمتر به چشم مياد و اكثرا از تكسچرهاي مشابه براي محيط هاي مختلف استفاده شده.

ديزآنرد و هيلو 4 به نظرم گرافيك هنريشون بالاتر و بهتر از اساسين كريد3 هست حتي darksiders 2 ,silent hill down pour ,mass effect 3 , far cry3 همگي گرافيك هنري خيلي خوبي دارن.

اگه الن ويكو درست حسابي بازي كرده باشي خيلي از محيط هاي بازي تقريبا openworld هست مخصوصا زماني كه بخواهيم دنبال دست نوشته هاي الن بگرديم بايد خوب محيط رو زيرورو كنيم و اينجاست كه به بزرگي محيط بازي پي ميبريم اين رو هم بايد در نظر گرفت تنوع تكسچر الن ويك در نوع خودش عالي و از افكت هاي گرافيكي سنگيني استفاده ميكنه كه تو پست قبلي گفتم كه در اساسين وجود نداره ودر كنارش فريم ريت خوبي داره و در كنار رزوليشن پايين از 4xmsaa استفاده ميكنه.
با يه نگاه كردن ميشه به پايين بودن رزوليشن اساsين كريد3 پي برد خيلي ساده است pتي رزوليشن بازي بهت قول ميدم از الن ويك پايين تر نباشه بالاتر هم نيست وحولو حوش 540p اينا ميچرخه.
اين همه بازي open world كه دارن از تكنيك هاي گرافيكي روز استفاده ميكنن و گرافيك هاي بالايي تحويل دادان مثل red dead حتي watch dogs بهتر از اساسين 3 بودن.

شما یه استعداد جدیدی ظاهرا ! :|

Face-Off: Assassin's Creed 3 • Face offs • Eurogamer.net

اینو بخون اول بعد قول هاتو خرج کن

Watch Dogs ؟!!!!!! :-o

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
AC 3 گرافیک خیلی زیبائی داره. همون ابتدای بازی توی کشتی افکت آب دریا با روان آدم بازی میکنه! تعجب نمیکنم اگر از برخی مراجع یا حتی VGA بهترین گرافیک انتخاب بشه .

یعنی واقعیتش اینه که گرافیک تکنیکی یعنی افکتهای روز و پیشرفته را در یک نرخ فریم استاندارد یعنی همون 30 فریم ثابت ایجاد کنی .
خُب این فکر کنم تعریفی هست که GameSpot برای مدال تکنیکی داره, چطوره که این مدال رو به Halo 4 نداده ؟! من که افت فریم یا Tearing مشخصی ندیدم یا شاید هم گرافیک تکنیکیش از نظر GS ضعیفه ؟!
اینم بگم اگر بنظرت GS بهترین سیستم امتیاز دهی رو داره باید با کلیت ـش موافق باشی دیگه, نه:D؟!

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
AC3 خیلی بازیه خوبیه من خودم بعضی جاهاشو موقع بازی کردن میبینم کف میکنم ولی یکی این LOD هاش خیلی تو مخه یعنی یه دفعه تو فاصله 5 متری یه چیزی ظاهر میشه و عجیبتر اینکه اگه دقت کنید بعضی وقتا یه سری چیزا هم ناپدید میشن.
دوم نور پردازیش یکمی flatـه بعضی جاها اون حس و عمقی که باید بده به بازی نمیده !
در مورد وسعتش تو DF به نکته خوبی اشاره کرده تو این قسمت از ارتفاع بازی خیلی کم کردن و در عوض به وسعتش اضافه شده که البته ایراد نیست جو هنری بازی اینطوری میطلبیده.
فریم ریتشم به نظر من به جز وقتی که افکت مه زیاده خوبه مشکلی تو بازی ایجاد نمیکنه.

آخرین ویرایش:

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
@ dark souls
ببین رضا نمیشه یکی از یمین بگی، یکی از یسار، یکی از زمین، یکی از هوا.
داری از آلن ویکی که 2 سال پیش اومده گرفته تا Watch Dogsـی که اصلا معلوم نیست برا این نسله یا نسل بعد، یا اصلا همین 2013 میاد یا میره برا 2014 استفاده میکنی تا AC III بدبخت رو بکوبی. از همون روز اول هم گیر عجیبی داده بودی به گرافیکش. در صورتی که جمیع کسانی که بازی کردنش اگر گرافیکش رو بهترین ندونن حداقل یکی از بهترین ها میدونن.
من تمام حرفهام رو زدم و نظرم هم تغییر پیدا نمیکنه. الان بخوام ادامه بدم باید همون حرفهای قبلیم رو هی چندین و چند بار تکرار کنم آخر هم به نتیجه نمی رسیم.
فقط یه قسمت از پست قبلیم رو که ظاهرا ندیدی اینجا دوباره میذارم که ببینی:

این هم آنالیز Digital Foundry از Assassin's Creed III:
we get the full 1280x720 service from each console
This likely rules out FXAA

http://www.eurogamer.net/articles/di...eed-3-face-off

خلاصه که داری گیر الکی میدی به گرافیک AC III و دلیلش هم من به خوبی میدونم :biggrin1:
دلیلش اینه که نمیخوای از نظر گرافیکی در مقابل هیلو 4 قرار بگیره و میخوای هیلو بی رقیب بمونه ;):biggrin1:

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
یه سری از دوستان واقعا بی انصافی میکنن ! آخه چطور میتونین بازی که کل محیطاش اندازه ی یه شهر AC3 نیست رو از نظر گرافیکی برتر بدونید ! درسته کیفیت بافتا بیشتره اما فقط همین مهمه ؟! یعنی اینهمه موجود و محیطای متنوع و بزرگ و کشتی و آب و ... هیچ ؟! توی Halo 4 کلا 4 تا محیط بسته (نه خیلی بسته) و 4 تا دشمن مشنگ هست غیر از اینه ؟!!؟! حالا رجوع کنید به این عکسا :
03646598433365633992.jpg
36652290822410655047.jpg
72972333793851771491.jpg
96463540625979163621.jpg
باور کنید اگه یک دهم از زحمتی که برای کارای گرافیکی AC3 کشیده شده برای Halo 4 یا هر بازی دیگه ای کشیده میشد شخصا بهش رای میدادم ...

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
2,003
نام
sami
داداش حالا چرا واسه نشون دادن گرافیک نسخه 360 گذاشتی:dمثل اینکه تنت میخاره:d
ولی این عکسات منو راضی کرد دوباره برم بازی رو بگیرم آخه نسخه قبلیمو نیمه کاره فروختم به دوستم(مخصوصا این عکس آخر)

kayne

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,099
نام
مصطفی
اشاید از بعضی جهات کم بیاره اما از یه جهاتی هم برتری کامل داره نسبت به RDR. مثل همین تنوع تکسچر، انیمیشن هاش، تعداد آبجکت های محیط و شلوغی و...
در هر صورت نظر ها متفاوته از نظر من غیره انیمیشن (گرچه تو RDR انیمیشن های اسب بشدت رئال تر و متنوع تر بودن ) تو تمامی موارد RDR سرتره بالاخص نورپردازی و سایه زنی . شلوغی محیط هم به هیچ عنوان برتری به حساب نمیاد چون وسعت RDR قابل قیاس با AC3 نیست + اینکه تو RDR مثل AC3 پشت سر هم لودینگ های مختلف نمیبینی ! جوری که هر درو باز کنی مواجه میشی یا یه لودینگ !
یه سری از دوستان واقعا بی انصافی میکنن ! آخه چطور میتونین بازی که کل محیطاش اندازه ی یه شهر AC3 نیست رو از نظر گرافیکی برتر بدونید ! درسته کیفیت بافتا بیشتره اما فقط همین مهمه ؟! یعنی اینهمه موجود و محیطای متنوع و بزرگ و کشتی و آب و ... هیچ ؟! توی Halo 4 کلا 4 تا محیط بسته (نه خیلی بسته) و 4 تا دشمن مشنگ هست غیر از اینه ؟!!؟!
این تیکه که بلد کردم شوخی بود یا جدی گفتی ؟! یعنی بنظرت برتری هیلو 4 نسبت به AC3 فقط به کیفیت تکسچر ختم میشه ؟!!!! اون دشمن مشنگ هم بیشتر برازنده عناوینی چون AC3 هست .
باور کنید اگه یک دهم از زحمتی که برای کارای گرافیکی AC3 کشیده شده برای Halo 4 یا هر بازی دیگه ای کشیده میشد شخصا بهش رای میدادم ...
اینم از اون حرفا بود دیگه ! پس ایگه اینجوری عناوینی مثل U3 ، GOW 3 و کلاً هر بازی خطی دیگه ایی از AC3 ضعیف تره چون بنا به گفته شما محیط هاش کوچیکتره !

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
خُب این فکر کنم تعریفی هست که GameSpot برای مدال تکنیکی داره, چطوره که این مدال رو به Halo 4 نداده ؟! من که افت فریم یا Tearing مشخصی ندیدم یا شاید هم گرافیک تکنیکیش از نظر GS ضعیفه ؟!
اینم بگم اگر بنظرت GS بهترین سیستم امتیاز دهی رو داره باید با کلیت ـش موافق باشی دیگه, نه:D؟!
دلیلش را نمیدونم ! من همیشه گفتم گیم اسپات بهترین سیستم امتیاز دهی کلی یعنی در مجموع به بازیها میده , داره ! ولی از لحاظ گرافیک بعضا شوت هستند اینو 3 ساله من دارم میگم ! :D البته بستگی هم داره کدوم منتقدش بازی را نقد کنه :D دیگه هیلو 4 از این بازی تکنیکی تر در یه فریم ریت ثابت رو کنسول میخواد چی باشه ؟
کار گیم اسپات همونقدر عجیبه که پارسال نه انچارتد 3 و نه rage را کاندید بهترین گرافیک اخر سال نکرد با دریافت 3 مدال گرافیکی از همین سایت ! یا همون قدر که گیرز 2 را سال 2008 حتی بین بهترین گرافیک خود 360 قرار نداد !
تعریف گیم اسپات از مدال تکنیکی درسته ولی بعضا تو این قضیه واقعا خیلی شوت هستند !:D نمیدونم از شانس اون منتقدی که نقدش میکنه در این زمینه فنبازی در میاره یا نه ؟:D حالا تو دلیلی داری که این مدال را نگرفته و منطقی بوده باشه به ما عرض کن ؟ :D جالبه که بدونی تو خود نقد از لحاظ تکنیکی خیلی تغریف کرده و گفته گرافیک تکنیکیش شگفت انگیزه !بعد بهش مدال نداده ! به نظرت کلمه شگفت انگیز با مدال ندادن هماهنگی داره ؟:D

----------------------------------------------

Muse
جناب الان که میگی هیلو 4 بی انصافیه که گرافیکش با ac3 مقایسه به نظرت الان این همه ادم و همین سایتها همگی بی انصافی کردند ؟! الان چندتا سایت هستند حتی گرافیک هیلو 4 را شبیه لانچ تایتل های نسل بعد دونستند !

آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,121
نکته عجیب اینه که تعداد کثیری از فن های سونی کلا تو این نظرسنجی رای ندادن!! :D

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
نکته عجیب اینه که تعداد کثیری از فن های سونی کلا تو این نظرسنجی رای ندادن!! :D

کلا رای ندی بهتر از اینه که بیای برای گرافیک در مقابل آنچارتد3 به اسکایریم یا outland رای بدی

پ.ن : البته من که به هیلو رای دادم ولی خواستم بگم هیچکی در این مسائل برتر از 360 فنا نیست :D

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
دلیلش را نمیدونم ! من همیشه گفتم گیم اسپات بهترین سیستم امتیاز دهی کلی یعنی در مجموع به بازیها میده , داره ! ولی از لحاظ گرافیک بعضا شوت هستند اینو 3 ساله من دارم میگم ! :D البته بستگی هم داره کدوم منتقدش بازی را نقد کنه :D دیگه هیلو 4 از این بازی تکنیکی تر در یه فریم ریت ثابت رو کنسول میخواد چی باشه ؟
کار گیم اسپات همونقدر عجیبه که پارسال نه انچارتد 3 و نه rage را کاندید بهترین گرافیک اخر سال نکرد با دریافت 3 مدال گرافیکی از همین سایت ! یا همون قدر که گیرز 2 را سال 2008 حتی بین بهترین گرافیک خود 360 قرار نداد !
تعریف گیم اسپات از مدال تکنیکی درسته ولی بعضا تو این قضیه واقعا خیلی شوت هستند !:D نمیدونم از شانس اون منتقدی که نقدش میکنه در این زمینه فنبازی در میاره یا نه ؟:D حالا تو دلیلی داری که این مدال را نگرفته و منطقی بوده باشه به ما عرض کن ؟ :D جالبه که بدونی تو خود نقد از لحاظ تکنیکی خیلی تغریف کرده و گفته گرافیک تکنیکیش شگفت انگیزه !بعد بهش مدال نداده ! به نظرت کلمه شگفت انگیز با مدال ندادن هماهنگی داره ؟:D
من که گفتم افت فریم یا Screen Tearing ـی ندیدم، از نظر تکنیکال هم گرافیک خیلی خوبی داره برای همین جای سوال بود چرا GS وقتی به AC:R این مدال رو میده به هیلو 4 نداده:D؟!

نظر GS, IGN و... هم هیچوقت تنها برای من شرط نبوده, کلیت رو در نظر میگیرم همیشه . اکثریت .

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
من که گفتم افت فریم یا Screen Tearing ـی ندیدم، از نظر تکنیکال هم گرافیک خیلی خوبی داره برای همین جای سوال بود چرا GS وقتی به AC:R این مدال رو میده به هیلو 4 نداده:D؟!

نظر GS, IGN و... هم هیچوقت تنها برای من شرط نبوده, کلیت رو در نظر میگیرم همیشه . اکثریت .

اتفاقا دیروز دوباره داشتنم هیلو 4 را بازی میکردم گفتم شاید جوگیر شده باشم :D مثلا دیروز داشتم همین کرایسیس 2 که بدون اغراق از لحاظ بار افکت وقتی اومد بهترین بازی بود شایدم بازم باشه ولی الان هیلو 4 را بازی میکنم اکثر اون افکتها را داره ولی با یه فریم ریت نرم و ثابت به اضافه تکسچرهای بسیار بهتر و DD فوق العاده با هوش مصنوعی بهتر و AA تمیز تر و........

حتی خود DF اومده سبک هیلو 4 را که یه بازی SANDBOX با محیطهای بسیار بزرگتر با شرایط سختتر اومده از لحاظ جلوه های بصری با عنوانی مثل GOW3 که شرایط هیلو 4 را نداره مقایسه میکنه که مثلا حس خیلی نزدیک به نسل بعدی داره و میگه هیلو 4 این کیفیت را در سراسر بازیش نگه میداره . دیگه ببین هیلو 4 چیکار کرده :D

کلا من هیچ وقت سر از کار گرافیکی گیم اسپات در نیاوردم ! مثلا اومده به تک تک نسخه AC مدال تکنیکی داده با مدال انیمیشن ولی این نسخه 3 هیچ کدومش شامل نشده حداقل که انیمیشن را میتونست بگیره ! کلا تو این زمینه غیر قابل پیبشبنی هست :D البته تحقیق نکردم که کدوم منتقداش کرم دارن :D

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
کدوم بازی 1000 نفر رو اینطوری پردازش می کنه باو ac3 خیلی گرافیک توپی داره

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر