بهترین بازیهای سال 2016

بهترین بازی سال 2016

• Civilization VI

• Dark Souls III

• Dishonored 2

• Doom

• Forza Horizon 3

• Gear of War 4

• Overwatch

• Ratcht & Clank

• Titanfall 2

• Uncharted 4: A Thief's End

• Battlefield 1

• INSIDE

Results are only viewable after voting.
با اینکه عاشق اورواچ هستم اما حرفت کاملا درسته. وقتی فروش بازی هایی مثل دیسانرد و mirrors edge اینقدر کم میشه و از اون طرف بازی هایی مثل دستینی و دیویژن و رینبو 6 کرور کرور فروش میکنن، شرکت ها مگه دیوونن که وقت خودشونو پای سینگل پلیر هدر بدن. بازی هایی مثل dead space کجا رفتن؟
چن سال دیگه کم کم باید حسرت یه بازی خوب داستانی رو بخوریم. منتقدها هم با گوتی کردن بازی هایی مثل اورواچ، خواسته یا ناخواسته دارن این سیگنال رو به شرکت ها میدن که الکی وقتتونو پای داستان و شخصیت پردازی و ... نزارین. بلیزارد با 4 تا انیمیشن 5 دقیقه ای تو یوتیوب سرشو هم آورد، شماها هم الکی زور نزنین.
گوتی شدن اورواچ همانا، کم شدن بازی های سینگل و داستان محور و چند برابر شدن بازی های فقط آنلاین همانا!

Dead space ,mirrors edge نسخه آخر جفتشون افتضاح بودن، اينكه كم ميفروشن دليلش كاملا قابل توجيه. و اينكه نسخه ديگه اي هم ازشون بيرون نمياد كاملا به سياست هاي شركت برميگرده كه نسخه آخر بازيشون يه فاجعه بوده، dishonored 2 قرباني زمان عرضه بدش شد، اينكه بعد از 3تا شوتر با فاصله كم بازيرو عرضه كني اصلا كار درستي نبود. الانم حقيقت كه بازيهاي آنلاين بيشتر مورد توجه هستن،كسي ديگه سراغ بازي كه فقط 10-15ساعت سينگل داره خيلي كمتر ميره، همون ديويژن-اوورواچ-رينبو6بالاي 100ساعت گيمپلي دارن و خيلي چيز طبيعي هستش كه بيشتر از يه بازي 10-15ساعتي فروش كنن، الانم وضعيت مثل نسل قبل نيست كه اكثرا آفلاين بازي كنن، وقتي تقاضاي بازار واسه بازي هاي آفلاين كم ميشه خيلي طبيعيه كه شركت ها هم اون سمت برن.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: MK_COD
به هر حال هرکس نظری داره، نظر من به عنوان کسی که 7-8 ساعت گیم پلی با داستان و شخصیت پردازی خوب در بخش تک نفره رو به صدها یا هزاران ساعت بازی در بخش آن لاین که حداقل برای من تکرار یه سری کارهای خاص هست ترجیح میده، اینه.

به هر حال هرکس نظری داره، نظر من به عنوان کسی که 7-8 ساعت گیم پلی با داستان و شخصیت پردازی خوب در بخش تک نفره رو به صدها یا هزاران ساعت بازی در بخش آن لاین که حداقل برای من تکرار یه سری کارهای خاص هست ترجیح میده، اینه.
دوست عزیز با تک تک حرفات موافقم.

• Like
Reactions: asi_1447
دقیقا دوتا بازی تو دوتا جایگاه کاملا متفاوتن.اصلا مقایسه نمیشه کرد که.حالا چون یکی برنده باید بشه همه رو آوردن کنار هم.به نظر من این مقایسه ها دیگه داره به آخرش نزدیک میشه.
همه میدونن fh3چیه همه میدونن تریکیب قشنگ اورواچ چیه.ولی منصف باشید کدوم از بازیها براش زحمت بیشتری با توجه به شرایط براش کشیده شده؟
آهنگ سازی henry jackman که صحنه رو با کارگردانی دیوانه وار دو برادر عزیز ناوتی داگی شاید بتونه تبدیل به بغض لذت بخشی بکنه.
از نظر کاملا شخصی من تنها ارزش کاری اورواچ برای ایده ای هست که داده یه ایده ی ترکیبی قشنگ (دقت کنین ارزش کاری گفتم نه ارزش بازی)

• Like
Reactions: mohsen2012
چن سال دیگه کم کم باید حسرت یه بازی خوب داستانی رو بخوریم
البته همین الانم داریم می خوریم تقریبا. :|
غول های داستان سرایی مثل متال گیر،فاینال فانتزی و... دارن به شدت تو بخش داستانی ضعیف کار می کنند (اولی که عملا به تاریخ پیوسته و دومی هم در حال احتضاره).
با گوتی شدن اورواچ، عملا دارن کنار گذاشتن سینگل را رسمیش می کنند. (حالا انگار نه انگار که سازنده ها خودشون دارن بی ساز می رقصند. :|)
و بعد هم سوای گیمپلی، اورواچ pure perfection هست که دارن گوتی اش می کنند؟ انچارتد حتی اگه pure perfection نباشه، خیلی بهش نزدیکه...

جایی که لایق بودن و ارزش Overwatch رو زیر سوال میبرن باید فاتحه اش رو خوند!!

------

Pure Perfection!!! بابا تو درست فارسی تایپ بکن نمیخواد برامون اصطلاحات انگلیسی بکار ببری، در جواب اون دسته کسایی که Overwatch رو بازی نکردن و صد در صد دربارش نظر میدن و ارزش گذاریش میکنن، بله، Overwatch پیورپرفکشن(!!!!!!!) هست. بازی تو سبک خودش و هدفش و همه چیز فنیش ( گرافیک، موسیقی، طراحی مراحل و بالانس بودن بازی و ...) یه مثال و نمونه هست.

اون کسایی که شور بازی های سینگل پلیر رو میزنن و فکر میکنن همه الان میتونن بازی مثل Overwatch بسازن باید بگم که اول یکم تروبخدا فکر کنید ببینید اصلا چندتا استدیو به بزرگی و عظمت Blizzard هست که بتونه همچین بازی بسازه بعد شور بزنید. همین الانم بازی های سینگل پلیر و داستانی به اندازه کافی هستند اطلاعات شما و بازه دیدتون انقدر کوچیک و بسته هست لازم نیست دقیقه ای یبار به رخ بقیه بکشید.

سبک این وحید را خیلی دوست دارم.
اصلا کاری نداره که طرف اصل حرفش چیه. یه خط مخالف عقیدش بنویسه، فقط می کوبه. :))
با چرت و پرت تحویل دادن هم میکوبه.
منشن هم نمی کنه هیچ وقت. =))
کاش یه جو درک داشت که اصل بحث چیه:))
و در ضمن استاد، تو اگه تو هر ده تا پستت 5 غلط داری، من تو هر هزار تا پستم همون 5 تا را هم ندارم. :))
خوبه یه کلمه پیدا کردی تو پستم که بیای چهارتا علامت سوال بعدش ردیف کنی. :))الان من اورواچ را کوبیدم و زیر سوال بردم؟=))
بابا خدا وکیلی یکی بیاد اینا جمع کنه. :)))
اونطرف حرف از لست گاردینه، یه مثال از رچت و کلنک می زنن، میاد آسمون را به ریسمون می بافه که لست گاردین الان و بهمان.:)) ایجا هم حرف از اینه که گوتی شدن اورواچ چه معنایی میده و کاندید بهتر از اونم تو لیست هست، میاد اینطوری می کنه. :))
.........
الان اورواچ شده بهترین بازی صنعت گیم و تک تک المان هاش بی نقصه و تو همه چیز اعم از گیمپلی و گرافیک و...،سرآمد بازی های ساله. ناتی داگ هم بره بوق بزنه.
.........
متا معیار چندان خوبی نیست. اما اون اختلاف دو نمره ای خودش گویای همه چیز هست(اونم با تعداد نقد به مراتب بیشتر ) . کاری هم به یوزر اسکور ها ندارم که اولی با وجود انحصاری بودن و 7009 تا ریویو 7.9 گرفته، و دومی کلا یوزر اسکورش تو ناحیه زرده و از 6.8 بالاتر هم نیومده. 
...........
توصیه میشه جمله اول را هم به این تغییر بدی :
"جایی که نظری مخالف نظر من ارائه بدن، باید فاتحه اش را خوند. "
:))

آخرین ویرایش:
فاز چیه ؟ والا داریم از بازی حرف میزنیم نه از سینما :| مگه نسلای قدیم سوپر ماریو چند ده ساعت بازی میکردیم داستان داشت :| مگه اصلا واجبه بازی داستان داشته باشه :| دسته کنسول میگیریم دستمون که بازی کنیم اوجب واجباتم گیم پلی خوبه بقیه همه در درجات بعدی اهمیت قرار میگیرن البته که سلایقم فرق میکنه و بعضیا داستان خوب رو به همه چی ترجیه میدن که خب دیوید کیج برای همین عزیزان وجود داره و خوب ارضاشون میکنه .
مهمترین فاکتور گیم پلیه حالا کنارش داستانم خوب باشه چه بهتر گرافیکم خوب باشه یه نکته مثبت دیگه ولی وقتی گیم پلی مزخرف باشه داستان بگو در حد شاهکارهای سینما مفتشم گرونه اون بازیو باید انداخت تو سطل زباله :-q
آنچارتد 4 بازی کردم فوق العاده بود هم گیم پلی خوب هم داستان هم گرافیک یه بازی کامل ، OverWatch متاسفانه بیشتر از ده ساعت بازی نکردم بخاطر یه سری مشکلات ولی بازی عالیه قشنگ حس و حال کانتر میده به آدم شدیدا هم اعتیاد آوره چطور ممکنه چنین بازی لذت بخشی انتخاب شدنش به عنوان بازی سال ضربه به صنعت گیم باشه :| اگه تو سینما فیلمنامه خوب خیلی مهمه و اولویت اصلیه تو صنعت بازیم گیم پلی حرف اول میزنه این یه فکته بازی که از گیم پلیش ضعیف باشه و خسته کننده هرچقدرم داستان جذاب باشه به اتمام رسوندنش برات میشه مایه رنج نمونه بارزش همین مافیای 3 که داستان خفنی داشت و گیم پلی معمولی و کوئستای شدیدا تکراری که عملا بازی سوهان رو اعصاب بود حتی با وجود داستان خوبش

The Witcher 3: Wild Hunt - Blood and Wine؟
یعنی dlc شده جزء بهترینا؟ .بازی اصلی رو بازی کردم -یکی از بهترین گیمای زندگی بود . فک نمی کردم dlc ایش اینقد قوی باشه

دوستان به نظر منم داستان خیلی فاکتور مهمه یه چیزی کاملا در حد گیم پلی .
البته هرکس یه سلیقه ا ی داره .ولی به نظرم اصلش اینه که یه بازی رو با سینگل خوب از نظر داستان و نیز گیم پلی عرضه کنند در کنارش آنلاینم باشه .
ولی انصافا بازی تمام آنلاینم بیرون دادن خیلی خلاقیت کمتر می خواد.
توی سینگل شرکت های گیم سازی باید گیم پلی رو با داستان هم موازی سازی کنن و کلا خود به خود یه سری محدودیت ها توی گیم پلی براشون به وجود میاد ...

آخرین ویرایش:
جایی که لایق بودن و ارزش Overwatch رو زیر سوال میبرن باید فاتحه اش رو خوند!!

------

Pure Perfection!!! بابا تو درست فارسی تایپ بکن نمیخواد برامون اصطلاحات انگلیسی بکار ببری، در جواب اون دسته کسایی که Overwatch رو بازی نکردن و صد در صد دربارش نظر میدن و ارزش گذاریش میکنن، بله، Overwatch پیورپرفکشن(!!!!!!!) هست. بازی تو سبک خودش و هدفش و همه چیز فنیش ( گرافیک، موسیقی، طراحی مراحل و بالانس بودن بازی و ...) یه مثال و نمونه هست.

اون کسایی که شور بازی های سینگل پلیر رو میزنن و فکر میکنن همه الان میتونن بازی مثل Overwatch بسازن باید بگم که اول یکم تروبخدا فکر کنید ببینید اصلا چندتا استدیو به بزرگی و عظمت Blizzard هست که بتونه همچین بازی بسازه بعد شور بزنید. همین الانم بازی های سینگل پلیر و داستانی به اندازه کافی هستند اطلاعات شما و بازه دیدتون انقدر کوچیک و بسته هست لازم نیست دقیقه ای یبار به رخ بقیه بکشید.
دوست عزیز چرا توهین و مسخره میکنی!؟
متاسفانه بار اول و دومتونم نیست با این لحن با کابرا صحبت میکنی!خواهشا مدیران با این کاربرا برخورد کنن خواهشا

65 درصد کسایی که اینجا پست دادن و گفتن انچارتد تکراریه بازی رو از نزدیک هم ندیدن. 2 الی 3 تاش که اصلا تابلو هست اگه دقت کنین.
Unch 4 همه چیز بود جز تکراری، نقص های خاص خودش رو داشت ولی تکراری... قطعا از اونا نیست.

یه دسته هم هستن منتظر بودن چشم راست نیتن از حدقه بزنه بیرون، النا شکمش سفره شه، سالی از بیضه هاش اویزون شه و اخر بازی هم بمب اتم بخوره به بشریت همه بمیرن، اینا رو باید ولشون کرد چون قبل اینه بازی رو تموم کنن دو سال قبل اومدن بازی تو ذهنشون بازی رو تموم کرده بودن و غیر از این رو نمیتونستن بپذیرن و از نظرشون پایان خوبی نبوده.

Uncharted 4 یه عرفان و درجه بالایی از بازیسازی هست، گرافیک در بالاترین سطح، گیم پلی بالاترین در ژانر خودش ( متاسفانه بعضیا هنوز متوجه نشدن شوتر سوم شخص نیست و بازی Adventure هم داره! ) ، موسیقی در بالاترین سطح، صداگذاری و کارگردانی هم لازم به ذکر نیست. یه بنده خدا خوشحال ذهنی هم هست که میخواد انچارتد رو با فیلم های سوپرهیرویی و ارزش هنریشون مقایسه کنه که این بنده خدا رو کلا ول کنید بزارید تو دنیای خودش بچرخه برای خودش.

من خودم به Inside رای دادم و بنظرم در کنار انچارتد از تاپ ترین تجربه های این نسل و عمر گیمم بوده اما یه مقایسه کوچیک وجود داره و اونم اینه هر استدیویی توانایی ساختن بازی های AAA رو نداره و از این نظر ناتی و کیفیتش بی نظیرن. توقعاتی که از اینا هست و فشاری که روشون هست و خروجی عالی که میدن نشون میده چقدر سطح این تیم و بازیاش بالا هست.

خلاصه کلام همه بازیای این لیست فوق العاده هستن و از هر دیدی بخوایم نگاه کنیم جز GeOW همشون بدون شک لایق جایزه بهترین بازی سال هستن ولی خب من خودم به شخصه رای به بازیایی دادم که خودم بازی کردم و هنوز Dishonored 2 و Titanfall 2 و Civ V و BF1 رو بازی نکردم. FH3 هم متاسفانه امکانش وجود نداره وگرنه بدجور تو کفش هستیم :D
اینجاست که فرق کسی که بازی نکرده و به قصد تخریب و هیت میاد پست میده مشخص میشه، کسی که میخواد در کمترین اطلاعات و دانشی که از اون موضوع داره پست مثلا منطقی بده.
عزیزم تو دو دقیقه برو بازی که 10000000 میلیون پست تو تاپیکش دادی بازی بکن، بعد اصلا برو سراغ Overwatch ببین چی هست و اوضاع از چه قراره.

تا همین چند روز پیش خشتک متاکریتیک رو بخاطر TLG کشیدن رو سرش ولی الان یهو شد مدینه فاضله برای بحث و مقایسه دوتا بازی تاپ این صنعت.

برو عزیزم برو، من 7 ساله تو این فروم هستم، از این دسته و افراد و کاربرای مثل تو زیاد دیدم، شما ارزش بحث کردن منطقی رو ندارید، چجوری کسی که رنگ بازی های مورد بحث رو ندیده میشه باهاش گفتگو کرد و دلایل و منطق آورد.

بقولی، کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد ولی کسی که خودش رو به خواب زده، عمرا...

@mehdi88
شما داری نسل پنجم را با نسل هشتم مقایسه می کنی؟ :|
نسل پنجم جان کارمک دووم می ساخت که خدای گیمپلی بود و می گفت لازم نیست داستان تو بازی ها باشه. گیمپلی عالی باشه، بقیه چیز ها حله. همین جناب کارمک (یا خدا الان میان میگن جان کارمک را زیر سوال برد!!! :|) چند سال بعد در اومد گفت داستان از نیاز های مهم بازی هاست.
حال نوشتن زیاد ندارم، اما آگه حرف شما درست بود صدای فن های متال گیر، فاینال فانتزی و امثالهم سر نسخه های اخیر در نمیومد(MGS V با اختلاف بهترین گیمپلی سری را داشت.فاینال فانتزی 13 به زعم خیلی ها از بهترین گیمپلی های نوبتی سری برخوردار بود و.... اگه اینطور که شما میگی بود، کل کار های کوجیما بی ارزش بود. و...

....................
@Red Ѵ
یه چیز را بذار روشن کنم :
عضو صد ساله فروم و گیمر 1000 ساله هم که باشی، باید با احترام با بقیه صحبت کنی.طبق چیزی که من از شخص شما دیدم تو تاپیک های مختلف، اگه فحش دادن تو فروم مجاز بود، شما فحاشی هم می کردی.
من نمیدونم برای چی به خودت اجازه این نوع برخورد با بقیه را به خودت میدی؟ جایی را گرفتی؟ هنری داری که بقیه ندارن؟ از آسمون افتادی؟
و استاد یه سوال :
میشه یه بار بحث منطقی را برام تعریف کنی؟ نکنه اینه :کوبیدن و بی احترامی به بقیه وقتی خلاف میل ات حرف می زنن؟!
.......
نمیخواد به حرف های کسی رفرنس بدی که عین خودت فقط حرف خودش را قبول داره.
خوبه ماکان اومد کار را یه سره کرد، و الا شما به قلدر بازیتون ادامه میدادی تو اون تاپیک.
........
این جمله آخرت را خیلی دوست داشتم. قشنگ مصداق بارز خودته.
بحث TLG کجا، این بحث کجا. اصلا چه ربطی به هم دارن؟
و اصلا متا هیچی. تو داری یوزر اسکور را هم زیر سوال می بری؟ که بگی حرف خودت درسته؟ :|
یعنی بقیه دراز گوش اند و فقط شما آدمی و میفهمی ؟
حالا اگه انحصاری بود، می شد یوزر اسکور را توجیه کرد. اما الان که دیگه...
.........
و به عنوان حرف آخر :
هیچ کس ارزش اورواچ را زیر سوال نبرده. اورواچ یه شاهکار دیگه از بلیزارده که عملا هم با توجه به اینکه شوتر ساز نبودن، شق القمر کردن. اما آیا این بازی، نشان گر حد نهایی صنعت گیمه؟ آیا همه چیزش سر آمد بقیه بازی های امساله؟
اصلا من نمی فهمم.تو آمدی کیفیت کلی اورواچ را قاطی بحثی کردی که هیچ ربطی به اون موضوع نداره.
و درضمن، بهتره به جای آسمون به ریسمون بافتن و به قول خودت سفسطه،و سعی در زیر سوال بردن دیگران و منطقی نشون دادن خودت( که به شدت هم در این امر ناموفقی) ،یکم سعی کنی که با احترام و به معنای واقعی منطقی با بقیه بحث کنی.

جدا دومیه رو ثبت کرد ؟ مثلا نگفتن تعداد رای دهنده ها کمن ؟ یا تعداد بازی های نظر سنجی کمه؟!!!!
نه هیچکدومو هنوز ثبت نکرده ، ولی بدون تعصب میگم خیلی از گوتیای انچاردتو ثبت نکرده ، مثلا گوتی سایت گیمفارو ثبت نکرد ولی پارسال برای ویچر ثبتش کرده بود . تا اونجایی که یادمه هشت تا از گوتیای انچاردت و دو تا از گوتای اورواچ ثبت نکرده به دلایلی که فقط خودش میدونه :D

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or