بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,481
نام
Nimo
دوستان از سرخط یه سیم مستقیم و با کیفیت بیارم تا جایی که مودم هست چند درصد میتونه کیفیت خط بهتر بشه ؟
تفاوت که زیاد هست اما به شرطی که سیم‌ کشی مشکل داشته از قبل و با سیما دارن روی هم نویز میندازن. اگر مشکل بخصوصی نداره برای تغییری ایجاد نمیکنه.

• Like
Reactions: milad.ps4

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,710
نام
milad
تفاوت که زیاد هست اما به شرطی که سیم‌ کشی مشکل داشته از قبل و با سیما دارن روی هم نویز میندازن. اگر مشکل بخصوصی نداره برای تغییری ایجاد نمیکنه.
اتفاقا خطمون بدجور نویز داره طوری که تو سرعت ۸ مگ اگه تلفن هم همزمان وصل باشه هر از گاهی قطع و وصل میشه البته گفتن اکه اسپلیتر خوب بخری و استفاده کنی کشش سرعت ۸ رو به خوبی داره اما قبلا که اسیاتک داشتم تو سرعت ۱۳ یا ۱۴ مگ هی قطع و وصلی داشتم
حالا من که میخوام بعدا یه خط جدید بگیرم برای vdsl و فقط برای نت ازش استفاده کنم نه تلفن
اما ممکنه ۱ سال طول بکشه تا اون موقع اگه با تعویض سیم و اتصال مستقیم از سرخط به مودم وضعیت رو درست کنه خیلی بهتر میشه

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,546
سلام.
از مخابرات زنگ زدن برای vdsl کردن خط.
رایگانه.... حالا اختلاف کیفیتی هم داره ؟ یعنی سرعت و پینگ بهتر میشه؟
و اینکه چه مودمی پیشنهاد میدین ؟ مودم خودم n600 tplink هست تو سایت ها گشتم از 30 میلیون بود تا 800 تومن .
یه چیزی پیشنهاد بدید که کیفیت خوبی داشته باشه در عین حال قیمت مناسبی هم داشته باشه من tp link td-w9960 رو دیدم از نظر قیمتی برام خوبه حالا تو این رنج یکم بالا پایین چیز بهتری میدونین؟

cheofox

کاربر سایت
Feb 24, 2023
230
سلام.
و اینکه چه مودمی پیشنهاد میدین ؟ مودم خودم n600 tplink هست تو سایت ها گشتم از 30 میلیون بود تا 800 تومن .
یه چیزی پیشنهاد بدید که کیفیت خوبی داشته باشه در عین حال قیمت مناسبی هم داشته باشه من tp link td-w9960 رو دیدم از نظر قیمتی برام خوبه حالا تو این رنج یکم بالا پایین چیز بهتری میدونین؟
مغلومه بهتره
adsl اگر تا 23 تا 24 مگ بده vdsl تا هشتاد 90مگمیده
vdsl 2+ هم اومده تا 300مگ میده .
مودم خیلی تاثبر چندانی نداره چرا
چون فاصله ت تا کابینت Vdsl باید زیر 300 متر باشه
پس دیگه خیلی فرقی نمیکنه چیپست رلینک باشه یا بردودکام .
اگر یوتل یا مخابرات مودم ارزون میده همونو بگیر
مگر اینکه امکانات جانبی مودم برات مهمباشه مثل وای فای 5 گیگ .

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,096
اتفاقا خطمون بدجور نویز داره طوری که تو سرعت ۸ مگ اگه تلفن هم همزمان وصل باشه هر از گاهی قطع و وصل میشه البته گفتن اکه اسپلیتر خوب بخری و استفاده کنی کشش سرعت ۸ رو به خوبی داره اما قبلا که اسیاتک داشتم تو سرعت ۱۳ یا ۱۴ مگ هی قطع و وصلی داشتم
حالا من که میخوام بعدا یه خط جدید بگیرم برای vdsl و فقط برای نت ازش استفاده کنم نه تلفن
اما ممکنه ۱ سال طول بکشه تا اون موقع اگه با تعویض سیم و اتصال مستقیم از سرخط به مودم وضعیت رو درست کنه خیلی بهتر میشه
اسپلیتر مشکل قطعی موقع وصل بودن تلفن رو حل میکنه غیراون تاثیر خاصی نداره معمولا
اگه نویز زیادی داره (snr چک کنید)مستقیم کابل کشی کنید مشکل نویز حل میشه
ولی قبلش یه ادم کاربلد پیدا کنید ممکنه مشکل از چیزی باشه که راحت بشه حلش کرد
اگه ساختمونی که هستید قدیمی سازه یا هماهنگ کنید کل کابل کشی هارو عوض کنید یا تک سیم بکشید تا مودم خودتون
سلام.
پینگ تاثیری نداره
سرعت بالاتره که بستگی به کشش خط داره اگه خط فعلی ۱۶ رو کامل کشش داره vdsl بالاترم میره
درمورد مودم اطلاعی ندارم من ولی زنگ بزنید ۲۰۲۰ اگه جشنواره ابرباد هنوز باشه تقزیبا هزینه خود مودمو بدید یکسال اینترنت حجم بالا میدن بهتون

• Like

cheofox

کاربر سایت
Feb 24, 2023
230
دوستان از سرخط یه سیم مستقیم و با کیفیت بیارم تا جایی که مودم هست چند درصد میتونه کیفیت خط بهتر بشه ؟
وقتی فاصله از مرکز خیلی باشه و بیاد رو یک مگ 2 مگ هیچ کدام از این کارها تاثیر چندانی نداره .
فقط به اندازه چند درصد احتمال بده مثل 7 درصد .

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,710
نام
milad
وقتی فاصله از مرکز خیلی باشه و بیاد رو یک مگ 2 مگ هیچ کدام از این کارها تاثیر چندانی نداره .
فقط به اندازه چند درصد احتمال بده مثل 7 درصد .
فاصله تا مخابرات فکر کنم ۱ یا یک ونیم کیلومتر باشه

cheofox

کاربر سایت
Feb 24, 2023
230
فاصله تا مخابرات فکر کنم ۱ یا یک ونیم کیلومتر باشه
فاصله فیزیکی مد نظر نیست .
بلکه طول کابل هایی که از مرکز میاد بیرون از کافو و جعبه تقسیم رد میشه ، تا به خونه شما برسه .
Rate را در تنظیمات مودم چک کن ببین حداکثر چقدر کشش داره .
اگر زیر 8 مگ باشه . . .
کارهایی از قبیل اتصال مستقیم به سر خط تاثیر داره ولی نه چندان .

cheofox

کاربر سایت
Feb 24, 2023
230
دوستان من درخواست vdsl دادم.یک کد پیگیری امد رو گوشیم.الان خودشون تماس میگیرن؟؟من هنوز نمیدونم منطقمون ازvdsl پشتیبانی میکنه یا نه!!
تو سایت tci.ir میتونی کد را وارد کنی پیگیری کنی .

payam_sa

کاربر سایت
Jul 13, 2013
100
سلام دوستان
من با اینترنت تانوما تو بازی efootball23 این ارور رو. میگیرم
هرکاری هم بگید کردم، تمام دی. ان اس هارو. چک کردم و همه چیه psn هم خوب. کار میکنه از دانلود بگیر تا بقیه بازیها و. حتی استور
با یه اینترنت دیگه ( پتیاک) وصل شدم و. به راحتی اوکی بود
۱۰۰% مشکل از تانوما هستش
باید زنگ بزنم پشتیبانی به نظرتون؟ کارشناسای مخابرات اصلا کاری میکنن؟ یا کاری هست که خودم بتونم انجام بدم چون امیدی به کارشناسای محابرات ندارم

Attachments

• IMG_3961.webp
    298 KB · مشاهده: 10

Medivh

کاربر سایت
Jul 6, 2007
98
نام
آرین
اگر نویز نداشته باشی و کابلت مشکل خاصی (له شدگی و ...) نداشته باشه فرق زیادی نمیکنه
مودمت رو ببر سر خط وصل کن تست بگیر
معمولا مشکل جوریه که از خود مخابرات باید کابل بکشی بهتر بشه :Wallbash:

• Like

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,710
نام
milad
اگر نویز نداشته باشی و کابلت مشکل خاصی (له شدگی و ...) نداشته باشه فرق زیادی نمیکنه
مودمت رو ببر سر خط وصل کن تست بگیر
معمولا مشکل جوریه که از خود مخابرات باید کابل بکشی بهتر بشه :Wallbash:
احتمالش هست از مودم هم باشه ؟ شاید بیشتر از ۷ ساله که دارم استفاده می کنم ممکنه دیگه قطعات داخلش کیفیتش رو از دست بده
فکر کنم یه خط جدید بگیرم بهتر بشه وضعیتش چون خط فعلی مال سال های خیلی قبله

cheofox

کاربر سایت
Feb 24, 2023
230
سلام دوستان
من با اینترنت تانوما تو بازی efootball23 این ارور رو. میگیرم
هرکاری هم بگید کردم، تمام دی. ان اس هارو. چک کردم و همه چیه psn هم خوب. کار میکنه از دانلود بگیر تا بقیه بازیها و. حتی استور
با یه اینترنت دیگه ( پتیاک) وصل شدم و. به راحتی اوکی بود
۱۰۰% مشکل از تانوما هستش
باید زنگ بزنم پشتیبانی به نظرتون؟ کارشناسای مخابرات اصلا کاری میکنن؟ یا کاری هست که خودم بتونم انجام بدم چون امیدی به کارشناسای محابرات ندارم
این الان ویروسی ه ؟ ؟

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,218
احساس میکنم مخابرات حجم خارجی رو دو برابر حساب میکنه..نه دانلود میکنم نه چیزی...قبلا 80 گیگ میگرفتم روزی آخر 20الی 30 گیگ هم اضافه میاوردم...الان نصف ماه گذشته از 80 نزدیک 30 گیگ باقی مانده...اینا نه دین دارن نه انسانن...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر