بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,938
من اینترنتم هر وقت تموم میخواد بشه قبلش پیام تمدید میاد.امروز پیام که اومد بعدش دوباره یه پیام دیگه اومد که اگه میخواید آی پی static شما از بین نره تمدید کنید.بعد رفتم تو کنترل پنل صبانت میبینم بهم آی پی استاتیک دادن در صورتی که پولی هست و باید خرید و من نخریدم :|

حالا این آی پی استاتیک بهتره یا داینامیک؟ربطی به بازی آنلاین هم داره یا نه؟

عجیبه که یه چیز مجانی رو خودشون بدون اینکه بخوام دادن بهم :-?

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,092
من اینترنتم هر وقت تموم میخواد بشه قبلش پیام تمدید میاد.امروز پیام که اومد بعدش دوباره یه پیام دیگه اومد که اگه میخواید آی پی static شما از بین نره تمدید کنید.بعد رفتم تو کنترل پنل صبانت میبینم بهم آی پی استاتیک دادن در صورتی که پولی هست و باید خرید و من نخریدم :|

حالا این آی پی استاتیک بهتره یا داینامیک؟ربطی به بازی آنلاین هم داره یا نه؟

عجیبه که یه چیز مجانی رو خودشون بدون اینکه بخوام دادن بهم :-?
تفاوتی نمیکنه
کاربردای دیگه داره که معمولا چندان مهم نیستن برای گیم
دادنش هم احتمالا برای کمتر بودن مشترکاشون نسبت به بقیه هست حجم کاربرا زیاد باشه از داینامیک و ip pool استفاده میکنن حجم کم باشه نیازی به همچین کاری نیست میشه استاتیک داد ای پی هارو

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,938
باز زنگ زدم صبانت میگم چرا آی پی استاتیک دادید؟رفته بعد 5 دقیقه اومده میگه چون شکایت کردید ما آی پی ثابت دادیم که نت تایپتون 2 بشه :o
میگم خب الان که فرقی نکرده.میگه چه بازی؟ میگم فیفا 23...باز رفته 5 دقیقه دیگه اومده میگه سرپرستمون میگه فیفا آی پی صبانت رو وارد نکرده برای همین نمیتونید فیفا بازی کنید!!!!!!!!!
خدایی یعنی چی این حرف؟؟؟فیفا باید بیاد آی پی صبانت وارد کنه؟:o:o:o
میگم داداش با آدم نابلد که حرف نمیزنی...شما برو تو سایت بازیسنتر ببین همه صبانتی ها نت تایپشون 3 شده،چه ربطی به فیفا داره؟تو کنسول داره میزنه که نت تایپ 3 هست

باز میگه دیگه کاریش نمیشه کرد فقط میتونید جمع آوری کنید از جای دیگه سرویس بگیرید.

یعنی هر وقت فکر میکنی از این عجیبتر نمیشه باز سوپرایزت میکنن :|

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,092
باز زنگ زدم صبانت میگم چرا آی پی استاتیک دادید؟رفته بعد 5 دقیقه اومده میگه چون شکایت کردید ما آی پی ثابت دادیم که نت تایپتون 2 بشه :o
میگم خب الان که فرقی نکرده.میگه چه بازی؟ میگم فیفا 23...باز رفته 5 دقیقه دیگه اومده میگه سرپرستمون میگه فیفا آی پی صبانت رو وارد نکرده برای همین نمیتونید فیفا بازی کنید!!!!!!!!!
خدایی یعنی چی این حرف؟؟؟فیفا باید بیاد آی پی صبانت وارد کنه؟:o:o:o
میگم داداش با آدم نابلد که حرف نمیزنی...شما برو تو سایت بازیسنتر ببین همه صبانتی ها نت تایپشون 3 شده،چه ربطی به فیفا داره؟تو کنسول داره میزنه که نت تایپ 3 هست

باز میگه دیگه کاریش نمیشه کرد فقط میتونید جمع آوری کنید از جای دیگه سرویس بگیرید.

یعنی هر وقت فکر میکنی از این عجیبتر نمیشه باز سوپرایزت میکنن :|
شما خیلی بیکاری با پشتیبانی درمورد این چیزا صحبت میکنی و توقع جواب درست درمون داری!
اگه با نت تایپ ۳ش مشکل داری عوض کن سرویستو اون چیزی که خواهرتون گفتن رو بقیه نت ها جواب نمیده هم یحتمل منظورشون نت سیم کارت بوده رو یه سرویس دهنده نت ثابت دیگه تستش کنید اگه اوکی بود سرویس دهنده این خط رو عوض کنید
نت تایپ ۳ مشکل پورت فورواردینگه از سمت شرکته جواب درستی هم نمیده بهتون پشتیبانی
ممکنه بعد چند وقت درستش کنن ممکنه همینطور بمونه هیچیشون معلوم نیست

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
این بحث خیلی ربط به ISP ها نداره اما نکتش اینه که ببینید چجوری دارن شیر فلکه اینترنت رو می بندن.

از چند وقت پیش شما وقتی در دیتاسنتر ها پورت اینترنت می گیرید بهتون فقط 5% اش رو پهنای باند خارج می دن.
معنیش اینه که شما وقتی پورت 10Gb/s از دیتاسنتر می گیرید 200Mb/s بهتون پهنای باند بین الملل می دن!

dr.ice

کاربر سایت
Dec 17, 2010
2,028
نام
میثم
بعد از چندین بار رفتن به مخابرات آخرش مهندسشون اعلام کرد تو خیابون شما تجهیزاتvdsl هنوز نصب نشده .حالا فاصله من با مخابرات منطقمون شاید ۳۰۰ متر باشه .
نمیشه درخواست داد جایی که کابل کشی کنن ؟
یه چیز دیگه چرا قیمت مخابرات با شرکت خصوصی ها فرق داره ؟
من مقایسه کردم راحت تا ۵۰ درصد ارزونتر درمیاد مخابرات

آخرین ویرایش:

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,442
شاتل هستم شیراز دو روزه وضعیت بدتر از قبل شده
جالبیش اینه که چند وقته وارد Ookla نمیتونم بشم تست سرعت بگیرم.

هنوز مطمئن نیستم فقط پهنای باند خارجی رو مختل کردن یا داخلی هم هست. در ضمن بیشتر چیزهایی که تو این تاپیک میگید تقصیر isp ها نیست اونا فقط دستور اجرا میکنن اگه نکنن که منحل میشن.

• Like
Reactions: hamid_barca

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,092
بعد از چندین بار رفتن به مخابرات آخرش مهندسشون اعلام کرد تو خیابون شما تجهیزاتvdsl هنوز نصب نشده .حالا فاصله من با مخابرات منطقمون شاید ۳۰۰ متر باشه .
نمیشه درخواست داد جایی که کابل کشی کنن ؟
یه چیز دیگه چرا قیمت مخابرات با شرکت خصوصی ها فرق داره ؟
من مقایسه کردم راحت تا ۵۰ درصد ارزونتر درمیاد مخابرات
درخواست کابل کشی اگه زیرساختش اون نزدیکی باشه شدنیه ولی باید ببینید چه قیمتی میدن برای ffth میدونم اگه اون اطراف کابل کشی ها و زیر ساخت باشه با به هزینه نسبتا زیاد که بصرفه نیست برای ساختمون تون انجام میدن مگر اینکه یه تعداد از اعضای ساختمون همه اون سرویس رو بخوان که مجانی انجامش بدن اما vdsl نمیدونم مثل همونه شرایطش یا متفاوته باید از خودشون سوال کنید
ضمن اینکه قبل از هرچیزی برای vdsl اول ببینید adsl که دارید تا ۱۶ کامل بدون مشکل و نویز ساپورت میکنه یا نه اگه ساپورت نکنه بالاتر از اون هم نمیره با vdsl

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,938
شاتل هستم شیراز دو روزه وضعیت بدتر از قبل شده
جالبیش اینه که چند وقته وارد Ookla نمیتونم بشم تست سرعت بگیرم.

هنوز مطمئن نیستم فقط پهنای باند خارجی رو مختل کردن یا داخلی هم هست. در ضمن بیشتر چیزهایی که تو این تاپیک میگید تقصیر isp ها نیست اونا فقط دستور اجرا میکنن اگه نکنن که منحل میشن.
منم شیراز هستم 2 روزه صبانت علاوه بر همه مشکلات قبلیش سرعت دانلود از سرورهای خارجی1/5 شده.یعنی سایتی مثل سافت 98 با سرعت کامل داره دانلود میشه ولی فیلم بخوام دانلود کنم 200-300 کیلو بایت شده.پشتیبانی هم فقط میگه از زیرساخته.

میخواستم شاتل بگیرم که اونم شما میگید مشکل داره... :|

گیری کردیم به خدا :Crying1:

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,069
نام
Ali
درخواست کابل کشی اگه زیرساختش اون نزدیکی باشه شدنیه ولی باید ببینید چه قیمتی میدن برای ffth میدونم اگه اون اطراف کابل کشی ها و زیر ساخت باشه با به هزینه نسبتا زیاد که بصرفه نیست برای ساختمون تون انجام میدن مگر اینکه یه تعداد از اعضای ساختمون همه اون سرویس رو بخوان که مجانی انجامش بدن اما vdsl نمیدونم مثل همونه شرایطش یا متفاوته باید از خودشون سوال کنید
ضمن اینکه قبل از هرچیزی برای vdsl اول ببینید adsl که دارید تا ۱۶ کامل بدون مشکل و نویز ساپورت میکنه یا نه اگه ساپورت نکنه بالاتر از اون هم نمیره با vdsl
سلام من الان با adsl ام مشکل دارم و سرعت پایین تر میگیرم ( حدود ۱۰-۱۱ بجای ۱۶ که فکر میکنم خودشون برای کاهش نیوز سرعتم رو پایین اوردن ، چیزی که خودشون گفتن ) و نویز دارم اگر چنج کنم رو. Vdsl مخابرات هیچ بهبودی نخواهم داشت؟

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,092
سلام من الان با adsl ام مشکل دارم و سرعت پایین تر میگیرم ( حدود ۱۰-۱۱ بجای ۱۶ که فکر میکنم خودشون برای کاهش نیوز سرعتم رو پایین اوردن ، چیزی که خودشون گفتن ) و نویز دارم اگر چنج کنم رو. Vdsl مخابرات هیچ بهبودی نخواهم داشت؟
تا جایی که من اطلاع دارم خیر باز هم حرف من رو سند قرار ندید از خودشون بپرسید هرچند اکثر کارمندای مخابرات ناشی هستن ولی بگردید توشون کسایی هستن که اطلاعات کافی داشته باشن و راهنمایی دقیق کنن
تا جایی که من میدونم نمیتونه بهتر باشه چون بر بستر همون adsl هست و مثل ftth به کل متفاوت نیست باز هم بستگی به خیلی چیزا داره که ممکنه بشه حلش کرد و نیازمند اطلاعات کافی و حوصله هست که ببینید اون نویز و کشش خط بخاطر دلایلیه که قابل درست شدنه یا دلایلی که نمیشه کاریش کرد مثلا جعبه تقسیم اکثر ساختمونا قدیمی و پوسیده شدن یا سیم کشی داخلی خونه مشکل داره و خیلی چیزای دیگه که قابل رفعه اما ممکنه بخاطر فاصله و زیرساخت منطقه و چیزای دیگه هم باشه که حل نشه
اگه با هزینش مشکل ندارید ftth بگیرید

Arash-S212

کاربر سایت
Dec 18, 2021
413
نام
Ara$h
منم شیراز هستم 2 روزه صبانت علاوه بر همه مشکلات قبلیش سرعت دانلود از سرورهای خارجی1/5 شده.یعنی سایتی مثل سافت 98 با سرعت کامل داره دانلود میشه ولی فیلم بخوام دانلود کنم 200-300 کیلو بایت شده.پشتیبانی هم فقط میگه از زیرساخته.

میخواستم شاتل بگیرم که اونم شما میگید مشکل داره... :|

گیری کردیم به خدا :Crying1:
حمید جان با نت صبانت چه قند شکنی وصل میشین ؟ برای یکی از دوستان میخوام واجبه ممنون میشم بگین بهم

• Like
Reactions: hamid_barca

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,091
نام
شایان
دوستان شاتلی من میتونم بک اپ قند شکن client pro بسازم تو یه کانال تلگرامی چیزی براتون بزارم چون برای خودم استفاده میکنم فقط کافیه از سرور هاش یه خروجی بگیرم بفرستم تو تلگرام تا شما دانلود کنید و restore backup کنید اینطوری سرور ها برای شما هم میاد ( برای گوشی )
اگر خواستید اعلام کنید که حالا گروه یا کانال بزنم بزاریم اگر چیزی داریم

• Like
Reactions: Arash-S212

Iman Shadow

کاربر سایت
Apr 5, 2022
94
دوستان این بسته آخر 6 ترابایت ماهیانس یا سالیانه ؟ بعد کسی میدونه مدل مودمی که میدن چیه ؟ من پورت اینترنت مادربردم تا 2.5gb رو ساپورت میکنه, امکان داره سرعت بیشتر از 300 مگ بره ؟ (در حال حاضر اینترنت خونگی نداریم isp دیگه ای هست که حجم بیشتر بده رو فیبر یا فقط مخابرات جشنواره داره الآن ؟)

Attachments

• Capture.JPG
    Capture.JPG
    41.5 KB · مشاهده: 57

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر