بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

moxA.J

کاربر سایت
Aug 15, 2012
1,271
نام
Morteza
سلام اینجا کسی پارس انلاین داره؟ وضعیت اتصال وی پی ان براتون چطوریه؟ برای من PPTP اصلا وصل نمیشه بقیه هم قطعی دارن همش

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
182068

مقـــــدمه

چشمتون روز بد نبینه
من اینترنت ثابت ADSL پارس آنلاین داشتم. اخیرا خیلی یلخی بعضی موقع ها میزد به سرش یا قطع می شد یا کند میشد.... اکثر اوقات اوکی بود البته. مشکل اصلی مون سرعتش بود که ما 8 مگ خریده بودیم ولی خط مون بیشتر از هفت مگ ساپورت نمی کرد...

سر همین یادمون افتاد که آخـخخ... ما یه زمانی مودم TD-LTE ایرانسل داشتیم ها :-?
برگردیم TD-LTE که سیم کارت محوره و به خط مون ربط نداره. قراردادها و قیمت هاش هم خیلی خوب میزد...
بسته پارس آنلاین مون که تموم شد کمر رو بستیم با اخوی که کوچ کنیم از ADSL به TD-LTE ای که مودم شو داشتیم و آغوش مون رو واسه اینترنت پرسرعت 4.5G باز کنیم>:D<
.
.
.
نکته ای که بهش توجه نکرده بودیم اینه که اصن واسه چی ما یه مودم TD-LTE از قبل داشتیم :|
از کجا اومده بود و چرا ما انداخته بودیمش گوشه خونه اگه قبلا مشترکش بودیم؟ :|
اینا رو البته بعد از دو هفته جهنمی ای که بعدش تجربه کردیم فهمیدیم چرا :D

==============

چپتــــــر یـــــک
Something feels off

خوشبختانه (یا شایدم نه) مودم ایرانسل ما با این که نزدیک به یه سال و خورده ای می شد که استفاده ازش نکرده بودیم، هنوزم سرویس قبول می کرد. لذا کافیه مودم رو وصل کنید تا براتون سایت ایرانسل رو با سرعتی که سلیمان تخت شو بین دو تا پادشاهی جابجا کرد، براتون بیاره :D البته فقط براتون سایت ایرانسل رو میاره، چون بسته ندارید و این چیزا... Typical ISP Stuff

ما بسته ها رو مرور کردیم و دیدیم یه بسته داره 8 مگ کامل بی نهایت حجم با همون قیمت های 8 مگ ماهه دویست گیگی پارس آنلاین
یکی از دلایلی که ما خواستیم از پارس آنلاین فاصله بگیریم، کاهش حجم های بسته هاش بود.
این بسته ایرانسل مثل رویا بود
زدیم خریدیم و وصل کردیم... همون لحظه وصل کردن و میزون کردن مودم از Action Center اش (چه بهش میگید شما؟ همون که چند تا شمارهو نقطه میزنید... کنترل پنل؟ همون!) خلاصه همون لحظه وصل کردن دیدیم، ای وااای چقدر کند میاره صفحه ها رو بالا.
یکم صبر کردیم و دیدیم که نه آقا... سرعت دانلودش واقعا خوبه و داره واقعا 8مگابیت رو تحویل میده

گرفتیم خوابیدیم اون شب خوشحال که همه چی اوکیه و یه اینترنت پر سرعت تر گرفتیم

===============

چپـــــــــتر دوم
The Beginning of an Hellish Week

اقا ما صبح بیدار شدیم دیدیم اخوی بزرگتر، مودم رو گذاشته رو کمد! دلیلشم این بود که اون جا بهتر آنتن میده. از همون جا بود که دونه دونه همه چیز به هم ریخت
وصل که شدیم به اینترنت، دیگه به پروتکل Cisco به طرز عجیبی که وصل نمی شد هیچی، به طرز عجیبی کند بود اینترنت.
خبری از سرعت یکهویی دیروز نبود... تا این که یهو بود... و یهو نبود :D

بهتره مشکلات اینترنت TD-LTE ایرانسل رو بدون اضافات نوشتن باز کنم
  • سرعت به شدت غیر ثابت و سینوسی برای کار... (به طرز عجیبی این مورد برای سرعت دانلود کمتره)
  • آنتن گیری فاجعه و متغیر، مجبورید همش مودم رو جابجا کنید تا شاید یه جا اینترنت خوب بگیرید
  • آنتن دهی فاجعه و ضعیف مودم. خونه ما اصن بزرگ نیست... و اگه ما مودم رو یه گوشه میذاشتیم، رسما اون گوشه هیچ کس نمیتونست اینترنت داشته باشه
  • با قندشکن رسما کار نمی کنه. انگار به هر پروتکلی که وصل میشی، داری به یه گوشه مودمت شلیک می کنی. چجوری سرعت من یک دهم میشه با یه فیلتر شکن
  • پشتیبانی خیلی خوب ایرانسل... تو سرکار گذاشتن من... دستشون درد نکنه :D
  • و سرعت آپلود..........آآآآآآآآآآخخخخخخ سرعت آپلود. یعنی اصن چهار تا مشکل بالا به کنار... این سرعت آپلود رسما خودش یه چپتر میخواد
=================

چپــــــــــــتر ســــــــــوم
RAGE

من خیلی آدم پیر و قدیمی سایت و اینا نیستم
ولی به وضوح اینترنت دایال-آپ رو چشیدم
و هنوزم فکر نمی کنم سرعت آپلود دایال-آپ اندازه چیزی که من این دو هفته با اینترنت TD-LTE ایرانسل چشیدم بد بوده باشه... شایدم خاطرات من ضعیف شدن. بالاخره من اون موقع خیلی چیزی اصن آپلود نمی کردم. :-?

دیروز... فاکینگ دیروز، من اومدم تاپیک خبری بزنم برای سالگرد چمیدونم چند سالگی کلی بازی نینتندو (کمپانی چه مرضی داره فقط تو 21 نوامبر بازی بده بیرون :|)
بعد اومدم واسه هر کدوم عکس بذارم
عکس ها، حجمشون فاکینگ JPG حدود 150 تا 250 کیلوبایت بود... بازم من نمیتونستم آپلودشون کنم! :|
aaaAGGHHGGHGHGHFS~X(~X(~X(~X(:((:((:((

جدا از این NAT Type سرویس هم D بود.... که یعنی عملا نمیشد آنلاین بازی کرد.

ترکیب این دو مورد، هم واسه کارم هم واسه بازی کردنم، رسما داشتن روانی ام می کردن... من یه ماه سرویس خریده بودم، چطوری میتونستم این فاجعه رو تحمل کنم واسه یه ماه؟

==================

چپـــــــــــــــتر چــــــــهارم
Moving Forward

طبیعتا با این حجم از مشکل من چهار تا واکنش نشون دادم

اولیش؟
این:
برای یک هفته اول به صورت کامل

دومیش: راستش ما از قبل یه نظر به سرویس زیتل داشتیم. ایرانسل چون به وضوح ارزون تر بود و سرعتی هم داشت که مناسب کار ما بود (زیتل دیگه زیادی سرعتش بالا بود تو سایتش اون جور که می گفت، ما نمیخواستیم اون قدر پول بدیم) و این که مودم اش هم از قبل داشتیم، سر همین رفتیم سراغ ایرانسل
وقتی این فاجعه سرویس دهی رو به چشم دیدم، خیلی طول نکشید تا نظرم برگرده و بگم فاک ایت، همون زیتل رو میخریم
البته مشکل زیتل این بود که یه ماه الی یه ماه و نیم از ثبت نام تا وصل شدن سرویس فاصله است... یه ماه تا یه ماه و نیم زمان خیلی زیادیه که آدم نظرش بخواد از یه چیزی برگرده

سومیش: یک هفته تمام افسردگی به خاطر این که نمیتونم کارام رو عین آدم آپلود کنم (مگه این که نت گوشی بخرم و هات اسپات کنم به لپ تاپم...)

چهارمیش: برگشتن به سرویس ADSL پارس آنلاین :D

الان اگه اینترنت پارس آنلاین نبودم، اون عکس منفور لعین لوگوی ایرانسل اون بالا نمیتونست آپلود شه... :D
ترسم این بود که (طبق گفته خودشون) سه روز که سرویس نخریم، خط رو باز کنن و بدن به یکی دیگه
که این طور نشد خدا رو شکر و امروز که بعد دو هفته دوباره شارژ کردم همه چیز اوکی بود.

تو این دو هفته من تازه یادم اومد ما چرا یه سال و نیم کوچ کردیم به ADSL پارس آنلاین. چون اینترنت ثابت می خواستیم! ^:)^
من هنوزم نمیدونم، این مشکل ایرانسله، مشکل جایی که ما توش نشستیمه یا کلا مشکل TD-LTE هاست. ولی اینترنت ثابت، خیییییلی موهبت بهتریه به نسبت سرعت. اینترنت پارس آنلاین اون قدرها به صورت پرفکت خدمات ثابت نمیده. بعضی موقع ها کلا میزنه زیر میز تا یه روز لج می کنه. ولی اص تفاوت سطح بین ثبات خط این دوتا این قدر زیاده که این چند ساعتی که نت پارس آنلاین رو برگردوندم، قشنگ حس رهایی و تنفس دوباره دارم پیدا می کنم :D

من هنوز قرارداد زیتل رو لغو نکردم... ولی ترسم از این که بامبول هایی که با این TD-LTE ایرانسل طی کردیم رو بخوام با اون هم طی کنم خیلی منو میترسونه و خب نمیخوام اون همه خرج کنیم که بمبوزل شیم. :| و از طرفی هم خدمات نصب اش، مودم رادیویی ای که بالای پشت بوم میزنن و سقف سرعت 40 مگابیت اش هنوزم وسوسه کننده اند و خیلی ارزش دارن
لذا مشورت بدید که چیکار کنم :D
الان که برگشتم پارس آنلاین این جوری نیست که راضی راضی باشم، عمراً
فقط نمیدونم زیتل گزینه بهتریه یا دوباره این جوری به فنا میرم

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,747
کسی نیست جواب بده؟ یعنی کسی نیست پارس انلاین داشته باشه؟
منم بیش از یک ماهه با خیلی از پی ان ها نمیتونم کار کنم. یهویی از کار افتاد. عجیب اینکه از همه سایتها پینگ دارم ولی هیچکدوم رو نمیتونم باز کنم. عجیب تر از اون اینکه با گوشی بدون هیچ مشکلی همرو باز میکرد.:D من فکر کردم مشکل از ویندوزمه دیگه بهش ور نرفتم. الان از یه جای دیگه پی ان گرفتم اونم یه خط درمیون بعضی از پروتکل هاش کار میکنه بعضی ها هم نه.
سلام کسی نیست راهنمایی کنه
من شبدیز نداشتم ولی فن آوا داشتم. یکی از شیاد ترین isp هاست. پشتیبانی دروغگو و بپیچون. قبلن حجم دانلود بالایی میداد منم گول خوردم رفتم گرفتم. اون موقع شاتل داشتم راحت تا 14 مگابیت سرعت دانلودم بود. با فن آوا 3 مگ هم سرعت نمیرسید. هرچی هم زنگ زدم پشتیبانی به هیچ وجه زیر بار نرفتن. میگفتن مشکل از خطتته و اینجور خزعبلات. برای پس گرفتن پولم هم بعد از کلی پیگیری گفتن پول رو ریختیم درصورتی که نریخته بودن. مسخره ها حتی جمع آوری روهم 10 روز طول دادن. با زور 195 تونستم مجبورشون کنم جمع آوری کنن. خلاصه خیلی اذیتم کردن...

View attachment 182068

مقـــــدمه

چشمتون روز بد نبینه
من اینترنت ثابت ADSL پارس آنلاین داشتم. اخیرا خیلی یلخی بعضی موقع ها میزد به سرش یا قطع می شد یا کند میشد.... اکثر اوقات اوکی بود البته. مشکل اصلی مون سرعتش بود که ما 8 مگ خریده بودیم ولی خط مون بیشتر از هفت مگ ساپورت نمی کرد...

سر همین یادمون افتاد که آخـخخ... ما یه زمانی مودم TD-LTE ایرانسل داشتیم ها :-?
برگردیم TD-LTE که سیم کارت محوره و به خط مون ربط نداره. قراردادها و قیمت هاش هم خیلی خوب میزد...
بسته پارس آنلاین مون که تموم شد کمر رو بستیم با اخوی که کوچ کنیم از ADSL به TD-LTE ای که مودم شو داشتیم و آغوش مون رو واسه اینترنت پرسرعت 4.5G باز کنیم>:D<
.
.
.
نکته ای که بهش توجه نکرده بودیم اینه که اصن واسه چی ما یه مودم TD-LTE از قبل داشتیم :|
از کجا اومده بود و چرا ما انداخته بودیمش گوشه خونه اگه قبلا مشترکش بودیم؟ :|
اینا رو البته بعد از دو هفته جهنمی ای که بعدش تجربه کردیم فهمیدیم چرا :D

==============

چپتــــــر یـــــک
Something feels off

خوشبختانه (یا شایدم نه) مودم ایرانسل ما با این که نزدیک به یه سال و خورده ای می شد که استفاده ازش نکرده بودیم، هنوزم سرویس قبول می کرد. لذا کافیه مودم رو وصل کنید تا براتون سایت ایرانسل رو با سرعتی که سلیمان تخت شو بین دو تا پادشاهی جابجا کرد، براتون بیاره :D البته فقط براتون سایت ایرانسل رو میاره، چون بسته ندارید و این چیزا... Typical ISP Stuff

ما بسته ها رو مرور کردیم و دیدیم یه بسته داره 8 مگ کامل بی نهایت حجم با همون قیمت های 8 مگ ماهه دویست گیگی پارس آنلاین
یکی از دلایلی که ما خواستیم از پارس آنلاین فاصله بگیریم، کاهش حجم های بسته هاش بود.
این بسته ایرانسل مثل رویا بود
زدیم خریدیم و وصل کردیم... همون لحظه وصل کردن و میزون کردن مودم از Action Center اش (چه بهش میگید شما؟ همون که چند تا شمارهو نقطه میزنید... کنترل پنل؟ همون!) خلاصه همون لحظه وصل کردن دیدیم، ای وااای چقدر کند میاره صفحه ها رو بالا.
یکم صبر کردیم و دیدیم که نه آقا... سرعت دانلودش واقعا خوبه و داره واقعا 8مگابیت رو تحویل میده

گرفتیم خوابیدیم اون شب خوشحال که همه چی اوکیه و یه اینترنت پر سرعت تر گرفتیم

===============

چپـــــــــتر دوم
The Beginning of an Hellish Week

اقا ما صبح بیدار شدیم دیدیم اخوی بزرگتر، مودم رو گذاشته رو کمد! دلیلشم این بود که اون جا بهتر آنتن میده. از همون جا بود که دونه دونه همه چیز به هم ریخت
وصل که شدیم به اینترنت، دیگه به پروتکل Cisco به طرز عجیبی که وصل نمی شد هیچی، به طرز عجیبی کند بود اینترنت.
خبری از سرعت یکهویی دیروز نبود... تا این که یهو بود... و یهو نبود :D

بهتره مشکلات اینترنت TD-LTE ایرانسل رو بدون اضافات نوشتن باز کنم
  • سرعت به شدت غیر ثابت و سینوسی برای کار... (به طرز عجیبی این مورد برای سرعت دانلود کمتره)
  • آنتن گیری فاجعه و متغیر، مجبورید همش مودم رو جابجا کنید تا شاید یه جا اینترنت خوب بگیرید
  • آنتن دهی فاجعه و ضعیف مودم. خونه ما اصن بزرگ نیست... و اگه ما مودم رو یه گوشه میذاشتیم، رسما اون گوشه هیچ کس نمیتونست اینترنت داشته باشه
  • با قندشکن رسما کار نمی کنه. انگار به هر پروتکلی که وصل میشی، داری به یه گوشه مودمت شلیک می کنی. چجوری سرعت من یک دهم میشه با یه فیلتر شکن
  • پشتیبانی خیلی خوب ایرانسل... تو سرکار گذاشتن من... دستشون درد نکنه :D
  • و سرعت آپلود..........آآآآآآآآآآخخخخخخ سرعت آپلود. یعنی اصن چهار تا مشکل بالا به کنار... این سرعت آپلود رسما خودش یه چپتر میخواد
=================

چپــــــــــــتر ســــــــــوم
RAGE

من خیلی آدم پیر و قدیمی سایت و اینا نیستم
ولی به وضوح اینترنت دایال-آپ رو چشیدم
و هنوزم فکر نمی کنم سرعت آپلود دایال-آپ اندازه چیزی که من این دو هفته با اینترنت TD-LTE ایرانسل چشیدم بد بوده باشه... شایدم خاطرات من ضعیف شدن. بالاخره من اون موقع خیلی چیزی اصن آپلود نمی کردم. :-?

دیروز... فاکینگ دیروز، من اومدم تاپیک خبری بزنم برای سالگرد چمیدونم چند سالگی کلی بازی نینتندو (کمپانی چه مرضی داره فقط تو 21 نوامبر بازی بده بیرون :|)
بعد اومدم واسه هر کدوم عکس بذارم
عکس ها، حجمشون فاکینگ JPG حدود 150 تا 250 کیلوبایت بود... بازم من نمیتونستم آپلودشون کنم! :|

جدا از این NAT Type سرویس هم D بود.... که یعنی عملا نمیشد آنلاین بازی کرد.

ترکیب این دو مورد، هم واسه کارم هم واسه بازی کردنم، رسما داشتن روانی ام می کردن... من یه ماه سرویس خریده بودم، چطوری میتونستم این فاجعه رو تحمل کنم واسه یه ماه؟

==================

چپـــــــــــــــتر چــــــــهارم
Moving Forward

طبیعتا با این حجم از مشکل من چهار تا واکنش نشون دادم

اولیش؟
این:

برای یک هفته اول به صورت کامل

دومیش: راستش ما از قبل یه نظر به سرویس زیتل داشتیم. ایرانسل چون به وضوح ارزون تر بود و سرعتی هم داشت که مناسب کار ما بود (زیتل دیگه زیادی سرعتش بالا بود تو سایتش اون جور که می گفت، ما نمیخواستیم اون قدر پول بدیم) و این که مودم اش هم از قبل داشتیم، سر همین رفتیم سراغ ایرانسل
وقتی این فاجعه سرویس دهی رو به چشم دیدم، خیلی طول نکشید تا نظرم برگرده و بگم فاک ایت، همون زیتل رو میخریم
البته مشکل زیتل این بود که یه ماه الی یه ماه و نیم از ثبت نام تا وصل شدن سرویس فاصله است... یه ماه تا یه ماه و نیم زمان خیلی زیادیه که آدم نظرش بخواد از یه چیزی برگرده

سومیش: یک هفته تمام افسردگی به خاطر این که نمیتونم کارام رو عین آدم آپلود کنم (مگه این که نت گوشی بخرم و هات اسپات کنم به لپ تاپم...)

چهارمیش: برگشتن به سرویس ADSL پارس آنلاین :D

الان اگه اینترنت پارس آنلاین نبودم، اون عکس منفور لعین لوگوی ایرانسل اون بالا نمیتونست آپلود شه... :D
ترسم این بود که (طبق گفته خودشون) سه روز که سرویس نخریم، خط رو باز کنن و بدن به یکی دیگه
که این طور نشد خدا رو شکر و امروز که بعد دو هفته دوباره شارژ کردم همه چیز اوکی بود.

تو این دو هفته من تازه یادم اومد ما چرا یه سال و نیم کوچ کردیم به ADSL پارس آنلاین. چون اینترنت ثابت می خواستیم! ^:)^
من هنوزم نمیدونم، این مشکل ایرانسله، مشکل جایی که ما توش نشستیمه یا کلا مشکل TD-LTE هاست. ولی اینترنت ثابت، خیییییلی موهبت بهتریه به نسبت سرعت. اینترنت پارس آنلاین اون قدرها به صورت پرفکت خدمات ثابت نمیده. بعضی موقع ها کلا میزنه زیر میز تا یه روز لج می کنه. ولی اص تفاوت سطح بین ثبات خط این دوتا این قدر زیاده که این چند ساعتی که نت پارس آنلاین رو برگردوندم، قشنگ حس رهایی و تنفس دوباره دارم پیدا می کنم :D

من هنوز قرارداد زیتل رو لغو نکردم... ولی ترسم از این که بامبول هایی که با این TD-LTE ایرانسل طی کردیم رو بخوام با اون هم طی کنم خیلی منو میترسونه و خب نمیخوام اون همه خرج کنیم که بمبوزل شیم. :| و از طرفی هم خدمات نصب اش، مودم رادیویی ای که بالای پشت بوم میزنن و سقف سرعت 40 مگابیت اش هنوزم وسوسه کننده اند و خیلی ارزش دارن
لذا مشورت بدید که چیکار کنم :D
الان که برگشتم پارس آنلاین این جوری نیست که راضی راضی باشم، عمراً
فقط نمیدونم زیتل گزینه بهتریه یا دوباره این جوری به فنا میرم
تنها tdlte که نت تایپش بازه مبین نته. من خونمون هم تست کردم پینگش اوکیه.سرعت آپلود و دانلود هم خوب بود. یه سری شرکت هم مثل ماهان نت هست که در اصل همون مبین نته. اگر این زیتل هم جزو همون شرکتها باشه، فکر نمیکنم مشکلی داشته باشی. اگرم خیلی پولداری یه پوینت تو پوینت بگیر خودتو راحت کن:D
یه پیشنهاد هم دارم. اگر خونتون همراه اول خوب آنتن میده و 4.5g هست. با اون هم میتونی پلی بدی:D یه مقدار پینگش نوسان داره ولی من پاکت لاس نداشتم. دوستم مودم سیم کارت خور داره میگه با مودم نسبت به هات اسپات گوشی پینگ استیبل تره و تقریبن هیچ مشکل نداره.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: moxA.J

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر