بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
815
نام
مبین
ینی چی؟
یه مثال عددی میزنی؟
ینی ۱۰۰ گیگ حجم میگیری،
درواقع ۱۰۰ گیگ داخلی حساب میشه. از سایت هایی که ترافیکشون داخلیه.
اگه بخوای از سایت خارجی دانلود کنی(شامل استور ها، و ۹۵ درصد سایت های فیلم و سریال و موسیقی مرسوم میشه)،
حجمی که در اخیتارته کمتر میشه.
فک کنم میشه ۳۰ گیگ دیگه. ۳۰ درصد اون ۱۰۰ گیگ.

البته اون ۷۰ به ۳۰ که گفتن ، من درست نفهمیدم باید کل حجم رو بگیریم ۱۰۰ گیگ و ۳۰ درصدش رو سهم خارجی در نظر بگیریم و ۷۰ گیگش رو داخلی،
یا باید اون ۷۰ درصد داخلی رو بگیریم ۱۰۰ گیگ و سهم خارجی رو با نسبت ۳/۷ این ۱۰۰ گیگ حساب شه.

ول

الان سهم خارجی بیشتره. برا isp من که اینجوریه

مثلا ۱۰۰ گیگ میگیرم، برا وقتیه که ۱۰۰ گیگ رو داخلی استفاده میکنیم. سهم خارجی میشه ۵۰ گیگ.

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
868
نام
Soroush
دو سه روزی هست پینگم از 130-140 پایین تر نمیاد! قبلش 90-100 بود!
بقیه دوستان مشکل من رو دارند یا خیر؟
-
ینی چی؟
یه مثال عددی میزنی؟
در حال حاضر نسبت حجمی بسته به خارجی یا همون بین المللی 2 به 1 هست. یعنی مثلا من سرویس 400 گیگ طبق چیزی که تو سایت خود ISP نوشته شده میگیرم، یا میتونم 200 گیگ از دیتای بین الملل مصرف کنم، یا 400 گیگ اینترنت داخلی. یا بصورت ساده تر اگه بگم از این سرویس اگه من یه آپدیت 1 گیگی از استیم دانلود کنم که بین الملل محسوب میشه 2 گیگ از اون 400 گیگم کم میشه. ولی اگه 1 گیگ از سایت سنجش =)) دانلود کنم چون داخلی هست همون 1 گیگ کم خواهد شد.
الان قراره بشه 70 به 30 ! ( قابل توجهتون باشه که تو کره شمالی گویا طبق چیزی که شنیدم 80 به 20 هست!! ) یعنی این 400 گیگ رو یا میتونم 120 گیگ بین الملل مصرف کنم، یا 400 گیگ داخلی. یا به عبارتی اگه من آپدیت یک گیگی از استیم دانلود کنم، 3.33 گیگ از حجمم که همون 400 گیگ هست کم میشه ولی اگه از سنجش دانلود بشه همون 1 گیگ کم خواهد شد.
یکم پیچیده شد ولی تا جای ممکن سعی کردم ساده توضیح بدم :D

Journey

کاربر سایت
Apr 18, 2010
2,210
نام
Nightwing
دوستان سرعت آپلودتون چقدره؟ ایرانسل سرعت آپلودش هم مثل دانلود خوبه ایا؟ یه سری فایلای دوسه گیگی باید آپلود کنم سرعت خودم صد کیلوبایت هم بزور میشه

Sent from my G3112 using Tapatalk
شاتل ۱۶ مگ دانلود ۱.۵ آپلود ۳

• Like
Reactions: Mahdi444

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
9,338
نام
Majid
دوستان وضع نت امشب براتون خیلی خراب نشده؟
چیز پی ان که کلا هیچی برام وصل نمیشه اگه هم بشه سرعت اینقد پایینه که همون سایتای عادی رو هم باز نمیکنه، پینگ رفته رو 150، تویچ روی 160p هم درست پلی نمیکنه :| چیکار دارن میکنن

• Like
Reactions: DAT 47

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
362
دوستان وضع نت امشب براتون خیلی خراب نشده؟
چیز پی ان که کلا هیچی برام وصل نمیشه اگه هم بشه سرعت اینقد پایینه که همون سایتای عادی رو هم باز نمیکنه، پینگ رفته رو 150، تویچ روی 160p هم درست پلی نمیکنه :| چیکار دارن میکنن
تعریف دموکراسی و ازادی دارن از نو مینویسن :|

DeadPooLX

کاربر سایت
Jul 28, 2016
502
من 2 هفتس نتم شبا تا قبل 12 پینک 150 هست
شاتل مشهد
کسی این مشکل رو نداره ؟

Persona.Q

Don't Listen To Ondore's Lies
کاربر سایت
Jun 8, 2014
710
نام
محمد
برا همه همینه یا فقط برا ما پینگ قفله رو 120-130.. کلا من اینجا 2 3 نفرو دیدم همچین مشکلی دارن..اصلا انلاین نمیشه زد تعطیل..
یعنی بقیه الان با پینگ 70-80 نشستن پای کالافو بتل..فقط ما چند نفر این مشکلو داریم؟؟

reza3533

کاربر سایت
Jun 14, 2006
142
نام
Mreza
قابل توجهتون باشه که تو کره شمالی گویا طبق چیزی که شنیدم 80 به 20 هست!!
برای ترافیک داخلی، قابلیت ۷۰ درصد به ۳۰ درصد در نظر گرفته شده است؛ البته این رقم در کره جنوبی ۸۰ به ۲۰ درصد است. درحالی‌که ما با ۷۰ درصد موافقت کردیم و گفتیم که شبکه این امکان را داشته باشد تا ۷۰ درصد ترافیک داخلی را پشتیبانی کند و قابلیت ۳۰ درصد ترافیک خارجی را نیز داشته باشد. / منبع

من که شک دارم اصلا همچین طرح هایی ، اونم توی کره جنوبی وجود داشته باشه ، ولی حتی بالفرض محال اگر 1 درصد هم واقعی باشه مسئولین میان مقایسه میکنن میگن ببینین فلان جا هم همینطوری هست و چقدر ما خوبیم و به فکرتونیم...
بنزین لیتری 3 تومن البته این رقم مثلا توی کانادا 1 دلاره که میشه 14 ت
سربازی اجباری البته مثل همه جای دنیا ، فنلاند و اتریش و سوییس و ...
الانم اینترنت 70 به 30 البته کره جنوبی 80 به 20 هست پس برید خدارو شکر کنید.
نمیدونم چقدر این خبر موثق و جدی هست ولی اگر واقعا عملی بشه وضعیت خیلی ناراحت کننده میشه چون یک گامی برای منزوی ساختن و محدود کردن اینترنت هست و احتمالا گام بعدتریشون حذف کامل اینترنت بین الملل.

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
868
نام
Soroush
بابا چرا انقد ریدن به نت اه :| رسما نوسان 100-200 تایی داره تو بازی و دی سی هم زیاد میشی!
ای بابا .... اعصاب نذاشتن!

• Like
Reactions: blak and Persona.Q

Mehrdad Bayern

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,150
نام
مهرداد
من چند روزه نوسان پینگ و پاکت لاست بالای 50 درصد دارم
با دو تا شرکت صبانت و شاتل هم تست کردم.

sinakaya

کاربر سایت
Jan 26, 2020
18
پینگ من که از مخابرات اوکی هست هنوز بعد دو دوره استفاده
ولی این هفته نمیدونم میخوان چیکار میکنن که هر روز 3 ساعت نت رو قطع میکردن تا دیروز که واقعا حال گیری بود و پشتیبانی خیلی شلوغ بود
مشکل خاصی هم از نظر سرعت هم نداشتم
تنها مشکلم این بود که بعضی ای پی های پابجی فیلتر هست و فقط با مخابرات باز نمیشه بعضی وقتا که توی ispهای دیگه این مشکلو نداشتم
پینگ از 8.8.8.8 حدود 54 هست
از 4.2.2.4 هم حدود 89

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
9,338
نام
Majid
بابا یک جوری این دفعه گند زدن تو نت هیچ وقت اینقد عجیب غریب نبوده.
پینگ من 102-107 اینا بود حالت عادی همیشه روز انتخابات شد 145 الان از پریشب شده 185 :| بعد جالبیش اینجاس چیز پی ان آلمان مثلا میزنی پینگ شده تا 100 هم میاد پایین و مثل قدیم میشه اما اینقد پکت لاس میگیره تو بازیا که مجبور میشی همون با پینگ بالا بری ولی اینقد لگ نداشته باشه.
چه مدلشه دیگه معلوم نیست!

DAT 47

کاربر سایت
Jun 14, 2010
610
نام
A R M I N
این مشکل و منم دارم پینگ رفت رو 150 اینا ولی ساعت 5 صبح اینا درست میشه
بررسی که کردم مسیر افتاده رو قطر واسه همین پینگا بالاس
قبلا مسیر قطر نبود احساس میکنم تازه مسیر رو خریدن و هنوز شبکه اشنا نیست و بسته گم میشه

• Like
Reactions: majidred2011

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 8)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟