بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
10 روز بعد که من میمیرم
بابا یکم زود تر نمیتونی بزاری؟:biggrin1:

:biggrin1:
البته حجم مطلب خيلي كم از بيوگرافيش هست. اما چند تا مطلب تكميلي در مورد شخصيت و ... هست ;)

M A X

کاربر سایت
Jul 22, 2008
672
احد جان اين عكس مربوط به كدوم قسمت بازيه؟
Jill-UC.jpg

آخرین ویرایش:

نیما ردفیلد

کاربر سایت
Sep 22, 2009
454
نام
نیما
سلام.من نیما ردفیلد عضو جدید این سایت هستم و هر قسمت رزیدنت اویل رو بیشتر از 10 بار تموم کرده ام.من بیشتر از اون چیزی که فکر کنی به رزیدنت اویل علاقه دارم.به طوری که جزوی از زندگیم شده.من تمام شخصیتهای اویل از شخصیت مورد علاقه ی خودم کلیر ردفیلد گرفته تا جو کندو (برادر مرحوم روپرت کندو اسلحه فروش اول اویل 2 و کسی که کلت لیون توی اویل 4 رو ساخته) رو می شناسم.فکر کنم با این توضیح بهت ثابت شد که چقدر در مورد اویل اطلاعات دارم.ولی متاسفانه در محل زندگی من (مشهد) کسی رو نمی شناسم که مثل من اویل رو درک کنه و اون رو دوست داشته باشه.برای همین هم خیلی خوشحالم که به شما پیوستم.
ولی 3 تا سوال داشتم:
1-بیوگرافی کامل کلیر رو هم مثل جیل و ایدا بنویس.در ضمن محض اطلاع سناریوی اصلی اویل 2 کلیر A-لیونB هستش و وقایع این سناریو درسته.توی سایت رسمی اویل نوشته.در ضمن در اویل 1 هم در اصل داستان کریس هر دو بار با تایرنت مبارزه می کنه نه جیل.
2-این سوال خیلی وقته که ذهنم رو مشغول کرده.اگه بخوایم تمام شخصیتهای اویل رو به 3 دسته ی اصلی-ثانویه و فرعی تقسیم کنیم کدام شخصیتها اصلی هستند؟و چه ملاکی برای انتخاب آنها داری؟ آیا قهرمانان اصلی هر بازی مثل بیلی-شوا -کارلوس و هانک (در umbrella chronicles) به طور کلی جزو شخصیتهای اصلی مجموعه ی رزیدنت اویل قرار می گیرند یا فقط در همان بازی خودشان اصلی هستند؟لطفا روی این سوال خیلی فکر کن.
3-به طور کلی نقش کلیر مهم تر و جلوتر است یا جیل؟

جوابهایم را در ادامه ی مطالب همین سایت بنویس.سعی می کنم از این پس مرتب با شما در ارتباط باشم.چون به جز شما کسی رو ندارم.تو هم اگه سوالی داری بپرس.
متشکرم.

آخرین ویرایش:

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
با عرض سلام و خوش آمد گویی به شما دوست عزیز

من تمام شخصیتهای اویل از شخصیت مورد علاقه ی خودم کلیر ردفیلد گرفته تا جو کندو (برادر مرحوم روپرت کندو اسلحه فروش اول اویل 2 و کسی که کلت لیون توی اویل 4 رو ساخته) رو می شناسم QUOTE]
خوب روبرت کندو سازنده ی اصلی سری ساورای ادج هست که شمامل کلت اکثر کاراکترهای RE هست.

ولی متاسفانه در محل زندگی من (مشهد) کسی رو نمی شناسم که مثل من اویل رو درک کنه و اون رو دوست داشته باشه
خوب اتفاقا یکی از بچه های سایت به اسم امیر Lord Anubis هست که اتفاقا بچه ی باحالی هم هست. اونم اهل مشهد هست.

برای همین هم خیلی خوشحالم که به شما پیوستم.
Me Too

-بیوگرافی کامل کلیر رو هم مثل جیل و ایدا بنویس.
انشالله بعدا. چون موضوع اصلی بعدی Wesker's Report II هست.

در ضمن محض اطلاع سناریوی اصلی اویل 2 کلیر A-لیونB هستش
صد در صد

در ضمن در اویل 1 هم در اصل داستان کریس هر دو بار با تایرنت مبارزه می کنه نه جیل.
خوب نه. بسته با کاراکتر انتخاب شده , هر کاراکتر 2 بار با T-002 مبارزه میکنه.

این سوال خیلی وقته که ذهنم رو مشغول کرده.اگه بخوایم تمام شخصیتهای اویل رو به 3 دسته ی اصلی-ثانویه و فرعی تقسیم کنیم کدام شخصیتها اصلی هستند؟و چه ملاکی برای انتخاب آنها داری؟
ملاک من نقش کاراکتر در داستان بازی هست.

خوب بیلی درسته که در RE0 وRE:UC قابل بازی بود اما شخصیتش فقط به اونجا محدود بود. کارلوس هم همچنین. شوا فعلا تازه کاره اما شخصیتش پررنگ بود. البته هانک در RE2 هم بود. من هانک رو یکی از شخصیت های موثر در RE میدونم. چون در داستان بازی خیلی موثر هست . من بیلی , کارلوس , شوا و هانک رو در ردیف شصیت های ثانوی قرار میدم.

به طور کلی نقش کلیر مهم تر و جلوتر است و یا جیل؟
خوب هر روی اینها در دل RE بودند اما جیل در نقاط بحرانی تر حضور داشته. واضح تر بگم اون قدر که جیل برای آمبرلا خطر داشته کلیر نداشته. برای از بین بردن جیل نمسیس فرستاده میشه. جیل به همراه کریس آمبرلا رو نابود میکنه و مشکل اصلی وسکر به همراه کریس محسوب میشه و در آخر با گفتن نقطه ی ضعف وسکر برای کریس جلوی Uroboros رو میگیره. خوب خطر Uroboros بسیار بیشتر از T-Virus یا T-Veronica بوده که کلیر با اونها موجه شده بوده.

جیل همیشه با مسایل بنیادی روبرو بوده و با عاملین اصلی درگیر بوده. از همه مهمتر اینکه در عمارت اسپنسر بوده. کلیر به طور اتفاقی وارد RaccoonCity میشه و اون اتفاقات سرش میاد. جیل بیشتر زندگیش رو به خطر انداخته.

البته شخصیت پردازی کلیر در RE:CV بسیار بیشتر از RE2 بود. خوب از یک طرف افزایش ویژگی هاش و از طرف دیگه علاقه ی شدی استیو به کلیر محبوبیتش رو بالا برد. کلیر از طرفی با لیان و از طرفی به کریس مرتبط بود. اما با این اوصاف یاز هم نقش جیل پررنگ تر هست.

leonk13

کاربر سایت
Sep 8, 2009
2,151
نام
سجاد
2-این سوال خیلی وقته که ذهنم رو مشغول کرده.اگه بخوایم تمام شخصیتهای اویل رو به 3 دسته ی اصلی-ثانویه و فرعی تقسیم کنیم کدام شخصیتها اصلی هستند؟و چه ملاکی برای انتخاب آنها داری؟ آیا قهرمانان اصلی هر بازی مثل بیلی-شوا -کارلوس و هانک (در umbrella chronicles) به طور کلی جزو شخصیتهای اصلی مجموعه ی رزیدنت اویل قرار می گیرند یا فقط در همان بازی خودشان اصلی هستند؟لطفا روی این سوال خیلی فکر کن.

re.nima@yahoo.com
خب با توجه به اینکه شما میخواید کاملا بدونید کدوم شخصیت ها نقش اولا این سایت منبع خوبیه :
http://residentevil.wikia.com
به نظرم منم کلیر نقشش زیاد پر رنگ نیست(در مقایسه با جیل)
توی انیمشن RE DENGERTION هم کار زیاد خاصی انجام نمیده
ولی به هر حال من خیلی ازش خوشم میاد!:love:

نیما ردفیلد

کاربر سایت
Sep 22, 2009
454
نام
نیما
واقعا از جوابهات متشکرم.من هم برای تشکر دو تا عکس دسته جمعی توپ براتون می ذارم.در ضمن برای بررسی نقش کلیر و جیل و مقایسشون رزیدنت اویل degeneration رو هم که کلیر توش بود در نظر بگیرید.
و اما سوالاتی دیگه:
1-جیل و کریس واقعا نامزد بودند؟پس چرا این هم سال ازدواج نکردند؟
2-delta force چیه؟
3-آیا جیل و کلیر با هم رابطه ای داشتند؟(نا سلامتی خواهر شوهر-زن داداش بودند.) چون گفته بودی که جیل به خونه ی کریس رفته.حوب حتما کلیر رو دیده دیگه.
4-هر سناریوی umbrlla chronicles چقدر طول می کشه؟
5-لطفا شخصیتهای اصلی رو خودت نام ببر.آیا به نظرت کسانی که دو نقش داشته اند اصلی هستند؟(البته نقش تکراری مثل بیلی و کارلوس حساب نیست.)یعنی بری که دو نقش داشته هم اصلیه؟شاید هم به نظرت شخصیتهایی اصلیند که دو نقش داشته اند و حداقل یک نقششان هم اصلی بوده است.مثل ربکا و ایدا.
6-در کل نقش لیون مهمتر و جلوتر بود یا کلیر؟(degeneration هم محاسبه شود.)
7-شخصیت محبوب خودت کیه و چرا؟
در ضمن من می دونم که بسته به انتخابمون کریس و جیل با تایرنت روبرو میشن.ولی به هر حال یک داستن واقعیت داره دیگه؟نمیشه که اگه از کریس و جیل بپرسیم کدومتون تایرنت رو نابود کردید هر دو بگویند:من.توی سایت اویل نوشته که کریس این کارو کرده.
لطفا به ترتیب به سوالاتم جواب بدهید.متشکرم.

تصاویر به دلیل حجم و اندازه زیاد حذف شدند

Last edited by a moderator:

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
با سلام

میگم اینطور که شما نوشتی آدم تو خماری بقیه داستان میمونه مثل Prison Break هی منتظر بقیه داستان باید بشینی!:biggrin1:
میگم بهتر نیست که از اویل 1 شروع کنی و داستان بازی رو از دید نسخه اصلی بازی که واسه ps1 هست و شخصیتش هم جیل هست شروع کنی و بعد حالت های دیگه هم در موردش توضیح بدی؟(منظورم اینه که اگه در روند داستان بین کریس و جیل اختلافی هست توضیح بدی و بعد در مورد نسخه GameCube و بعد هم Umbrella Chronicles توضیح بدی.)
و سپس بقیه شماره های اصلی رو هم به همین روش ادامه بدی و در نهایت برسی به بخش های فرعی. (چون توی این روندی که داری پیش میری مطمئنا هرچی جلوتر بری سوال ها هم بیشتر میشه)

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
1-جیل و کریس واقعا نامزد بودند؟پس چرا این هم سال ازدواج نکردند؟

خوب در این مورد باید بگم که هیچ دیالوگ یا فایلی مبنی بر نامزد بودن اینها وجو نداره. اما بی شک یک رابطه ی عاطفی عمیقی بین این دوتا بوده. دو کریس به هم خیای علاقه داشتند . حتی بعد از اینکه در RE1 PS دوباره بهم میرسند همدیگر رو به آغوش میکشند. علاقه ی کریس به جیل به حدی بوده که بعد از اینکه تو RE5 مشخص میشه که جیل زنده هست ماموریت اصلیش رو ول میکنه و میره دنبال جیل. اما با همه ی اینها جیل رو Partner خطاب میکنه. البته یکی از معناهای Partner همسر هست اما نمیشه به این معنی در این مورد اعتماد کرد.

2-delta force چیه؟

Delta Force نیروی ویژه ی امنیتی بوده که برای برقراری امنیت تاسیس شده بود. جیل بعد از تشکیل استارز به RaccoonCity منتقل شد و به عضویت استارز در اومد.

3-آیا جیل و کلیر با هم رابطه ای داشتند؟(نا سلامتی خواهر شوهر-زن داداش بودند.) چون گفته بودی که جیل به خونه ی کریس رفته.حوب حتما کلیر رو دیده دیگه.

نه هیچ ارتباطی نداشتند. اومجا هم خونه ی شخصی کریس بود.ظاهرا از لحاظ فاصله خیلی به هم نزدیک بودند.

4-هر سناریوی umbrlla chronicles چقدر طول می کشه؟

سناریو های اصلی 15-20 اما سناریوهای فرعی 7-8 دقیقه طول میکشه.

5-لطفا شخصیتهای اصلی رو خودت نام ببر.آیا به نظرت کسانی که دو نقش داشته اند اصلی هستند؟(البته نقش تکراری مثل بیلی و کارلوس حساب نیست.)یعنی بری که دو نقش داشته هم اصلیه؟شاید هم به نظرت شخصیتهایی اصلیند که دو نقش داشته اند و حداقل یک نقششان هم اصلی بوده است.مثل ربکا و ایدا.

به نظر من مهمترین شخصیت کل سری کریس هست.

بری فقط در RE1 پررنگ بود و انصافا هم نقش مهمی داشت. تو RE3 فقط خلبان بود. اما من اون رو به عنوان یکی از شخصیت های اصلی داستانی میدونم. متایفانه کپکام بری رو به بازی های بعدی تعمیم نداد. حتی در RE:UC در سناروی Mansion Insident بری حذف شده بود.

ایدا رو من در حد کلیر پررنگ میبینم. ایدا کلا شخصیت عمیقی داه. ربکا در حد هیچ کدوم از اینها نیست هرچند که بیشتر از همه در اوایل با حوادث روبرو شده.

6-در کل نقش لیون مهمتر و جلوتر بود یا کلیر؟(degeneration هم محاسبه شود.)

لیان

در RE2 تقریبا یکسان بودند اما به خاطر روابط بین ایدا و لیان , شخصیت لیان بیشتر قابل توجه بود. اما از لحاظ داستانی اصلی بازی نقش کلیر بیشتر از لیان بود چون با برقراری ارتباط با شروی تونسته بود ویروس جی رو ازش بگیره.
در RE:CV درسته که شروع کننده بود اما پایان کننده نبود. این کریس بود که آلکسیا رو نابود کرد. در ضمن قسمتی از قشنگی CV به خاطر وسکر و تنفرش از کریس بود.

7-شخصیت محبوب خودت کیه و چرا؟

جیل البته بعدش با اختلاف خیلی کمی وسکر. اون هم به خاطر نوع روابطش یا کریس و عمیق بودن شخصیتش.

در ضمن من می دونم که بسته به انتخابمون کریس و جیل با تایرنت روبرو میشن.ولی به هر حال یک داستن واقعیت داره دیگه؟نمیشه که اگه از کریس و جیل بپرسیم کدومتون تایرنت رو نابود کردید هر دو بگویند:من.توی سایت اویل نوشته که کریس این کارو کرده.

خوب درستش اینه که بگیم با هم این کار رو کردند. البته بری و ربکا هم در جمع اونها بودند.

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
این سوال جواب ها اینقدر کامله که آدم میگه بشینم بخونم و چیزی نپرسم ولی یه سوال دارم

اینا که برا کنسول هستن رو میشه رو pc رفت ؟ البته فقط جواب طوری باشه که مسیر تاپیک منحرف نشه ها؟

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
با سلام

میگم اینطور که شما نوشتی آدم تو خماری بقیه داستان میمونه مثل Prison Break هی منتظر بقیه داستان باید بشینی!:biggrin1:
میگم بهتر نیست که از اویل 1 شروع کنی و داستان بازی رو از دید نسخه اصلی بازی که واسه ps1 هست و شخصیتش هم جیل هست شروع کنی و بعد حالت های دیگه هم در موردش توضیح بدی؟(منظورم اینه که اگه در روند داستان بین کریس و جیل اختلافی هست توضیح بدی و بعد در مورد نسخه GameCube و بعد هم Umbrella Chronicles توضیح بدی.)
و سپس بقیه شماره های اصلی رو هم به همین روش ادامه بدی و در نهایت برسی به بخش های فرعی. (چون توی این روندی که داری پیش میری مطمئنا هرچی جلوتر بری سوال ها هم بیشتر میشه)

به به :biggrin1:

خوب نميشه از RE1 شروع كرد چون كلا اصل داستان از 1960 شروع ميشه. در صورتي كه RE1 مربوط به 1998 هست ;)

خوب در مورد قسمت هاي فرعي ميتونين سوال بپرسين البته در مورد كريس در بيئگرافيش به اون موضوع پرداخته خواهد شد.;)

این سوال جواب ها اینقدر کامله که آدم میگه بشینم بخونم و چیزی نپرسم ولی یه سوال دارم

اینا که برا کنسول هستن رو میشه رو pc رفت ؟ البته فقط جواب طوری باشه که مسیر تاپیک منحرف نشه ها؟

ماشالا اسپويلر :biggrin1:

بله همه ي نسخه ها رو ميشه بازي كرد. اونهايي هم كه انحصاري هستن ميشه با شبيه ساز اجرا كرد.

TOP Game

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,332
نام
Mohamad®eza
1-به حرف جیل دیگه. این که تنها کسی که میتونه جلوی وسکر رو بگریره.

2- Wesker's Report که اولین بحث این تاپیک هست رو بخون.

3- نه اونی که گفتم مربوط به همین RE5 هست.

4- خوب اصلا قرار نبود درگیری پیش بیاد. باز هم رجوع شود به Wesker's Report
میگم وقت کردی Wesker's Report رو یه ویرایشی بکن. چون چیزی از نسخه5 بازی ننوشتی.
مرسی

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
کسی اویل 1 رو روی PC رفته؟!
واقعا آدم وقتی اویل 1 رو میبینه و با 5 مقایسش میکنه خندش میگیره!!!چون تو شماره 5 سازنده نهایت تلاشش رو کرده که توی نوشته هایی که توی بازی هست اصطلاحات سنگین انگلیسی به کار ببره ولی توی اویل 1 تا الان که 1 ساعت رفتم سنگین ترین اصطلاحی که داشته What is it هست!!!:laughing:

خنده دارترینش هم نزدیک شومینه توی اولین اتاقیه که توی بازی میریم :

Barry Burton:What is it
Jill Valentine:What is it
Barry Burton:Blood

:laughing::laughing::laughing:

نیما ردفیلد

کاربر سایت
Sep 22, 2009
454
نام
نیما
سلام احد جان.الآن که دارم این مطالب رو می نویسم حسابی اعصابم خورده.چون من حدود 2 ساعت بود که داشتم مطلب می نوشتم.ولی دستم خورد و همش پاک شد.الآن هم چون دوباره می خواهم بنویسم ممکنه به کیفیت بار اول نشهاز جوابهات ممنونم.شرمندم کردی.سوالات زیاد دیگه ای هم دارم.ولی چون خیلی زشته که فقط سوال بپرسم قبلش چند تا مطلب توپ دست اول براتون می نویسم که فکر کنم براتون تازه باشه.(نمی دونی چه حسی داره وقتی که باید یک کار کرده رو دوباره انجام بدی.اگه مطلبم نیمه کاره موند بدون که خودکشی کرده ام!) نظر یادتون نره.

به نام خدا

resident evil:the darkside chronicles

حتما خبرهایی راجع به قسمت جدید مجموعه ی رزیدنت اویل با عنوان the darkside chronicles (ماجراهای آن سوی تاریکی) شنیده اید.این بازی قرار است که در آبان ماه امسال و فعلا فقط برای کنسول wii عرضه شود.این بازی در واقع در ادامه ی بازی ماجراهای آمبرلا (the umbrella chronicles) ساخته می شود.چون در ماجراهای آمبرلا هیچ مرحله ای راجع به داستان اصلی رزیدنت اویل 2 و کد ورونیکا(یا به طور کلی لیون و کلیر) وجود نداشت.علتش هم این بود که ماجراهای آمبرلا همانطور که از اسمش پیداست درباره ی فعالیتها و کارکنان شرکت آمبرلاست .چیزی که در رزیدنت اویل 2 و کد ورونیکا کمتر به آن پرداخته شده بود.ولی برعکس دارک ساید این نقص را جبران کرده و بیشتر مختص حوادث این دو بازی و لیون و کلیر است.این بازی هم مانند ماجراهای آمبرلا اول شخص است.با این تفاوت که در ماجراهای آمبرلا فقط برداشتی کلی از هر داستان شده بود و بسیاری از شخصیتهای اصلی از آن حذف شده بودند.(مثل بری که خودت اشاره کردی.)ولی در دارک ساید هر سناریو بسیار طولانی و تقریبا در حکم یک بازی کامل است.علاوه بر اینکه تمام حوادث و جزئیات داستان و همچنین تمام شخصیتها حتی شخصیتهای فرعی هم در آن حضور دارند.و به طور کلی از نظر داستانی خیلی از ماجراهای آمبرلا کامل تر و معتبرتر است.البته یک سناریوی جدید با یک داستان جدید و بسیار غیر منتظره و جالب هم در این بازی وجود دارد.چون هر سناریوی این بازی بسیار طولانی است تعداد سناریوهای کمتری هم دارد.تاکنون 3 سناریوی اصلی از این بازی آشکار شده است که به ترتیب و با قرار دادن تصاویری از هر سناریو به آنها می پردازم:
memory of a lost city
این سناریو که نخستین سناریوی بازی هم هست داستان رزیدنت اویل 2 را روایت می کند.شخصیتهای اصلی و قابل انتخاب آن هم مثل نسخه ی اصلی،لیون و کلیر هستند.و نکته ی جالب اینکه کلیر و لیون برخلاف نسخه ی اصلی از هم جدا نمی شوند و همیشه در کنار هم خواهند بود.به طوریکه اگر کلیر را انتخاب کنید لیون شما را همراهی خواهد کرد و اگر لیون را انتخاب کنید کلیر در طول بازی با شما خواهد بود.(مثل کریس و شوا در رزیدنت اویل 5) فقط آنها در یک بخش کوتاه از بازی از هم جدا می شوند.در ضمن بازی داستان سناریوهای کلیرA/لیونB را روایت می کند که داستان اصلی رزیدنت اویل 2 را شامل می شود.با این تفاوت که برخلاف نسخه ی اصلی گردنبند شری به دست ایدا نمی افتد و از او جدا نمی شود.در حالی که در نسخه ی اصلی و در سناریوی کلیرA/لیونB گردنبند شری به دست ایدا می افتد.در واقع دارک در ساید داستان اصلی رزیدنت اویل 2 اصلاح شده است و این یکی دیگر از نشانه های معتبرتر بودن این بازی نسبت به ماجراهای آمبرلاست. همچنین چون لیون و کلیر در این بازی اغلب با هم هستند در این بازی برای نخستین بار کلیر و ایدا با هم ملاقات می کنند و همراه می شوند!همچنین سایر شخصیتهای رزیدنت اویل 2 مثل ایدا،شری،ویلیام و آنت بیرکن،هانک،بن برتالوسی و برایان آیرونز هم در این سناریو حضور دارند.
Game of oblivian
این سناریو که دومین سناریوی دارک ساید است مربوط به داستان رزیدنت اویل:کد ورونیکا است.که خودش به دو قسمت تقسیم می شود.(درست مانند نسخه ی اصلی) شما در نیمه ی اول این سناریو می توانید بین کلیر و استیو یکی را انتخاب کنید و دیگری شما را همراهی خواهد کرد.(بر خلاف کد ورونیکای اصلی که در آن استیو یک شخصیت جانبی بود او در این بازی به عنوان یکی از قهرمانان اصلی ایفای نقش خواهد کرد.) در نیمه ی دوم این سناریو جای استیو با کریس عوض می شود و شما باید بین کلیر و کریس یکی را انتخاب کنید و برخلاف نسخه ی اصلی کلیر و کریس در طول بازی در کنار هم هستند.آلبرت وسکر،آلفرد ،الکسیا و الکساندر آشفورد هم در این سناریو حضور دارند.
operation:javier
این سومین و احتمالا آخرین سناریوی دارک ساید است و همان سناریوی جدیدی است که گفتم داستانش غافلگیر کننده است.داستان این سناریو در سال 2002 یعنی یک سال پیش از نابودی کامل شرکت آمبرلا و دو سال قبل از ماجرای رزیدنت اویل 4 اتفاق می افتد و شخصیتهای اصلی و قابل انتخاب آن هم لیون و شخصیت محبوب رزیدنت اویل 4 یعنی جک کراوزر هستند!در واقع این داستان زمانی اتفاق می افتد که لیون و کراوزر با هم دوست و همکار بوده اند.(در دیالوگهایی در خود رزیدنت اویل 4 هم به این موضوع اشاره هایی شد.) داستان از اینجا شروع می شود که لیون کراوزر که مامور ویژه ی دولت هستند برای پیدا و دستگیر کردت شخصی به نام جاوییر هیدالگو به منطقه ای در آمریکای جنوبی اعزام می شوند.هیدالگو یکی از محققان سابق آمبرلا و کسی است که دختران جوان را می دزدید تا از آنها برای انجام آزمایشاتش بر روی ویروس T-veronica استفاده کند.لیون و کراوزر پس از رسیدن به محل مورد نظر با یک فاجعه ی شیوع ویروس T در یک منطقه ی مسکونی مواجه می شوند تنها بازمانده ی این حادثه هم دختر جوانی به نام مانوالا می باشد که یکی از همان دخترانی است که توسط هیدالگو ربوده شده بودند که البته در طول بازی توسط لیون و کراوزر نجات پیدا می کند.در ضمن در انتهای این سناریو نشان داده می شود که کراوزر در یک حادثه ی تصادف هلیکوپتر کشته می شود و لیون هم خیال می کند که او مرده است.در حالی که کراوزر هنوز زنده است و به طرزی که هنوز مشخص نشده است به استخدام وسکر درآمده است.بقیه ی ماجرا را هم که در رزیدنت اویل 4 دیدید.

امیدوارم که از خواندن این مطالب لذت برده باشید.چون اولین مطلب من در این سایت بود.فقط لطفا نظر یادتون نره.چون نظرات شما من رو دل گرم می کنه.
و اما آخرین و جذابترین بخش این مطلب که چند دموی دیدنی و جذاب از این بازی می باشد که البته برای راحت تر دیدن دموها بهتر است که پس از باز شدن هر صفحه دمو را متوقف کنید و بگذارید تا به طور کامل لود شود و بعد آن را تماشا کنید.این هم دموها:

http://www.gametrailers.com/user-movie/re-the-darkside-chronicles/322738 (دموی مربوط به سناریوها 1 و 2)

http://wii.ign.com/dor/objects/1432...-chronicles/videos/tgs09_re_dark_piranas.html (دموی مربوط به سناریوی سوم )

http://wii.ign.com/dor/objects/1432...nicles/videos/tgs09_re_dark_wii_gmp_boss.html (دموی مربوط به سناریوی سوم )
...........................................................................................................................................................

و اما سوالات:

1- احد جان بالاخره هم لیستی از شخصیتهای اصلی تهیه نکردی؟به نظر من اینها شخصیتهای اصلی هستند:
تو هم نظرت رو بنویس.ولی لطفا نظر شخصی خودت رو بنویس و لیست من تغییری در نظرت ایجاد نکنه.البته ممکنه که شانسی نظراتمون مثل هم باشه.اگه اشکالی توی لیستم هست هم بگو.راستی نظرت درباره ی مطلب بالا رو هم بنویس.(این لیست به ترتیب اهمیت نقش است.)

1-آلبرت وسکر-2-کریس ردفیلد-3-جیل والنتاین-4-لیون اسکات کندی-5-کلیر ردفیلد-6-ایدا ونگ-7-ربکا چیمبز-8-ازول ای اسپنسر-9-ویلیام بیرکن-10-جک کراوزر (چون دو نقش دارد و نقشش در دارک ساید هم اصلی است.)

به نظر من این 10 نفر اصلی اند.در مورد بری و مارکوس هم شک دارم.بری چون در 2 بازی است و خودت هم گفتی در داستان اصلیه.در ضمن چطوریه که بیلی و شوا با اینکه نقش اول اویل 0 و 5 هستند اصلی نیستند. ولی بری که در اویل 1 یک شخصیت جانبیه اصلیه؟مارکوس هم چون که یکی از بنیانگاران اصلی آمبرلا و سازنده ی ویروس تی و انتشار دهنده ی ویروس تی در کوهستان آرکلی و عمارت اسپنسره.
2-در ضمن شروی اشتباه است.درستش شری است.
3-چرا کریس وقتی که به یک پلیس مشت زد به جیل چشمک زد؟ هدفش از این کار چه بود؟
4-لطفا کمی در مورد uroborus و P30 توضیح بده.
5-انگل لاس پلاگای نوع 2 و 3 در روستای کیجوجو از کجا پیداشون شد؟ در اویل 4 دیدیم که از آخر انگل از بدن اشلی خارج نشد و کامپیوتر Eror داد.آیا این موضوع ربطی به اویل 5 داره یا در قسمتهای بعدی معلوم می شه؟
6-ایدا در اصل واسه ی کی کار می کنه؟ تو نوشته بودی که به عنوان جاسوس وارد آمبرلا میشه.پس چطوری بعدا آدم وسکر میشه؟ در ضمن توی اویل 2 در اصل به دستور سازمانش به ماموریت راکون سیتی رفت یا به دستور وسکر؟ در اویل 4 چطور؟
7-سدلر چطوری در انتهای رزیدنت اویل 4 تبدیل به هیولا شد؟مگر در بدن خودش هم انگل لاس پلاگا وجود داشت؟یعنی خودش هم توسط شخص دیگری کنترل می شد؟
8-تزریق سرم به وسکر در رزیدنت اویل 5 چه تاثیری بر روی او داشت؟چون بعد از تزریق سرم هم وسکر کاملا سالم بود و ضعیف نشد.
دو تا سوال مهم دیگه هم دارم که بعدا می پرسم.متشکرم.منتظر مطلب بعدی ام باشید.

آخرین ویرایش:

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
نیما جان لطف کن پستت رو ویرایش کن و از عکس های کوچکتر استفاده کن!
اینطوری ممکنه زحماتت هدر بره چون با دیال آپ دیدن پستت کلی طول میکشه.
ممنون از پست مفیدت

عزیز من دیال آپ چیه من با adsl صفحه رو با زحمت بالا اوردم!!!

نیما این پستت رو ویرایش کن بجای این عکسا لینک بده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر