اینترنت فیبر نوری (تانوما)

Los Galacticos

⚡️Rebel⚡️
Gold User
Feb 4, 2020
1,049
من تقریبا دو هفته است از مخابرات استفاده میکنم تو قرداد 50 مگابیت ثبت شده ماهی 250 گیگ 190 تومن.
ولی فعلا سرعت دانلود تا بالای 100 مگابیت میره معمولا رو 13 مگابایت ثابته.

همه چیز خوبه فعلا بیشتر فــــــ یـــلتر شکنا که رو بقیه ISP کار نمیکنه روش کار میکنه پینگ هم تو فیفا 30 -35 ـه

تست سرعت واسه همین الان، یکم سرعت از حالت همیشگی بالا تره چون گفتم معمولا رو 13 مگ هست.

مشکل اصلی من باهاش مودم های فوق شخمی هوآوی هست که مخابرات بهت میده چون با Wifi ته سرعت 60 مگ هست بعضی مواقع قاطی میکنه و سرعت خیلی میاد پایین شاید شانس من مودم شخمی افتاده. ولی با کابل LAN سرعت درسته.
ممنون.

چطوری به مخابرات درخواست دادی؟ و اینکه سرویست کدوم مدل فیبر هستش؟ FTTH؟ یا FTTC؟ چون شنیدم FTTH بهترین مدل فیبر هستش چون دقیقا تا پشت پریز خونه کابل فیبر میاد ولی مدل های دیگه نهایتا تا کافو کابل فیبر میارن و بعدشم از کابل معمولی استفاده میکنن.

• Like
Reactions: J. Constantine

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,036
نام
Ali
من الان زیتل دارم و سرعت دانلود هم حدود ۳-۴ مگابایته.
آنلاین‌باز هم نیستم. می‌ارزه برم سراغ فیبر نوری؟

با این توضیح که از خواهر و مادر اشتراک احوال‌پرسی می‌کنم و ماهی ۲۰۰-۳۰۰ گیگ دانلود می‌کنم. (البته نصفش آپدیت‌های کوفتی بازی‌های مایکروسافت استوره)
من به این نتیجه رسیدم که تو این کشور اگر با چیزی که داری مشکلی نداری بهش دست نزن که تو اکثر مواقع بدتر میشه
اما خب فیبر نوری خیلی بهتر از کابل مسیه سرعت دانلود بصورت تصاعدی بالاتره ولی بنظرم ترجیحا سمت مخابرات نرو که امکان تعویضش نیست بعدها ، اگر بقیه شرکت ها میدن براش تعرفه هاشون رو ببین اگر میارزه براش اقدام

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,729
نام
Javad
من تقریبا دو هفته است از مخابرات استفاده میکنم تو قرداد 50 مگابیت ثبت شده ماهی 250 گیگ 190 تومن.
ولی فعلا سرعت دانلود تا بالای 100 مگابیت میره معمولا رو 13 مگابایت ثابته.

همه چیز خوبه فعلا بیشتر فــــــ یـــلتر شکنا که رو بقیه ISP کار نمیکنه روش کار میکنه پینگ هم تو فیفا 30 -35 ـه

تست سرعت واسه همین الان، یکم سرعت از حالت همیشگی بالا تره چون گفتم معمولا رو 13 مگ هست.

مشکل اصلی من باهاش مودم های فوق شخمی هوآوی هست که مخابرات بهت میده چون با Wifi ته سرعت 60 مگ هست بعضی مواقع قاطی میکنه و سرعت خیلی میاد پایین شاید شانس من مودم شخمی افتاده. ولی با کابل LAN سرعت درسته.
شما یه روتر میکروتیک hAP AX3 بگیر که علاوه بر وایرلس هرکاری خواستی روش انجام بدی !

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,834
نام
علی متالیکا
ممنون.

چطوری به مخابرات درخواست دادی؟ و اینکه سرویست کدوم مدل فیبر هستش؟ FTTH؟ یا FTTC؟ چون شنیدم FTTH بهترین مدل فیبر هستش چون دقیقا تا پشت پریز خونه کابل فیبر میاد ولی مدل های دیگه نهایتا تا کافو کابل فیبر میارن و بعدشم از کابل معمولی استفاده میکنن.
خیلی زیبا و مدرن یه عمویی اومد تو محله در به در گفت فیبر میخوای :D ؟ یه لیست داد پر کردم 10 روز بعد هم اومدن واسه نصب.
FTTH هست.

شما یه روتر میکروتیک hAP AX3 بگیر که علاوه بر وایرلس هرکاری خواستی روش انجام بدی !
این ایده ی خوبیه که یه روتر بگیرم و از شر این آشغال خلاص بشم. ولی این مدل که گفتی یکم خیلی گرونه :D

یه سوال این مودم های مخابرات Lock هست من اگه یه روتر بگیرم مشکلی که پیش نمیاد؟ وصل میشه به روتر؟

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,729
نام
Javad
خیلی زیبا و مدرن یه عمویی اومد تو محله در به در گفت فیبر میخوای :D ؟ یه لیست داد پر کردم 10 روز بعد هم اومدن واسه نصب.
FTTH هست.

این ایده ی خوبیه که یه روتر بگیرم و از شر این آشغال خلاص بشم. ولی این مدل که گفتی یکم خیلی گرونه :D

یه سوال این مودم های مخابرات Lock هست من اگه یه روتر بگیرم مشکلی که پیش نمیاد؟ وصل میشه به روتر؟
نه لاک نیست، تو بعضی شهر ها مخابرات Mac Address مودم رو سمت خودش Lock میکنه که زنگ میزنی خودشون درستش میکنن،فقط مودمو Bridge میکنی Connection PPPOE رو میبری روی روتر میکروتیکت و از WIFI 6 لذت میبری :D !

اینم بهت بگم جز برند Huawei از هیچ برند دیگه ای نمیتونی مودم بزاری ، چون فقط PON Number پشت مودم های Huawei میتونه روی OLT رجیستر بشه !

avannn

کاربر سایت
May 23, 2010
558
نام
آوان
دوستان من فیبر نوری از های وب دارم. کسی اطلاع داره اگه کنسل کنم های وب رو و مخابرات بگیرم، فقط نیاز به مودم مخابرات دارم یا کابل کشی هم باید تغییر کنه؟

• Like

SHAM

کاربر سایت
Nov 22, 2008
306
دوستان من فیبر نوری از های وب دارم. کسی اطلاع داره اگه کنسل کنم های وب رو و مخابرات بگیرم، فقط نیاز به مودم مخابرات دارم یا کابل کشی هم باید تغییر کنه؟
سلام دوست عزیز قیمت های های وب چطوره ؟
نمیشه مودم خودت بخری و از های وب سرویس بگیریم شنیدم مودم های های وب مخصوص خودشه و قفله
مودم خود شرکت چیه ؟ بدرد بخور هست
بدبختی کابل کشی کرمان دادن به های وب به نظر من بدترین شرکت سرویس دنده فیبره

avannn

کاربر سایت
May 23, 2010
558
نام
آوان
سلام دوست عزیز قیمت های های وب چطوره ؟
نمیشه مودم خودت بخری و از های وب سرویس بگیریم شنیدم مودم های های وب مخصوص خودشه و قفله
مودم خود شرکت چیه ؟ بدرد بخور هست
بدبختی کابل کشی کرمان دادن به های وب به نظر من بدترین شرکت سرویس دنده فیبره
سلام سرعت ۱۳ مگابایت در ثانیه. پینگ هم خیلی خوبه

مودم فایبر هوم خودشون میدن. میتونید اون رو به یه روتر دلخواه وصل کنید

من سه ماهه ۱۵۰۰ گیگ با سرعت ۱۰۰ مگابیت میگیرم. ۲ ماه پیش ۹۸۰ بود که شده ۱۴۰۰ الان!

من از همه چیز راضیم به جز وصل شدن به شبکه psn پلی استیشن. ۱۰ روزه که کلا تایم اوت میده و اصلا وصل نمیشه. میکن همینه که هست کاری نمیتونیم کنیم 8-|

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,735
تجربه بسیار موفق من از پیگیری خرید فیبر نوری ;))

دیروز رفتم مخابرات میگم اینترنت فیبر نوری میخوام.گفت دست ما نیست باید بری امور مشترکین...
راه افتادم به سمت امور مشترکین،میگم اینترنت فیبر نوری میخوام...میگه مسئول فیبرنوری خانم سلطانیه که امروز مرخصیه.برو فردا بیا(توجه کنید که عنوان شغلیش مسئول فیبرنوری هست)

امروز دوباره رفتم میگم خانم سلطانی اومد؟
خانم سلطانی اومده میگه بفرمایید...میگم فیبر نوری میخوام؟میگه چی هست؟همون تلفن فیبرنوری یعنی؟:eek:
میگم اینترنت فیبر نوری...گفتن شما مسئولش هستید.گفت ما همچین چیزی نداریم باید بری مخابرات.میگم خب مخابراتم که میگه بیام امور مشترکین...:-??گفت دیگه نمیدونم.

هیچی دیگه با ذکر خیلی ممنون از لطفتون اومدم بیروم :D

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
تجربه بسیار موفق من از پیگیری خرید فیبر نوری ;))

دیروز رفتم مخابرات میگم اینترنت فیبر نوری میخوام.گفت دست ما نیست باید بری امور مشترکین...
راه افتادم به سمت امور مشترکین،میگم اینترنت فیبر نوری میخوام...میگه مسئول فیبرنوری خانم سلطانیه که امروز مرخصیه.برو فردا بیا(توجه کنید که عنوان شغلیش مسئول فیبرنوری هست)

امروز دوباره رفتم میگم خانم سلطانی اومد؟
خانم سلطانی اومده میگه بفرمایید...میگم فیبر نوری میخوام؟میگه چی هست؟همون تلفن فیبرنوری یعنی؟:eek:
میگم اینترنت فیبر نوری...گفتن شما مسئولش هستید.گفت ما همچین چیزی نداریم باید بری مخابرات.میگم خب مخابراتم که میگه بیام امور مشترکین...:-??گفت دیگه نمیدونم.

هیچی دیگه با ذکر خیلی ممنون از لطفتون اومدم بیروم :D
عالی بووووود :))
اینجور چیزا رو تلفنی ازشون بپرس باز نسبت به حضوری ها دو تا چیز بیشتر بلدن

Ecthelion

کاربر سایت
Apr 28, 2019
261
من فیبر رو همون اوایل که اومده بود و خودشون دنبال ملت بودن که اشتراک بگیرن، پیگیر شدم و کابل کشی رایگان انجام دادن واسمون، فکر کنم مودم هم رایگان افتاد.:D
استفاده من بیشتر دانلود، یوتیوب، دیدن فوتبال از آپاراته.:D

حرفم اینه اگر تو کوچه خودتون یا دور‌ و اطراف اون جعبه فیبر هست پیگیر بشید و راه بندازید واسه خودتون، کار به isp نداشته باشید. هرچی هست بگیرید؛ قشنگ کیفیت زندگی‌تون چندین لول‌ میره بالا. تازه استان ما رو ۵۰ بالاتر نمیدن و من به این مقدار راضی شدم.:D

اگر خودتون تنها رفتید و جواب نگرفتید یه درخواست بنویسید و بدید ۱۰ تا همسایه با کد ملی و شماره تماس امضا کنن؛ ببرید همون مخابرات منطقه بخش بازاریابی (یا مدیر تجاری) قبلش البته خب مشخصا ببرید دبیرخانه مثل همه‌ی اداره‌جات‌ها. احتمال زیاد نتیجه می‌گیرید.

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,735
عالی بووووود :))
اینجور چیزا رو تلفنی ازشون بپرس باز نسبت به حضوری ها دو تا چیز بیشتر بلدن
چند ماهه که تلفنی -اینترنتی-کبوتر نامه رسان و خلاصه هر راهی که فکر کنی امتحان کردم :D
من فیبر رو همون اوایل که اومده بود و خودشون دنبال ملت بودن که اشتراک بگیرن، پیگیر شدم و کابل کشی رایگان انجام دادن واسمون، فکر کنم مودم هم رایگان افتاد.:D
استفاده من بیشتر دانلود، یوتیوب، دیدن فوتبال از آپاراته.:D

حرفم اینه اگر تو کوچه خودتون یا دور‌ و اطراف اون جعبه فیبر هست پیگیر بشید و راه بندازید واسه خودتون، کار به isp نداشته باشید. هرچی هست بگیرید؛ قشنگ کیفیت زندگی‌تون چندین لول‌ میره بالا. تازه استان ما رو ۵۰ بالاتر نمیدن و من به این مقدار راضی شدم.:D

اگر خودتون تنها رفتید و جواب نگرفتید یه درخواست بنویسید و بدید ۱۰ تا همسایه با کد ملی و شماره تماس امضا کنن؛ ببرید همون مخابرات منطقه بخش بازاریابی (یا مدیر تجاری) قبلش البته خب مشخصا ببرید دبیرخانه مثل همه‌ی اداره‌جات‌ها. احتمال زیاد نتیجه می‌گیرید.
تو خیابون ما چندین جا دیدم که این کابلهاشون (که نارنجی هست و داخل کابل هم باز چند تا دیگه کابل هست) از زمین و آسمون زده بیرون ولی این جعبه رو که میگی تا حالا ندیدم یا توجه نکردم.عکسی چیزی داری بی زحمت بفرستی که اگه دیدم بدونم چیه؟
ممنون

• Like
Reactions: Ecthelion

Ecthelion

کاربر سایت
Apr 28, 2019
261
چند ماهه که تلفنی -اینترنتی-کبوتر نامه رسان و خلاصه هر راهی که فکر کنی امتحان کردم :D

تو خیابون ما چندین جا دیدم که این کابلهاشون (که نارنجی هست و داخل کابل هم باز چند تا دیگه کابل هست) از زمین و آسمون زده بیرون ولی این جعبه رو که میگی تا حالا ندیدم یا توجه نکردم.عکسی چیزی داری بی زحمت بفرستی که اگه دیدم بدونم چیه؟
ممنون
گوگل کن باکس FAT FAT-BOX-tehranftth.jpg

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,081
نام
Mohsen
پیگیر نیستم مسیرم افتاد سمت این تایپیک :D

کدوم شرکت قیمت و کیفیت فیبر نوری بهتری داره ؟ این سایتی که گذاشتید نگاه کردم محله ما اصلا سمتش نیومدن :D میخوام یه درخواست بزنم چه شرکتی انتخاب کنم ؟ :-?
(نکه منتظر درخواست من بودن میگن چشم آقا محسن همین فردا میان :D)

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر