اینترنت فیبر نوری (تانوما)

oasis1701

کاربر سایت
Aug 28, 2019
16
اعداد RX و TX من خیلی جالب هست
tx: 3.00, rx: -23.00
اینجوری که من گوگل کردم و فهمیدم, انگاری فاصله ی من تا مرکز 60 تا 80 کیلومتر هست..........

elinbarrage

کاربر سایت
Apr 22, 2020
25
بعد از 10 بار تماس گرفتن و پیگیری تونستم فیبر نوری رو بگیرم از مخابرات
مدم نداشتم ازشون گرفتم, مارکش عجیب قریب هست, مثل این که دیگه هواوی هم دیگه بهشون مدم نمیده؟
InnboxG64 برای شرکت Iskratel
تنزیمات خاصی انجام ندادم
شبکه داخلی دانلود 203 mbps آپلود 96 و به هیچ وج از این عداد بالاتر نمیره
خارجی هم مثلا از المان و انگلستان از 100 دانلود سرعت دیدم تا 180
همه تستهام با سایت speedtest.net
دیروز هم برای مادرم فصل 4 the last kingdom با تورنت گرفتم سرعت از 11 MB/s تا 15 تغییر میکرد, بیشتر دور و ور 12 و 13 بود
پینگ به 8.8.8.8 از 37 هست تا 43
مدم 690 تومن شد برام, حدس میزنم هواوی خیلی گرون تر هست و اینا مدمهای ضعیفتر دارن میفروشن
فعلا برو خدارو شکر کن که مودمت گیگابیت پورت داره...از بدبختی من مودمم هواوی هست ۴ تا پورتش فست اترنت هست ..وقتی فهپیدم انقد اعصابم خورد شد که...

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
بله الان از haste استفاده میکنم با همراه اول که پکت لاس تقریبا صفر هست ولی پینگ بین 140تا170

وی پی ان مناسب این قضیه پیدا نکردم

شما تانوما دارید؟یعنی این پینگی که فرمودین با تانوما هستش؟؟
بله من تانوما دارم.

• Like
Reactions: elfasg73

elfasg73

کاربر سایت
Aug 8, 2013
17
فعلا برو خدارو شکر کن که مودمت گیگابیت پورت داره...از بدبختی من مودمم هواوی هست ۴ تا پورتش فست اترنت هست ..وقتی فهپیدم انقد اعصابم خورد شد که...

دوست عزیز فست اترنت چی هست؟

میشه یه توضیحی بدید که پورت گیگابیتی روی مودم چه استفاده ای برای ما داره؟؟

چون منم میخوام مودم ftth بخرم

خیلی ممنون

elinbarrage

کاربر سایت
Apr 22, 2020
25
دوست عزیز فست اترنت چی هست؟

میشه یه توضیحی بدید که پورت گیگابیتی روی مودم چه استفاده ای برای ما داره؟؟

چون منم میخوام مودم ftth بخرم

خیلی ممنون
سلام..فست اترنت ینی حداکثر سرعت تا ۱۰۰ مگابیت ساپورت میکنه ولی گیگابیت ینی تا ۱ گیگابیت سرعت ساپورت میکنه که الان سرعت حداکثری تانوما ۳۰۰ مگابیت هست اونم همه شهر ها نه ..واسه اون ۳۰۰ مگابیت باید پورت گیگابیت داشته باشه مودمتون..مودم اگه خواستی هواوی بخری حتمنه حتما hg8245h بخر.

elfasg73

کاربر سایت
Aug 8, 2013
17
سلام..فست اترنت ینی حداکثر سرعت تا ۱۰۰ مگابیت ساپورت میکنه ولی گیگابیت ینی تا ۱ گیگابیت سرعت ساپورت میکنه که الان سرعت حداکثری تانوما ۳۰۰ مگابیت هست اونم همه شهر ها نه ..واسه اون ۳۰۰ مگابیت باید پورت گیگابیت داشته باشه مودمتون..مودم اگه خواستی هواوی بخری حتمنه حتما hg8245h بخر.

خیلی ممنون از راهنماییتون دوست عزیز

AmirHosseinKh

عضو جدید
Jul 12, 2020
1
دوستان کسی از محله نیاوران اینجا فیبرنوری گرفته؟
من میخوام فیبر بگیرم اما راجب پینگ و سرعتی که میده مطمئن نیستم...
اگه کسی داره ممنون میشم کمک کنه بهم

anti_nefarim

کاربر سایت
Jul 12, 2020
19
دوستا ن من امروز بهم زنگ زدن که امکانات تانوما موجود شده . طرف آدرس داد دفتر پیشخوان رفتم ثبت نام کردم . کسی میدونه چقدر طول میکشه بیان محل اشتراک و بعد کی اشتراک وصل میشه؟

xXIMANXx

کاربر سایت
Aug 1, 2020
5
درود دوستان
طی 2 و 3 هفته گذشته که بر روی اینترنت محدودیت اعمال کرده بودند آیا روی پینگ مشترکین FTTH هم تاثیر گذار بوده؟ کسایی که از ADSL استفاده میکردند به مشکل پینگ بالا خورده بودند ( به سرور های EU) ! از دوستان میخوام که تجربیاتشون رو در این زمینه به اشتراک بزارند و کیفیت سرویس الان عادی هست یا خیر !
(دنبال گرفتن FTTH هستم)! کاربریم استریم و گیم تو سرور EU-GER هستش.
با تشکر.

anti_nefarim

کاربر سایت
Jul 12, 2020
19
واقعا کسی نبود جواب سوال مارو بده؟؟!!

من خودم هنوز ftth ندارم یعنی باکس onu نصب کردن ولی به ما هنوز ندادن ... یکی از کاربرا که تو همین فروم هم هست عکس از پینگ گذاشته بود موقعی که خیلی خراب میشد میرفت رو 120-130 . با 4.2.2.4
ولی دیگه از اون خراب تر نمیشه ... یعنی حداکثر همونه
تازه های وب هم در کرج میده اگه کرجی میتونی از های وب بگیری

pedram_01

کاربر سایت
Jul 29, 2011
24
سلام. من چند ماهی بود کشش خطم به شدت آمده بود پایین و هرکاری کردم و هرجا زنگ زدم درست نشد از های وب نت می‌گرفتم و سه سال هیچ مشکلی نداشتم. اما تو این سه ماه نت ۱۶ می‌خریدم بهم ۵ تحویل میداد و قیمت هاشم افزایش داد و درخواست جمع اوری دادم خیلی گشتم تو نت تا یه جا بهتر پیدا کنم که برخورد کردم با تانوما و رفتم مخابرات اول گفت نمیشه اونجایی که هستی و... بعد در نهایت چند جا زنگ زدن فهمیدن دقیقا تا جایی که هستم فیبر کشیدن و میشه تانوما بگیرم . مودم هم میدن گفتن امانی میدیم بهتون حالا بعدا پولش رو میگیرن یا نه نمی‌دونم ولی گفتن باید بسته یک ساله انتخاب کنی با ۴۰۰ هزینه نصب . میارزه بگیرم ؟ دور بر ۱/۵۰۰ اینا در میاد . من خودم حساب کردم مبارزه اگ نت خوبی باشه . گفتن بعد درخواست هم دو هفته طول میکشه تا بیان وصل کنند

آخرین ویرایش:

xXIMANXx

کاربر سایت
Aug 1, 2020
5
درود ، من تو شمال (مازندران ) هستم ، فعلا تو شهرمون منتظرن مشترک جم بشه تا VDSL وصل کنن!
با ريیس مخابرات صحبت کردم میگفت صبر کن تا تجهیزات رو نصب کنیم بعدا فیبر بگیر ، سوال اینه که تجهیزات VDSL که وصل کنن میشه سرویس FTTH رو گرفت دیگه؟ ( جواب قطعی از رییس مخابرات نگرفتم کلا زیاد اطلاع نداشت)!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر