اینترنت فیبر نوری (تانوما)

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,861
نام
malek
تو همین ایران با فیبر دارن فیفارو با پینگ 40 بازی میکنن ...
در حالی که رو بقیه سرویسا پینگ ته تهش ۶۰ تا۷۰ بیاد اونم ساعتای خلوت .. فرق داره واقعا با ای دی اس ال یا وی دی اس ال .. کیفیتش خیلی بالاتره
اونی که با پینگ ۴۰ بازی میکنه قطعا تو منطقشون ملت با adsl هم ۴۰-۵۰ رو میگیرن.فیبر پایداری بیشتری داره و پهنای باند بیشتر وگرنه از لحاظ پینگ فرق آنچنانی نداره

• Like
  • Poker Face
Reactions: Arcases and VEGETAR

prop

کاربر سایت
Jan 10, 2021
573
الان قیمت چند هست برای سیم کشی تو بدترین حالت؟ من یه فاکتور دیدم 125 متر سیم کشی شده بود 1.5
کارشناسی که اومد درست حسابی قیمت نداد اصلا و گفت شما 2 تومن فرض کن سیم کشی با مودم درمیاد تا 3.5
الان مشکلی هست اینه که داخل ساختمون گفتن اسپیلیتر نداره. باید جمع شیم بریم درخواست بدیم تا طرح بدن و اسپلیتر بیارن تا اقای سیم کش کارش رو انجام بده. اون کارشناسی که برای سیم کشی اومده بود این رو گفت. اما اون باکس فیبر نوری که بهش FAT میگید؟ اون هست چسبیده به ساختمون. تلفن خونه هم داخل پارکینگ هست. ما هم طبقه 4.
مودم خوب هم اگه میشناسید بگید. هدف هم DOTA و وارزون و بازی های گیم پس هست. با اینا که مشکلی نیست؟ :D
بهم یوزرنیم و پسورد هم دادن راستی. بسته رو هم انتخاب کردن(20 مگ 320 گیگ 110 تومن).

m35896437

عضو جدید
Feb 7, 2022
1
سلام کسی تو شهر اردبیل از تانوما استفاده کرده؟ میشه یه اطلاعاتی از میانگین آپلود و دانلود و پینگ به من بدین.
یکیم اینکه به من میخوان مودم fiberhome بدن میخواستم بدونم جواب میده؟

• Like
Reactions: Reza779

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,729
نام
Javad
من میخوان مودم fiberhome بدن میخواستم بدونم جواب میده؟
تنها ضعفی که fiberhome داره اینه که شما نمیتونی مودمو bridge کنی از IP Phone تو خونه استفاده کنی ، باقی مواردش اوکیه !!!
ایکاش بجاش Huawei 8245h میدادن !

• Like
Reactions: m35896437

Arcases

کاربر سایت
May 10, 2022
57
دوستان فریمور اصلی مخابراتی مودم PMG5317-t20b را از کجا میشه گیر آورد ؟

من فریمور این مودم را دستکاری کردم ،
الان میخوام برگردونم به فریمور اصلی که عکس مودم را مشکی نشان میدهد

شاید تاثیر داشته باشه ؟
نداره ؟

به خود مخابرات تیکت زدم اصلا جواب نمیدهند

.

Arash.RG

کاربر سایت
May 7, 2014
617
نام
آرش
دوستان ساختمون ما تازگی فیبر نوری رو راه انداخته و فقط مونده سیم کشی از حیاط تا خونه و مودم. 2 تا سوال داشتم، در بدترین حالت سرعت دانلودی که باید بگیرم با idm چنده که اگه اومدن برا نصب مثلا دیدم از یه حدی پایین تره اعتراض کنم (تو فرم درخواست بالاترین سرعت رو هم زدم که 50mb هست) الان adsl واسه ساختمون ما سرعت حدودا 1.100 داره با idm

سوال دوم پیمانکار قیمت مودمی که میاره رو 1.500 گفته، مارکشو متاسفانه خبر ندارم چیه، با توجه به قیمت چیز به درد بخوری میتونه باشه ؟ یا بهتره شخصا واسه خودم مودم بهتری بگیرم که سرعتش مثلا بهتر باشه ؟ زیاد نیاز ندارم حرفه ای باشه فقط نهایت سرعت با wifi رو بده بم

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
سلام جناب من یک بودجه ده تومنی دارم ارزش داره برای فیبر نوری هزینه کنم تنها هدفم اینه که سرعت دانلود 20 مگ (IDM) و پینگ زیر 80 داشته باشم امکانش هست؟
سرعت دانلود یه 50 مگابیت داره یه 20 مگابیت پایدار هم هست در مورد پینگ من مدرن وارفیر 2 بازی میکنم پینگم 100 هست ولی خیلی با ثبات بدون پکت لاست و تایم اوت.
دوستان ساختمون ما تازگی فیبر نوری رو راه انداخته و فقط مونده سیم کشی از حیاط تا خونه و مودم. 2 تا سوال داشتم، در بدترین حالت سرعت دانلودی که باید بگیرم با idm چنده که اگه اومدن برا نصب مثلا دیدم از یه حدی پایین تره اعتراض کنم (تو فرم درخواست بالاترین سرعت رو هم زدم که 50mb هست) الان adsl واسه ساختمون ما سرعت حدودا 1.100 داره با idm

سوال دوم پیمانکار قیمت مودمی که میاره رو 1.500 گفته، مارکشو متاسفانه خبر ندارم چیه، با توجه به قیمت چیز به درد بخوری میتونه باشه ؟ یا بهتره شخصا واسه خودم مودم بهتری بگیرم که سرعتش مثلا بهتر باشه ؟ زیاد نیاز ندارم حرفه ای باشه فقط نهایت سرعت با wifi رو بده بم
مودمی که به من دادن Fiber Home بود برندش و یه مدل خیلی معمولیه رنج وایفای خیلی خوبی داره اما تنظیمات هیچی توش نیست یعنی مودم تهی تر از این ندیدم. ولی رنج آنتن و ایناش خوبه. سرعت دانلود واسه من دقیقا روی 50 مگابیت قفل شده که میشه حدود 6.5 مگابیت ولی اخیرا اومده روی 5 اینا سر مسخره بازیهای اینترنتی اینا تا 2 هم دیدم بیاد اما خیلی موقتی الان روی 5 میچرخه قبلا هم روی 6 تا 6.5 میچرخید ولی خب خیلی پایداره سرعتش.

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,729
نام
Javad

قیمت Huawei 8245 همین حدوداست !
زیاد روwifi نسل 4ش حساب باز نکن یه میکروتیک hap ax3 بگیر ، مودمتو بریج کن بده تو روتر لذت ببر :D
سرعت دانلود یه 50 مگابیت داره یه 20 مگابیت پایدار هم هست در مورد پینگ من مدرن وارفیر 2 بازی میکنم پینگم 100 هست ولی خیلی با ثبات بدون پکت لاست و تایم اوت.

مودمی که به من دادن Fiber Home بود برندش و یه مدل خیلی معمولیه رنج وایفای خیلی خوبی داره اما تنظیمات هیچی توش نیست یعنی مودم تهی تر از این ندیدم. ولی رنج آنتن و ایناش خوبه. سرعت دانلود واسه من دقیقا روی 50 مگابیت قفل شده که میشه حدود 6.5 مگابیت ولی اخیرا اومده روی 5 اینا سر مسخره بازیهای اینترنتی اینا تا 2 هم دیدم بیاد اما خیلی موقتی الان روی 5 میچرخه قبلا هم روی 6 تا 6.5 میچرخید ولی خب خیلی پایداره سرعتش.
fiberhome رو خود مخابرات تنظیمش میکنه ، فقط کانکشن pppoe و وایرلس و یک سری تنظیمات پیش و پا افتاده رو در اختیار مشترک میذاره !
به شخصه با huawei راحت ترم ، چون هم میشه خط تلفن رو روی IP Phone رجیستر کرد هم اینکه همه تنظیماتش دست خودته !

• Like
Reactions: Vesemir

darkfall

کاربر سایت
Jun 22, 2021
99
قیمت Huawei 8245 همین حدوداست !
زیاد روwifi نسل 4ش حساب باز نکن یه میکروتیک hap ax3 بگیر ، مودمتو بریج کن بده تو روتر لذت ببر :D

fiberhome رو خود مخابرات تنظیمش میکنه ، فقط کانکشن pppoe و وایرلس و یک سری تنظیمات پیش و پا افتاده رو در اختیار مشترک میذاره !
به شخصه با huawei راحت ترم ، چون هم میشه خط تلفن رو روی IP Phone رجیستر کرد هم اینکه همه تنظیماتش دست خودته !
این فایبرهوم که به زور میکنن تو حلقوم ملت من رو بیچاره کرده، وایر تست نگرفتم ولی وایرلس خیلی باگ داره هیچ جا هم فرمور آپدیت واسش پیدا نمیشه
میخواستم یه روتر خوب بگیرم بذارمش سر راه این که دیدم آخرش هم مجبور میشم واسه پورت فورواردینگ روتر دست به دامن همین مودمه بشم و روز از نو..

Arcases

کاربر سایت
May 10, 2022
57
رو شبکه PSN اگر پلی استیشن داری یه تست بگیر ببینم چنده..رو سرور ایران 10 هزار مگابیتم سرعت بده پشیزی ارزش نداره.

بیشتر از پشیز ارزش داره

سرور پلی استیشن احتمالا یه جای دوره

با استیم و بتل نت که دانلود میکنه تا 24 مگابایت هم میره (بایت)

این پلی استیشن :

IMG_20221113_014026.jpg

IMG_20221113_014021.jpg

IMG_20221113_014017.jpg

• Like
Reactions: Black Roz

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر