اینترنت فیبر نوری (تانوما)

anti_nefarim

کاربر سایت
Jul 12, 2020
19
من فیبرنوری دارم و اینترنت مخابرات. الان این تانوما با اینی که من دارم فرق داره؟

شما فیبر نوری نداری . دستگاه PCM داری که یک خط تلفن را میکنه 4 تا
چون تو باکس فیبر نوری میزارن ، به اصطلاح میگن "فیبر نوری" الان برو رو جعبه ش رو بخون نوشته ONU شرکت مخابرات ..
فیبر نوری نیست . PCM هست.

757771IMG_0901 (Copy).JPG

• Like
Reactions: Anakin

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,506
شما فیبر نوری نداری . دستگاه PCM داری که یک خط تلفن را میکنه 4 تا
چون تو باکس فیبر نوری میزارن ، به اصطلاح میگن "فیبر نوری" الان برو رو جعبه ش رو بخون نوشته ONU شرکت مخابرات ..
فیبر نوری نیست . PCM هست.

View attachment 188564
والا من از هرشرکتی خواستم اینترنت بگیرم گفتن شما فیبرنوری هستی نمیدیم بهتون:D حالا میرم دقیق تر میبینم چی به چیه

anti_nefarim

کاربر سایت
Jul 12, 2020
19
والا من از هرشرکتی خواستم اینترنت بگیرم گفتن شما فیبرنوری هستی نمیدیم بهتون:D حالا میرم دقیق تر میبینم چی به چیه

PCM هست عزیز

اگر هم فیبر نوری در کار باشه تو مرکز مخابراتی هست . نه تا دم در خونه

• Like
Reactions: Mahdi_MM and Anakin

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,506
PCM هست عزیز

اگر هم فیبر نوری در کار باشه تو مرکز مخابراتی هست . نه تا دم در خونه
نرفتم دم خونمون ببینم که:D من اصلا تشخیص نمیدم این چیزا رو. زنگ زدم 2020 گفتن باید زنگ بزنی مرکز مخابراتی که هیچکس برنداشت :D

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,784
نام
حامد
دوستانی که فیبر کشیدن، یه سوال: ما تو محل سه نفر شدیم که تقریبا نزدیک هم هستیم. دو سه تا خونه فاصله داریم. قبلا فکر کنم همینجا خوندم که تعداد که بیشتر باشه راحت تر سرویس میدن. همین سه نفر کافیه اقدام کنیم یا باید بیشتر باشه؟

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
866

نکته جالب اپلود اسپید برای من زمانی که از تست کانکشن خود psn استفاده میکنم اتفاق میوفته و اپلود اسپید رو به شدت پایین نشون میده در حالی که قبلا بالای 2 بود ولی اواخر 33 کیلوبایت شده !

در ضمن بالاتر گیم مود رو گفتید بنده قبلا کاربر شاتل بودم و گیم مود رو بر روی سرویس داشتند منتها الان سوال شد برام که آیا در فیبر مخابرات هم این امکان وجود داره یا خیر؟

و مورد اخر مودم بنده فایبر هوم هست که خود مخابرات داده و گویا قراره همین مودم رو هم پس بگیرن و مودم دیگر که مطمعنا بدتر خواهد بود رو به مشترکین بدن ،چون انگار دیگه از این مودم بهشون نمیرسه ! حالا سوال بنده این هست که اگر بنده یک مودم خوب رو از بازار و به انتخاب خودم ایا تاثیری خواهم دید یا خیر؟

آخرین ویرایش:

anti_nefarim

کاربر سایت
Jul 12, 2020
19
نکته جالب اپلود اسپید برای من زمانی که از تست کانکشن خود psn استفاده میکنم اتفاق میوفته و اپلود اسپید رو به شدت پایین نشون میده در حالی که قبلا بالای 2 بود ولی اواخر 33 کیلوبایت شده !

در ضمن بالاتر گیم مود رو گفتید بنده قبلا کاربر شاتل بودم و گیم مود رو بر روی سرویس داشتند منتها الان سوال شد برام که آیا در فیبر مخابرات هم این امکان وجود داره یا خیر؟

و مورد اخر مودم بنده فایبر هوم هست که خود مخابرات داده و گویا قراره همین مودم رو هم پس بگیرن و مودم دیگر که مطمعنا بدتر خواهد بود رو به مشترکین بدن ،چون انگار دیگه از این مودم بهشون نمیرسه ! حالا سوال بنده این هست که اگر بنده یک مودم خوب رو از بازار و به انتخاب خودم ایا تاثیری خواهم دید یا خیر؟

نه دوست عزیز .
منظور بنده گیم مود نرم افزار فایروال و آنت ویروس ویندوز بود که خیلی سنگین ه و به سرعت و پینگ اینترنت خرابکاری میکنهه .

مثلا این آپلود و داانلود بنده در لینوکس هست که خیلی سبک تره و به پینگ و سرعت کاری ندارهه

با فرانکفورت :

با لندن :

و نهایتا نیویورک امریکا

.................... این هم با ژاپن باسه شما که پلی استیشن داری

مودم های دیگرهم هست غیر از یوتل مخابرات ولی بعیده تاثیر چندانی داشته باشه . چون دستگاه های خود مرکز مخابراتی همگی هواووی و ZTE خود چین هستند.
این یک و دو اینکه بعضی مراکز مخابراتی فقط مودم های خودشون را اجازه میدن وصل شه . چون با یوتل ارگ جدید بم قرار داد دارن که اشتغال زایی کنه .

adsl مخابرات ممکنه گیم مود داشته باشه مثل پارس انلاین و شاتل . ولی ftth از اول تا آخرش یک موده

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ZEN 2

anti_nefarim

کاربر سایت
Jul 12, 2020
19
دوستانی که فیبر کشیدن، یه سوال: ما تو محل سه نفر شدیم که تقریبا نزدیک هم هستیم. دو سه تا خونه فاصله داریم. قبلا فکر کنم همینجا خوندم که تعداد که بیشتر باشه راحت تر سرویس میدن. همین سه نفر کافیه اقدام کنیم یا باید بیشتر باشه؟

بله هر چی بیشتر باشه شانس اینکه بیان محلتون فیبر بکشن بیشتره ..

https://tci.ir/header/ftth-reg

این لینک برای ثبت نام هست اگر ببینن تعداد زیادی شماره همراه و ثابت از یک محله ثبت نام کردن . میان فیبر میکشن

• Like
Reactions: Kirk-Hammedd

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251

اینم رو حالت گیم مود .
یه توضیح در مورد گیم مود میدی ؟ از تو پنل خودت میتونی این حالت رو فعال کنی یا باید زنگ بزنی ؟ بعد فعال کردن میتونی بر گردی رو حالت معمولی ؟ پینگ تو بازی ها چند هست ؟

سوال دوم : 10 سال پیش خط ما PCM بود که من میخواسم ADSL بگیرم میگفتن نمیشه با کلی دردسر رفتم مخابرات با کلی تحدید و دعوا بالاخره اومدن درست کردن. الان اومدن کل کوچه رو کندن
از طرف سوال کردم گفت داریم خط های اینجا رو فیبر نوری میکنم. یعنی الان میتونم برم اینترنت فیبر بگیرم ؟

مرسی اگه جوب بدی :D

آخرین ویرایش:

anti_nefarim

کاربر سایت
Jul 12, 2020
19
یه توضیح در مورد گیم مود میدی ؟ از تو پنل خودت میتونی این حالت رو فعال کنی یا باید زنگ بزنی ؟ بعد فعال کردن میتونی بر گردی رو حالت معمولی ؟ پینگ تو بازی ها چند هست ؟

سوال دوم : 10 سال پیش خط ما PCM بود که من میخواسم ADSL بگیرم میگفتن نمیشه با کلی دردسر رفتم مخابرات با کلی تحدید و دعوا بالاخره اومدن درست کردن. الان اومدن کل کوچه رو کندن
از طرف سوال کردم گفت داریم خط های اینجا رو فیبر نوری میکنم. یعنی الان میتونم برم اینترنت فیبر بگیرم ؟

مرسی اگه جوب بدی :D

نه دوست گرامی . منظور من گیم مود آنتی ویروس بود
مثل اینترنت Adsl گیم مود ندارد . پینگ من تو بازی مالی نیست چون تهران نیستم. ولی چیزی کم نمیارم تو بازی. چون این اینترنت از پالس های نوری استفاده میکنه و حتی اگه پینگت بالا باشه باز از adsl و wireless p2p بهتره یعنی خیلی بهتره . مثلا در بازی Call of duty mw (تفاوت اصلا محسوسه)
پنل هم به هیچ درد نمیخوره حتی تیکت پشتیبانی بدی پشتیبانی نمیکنن و اصلا جواب نمیدن

PCM به فیبر نوری هیچ ربطی نداره و فقط یه اصطلاح ه که اپراتورهای بی سواد میگن "فیبر نوری"
کسی هم که pcm بهش میدن معمولا میره دفتر پیشخوان دولتی میگه خط من "فیبر نوری" هست و درخواست میده یه جفت سیم مسی خالص بهش بدن چون Adsl رو PCM اذیت میکنه و ثبات نداره
اگه دارن کل کوچه تون رو میکنن شاید فیبر نوری باشه از کارگرا بپرسین دارن برا کی میکنن ؟ مخابرات یا احیانا شرکت گاز یا آب و فاضلاب
(فیبر نوری اومده که جای PCM رو بگیره ، یعنی جایی که خطوط تلفن دیگه جا نداره فیبر نوری رو یه خط دو کور نازک دو تا تلفن رو ساپورت میکنه ) ...

ببخشید اشتباه شد. یک کور برای یک مودم و دو خط تلفن Core.
یعنی کابل استاندارد دو کور که میکشن تا دو تا مودم و 4خط تلفن تو یه واحد اپارتمان . یعنی همون تعداد که PCM میده منتهی رو بستر فیبر نوری ..

این پینگ الان من تو ویندوز ، با زیر ساخت بین الملل معروف به 4.2.2.4

un1.jpg

این همون پینگ در لینوکس ابنتو :

Screenshot from 2021-01-02 18-36-49.png

آخرین ویرایش:
Y

YaZahra

سلام
لطفا کسانی که فیبر دارن از این آیپی ها پینگ بگیرن واسم خیلی مهمه ممنون
ping 185.25.182.1 -t
ping 146.66.158.1 -t
ping vie.valve.net -t