اینترنت فیبر نوری (تانوما)

Guardian Angel

کاربر سایت
Jan 19, 2011
40
نام
محمد حسین
چه ها من امروز رفتم مخابرات بهم گفتن فقط برای شهرک های جدید ساخت فیبر میدیم و به بقیه نمیدیم و کلا زیاد خوب صحبت نمیکرد میخوام به خاطر اینکه به خونمون نمیکشن تو 195 شکایت کنم به جایی میرسه ؟ کسی راه بهتری بلده ؟ مگه قرار نیست اگه 5-6 نفر از یه محله درخواست بدن بکشه و می خواست adsl تو پاچم کنه 600 تومن همون قیمت تانوما
متن شکایت :
با سلام من به مخابرات مراجعه كردم و گفتن اينترنت تانوما و فيبر نوري به محله ي ما نميكشند و فقط به شهرك هاي جديدالساخت ميدن يعني بايد خونمونو دوباره بسازيم واسه اينترنت تانوما و قانونش مگه اينجوري نيست از يك محله چند نفر درخواست بدن بايد فيبر بكشن ؟؟

babi_rich

کاربر سایت
Oct 4, 2008
26
من تو برج هستم و اینترنت فیبر دارم فقط مشکلی که دارم اینه که وقتی با تلفن خونه به مخابرات 2020 زنگ میزنم نمی تونم داخلی بگیرم.. با شر کت های دیگه مشکلی ندارم

یه نفر بهم گفت باید تو مودم تنظیمات بزنی... کسی هست بتونه راهنمایی کنه .. یا از تنظیمات مودم قسمت تلفن اسکرین بزاره..

مدل مودمم هواوی HG8546M هست..

آخرین ویرایش:

Bardia hamid

عضو جدید
Mar 5, 2021
2
سلام یه چندتا سوال دارم خواهش میکنم از اساتید جوابمو بدید ممنون میشم. من میخوام تانوما درخواست بدم کله هزینه اینترنت با سرعت 50 مگ چقدر میشه؟ بیشتر هزینه راه اندازیش مهمه واسم که چقدر میشه. و سوال مهم اینجاس که من با ps4 میخوام بازی کنم و میخوام ببینم برای کالاف وارزون و فورتنایت جواب هست اینترنتش؟ من تهران هستم منطقه 5. اگر جواب بدید یک دنیا ممنونتون میشم من

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,729
نام
Javad
سلام یه چندتا سوال دارم خواهش میکنم از اساتید جوابمو بدید ممنون میشم. من میخوام تانوما درخواست بدم کله هزینه اینترنت با سرعت 50 مگ چقدر میشه؟ بیشتر هزینه راه اندازیش مهمه واسم که چقدر میشه. و سوال مهم اینجاس که من با ps4 میخوام بازی کنم و میخوام ببینم برای کالاف وارزون و فورتنایت جواب هست اینترنتش؟ من تهران هستم منطقه 5. اگر جواب بدید یک دنیا ممنونتون میشم من
هزینه فیبر کشی تا دم درب محل مشتری به عهده مخابراته ، از جلو در تا مودم به عهده مشتری که بر اساس متراژ هست
مودم ONT هواووی هم قیمت زیادی نداره تو بدترین حالت 1.5م
من تو برج هستم و اینترنت فیبر دارم فقط مشکلی که دارم اینه که وقتی با تلفن خونه به مخابرات 2020 زنگ میزنم نمی تونم داخلی بگیرم.. با شر کت های دیگه مشکلی ندارم

یه نفر بهم گفت باید تو مودم تنظیمات بزنی... کسی هست بتونه راهنمایی کنه .. یا از تنظیمات مودم قسمت تلفن اسکرین بزاره..

مدل مودمم هواوی HG8546M هست..
با یوزر admintelecom و telecomadmin وارد شو تو قسمت voice دنبال فیلدی به اسم dtmf باش و به حالت auto یا RFC2833 تغییر حالت بده مشکلت حل میشه !

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Rohshen

Siach

عضو جدید
Apr 19, 2021
1
سلام به همه

من به تازگی درخواست فیبر برای کل ساختمون رو دادم ولی مسئولش میگه تو کوچتون باکس نداریم نمیدیم، نزدیک ترین باکس به ساختمون ما هم زیر ۳۰۰ متر فاصله داره
کسی میتونه راهنمایی کنه که چجوری میتونم این بهونه اش رو دور بزنم؟ ساکن تهران هم هستیم
ممنون

• Smile
Reactions: S0lid Snake

Reza779

کاربر سایت
Oct 5, 2021
324
دوستان خودتون رو به زحمت نندازین اگر دنیا میخواهید تانوما اگر اخرت میخواهید تانوما بقیه حرفا از سر کفر و شرکه

nasi1962

کاربر سایت
Apr 13, 2010
20
نام
ناصر
سلام دوستان
این کافو فیبر نوریه آیا؟
سرو صدای زیادی ام داره.
فاصلش تا خونه ما دقیقا 185 متره.
یعنی میشه مخابرات تا 100 متر اول رو رایگان فیبر بکشه و بقیه رو پولشو بگیره؟؟؟
خونه من تک واحدی هستش و همسایه کناری هم درخواست داده به اصرار من.
اگر مخابرات بگه به 2 واحدی نمیدیم آیا امکان داره خودم تا 3 واحد رو پرداخت کنم.. یعنی خرید مودم و خطه تلفنشو و ...
میتونن FAT رو هم بزنن تو حیاط خونه با هزینه خودم؟
به سامانه 2020 که زنگ زدم گفتم اگر تمام هزینه کابل کشی و FAT رو خودم پرداخت کنم میتونید کاراشو انجام بدید، گفت باید بشه ولی هزینش 3 میلیون شایدم کمی بیشتر بشه.
ولی همین که شماره خط ثابت رو میدم فورا میگه منطقه شما تحت پوشش نیست.
یه بار هم میگه باید 2 هفته صبر کنی تا کابل کشی بشه. هر بارم یه چیز جدید میگن.
مثل آدم توضیح نمیدن که آدم حساب کار دستش بیاد. یه اپراتور یه چیزی میگه یکی دیگه یه چیز دیگه.
از همین کافو تا خونه رفیقم که فاصلش بیشتر از خونه ماست فیبر کشیدن 2 ساله پیش. خونه اونا هم تک واحدی ویلایی هستش. آپارتمان و مجتمعی ام در کار نیست.

Attachments

• WhatsApp Image 2021-10-12 at 02.22.53.jpeg
    WhatsApp Image 2021-10-12 at 02.22.53.jpeg
    61.1 KB · مشاهده: 43
  • WhatsApp Image 2021-10-12 at 02.22.48.jpeg
    WhatsApp Image 2021-10-12 at 02.22.48.jpeg
    17.5 KB · مشاهده: 41

Reza779

کاربر سایت
Oct 5, 2021
324
با صحبت هایی که با دوستان گل کردم و همچنین تحقیقاتی که کردم هزینه فیبر نوری روی شما در بدترین حالت 3 و خورده ایی بیافته هر چند تو بوشهر به من گفتن دو تومن حرفم اینه درسته وضع مملکت خرابه ولی این یه پولیه که شاید 90 درصد به بالامون از پسش برمیایم و از اونجایی که یه قان.ن پایستگی تو مملکت هست که همه چی هر آن ممکنه گرون بشه اونم شاید 100 یا بیشتر درصد:) اگه منطقتون تحت پوششه درنگ نکنید که خسر الدنیا والاخره میشین خودم هفته بعد به مخابرات منطقه حمله میکنم
راستی بنچمارک RTX 3090 و 10900k رو مشاهده کردیم دچار ضایعه نخاعی شده ام به همراه افسردگی شدید که منجر به مصرف دو پاکت وینستون پاور شد اخه لامصب دوم اترنتال 400 fps? مسلمونی تو؟
عزیزی خادم: بزودی با بازگشت خوبان عالم شاهد دلار هزار تومانی خواهیم بود ....

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,790
نام
حامد
ولی همین که شماره خط ثابت رو میدم فورا میگه منطقه شما تحت پوشش نیست.
منم زیاد پیگیر بودم. ولی مشهد مرکز شهر یه منطقه هایی کلا تحت پوشش نیست.
قبلا خودم زنگ میزدم برای خونه که فاصله حدود 100 متر هست. میگفتن اره ولی ادرس منطقه و شماره که میدادم میگفتن اونجا کلا پوشش ندارن.
تو همین منطقه به یکی از دوستام هم گفتم پیگیر بشه که کافو جلوی در خونه شون هست. یعنی فاصله کافو تا خونه 3 الی 4 متر هست اونم زنگ زد گفتن کلا تو این منطقه نمیدن.
ولی خونه یکی از دوستان تو الهیه ، امیریه و اینا که چند سالی میشه خیابون کشی و ساخت و ساز شده همه رو بدون هزینه پیشفرض فیبر تا دم در همه ساختمون ها بردن.
یه سر مرکز مخابرات منطقه تون هم بری بد نیست. ممکنه بهتر جواب بگیری

Reza779

کاربر سایت
Oct 5, 2021
324
قبلا خودم زنگ میزدم برای خونه که فاصله حدود 100 متر هست. میگفتن اره ولی ادرس منطقه و شماره که میدادم میگفتن اونجا کلا پوشش ندارن.
تو همین منطقه به یکی از دوستام هم گفتم پیگیر بشه که کافو جلوی در خونه شون هست. یعنی فاصله کافو تا خونه 3 الی 4 متر هست اونم زنگ زد گفتن کلا تو این منطقه نمیدن.
ولی خونه یکی از دوستان تو الهیه ، امیریه و اینا که چند سالی میشه خیابون کشی و ساخت و ساز شده همه رو بدون هزینه پیشفرض فیبر تا دم در همه ساختمون ها بردن.
اقا یه راهنمایی میکنی یکی میگ تمام هزینه کابل کشی با خودته یکی هم میگه از دم خونه تا واحدت

nasi1962

کاربر سایت
Apr 13, 2010
20
نام
ناصر
سلام
من بجنورد هستم.
چیزی که منو شدیدا اذیت و عصبانی میکنه اینه که رفیق خود من از بهمن 98 با همون کافوی نوری که فاصله ای 300 متری داره براشون FTTH فراهم شده. اونها همشون خونه های تک واحدی هستن و اصلا آپارتمانی هم وجود نداره و کلا 4 5 تا خونه با فاصله 40 50 متری از هم هستند که براشون کابل کشیه رایگان و مودمه رایگان با FAT رایگان مفته مفت در اختیارشون قرار دادن، انگار هیچ کدومشونم اصلا نمیخواستن از اول. فقط برای اینکه اونجا سپاه وجود داره اینها هم مفت صاحب شدن.
در حد اینکه خود کارمند مخابرات زنگ در خونشونو زده و گفته این کوچه مجهز به فیبر و FAT نوری شده و اگر تقاضا دارید همین الان براتون مفت مفت FTTH نصب کنیم، اونم دو ساله قبل نه الان. همسایه های دیگری هم که براشون انجام دادن، اصلا نمیدونن فیبر نوری چیه. اکثرا پیر و خرفت هستن.
حالا شما توجه کن، منی که فاصلم از کافو دقیقا و عمیقا فقط 180 متره، باید مدام در جواب به من بگن که منطقه شما تحت پوشش نیست.
حتی شده به رهبر و رییس مجلس هم شکایت کنم این کارو میکنم. حق خوری تو روز روشن رو نمیتونم تحمل کنم.
من به قران حاضرم حتی 50 میلیون هم هزینه کنم و از جیبم کل خیابون رو فیبر کشی کنم و 50 تا مودمه کوفتی هم بخرم، ولی اصلا مثل آدم و انسانی جوابه درستی به من نمیدن.
شدیدا عصبانی هستم کارد بزنی خونم درنمیاد. به هر جایی که دستم رسیده یک هفتست که شکایت کردم.
باز اگر جایی میشناسید معرفی کنید تا شکایت کنم. لعنت به انحصار گرایی. تنها بدبختی ای که داریم اینه که ساکن تهران نیستیم. هر چی هست فقط برای تهرانو کرج فراهمه. اون دنیا باید جواب پس بدید که چرا کل منابع رو فقط در تهران استفاده کردید. ظلمتون بی جواب نمیمونه. بالای 5 ساله که اعلام کردید تمام ایران فیبر کشی شده. و همه جا کافوهای نوری تعبیه شده پس کو کجاست چرا ما نمیبینیم. خدا لعنتتون کنه

• Like
Reactions: VEGETAR

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,873
نام
malek
سلام
من بجنورد هستم.
چیزی که منو شدیدا اذیت و عصبانی میکنه اینه که رفیق خود من از بهمن 98 با همون کافوی نوری که فاصله ای 300 متری داره براشون FTTH فراهم شده. اونها همشون خونه های تک واحدی هستن و اصلا آپارتمانی هم وجود نداره و کلا 4 5 تا خونه با فاصله 40 50 متری از هم هستند که براشون کابل کشیه رایگان و مودمه رایگان با FAT رایگان مفته مفت در اختیارشون قرار دادن، انگار هیچ کدومشونم اصلا نمیخواستن از اول. فقط برای اینکه اونجا سپاه وجود داره اینها هم مفت صاحب شدن.
در حد اینکه خود کارمند مخابرات زنگ در خونشونو زده و گفته این کوچه مجهز به فیبر و FAT نوری شده و اگر تقاضا دارید همین الان براتون مفت مفت FTTH نصب کنیم، اونم دو ساله قبل نه الان. همسایه های دیگری هم که براشون انجام دادن، اصلا نمیدونن فیبر نوری چیه. اکثرا پیر و خرفت هستن.
حالا شما توجه کن، منی که فاصلم از کافو دقیقا و عمیقا فقط 180 متره، باید مدام در جواب به من بگن که منطقه شما تحت پوشش نیست.
حتی شده به رهبر و رییس مجلس هم شکایت کنم این کارو میکنم. حق خوری تو روز روشن رو نمیتونم تحمل کنم.
من به قران حاضرم حتی 50 میلیون هم هزینه کنم و از جیبم کل خیابون رو فیبر کشی کنم و 50 تا مودمه کوفتی هم بخرم، ولی اصلا مثل آدم و انسانی جوابه درستی به من نمیدن.
شدیدا عصبانی هستم کارد بزنی خونم درنمیاد. به هر جایی که دستم رسیده یک هفتست که شکایت کردم.
باز اگر جایی میشناسید معرفی کنید تا شکایت کنم. لعنت به انحصار گرایی. تنها بدبختی ای که داریم اینه که ساکن تهران نیستیم. هر چی هست فقط برای تهرانو کرج فراهمه. اون دنیا باید جواب پس بدید که چرا کل منابع رو فقط در تهران استفاده کردید. ظلمتون بی جواب نمیمونه. بالای 5 ساله که اعلام کردید تمام ایران فیبر کشی شده. و همه جا کافوهای نوری تعبیه شده پس کو کجاست چرا ما نمیبینیم. خدا لعنتتون کنه
چه دل پری ازشون داشتی :)
البته به تهران بودن نیست،من خودم شهرستانم و ۵ ساله ftth دارم.باید پیگیر باشی.البته فیبر تو ایران همچین فرقی با adsl نداره،فقط سرعتش خوبه وگرنه از احاظ پینگ عین همون adsl هستش.مشکل اینترنت ایران جای دیگس

• Like
Reactions: VEGETAR

aslirezahddd

PRO FIFA PLAYER
کاربر سایت
Oct 22, 2013
1,798
نام
Alireza
چه دل پری ازشون داشتی :)
البته به تهران بودن نیست،من خودم شهرستانم و ۵ ساله ftth دارم.باید پیگیر باشی.البته فیبر تو ایران همچین فرقی با adsl نداره،فقط سرعتش خوبه وگرنه از احاظ پینگ عین همون adsl هستش.مشکل اینترنت ایران جای دیگس
تو همین ایران با فیبر دارن فیفارو با پینگ 40 بازی میکنن ...
در حالی که رو بقیه سرویسا پینگ ته تهش ۶۰ تا۷۰ بیاد اونم ساعتای خلوت .. فرق داره واقعا با ای دی اس ال یا وی دی اس ال .. کیفیتش خیلی بالاتره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر