اکوسیستم مایکروسافت و تحولی بزرگ در صنعت بازی‌سازی

آیا اکوسیستم مایکروسافت موفق خواهد شد؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    121

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
مایکروسافت در حال ورود به عرصه جدیدی در دنیای بازی‌های کامپیوتری است. عرصه‌ای که نه‌تنها برای آن‌ها بلکه برای تمام صنعت بازی‌سازی گامی بزرگ خواهد بود. ازاین‌جهت برای مایکروسافت گامی بزرگ تلقی می‌شود که در صورت پیروزی موفقیت عظیمی را در بخش سرگرمی‌ها به دست خواهد آورد و در صورت شکست احتمال نابودی بخش سرگرمی‌های آن‌ها وجود؛ اما برای صنعت بازی‌سازی این اتفاق در صورت موفق شدن، رویداد بزرگی خواهد بود. رویدادی که تمام صنعت بازی‌سازی را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد. در این نوشتار سعی بر آن است که به تحلیل این موضوع و تبعات آن از جوانب مختلف بپردازیم.
960-65a99bb7a3115fdede20da98b08a370f-can-microsoft-corporation-evolve-to-become-the-perfect-ecosystem.jpg

در ابتدا بهتر از به بخش نرم‌افزاری بپردازیم. مایکروسافت در حال یکپارچه‌سازی تمام پلتفرم‌های خود به‌عنوان یک پلتفرم ویندوزی است که مبتنی بر ویندوز 10 بوده و تمام دستگاه‌های مختلف مثل XBOX، کامپیوتر شخصی، تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها بتوانند با عنوانی واحد به نام پلتفرم ویندوز شناخته شوند. پلتفرم ویندوز که از آن با عنوان Universal Windows Platform یا UWP خواهیم شناخت، دارای برنامه‌های کاربردی یکپارچه‌ای نیز خواهند بود که به آن‌ها Universal Windows Applications یا به‌طور مختصر UWA گفته می‌شود. به نظر می‌رسد در این سیستم جدید شما کافی است بر روی هر یک از انواع پلتفرم ویندوزی مذکور، محتوای خاصی را خریداری کنید و در این صورت می‌توانید آن محتوای مذکور را در صورت وجود و بدون پرداخت هزینه اضافی برای دستگاه دیگرتان استفاده کنید. این دقیقاً کاری است که مایکروسافت برای عنوان Quantum Break به‌صورت آزمایش انجام داده و می‌توان QB را به‌عنوان اولین UWA مایکروسافت قلمداد کرد. چالشی که در این بخش پیش روی مایکروسافت است، رقابت با Valve و پایگاه داده بسیار عظیم Steam است. چراکه مایکروسافت در راستای سیاست‌های یکپارچه‌سازی خود می‌خواهد از فروشگاه ویندوز به‌عنوان مرکز خرید محتوای UWP استفاده کند. در مورد عناوین انحصاری مایکروسافت مانند QB یا Gears of War چالشی وجود ندارد ولی وقتی بحث به تولیدات 3[SUP]rd[/SUP] party می‌رسد موضوع کمی متفاوت خواهد بود و اینجاست که مایکروسافت وارد رقابت با Steam خواهد شد. رقابتی که اگر با هوشمندی همراه نباشد نتیجه فاجعه باری همانند Games For Windows Live برای مایکروسافت به ارمغان خواهد آورد.
steam-machine-teardown-top-off-640x353.jpg

اما مهم‌ترین و نوآورانه‌ترین اقدام مایکروسافت برای عرضه UWP تولید کنسول بازی قابل ارتقاء است. شاید بزرگ‌ترین چالشی که کنسول‌های بازی و خریداران همواره با آن درگیر بوده‌اند نبود قابلیت ارتقاء آن است. کنسول بازی یک تجهیز الکترونیکی فشرده است که کاملاً برای بازی بهینه شده و می‌توان با کمترین هزینه و نیاز سخت‌افزاری بهترین کیفیت ممکن را ارائه دهد. حال اگر این کنسول بازی قابل ارتقاء باشد و بتوان آن‌ها با سخت‌افزار جدید و بهینه مخصوص همان کنسول ارتقاء داد کاری بسیار بزرگ انجام خواهد شد. کاری که مایکروسافت می‌خواهد آن‌ها برای اولین بار انجام دهد. تصورش را بکنید که به‌جای خرید کنسول جدیدی مثل PS4 یا XBOX One همان کنسول قبلی خود را ارتقاء داده بودید و اکنون می‌توانستید تمام بازی‌های قبلی خود را رو کنسول ارتقاءیافته استفاده کنید و از تجربه بازی‌های جدید لذت ببرید. این ایده واقعاً نوآورانه و بسیار بزرگ است و در صورت موفقیت صنعت بازی را دگرگون خواهد کرد. چراکه با کمترین هزینه ممکن سخت‌افزار کنسول بازی شما به‌روز شده و البته مانند قبل بهینه است و می‌تواند تا مدت‌ها در کنارتان باشد.
phil_spencer_windows-10-640x0.jpg

«فیل اسپنسر» در مورد قابلیت ارتقاء سخت‌افزاری کنسول‌ها صحبت‌هایی داشته که در ادامه فقط به نکات مهم آن اشاره خواهیم کرد. وی با بیان این مورد که دنیای فن‌آوری روزبه‌روز در حالت پیشرفت و نوآوری است به نکته مهم اشاره می‌کند که کنسول‌های بازی در ابتدای یک نسل با سخت‌افزاری بسته تولیدشده و تا انتهای همان نسل که فقط چند سال طول می‌کشد با همان سخت‌افزار کار خواهند کرد درصورتی‌که دیگر محصولات روزبه‌روز بهتر و بهتر خواهند شد؛ اما داستان این نیست و کنسول‌های بازی می‌توانند از این پیشرفت‌های نوآورانه بهره‌مند باشند و به نظر او این موضوعی مهم‌ترین چیزی است که تاکنون در هیچ کنسول بازی دیده نشده است. درصورتی‌که UWP و UWA مایکروسافت و همچنین این ایده بسیار جالب با موفقیت روبرو شود در آینده شاهد کنسول‌های بازی خواهیم بود که نه‌تنها می‌توانند بازی‌های جدید را به بهترین شکل ممکت اجرا کنند بلکه می‌توانند همانند کامپیوتر شخصی به پایگاه دادهای عظیم از بازی‌های قدیمی نیز دسترسی داشته باشند. این گام بزرگ همان‌طور که «اسپنسر» نیز به آن اشاره می‌کند به ما این امکان را می‌دهد که بدون نگرانی از دست دادن آرشیو بازی‌های قبلی خودمان به‌راحتی و با ارتقاء سخت‌افزار به نسل جدیدی کوچ کنیم و این گامی بسیار بزرگ و نوآورانه در صنعت بازی‌های کامپیوتری خواهد بود.
msft.PNG

اکوسیستم مایکروسافت و قابلیت ارتقاء سخت‌افزاری آن گام بسیار بزرگی در پیشرفت صنعت بازی‌سازی است. این نوآوری می‌تواند به تحولی عظیم به‌خصوص در بخش سخت‌افزار کنسول‌های بازی منجر شود و رؤیای بسیاری از گیمرها را به حقیقت تبدیل کند. تجربه عناوین زیبا و انحصاری یک کنسول و صرف هزینه‌ای اندک و تجربه عناوین زیبای دوران گذشته. کاری که اگر با موفقیت انجام شود کارستان خواهد بود.

====================

منابعی که به طور آزاد از آنها در این نوشتار استفاده شده است

Microsoft to unify PC and Xbox One platforms, ending fixed console hardware | Technology | The Guardian

Phil Spencer signals Xbox One hardware upgrades | Polygon

The Head of Xbox Wants to Make Upgradable Consoles | Digital Trends

آخرین ویرایش:

usmarine

کاربر سایت
Sep 21, 2009
603
نام
ArashQ
! ! ! !
راجع به کدوم بازی انحصاری دقیقا صحبت می کنی شما ؟ 8-|
الآن حدودا 2 سالی میشه که X1 خریدم ! هنوز هم انحصاری درست و حسابی نیومده براش ! واقعا غیر از Halo 5 دیگه چی اومد برا X1 که من بخوام بهش بنازم ؟ هیچی !
Forza ـها که همگی کپی بودن ! Ryse که مسخره بازی بود ! Crackdown ـم که تعطیــــــــــــــل ! ینی اگه این هیلو هم نبود که از پنجره مینداختم بیرون این کنسولو ! الآن هم که چشممونو دوختیم ببینیم Epic با GeOW چه میکنه و کی میاد ! 4 سال از عمر کنسول گذشته وضع انحصاریاش اینه.

داداش بنظر من شما بیخیال اکس باکس بشو. اصلا بفروش خودتو نجات بده داره بهت ظلم میشه

• Like
Reactions: g4m3r

rametzio

کاربر سایت
Feb 24, 2011
2,799
نام
رامین
! ! ! !
راجع به کدوم بازی انحصاری دقیقا صحبت می کنی شما ؟ 8-|
الآن حدودا 2 سالی میشه که X1 خریدم ! هنوز هم انحصاری درست و حسابی نیومده براش ! واقعا غیر از Halo 5 دیگه چی اومد برا X1 که من بخوام بهش بنازم ؟ هیچی !
Forza ـها که همگی کپی بودن ! Ryse که مسخره بازی بود ! Crackdown ـم که تعطیــــــــــــــل ! ینی اگه این هیلو هم نبود که از پنجره مینداختم بیرون این کنسولو ! الآن هم که چشممونو دوختیم ببینیم Epic با GeOW چه میکنه و کی میاد ! 4 سال از عمر کنسول گذشته وضع انحصاریاش اینه.
الکی چشم دوختی که ببینی Epic چیکار میکنه چون بهت قول میدم تا 1000 سال آینده از اپیک geow منتشر نمیشه.
بی زحمت بگو کدوم نسخه از crackdown رو بازی کردی چون من منتظر تریلر بازی ـم ولی انگار روابط شما خیلی قویه.
بعد از خوندن پستت اول شک کردم که منم xbox one دارم ولی آخرش به این شک کردم اصلا توی دنیای گیم هستی؟؟

• Like

synthesizer

کاربر سایت
Jul 11, 2012
380
! ! ! !

الآن حدودا 2 سالی میشه که X1 خریدم ! هنوز هم انحصاری درست و حسابی نیومده براش !

Forza ـها که همگی کپی بودن ! Epic.

مگه میخواستی فورزا چجوری باشه؟نکنه میخواستی فورزامثله gtaبشه ها؟
خب معلومه که عنوان ریسینگ رونمیان 180درجه عوض کنن داستان واین چیزاکه نداره که شما میگی تکراریه:))
گیم پلی وهندلینگ هم که simulationهستش وچیزی نداره که بخوان عوضش کنن

• Like

Chief

کاربر سایت
Oct 18, 2009
38
نام
علی
داداش بنظر من شما بیخیال اکس باکس بشو. اصلا بفروش خودتو نجات بده داره بهت ظلم میشه
بله ! یک قدم از شما جلوترم. گذاشتم برای فروش منتظر مشتری هستم.
بی زحمت بگو کدوم نسخه از crackdown رو بازی کردی چون من منتظر تریلر بازی ـم ولی انگار روابط شما خیلی قویه.
بعد از خوندن پستت اول شک کردم که منم xbox one دارم ولی آخرش به این شک کردم اصلا توی دنیای گیم هستی؟؟
:)) خودمم بعد از خوندن پستم خندم گرفت. اشتباه نوشتم ! منظورم Spark بود.
مگه میخواستی فورزا چجوری باشه؟نکنه میخواستی فورزامثله gtaبشه ها؟
کاربر عزیز موقعی که خیلی ها اصلا نمی دونستن Sim چیه من داشتم GT1 بازی میکردم.
Forza طی چند سال گذشته هیچ نوآوری به سیستم بازی هاش اضافه نکرده. همگی صرفا یک کپی از بازی قبلی بودند.
بازی Sim یعنی انتقال واقعیت نه کپی کردن، نه ماشین اضافه کردن، نه ترک اضافه کردن. برای همین هم هست که GT5 به نظرم از Forza بهتره.
روزی که Forza 3 رو بازی کردم، به نظرم اومد که بهتر از این بازی ریسینگ نمی بینم. اما توی GT5 و GT6 دیدم.
درسته خیلی دلم میخواست که Forza بهتر باشه، اما خوب نبود. بعد از Horizon دیگه Forza اون Forza ـی قدیم نشد. حتی توی نسل جدید.
گیم پلی وهندلینگ هم که simulationهستش وچیزی نداره که بخوان عوضش کنن
معلومه ماشین باز نیستی ...
---
کلی از موضوع تاپیک دور شد پست بنده ... در کل نظرم این بود که مایکرو بجای این میومد روی X1 برنامه ریزی می کرد خیلی بهتر بود.

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,567
به نظر من این فکر جواب نمیده مگه اینکه یه مدیریت خیلی قوی پشت کار باشه. اینکه سیستم ارتقا داده باشه دقیقا همون چیزی که من ازش فرار کردم و کنسول خریدم. اینکه یه دستگاهی بخرم که نیاز به هزینه اضافه غیر از خرید بازی نداشته باشم. حالا در اصل این کار همون کار قبلی رو داره می کنه و گیمر رو مجبور به هزینه اضافی می کنه. بحث اکونومیک کردن کنسول یا کامپیوتر هم باید انقدر قوی باشه که مردم مجاب کنه ازش استفاده کنن. من فکر نمی کنم مایکروسافت صد سال دیگه هم بتونه به استیم برسه. آرشیو استیم خیلی شاخه.

البته ماکروسافت همیشه با تبلیغ و هیاهو کار خودشو کرده. مثلا کینکت هم خدایی چیزی نبود ولی انقدر تو بوق کردن که همه خریدن و همون هم فحش دادن بعد از خریدش.

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
Project Astoria که Bridge معرفی شده برای اجرای برنامه های اندروید بر روی دیوایس های Windows 10 بود و جزو UWP هم حساب می شد 3 هفته ای هست که رسما متوقف شده

https://blogs.windows.com/buildinga...-on-the-developer-opportunity-and-windows-10/

خدا به بقیش رحم کنه....
این حرکت انجام دادن تا فقط برنامه های iOS پورت کنن روی ویندوز ۱۰ و تمرکز بذارن برای iOS. هفته قبل هم اینستگرام پورت کردن از روی iOS که واقعا می‌تونم بگم جزو یکی از بهترین اپ های ویندوز ۱۰ تا الان. به نظرم این حرکت مایکروسافت کاملا درست و به نفع ویندوز ۱۰ بود.

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
این حرکت انجام دادن تا فقط برنامه های iOS پورت کنن روی ویندوز ۱۰ و تمرکز بذارن برای iOS. هفته قبل هم اینستگرام پورت کردن از روی iOS که واقعا می‌تونم بگم جزو یکی از بهترین اپ های ویندوز ۱۰ تا الان. به نظرم این حرکت مایکروسافت کاملا درست و به نفع ویندوز ۱۰ بود.

مساله اینه که یک شبه به این نتیجه رسیدن
کلی روی این Bridge ها تبلیغ کردن ولی بعد از 5-6 ماه توسعه یک شبه میان می گن یکیش تعطیله
بی ثباتی در مایکروسافت داره بیداد می کنه

من خودم به شخصه دو نفر رو می شناسم که به امید همین ویندوز 10 و اجرای برنامه های اندروید رفتن Lumia خریدن که هم OS خوب و روون و به دور از مشکلات Android داشته باشن و هم در آینده بتونن App های آندروید رو روی گوشی اشون اجرا کنن
در واقع به امید کاری که BlackBerry با سیستم عاملش کرد داشتن که الان جفتشون با کله رفتن زمین یکیشون گوشی رو گزاشته برای فروش

• Like
Reactions: IMANOKA

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
مساله اینه که یک شبه به این نتیجه رسیدن
کلی روی این Bridge ها تبلیغ کردن ولی بعد از 5-6 ماه توسعه یک شبه میان می گن یکیش تعطیله
بی ثباتی در مایکروسافت داره بیداد می کنه

من خودم به شخصه دو نفر رو می شناسم که به امید همین ویندوز 10 و اجرای برنامه های اندروید رفتن Lumia خریدن که هم OS خوب و روون و به دور از مشکلات Android داشته باشن و هم در آینده بتونن App های آندروید رو روی گوشی اشون اجرا کنن
در واقع به امید کاری که BlackBerry با سیستم عاملش کرد داشتن که الان جفتشون با کله رفتن زمین یکیشون گوشی رو گزاشته برای فروش
این که بی ثباتی در مدیریت مایکروسافت بی‌داد میکنه، شکی درش نیست. اما تو این مورد نه. دقیقا تو این چند مدت پورت اپ‌های اندروید روی ویندوز ۱۰ نتیجه خوبی نداشتن و اکثرا شاهد اپ‌های لگ دار و ناقص بودیم. این حرکت هم باید زودتر انجام می‌دادن و فقط پورت مختص به iOS می‌کردن.
شما اگه دو نفر می‌شناسی، من نیمی از کامیونیتی ویندوز ۱۰ گوشی می‌شناسم که از این حرکت و نجات پیدا کردن از اون پورت‌های مسخره خوش حالن. پورت‌های iOS هم به خوبی تا الان روی ویندوز ۱۰ نتیجه دادن و واقعا لزومی به پورت اپ‌های اندورید نیست.

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
این که بی ثباتی در مدیریت مایکروسافت بی‌داد میکنه، شکی درش نیست. اما تو این مورد نه. دقیقا تو این چند مدت پورت اپ‌های اندروید روی ویندوز ۱۰ نتیجه خوبی نداشتن و اکثرا شاهد اپ‌های لگ دار و ناقص بودیم. این حرکت هم باید زودتر انجام می‌دادن و فقط پورت مختص به iOS می‌کردن.
شما اگه دو نفر می‌شناسی، من نیمی از کامیونیتی ویندوز ۱۰ گوشی می‌شناسم که از این حرکت و نجات پیدا کردن از اون پورت‌های مسخره خوش حالن. پورت‌های iOS هم به خوبی تا الان روی ویندوز ۱۰ نتیجه دادن و واقعا لزومی به پورت اپ‌های اندورید نیست.

اول این که اون Bridge در حالت آزمایشی بود و در اوایل کارش بود، بدیهیه که بعد از 5-6 ماه توسعه نمی تونه پرفورمنس مورد نظر کاربران رو ارائه بده، خیلی خیلی بیشتر زمان می خواست
دوم این که این کار رو قبلا BlackBerry انجام داده و مشکلاتش بسیار کم بوده
بحث بعدی این که باز مایکروسافت در مورد Bridge خودش درباره iOS هم اطمینان نداره و با خرید Xamarin سعی در جذب Developer ها داره

در کل فید بک های مفنی این پروژه یا به دلیل خیلی زود عرضه شدن اون برای تستر ها بود و یا به دلیل عدم توانایی پیاده سازی این پروژه نرم افزاری توسط بزرگترین شرکت نرم افزاری دنیا!!!!
که در هر دو حالت از ضعف مدیریتی نشات می گیره

حقیقت اینه که Android فراگیر ترین سیستم عامل موبایل حال حاضر دنیا هست، این کار مایکروسافت با این شرایطی که Windows 10 Mobile و استورش داره جای تامل داره...

LiviNG D3AD@
بنده کلا با شما صحبتی ندارم، خودتو خسته نکن
منطقی که شما باهاش صحبت می کنی فقط و فقط به درد خودت می خوره :)

آخرین ویرایش:
  • Like

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
اول این که اون Bridge در حالت آزمایشی بود و در اوایل کارش بود، بدیهیه که بعد از 5-6 ماه توسعه نمی تونه پرفورمنس مورد نظر کاربران رو ارائه بده، خیلی خیلی بیشتر زمان می خواست
دوم این که این کار رو قبلا BlackBerry انجام داده و مشکلاتش بسیار کم بوده
بحث بعدی این که باز مایکروسافت در مورد Bridge خودش در باره iOS هم کوتاهی کرده و این رو با خریدن Xamarin داره پوشش می ده

در کل فید بک های مفنی این پروژه یا به دلیل خیلی زود عرضه شدن اون برای تستر ها بود و یا به دلیل عدم توانایی پیاده سازی این پروژه نرم افزاری توسط بزرگترین شرکت نرم افزاری دنیا!!!!
که در هر دو حالت از ضعف مدیریتی نشات می گیره

حقیقت اینه که Android فراگیر ترین سیستم عامل موبایل حال حاضر دنیا هست، این کار مایکروسافت با این شرایطی که Windows 10 Mobile و استورش داره جای تامل داره...
شما از کجا می‌دونی که با دادن زمان بیشتر، این پروژه روی ویندوز ۱۰ جواب میده؟ این پروژه از روز اول تا الان پیشرفت خاصی نداشته، در حالی که اون بخش پورت iOS خیلی روند بهتری داره.
مشکلات بلک بری کمتر بوده؟ همین بلک بری کلا داره سیستم عامل خودشو بیخیال میشه و گوشی اندوریدی تولید میکنه.

دوباره می‌گم این که مدیریت مایکروسافت ضعیف، بدیعی. اما این حرکت جزو معدود حرکت‌های مثبت مایکروسافت در بخش ویندوز ۱۰ موبایل تو این مدت بود. بزرگترین شرکت نرم افزار (به قول شما) وقتی نتونه تو این نزدیک به یک سال پیشرفتی داشته باشه، پس لزومی هم نداره که این روند ادامه بده.
بحث هم بهتر همین جا تموم کنیم دیگه. من خودم به عنوان یکی از کاربرای ویندوز ۱۰ گوشی، این حرکت مایکروسافت یک حرکت رو به جلو می‌بینم.

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,567
من هر چی فکر می کنم نظرم مثبت میشه در مورد این سیستم. ببینید مجبور نیستید کنسول رو ارتقا بدید دوست دارید می تونید این کارو کنید ولی مجبور نیستید. دقیقا می تونید به چشم یه کنسول سنتی بهش نگاه کنید. ولی در مورد uml در کامپیوتر دیگه داستان فرق می کنه. یه شبکه به اسم استیم وجود داره. به هر حال باید ماکروسافت کارایی انجام بده که مردم متقاعد بشن مشتری uml بودن بهتر از استیم هست. اونم بستگی به انحصاری های ماکروسافت داره. و البته حمایت از سازندگان مستقل بازی. در کل فکر خوبیه بستگی به اجراش داره.

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
Project Astoria که Bridge معرفی شده برای اجرای برنامه های اندروید بر روی دیوایس های Windows 10 بود و جزو UWP هم حساب می شد 3 هفته ای هست که رسما متوقف شده

https://blogs.windows.com/buildinga...-on-the-developer-opportunity-and-windows-10/

خدا به بقیش رحم کنه....

بازخورد Developerها بوده که به دو تا Bridge برای برنامه‌های موبایل نیازی نیست و مایکروسافت هم Bridge مربوط به iOS رو نگه داشته که یک پورت کامل از appهای iOS به W10 M رو انجام میده و نسخه مربوط به اندروید که بیشتر یک شبیه سازی بود رو کنار گذاشته. در کنارش Xamarin رو هم خریدن که از ابتدا اجازه میده app ها رو به صورت مشترک برای هر سه OS بنویسن. Bridge مربوط به iOS برای پورت appهای فعلی هست نه نوشتن appهای جدید به صورت موازی (کاری که Xamarin قرار هست انجام بده).

حداقل لینکی که خودت میذاری رو بخون.

We also announced the Windows Bridge for Android (project “Astoria”) at Build last year, and some of you have asked about its status. We received a lot of feedback that having two Bridge technologies to bring code from mobile operating systems to Windows was unnecessary, and the choice between them could be confusing. We have carefully considered this feedback and decided that we would focus our efforts on the Windows Bridge for iOS and make it the single Bridge option for bringing mobile code to all Windows 10 devices, including Xbox and PCs. For those developers who spent time investigating the Android Bridge, we strongly encourage you to take a look at the iOS Bridge and Xamarin as great solutions.

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
توی این "اکوسیستم" مایکروسافت (البته اگه بشه اسمش رو اکوسیستم گذاشت)، Windows Phone دیگه اسفناک ترین وضعیت رو داره.

The question every Windows Phone owner needs to ask: Do I switch to Android or iOS

گویا برخلاف ادعاهای قبلی، همه گوشیهای WP8 هم به 10 آپدیت نمیشن! (Ouch) وقتی خود صاحب پلتفرم هم از همین userbase کوچیک هیچ حمایتی نمیکنه چه انتظاری از بقیه میشه داشت؟

سرویس های مایکروسافت که روی پلتفرم های رقیب هستن. با این ابتکار جدید هم قراره همه appها از پلتفرم های دیگه روی WP پورت بشن. واقعا رو چه حسابی یه شخص بجای Android یا iOS میاد Windows Phone رو انتخاب کنه؟

وضعیت WP که از خیلی قبل تر هم مشخص بود. انتظاری نمیره که با این سیاست های جدید تغییری درش ایجاد بشه. اون معدود یورزهای محترم WP هم بهتره زودتر Jump out کنن..
65732397453482970118.gif

• Like

Amir09

کاربر سایت
Aug 10, 2008
1,679
نام
امیر
توی این "اکوسیستم" مایکروسافت (البته اگه بشه اسمش رو اکوسیستم گذاشت)، Windows Phone دیگه اسفناک ترین وضعیت رو داره.

The question every Windows Phone owner needs to ask: Do I switch to Android or iOS

گویا برخلاف ادعاهای قبلی، همه گوشیهای WP8 هم به 10 آپدیت نمیشن! (Ouch) وقتی خود صاحب پلتفرم هم از همین userbase کوچیک هیچ حمایتی نمیکنه چه انتظاری از بقیه میشه داشت؟

سرویس های مایکروسافت که روی پلتفرم های رقیب هستن. با این ابتکار جدید هم قراره همه appها از پلتفرم های دیگه روی WP پورت بشن. واقعا رو چه حسابی یه شخص بجای Android یا iOS میاد Windows Phone رو انتخاب کنه؟

وضعیت WP که از خیلی قبل تر هم مشخص بود. انتظاری نمیره که با این سیاست های جدید تغییری درش ایجاد بشه. اون معدود یورزهای محترم WP هم بهتره زودتر Jump out کنن..
65732397453482970118.gif

من با وینفون بیشتر از iOSو اندروید حال میکنم با بقیه سیستم عامل ها هم کار کردم ولی حاضر نیستم ویندوز رو بذارم کنار (دلیلش رو فقط اونایی میفهمند که مدت هاست ویندوزیند) من اپلیکیشنی نیست که نبودش تو وینفون من رو متقاعد کنه که ازش دل بکنم حتی همین اینستاگرامی که انقدر بزرگش کردند توی ویندوز کلاینت 6tagبراش هست که از خود اپلیکیشن اینستاگرام هم بهتره .
واقعا از این سینک بودن گوشی و ویندوز 10 دارم لذت میبرم و به نظرم مایکروسافت داره کار بزرگی انجام میده و امیدوارم موفق بشه . امیدوارم با این همه نقد منفی بیخیال اکوسیستم نشه .
در مورد اون آرتیکل هم = بول*ت

• Like
Reactions: sajjad++

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر