انویدیا: دیگر امکان داشتن گرافیکی بهتر نسبت به PC برای کنسولها وجود ندارد

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
در یک مصاحبه از مجله ی PowerPlay با Tony Tamasi از شرکت انویدیا در مورد کارت های گرافیک با عنوان آسمان سقوط نمی کند, این جمله بیان شده که: "دیگر امکان داشتن گرافیکی بهتر نسبت به PC برای کنسولها وجود ندارد." و دلیل این گفته نیز پول نداشتن غولهای کنسولی (مایکروسافت و سونی) برای رقابت در این زمینه (گرافیک) عنوان شده.
nvidia.jpg

وی در ادامه می افزاید:

در زمان Xbox 360 و PS3, کنسولها با PC برابر بودند. اگر شما داخل آن جعبه های کنسولی را نگاه می کردید, تکنولوژیهای گرافیکی ساخته شده توسط AMD و NVIDIA را مشاهده می کردید که در آن زمان تمامی این ابداعات گرافیکی توسط کمپانی های گرافیک ساز PC انجام می شد.

NVIDIA هر ساله نزدیک به 1.5 میلیارد دلار برای تحقیقات و پیشرفتهای گرافیکی خرج می کند و این در حالیست در طول عمر یک کنسول ما باید نزدیک 10 میلیارد دلار خرج کنیم. و سونی و مایکروسافت قادر به پرداخت این پول نیستند. آنها ظرفیت سرمایه گذاری برای رقابت با PC را ندارند ولی ما بعلت اقتصاد پلکانی, توان آن را داریم چون سال به سال ما بیش از 100 میلیون تراشه به فروش میرسانیم.
سرچشمه

dns2

کاربر سایت
Jul 4, 2013
111
حرفتون متین . بنده هم این حرفا رو از خودم نمیزنم . بلکه از روی مطالب و بنچمارک ها و .. ای میگم در اوایل نسل تو بسیاری از منابع منتشر شده بود . وگرنه بیکار و الاف نیستم که بیام رو حرفم پافشاری کنم . چیزیه که خیلی از منابع بهش اشاره کردن . حالا شاید از زاویه دیگه . به هر حال اگر همه فکر میکنن اشتباه میکنم ، از همه عذرخواهی میکنم که سرشون و درد اوردم . اگر هم اندکی حرفم درسته که نتیجه رضایت بخشی داره .

خواهش میکنم . اختیارداری شما میخوای یه 20 خط دیگه بنویس حسین جان حسشو داری . ما رضایت کامل از شما داریم نیازی به پست اضافی نیست .

Hossein-Brusli

کاربر سایت
Aug 28, 2013
77
نام
حسین
خواهش میکنم . اختیارداری شما میخوای یه 20 خط دیگه بنویس حسین جان حسشو داری . ما رضایت کامل از شما داریم نیازی به پست اضافی نیست .

حالا این وسط حتما باید مزه بریزی ! فعلا یه اخطار بگیر تا دیگه مزه نریزی ! :d ولی من هنوزم میگم PC فن ها اشتباه میکنن ! :|:d

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
@ حسين بروسلي

جالبه این کنسول فن هایی که تا قبل از این سر هر موضوعی فروم و تا مرز جنون پیش میبردن ، چرا خبری نیست ازشون :d ترسوها فرار کردین ؟! :d

والا ترسو نيستيم در برابر استدلال فوق العاده اين دوستان كم آورديم
شما در دو صورت كم مياري
1. استدلال طرف مقابلت قوي باشه
2. استدلال طرف انقدر پرت باشه كه ديگه كم بياري چي بگي

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
@ Hossein-Brusli

من دیگه حوصله‌ی بحث کردن با تورو ندارم چون همونطور که گفتم خودت هم نمیدونی دقیقا چی داری میگی. فقط میخوای یه حرفی زده باشی

چنتا نکته رو برات توضیح میدم و دیگم این بحثو ادامه نمیدم

1- سعی کن درک کنی که وقتی سال 2007 یه بازی مثل Crysis با اون گرافیک برای PC ساخته شده، بازیهای دیگه‌ای هم میتونستن با همین سطح در همون زمان ساخته بشن. اینکه سازنده‌ای نیومده بسازه مشکل من نیست.

2- کی به شما گفته که Halo 4 گرافیک خیلی خوبی داره!؟ یه جوریم از گرافیک Halo 4 صحبت میکنی که انگار همه‌ی بازیهایی که تا اون سال برای PC اومدن رو قورت میده! گرافیک Halo 4 در حد نسخه PC کرایسیس 1 هم نیست. حتی بین خود بازیهای 360 هم گرافیک Halo 4 و کلا سری Halo هیچ چیز خاصی محسوب نمیشه

3- 90% بازیهایی که که حتی همین امسال برای کنسولها منتشر شدن از نظر جرئیات گرافیکی و تکنولوژیهای به کار رفته هم سطح Crysis 1 رو PC نیستن

Crysis (2007) on PC

Far Cry 3 (2012) on Console

بعد یه نفر مثل تو میاد میگه سال 2008 کنسولا چند برابر از PCها قویتر بودن!!

4- وقتی که میگم اون زمان میشد 2 کارت 8800 رو به صورت SLI بست، معنیش اینه که قدرت PCهای اون زمان محدود به فقط یدونه 8800 نبوده نه اینکه یه PC با کارت گرافیک 8800 از کنسولها ضعیفتر بوده. اینکه شما نمیتونی درک کنی که PC یک سخت افزار نامحدوده و کنسول یک سخت افزار محدود و بسته مشکل خودته

من نیاز به اثبات حرفم ندارم . چون درست میگم

امثال تو توی اینترنت خیلی زیادن :)

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,511
نام
امین
من خودم کنسول بازم و از اول هم فقط با کنسول بازی کردم و میکنم ولی خداییش دوستان منطقی نگاه کنیم به قضیه تو مبحث گرافیک کنسول ها در هر مقطی در مقابل pc های قوی حرفی برای گفتن نداشتن و برتریشون تو تعداد انحصاریهای خودشون بوده و هست .. مقایسه بازی های مولتی کنسول در مقابل pc بیشتر شبیه جک گفته.

ebiblog

کاربر سایت
Apr 16, 2012
88
نام
محمد قمیشی
فقط pc الان من با سیستمی که دارم همه بازی ها رو روی بالاترین درجه اجرا می کنه
MAIN : GIGABYTE
CPU: COR I 3 3200
RAM :2 GB DDR3 160
HDD.500
VGA: 450 GTX GDDR5 LADYBIRDS

به ایکس باکس خریدیم واقعا خریت کردم بزرگترین اشتباه زندگیم بود چون بعد یه ماه سه چراه شد

dns2

کاربر سایت
Jul 4, 2013
111
فقط pc الان من با سیستمی که دارم همه بازی ها رو روی بالاترین درجه اجرا می کنه
MAIN : GIGABYTE
CPU: COR I 3 3200
RAM :2 GB DDR3 160
HDD.500
VGA: 450 GTX GDDR5 LADYBIRDS

به ایکس باکس خریدیم واقعا خریت کردم بزرگترین اشتباه زندگیم بود چون بعد یه ماه سه چراه شد

حداقل یه PS3 میخریدی انحصاریای توپشو میترکوندی . وای BTS . ایکس باکس چی داره جز چراغ زرد . مطمئنم حسین از راه به درت کرد :dبه قول دوستمون با استدلالاش .

بهزاد بعضیا از عمد اینکارو میکنن که شما جواب بدی خودشونو بزرگ نشون بدن .

Hossein-Brusli

کاربر سایت
Aug 28, 2013
77
نام
حسین
@ Hossein-Brusli

من دیگه حوصله‌ی بحث کردن با تورو ندارم چون همونطور که گفتم خودت هم نمیدونی دقیقا چی داری میگی. فقط میخوای یه حرفی زده باشی

چنتا نکته رو برات توضیح میدم و دیگم این بحثو ادامه نمیدم

1- سعی کن درک کنی که وقتی سال 2007 یه بازی مثل Crysis با اون گرافیک برای PC ساخته شده، بازیهای دیگه‌ای هم میتونستن با همین سطح در همون زمان ساخته بشن. اینکه سازنده‌ای نیومده بسازه مشکل من نیست.

2- کی به شما گفته که Halo 4 گرافیک خیلی خوبی داره!؟ یه جوریم از گرافیک Halo 4 صحبت میکنی که انگار همه‌ی بازیهایی که تا اون سال برای PC اومدن رو قورت میده! گرافیک Halo 4 در حد نسخه PC کرایسیس 1 هم نیست. حتی بین خود بازیهای 360 هم گرافیک Halo 4 و کلا سری Halo هیچ چیز خاصی محسوب نمیشه

3- 90% بازیهایی که که حتی همین امسال برای کنسولها منتشر شدن از نظر جرئیات گرافیکی و تکنولوژیهای به کار رفته هم سطح Crysis 1 رو PC نیستن

Crysis (2007) on PC

Far Cry 3 (2012) on Console

بعد یه نفر مثل تو میاد میگه سال 2008 کنسولا چند برابر از PCها قویتر بودن!!

4- وقتی که میگم اون زمان میشد 2 کارت 8800 رو به صورت SLI بست، معنیش اینه که قدرت PCهای اون زمان محدود به فقط یدونه 8800 نبوده نه اینکه یه PC با کارت گرافیک 8800 از کنسولها ضعیفتر بوده. اینکه شما نمیتونی درک کنی که PC یک سخت افزار نامحدوده و کنسول یک سخت افزار محدود و بسته مشکل خودته

امثال تو توی اینترنت خیلی زیادن :)

منم دیگه حوصله ادامه دادن ندارم . فقط این و بدونی بد نیست : ( اینا رو فقط برای روشن شدن عموم و ختم کلام میذارم )

کل محاسبات شناوری که PS3 تو یک ثانیه میتونه انجام بده 630 GFLOP هست و کل قدرت پردازشی شناور X360 معادل 336 GFLOP : این قدرت ها در مقابل کارت های گرافیکی که اوایل نسل کنسول اومده بودن به ترتیب معادل زیره :

قدرت محاسباتی : PS3 در مقابل کارت های سال 2007 تا 2008 :

9800 GTX با قدرت
648 GFLOP
8800
ULTRA با قدرت GFLOP...576

قدرت محاسباتی : X360 در مقابل کارت های سال 2007 تا 2008 :

8800GTS - G80 باقدرت 346 GFLOP
6 600 GT باقدرت 312 GFLOP
GTS 240 با قدرت 385 GFLOP

جدول زیر : انویدیا
bar_specs.jpg
GeForce 8800 UltraGeForce 8800 GTXGeForce 8800 GTSGeForce 8800 GT
Stream Processors12812896112
Core Clock (MHz)612575500600
Shader Clock (MHz)1500135012001500
Memory Clock (MHz)1080900800900
Memory Amount768MB768MB640MB or 320MB512MB
Memory Interface384-bit384-bit320-bit256-bit
Memory Bandwidth (GB/sec)103.786.46457.6
Texture Fill Rate (billion/sec)39.236.82433.6

پردازنده : ( Xenon (processor

Xenon (processor) - Wikipedia, the free encyclopedia

Xbox 360 technical specifications

Xbox 360 technical specifications - Wikipedia, the free encyclopedia

منبع برای مقایسه با کارت گرافیکهای pc:

http://en.wikipedia.org/wiki/Compari...ocessing_units

console_vs_pc.jpg

با وجود جدول بالا و امارو راقام حتی اگر من در مورد 3-4 سال اغراق کرده باشم ، باید بگم بالاخر 1 سال قویتربودن که ! چیزی که شما اصلا قبول نداری ! حالا کرایسیس 1 و ساختن ! یه چیز استثنایی بوده ! و البته به نظرم اون بازی بهینه شده نبوده . وگرنه کارت های ضعیف تر از سری 8800 هم باید میتونستن اجراش کنن ، در صورتی که این بازی حتی رو8800 هم به زور با 30 فریم اجرا میشد ! در غیر این صورت چرا سازنده دیگه ای نتونست چنین بازی ای بسازه !؟
کاری هم نداریم مععادلش با اون حد گرافیکی رو PC ساخته شده یانه ! فقط طبق اون اعداد و ارقام خواستم بدونی تو همون اوایل ، کنسول ها از PC قویتر بودن ! ولی بعدش حرف شما درسته .

در مورد Halo هم ، نسخه 4 بازی به عقیده خیلی ها بالاترین رافیک کنسولی روی x360 و داشته . شما نظرت چیز دیگه ایه برای خودت محترمه . حرفام چه درست یا چه غلط بهتره دیگه هم بحث و ادامه ندیم . چون منم حوصله ادامه دادن و ندارم .

آخرین ویرایش:

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
PS3 که هیچی. ولی در مورد 360 الان به نظر خودت این نمودار نشون میده که 360 یک سال از PC قوی‌تر بوده؟ اون چیزی که نمودار مشخص شده 2 ماهم به زور میشه!
به اون اعداد و ارقام قدرت محاسباتی هم دلتو خوش نکن. فاکتورهای خیلی زیادی هستن که توی Performance یه کارت گرافیک تاثیر میذارن

Hossein-Brusli

کاربر سایت
Aug 28, 2013
77
نام
حسین
PS3 که هیچی. ولی در مورد 360 الان به نظر خودت این نمودار نشون میده که 360 یک سال از PC قوی‌تر بوده؟ اون چیزی که نمودار مشخص شده 2 ماهم به زور میشه!
به اون اعداد و ارقام قدرت محاسباتی هم دلتو خوش نکن. فاکتورهای خیلی زیادی هستن که توی Performance یه کارت گرافیک تاثیر میذارن
قدرت PS3 و X360 تقریبا در حد مساوی قرار داره .چه طور فکر میکنی PS3 خیلی قوبتر از X360 هست !؟

مقایسه کامل و تخصصی ps3 و xbox 360
الان به نظر خودت این نمودار نشون میده که 360 یک سال از PC قوی‌تر بوده؟ اون چیزی که نمودار مشخص شده 2 ماهم به زور میشه!
واقعا یا دقت نکردی یا داری اذیت میکنی ! :| :d نقطه سفیدی که X360 و مشخص کرده ، دقیقا روی 2005 و PS3 دقیقا روی 2006 قرار داره . این 2 نقطه به موازات عدد 120 یا 130 FLOPS هستن و نشون دهنده ثابت بودن سخت افزار محدود کنسول ها تو سال مورد نظر و برحسب عدد فوق هست . خط سبزی که میبینی بالای نقطه PS3 هست بدین معنی هست که سری GEFIRCE 8800 سال 2007 منتشر شد و تازه از اون زمان بود که PC کم کم از کنسول ها جلو افتاد . این نمودار همونطوری میره بالا تا جایی که نشون میده کل قدرت PS4 و XBOX ONE حدودا 1100 TFLOP محاسبات شناور هست ، در صورتی که خود کارت تایتان حدود 1600 یا 700 تا محاسبات شناور داره ! با این توضیح فکر کنم سوال شما کاملا برعکس بود آقا بهزاد !! اینطور نیست ؟! :d چون x360 یک سال زودتر از ps3 اومد و قاعدتا زودتر از کارت های 8800 تو بازار بوده ! :d

console_vs_pc.jpg

اون چیزی که نمودار مشخص شده 2 ماهم به زور میشه!

من الان باید چه عکس العملی نشون بدم ! یعنی دوست دارم با سر برم تو دیوار ! :|:d PC فن های عزیز ، به رئیستون لایک بدین :d رئیس کل کنسول فن ها که میاد این تایپیک و میبینه ، دنبالش هم میکنه ! پ . خ هم میده ، اما پست نمیده ! عجب :d
مثل چی ؟ :-/ اونا اعداد و ارقام محاسباتی خام یه چیپ گرافیکیه که میشه باهاش مقدار محاسبات شناور یه چیپ و حساب کرد . اگر خواستی ریزترین جزئیاتش و برات میذارم که خودت به وضوح تفاوت قدرت x360 و PS3 یکی ، دو سال اول حضور کنسول ها رو نسبت به PC ببینی ! :|

ZFT

کاربر سایت
Aug 30, 2013
25
حتی بین خود بازیهای 360 هم گرافیک Halo 4 و کلا سری Halo هیچ چیز خاصی محسوب نمیشه

به سری قبلی هیلو که توسط بانجی ساخته شد کاری ندارم

ولی هیلو 4 که توسط 343 ساخته شد ، یه بنچمارک گرافیکی خفن برا 360 به حساب میاد و به راحتی جزو Top 3 بهترین گرافیک های موجود رو این کنسول قرار میگیره .

تو اون عکسها هم گرافیک فار کرای 3 خیلی بهتر به نظر میاد والله ! :D ( حالا کاری به عدد های رو کاغذ !! )

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,894
نام
malek
فقط دوستان یادشون نره crysis 1 اون زمون که اومده بود هیچ PC نتونست رو بالاترین درجه اجراش کنه.بازی کنسول باید رو سخت افزار کنسول جواب بده و مثل pc نیستش که آواتار رو بیاری گیمش کنی بعد بگی دیدید هیچ بازی کنسولی به گرد این نمیرسه.طرف میاد گیم بخره که بازیش کنه نه اینکه بگه بابا عجب گرافیکی داره حتی سیستم خفن من هم نتونست اجراش کنه و نرخ فریمش 5fps هستش و پزشو بده

Hesam_1994

کاربر سایت
Jun 9, 2008
1,459
نام
حسام
فقط دوستان یادشون نره crysis 1 اون زمون که اومده بود هیچ PC نتونست رو بالاترین درجه اجراش کنه.بازی کنسول باید رو سخت افزار کنسول جواب بده و مثل pc نیستش که آواتار رو بیاری گیمش کنی بعد بگی دیدید هیچ بازی کنسولی به گرد این نمیرسه.طرف میاد گیم بخره که بازیش کنه نه اینکه بگه بابا عجب گرافیکی داره حتی سیستم خفن من هم نتونست اجراش کنه و نرخ فریمش 5fps هستش و پزشو بده

بله میخره که بازیش کنه و اون افرادی هم که سال 2007 این بازی رو خریدن تونستن اون بازی کنند. قرار هم نبود همه روی بالاترین تنظیمات بازی کنند. اصلا فلسفه تنظیمات گرافیکی بیشتر کردن محدوده سیستم های قابل اجرای بازی هست و Crysis هم در اون زمان حتی روی تنظیمات پایین هم گرافیک خیلی عالی و جلوتر از زمان خودش داشت.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
آقای Hossein-Brusli
بنده اونجای حرف شما رو از همون اول قبول داشتم که در ابتدای اومدن کنسول ها ، قدرتشون از PC بیشتر بود و گفتم هم که البته اون مدت اصلا به 3 4 سال نمیرسید و حداکثر 2 سال بود. حالا که دیدیم 1 سال بیشتر نبود. مشکل شما این بود که از همون اول حقایق رو داشتی کامل نگفتی برادر کلی اشتباه داشتی. من خودم یادمه که اون موقع که Crysis اومد یک کارت گرافیک نبود که بتونه اون رو روی full اجرا کنه و مدتی طول کشید تا این مسئله ممکن بشه. ولی باز هم میگم، بحث اصلی که کاملا ازش پرت شدیم اینه که از این به بعد دیگه همچین چیزی امکن نداره! این رو هم از همین ابتدای نسل دیدیم که سازنده های گرافیک در حال تلاش هستن که هیچ وقت جلوی کنسول کم نیارن. این مورد که همین الانش هم واضحه. این آقا
Behzad
هم یه زیادی دارن مته به خشخاش میذارن:d.

بحث هم اینجوری کن داداش من حمایت میکنم! در حدی که خودمون سر در میاریم و قابل درکه، اینجوری امکان اینکه اشتباهات پیش بیاد نیست، تو جایی هم نمیریم که سر در نیاریم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر