انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,279

satellitedvb

کاربر سایت
Apr 9, 2019
958
سلام و درود دوست عزیز
من 40 سالمه. حدودا 17 ساله ازدواج کردم، دوتا دختر کوچولو دارم و کارمند هستم، با اینکه خونه دارم (خونه پدری) و ماشین هم دارم، تهران هم نیستم شهرستان هستم،
ولی واقعا سخته، من حدودا 20 میلیون حقوقمه ولی 10 میلیون قسط دارم، واقعا با اون 10 میلیون باقی با دوتا بچه که مدرسه میرن خیلی سخته، یعنی فقط پول خورد و خوراک منزل میشه، یعنی اگه مثلا یه ماه یخچال خونه خراب بشه و بخوای تعمیر کنی، نمیتونی پولش رو جور کنی،
امسال بخاطر مشکلات متفرقه ی مالی چند بار تا مرز فروش ps5 رفتم، دائم تو استرس و نگرانی هستی که چی میشه اینده، تو این زمونه مسعولیت خانواده خیلی خیلی سخته،
بعضا انقدر فشار میاد به ادم که میگم کاش مجرد بودم و هیچ مسعولیتی در قبال هیچ کس نداشتم
خلاصه خواستم منم همدردی و حرفای دلم رو بزنم، زندگی خیلی خیلی سخت شده تو این دوره زمونه
به قول اســـتاد:
ما که میکنیم با درد تلاش
اَما هِی زندگیِ نامرد یَواش
دل ما به تنهایی عادت نداشت
انداختیمون وسط ادم بداش

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk
فضولی نباشه قسط چی ؟
باز خوبه کارمندی ...قسط تم تموم میشه راحت میشی . تنهایی خوب نیس . جنگیدن با روزگار و آدما خیلی بهتره از یه جا بودن و تنهایی بودن هست . البته مجردی شرایط خودشو داره . این حرفا سر و بحث دراز دارد ..................

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,945
نام
امین پاشاپور
فضولی نباشه قسط چی ؟
باز خوبه کارمندی ...قسط تم تموم میشه راحت میشی . تنهایی خوب نیس . جنگیدن با روزگار و آدما خیلی بهتره از یه جا بودن و تنهایی بودن هست . البته مجردی شرایط خودشو داره . این حرفا سر و بحث دراز دارد ..................
قسط که دلایل زیادی داره
همونطور که گفتم تو این زمونه هر چه قدر کار کنی نمیشه پس انداز کرد،
تعمیرات خونه میکنی باید وام بگیری، ماشین عوض میکنی باید وام بگیری، تلویزیون یا مبل یا هر لوازم خانگی میخوای بخری وام میگیری، گوشی میخوای بخری قسطی، بچه میره مدرسه اگه غیر انتفایی باشه ماهانه باید پول مدرسه بدی، طلا میخری قسطی، درسته شاید بعضی چیزا اضافی باشه و بگین خوب نخر،. ولی ولی چون متاهل هستی و زن و بچه داری، باید بخاطر اونا هم که شده، موجبات ارامش و اسایش خونه رو تامین کنی،
حالا مستاجر هم باشی هم اضافه تر
کلا اگه قشر متوسط جامعه باشی اینطوریه وضع زندگی
صبح تا شب اداره و شغل دوم، همیشه هم بخور نمیر
تنها دلخوشی من تو اینهمه فشار زندگی شده گه گاهی گیم بازی کردن
همه ی اینا به کنار، ولی به قول شما همه ی اینها شاید بهتر از تنهایی باشه، ولی باز بعضا انقدر تحت فشار مالی هستی که دلت میخواد تنها باشی و در ارامش

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

jj191

کاربر سایت
Aug 22, 2021
450
ولی یه چیزی بگم این حرفا درسته واقعا ولی دهه های جدید هم فکر نکنید بیشتر از ما رفاه دارن منظورم اکثرشون هست. من یادمه وقتی دیپلم گرفتم داشتم برای خرید پراید 700 هزار تومنی میرفتم سر قولنامه ولی اونزمان به خاطر بحث مدل پایین بودن و ایمنی و این چیزا بیخیالش شدم ولی پسر وقتی داشتم به حرفای یه دهه هشتادی گوش میدادم فهمیدم که اونا خرید همین پراید واسشون توی این سنی که الان دارن واقعا آرزو شده. یه جاهایی باید اینا رو هم درک کنید. یه دهه هشتادی به من میگفت بازم دهه شما کم و بیش یه ماشینی خونه ای تونستن جور کنن ولی بهم میگفت من الان 4 میلیارد از کجا جور کنم توی یه جای درجه سوم مثلا خونه بخرم. یه جورایی اگه به دید اونا به قضیه نگاه کنید میبینید واقعا تراژدی جنگ این همه تراژدی نیست که الان این نسل جدید دارن.

jj191

کاربر سایت
Aug 22, 2021
450
ماهم حدودا هم سن خودتیم حالا کمی بیشتر یا کمتر
خود منم مجردم
البته مجرد بودن من خودخواسته نبود که قبلاً گفتم ، دوبار دل باختم که هر دو بار نشد و این دل دیگه اون دل سابق و منم دیگه بیخیال شدم

شرایط داشتم برای ازدواج بسته به موقعیت اینا داره
یعنی اینکه معمولا تو ایران می‌خوای ازدواج کنی دوران آشنایتت با طرف هست و کلی باید هزینه کنی ، بعد صحبت خواستگاری میشه باید هزینه ها کنی + نشون خریدن و غیره
صحبت‌هایی درباره شیر بها اینا انگار مثلاً ما تو جوب بدنیا اومدیم و آب جوب خوردیم
شیربها چه صیغه ایه

بعدش هزینه‌های مراسم عقد هست
بعد باید سرویس طلا برای خانم بخری
بعد زمانی که عقد هستید حالا چند ماه تا چند سال هر عیدی هر چیزی باید یه تیکه جواهری و کلی هزینه مثلاً خوراکیجات و فلان و برای این مراسم‌ها بکنی ببری برای اونجا
بعد حالا هزینه‌های چه خونه خریدن چه خونه اجاره کردن داری
هزینه‌های چند صد میلیونی برای مراسم عروسی
و .‌‌....
حالا اهرم مهریه هست و خدا نکنه روزی برسه که مثل الان کاسبی مهریه راه افتاده
کلاً سوخته برای پسر این مسیر

( اصلاً فرهنگمون مشکل داره ، همه چیزهایی که بالا گفتم یه طرف ، وقتی میرن خواستگاری میگن پسر ما را به غلامی بپذیرید
غلامی یعنی چی ؟ یعنی برده
قراره دهن برده سرویس بشه دیگه )

خوب کمر پسر می‌شکنه این وسط اصلاً
ولی مثلاً در شرایطی پیش میاد مثلاً طرف میره با یه دختر روستایی یا شهرستانی ازدواج می‌کنه خیلی از این چیزها رو نداره
بنده خدا اوناها تازه زن‌ها و دخترای کاری هستن سر زمین شالیزار میرن کشاورزی می‌کنن توقع خیلی کمتری دارن
و ....
یعنی چیزی برای ارائه دارن این دختر خانم‌ها
و قویی هستن
میشه برای زندگی روشون حساب کرد حتی در مواقع دشوار زندگی بهشون تکیه کرد چون قرار نیست فقط مرد همیشه تکیه‌گاه باشه

ولی حتماً دیدی خانم‌هایی که بل کمترین فعالیتی همیشه سرشون درد می‌کنه همیشه مریضن

( تازگی یه کلیپ خارجی دیدم توی اینستاگرام ، دختری پرسید چرا همه مردها .... می‌خوان
اون آقایی که پاسخ می‌داد گفت اگر تو فقط .... برای ارائه دادن داشته باشی خب منم فقط اون از تو می‌خوام )

حالا این بماند که زن مصرفگراست تو ایران و اینکه خیلی خرج داره برای ازدواج
ولی می‌بینی در دنیا تو بعضی از کشورها زن طبق قانون باید حتماً سر کار بره و نصف هزینه زندگی رو بده

تنها بودن و از تنها در اومدن که کاری نداری که
اگر به صرف فقط از تنهایی می‌ترسی
به عواقب بعدشم باید نگاه کنیا آیا این شرایط زندگی رو می‌تونی فراهم کنی برای یه خانم اونم تو ایران؟

خوب تنها نباش
این همه راه هست برای تنهایی در اومدن
خانم‌هایی هستند که مثلاً پدر مادر نداره بنده خدا فوت شدن میتونی با این امثال این افراد ازدواج کنی و شرایط آسون‌تری برای ازدواج هست
به خانم‌های بیوه هستن
و بسیار راه‌های دیگه

تو همین ایران مردهایی هستن که تو همین ایران با خانم‌های افغانی و پاکستانی و تاجیکستانی و غیره ازدواج می‌کنن و خیلی هم راضی هستند میگن اصلاً این مشکلاتی که با زن ایرانی ما داریم اینا ندارن

یا می‌تونی مهاجرت کنی به همین کشورهای همسایه
یا دوردست‌تر
و با خانمی ازدواج کنی
واقعا الان کی جرات میکنه ازدواج کنه من توی کارش موندم. من که بعد دیدن یه سری چیزها در فامیل واقعا کابوس ازدواج دارم. واقعا این حرفا حرفای درستیه و کلا مساله ازدواج در ایران تبدیل به یه دالان وحشت شده. هیچ کسی هم گردن نمیگیره که اگه ازدواجت ناموفق بود شریک این شکست بشن و باهات همدم بشن. واقعا دیدم که کسی که شکست میخوره اطرافیانش به جای حمایت ازش چهار تا لگد هم بهش حواله میکنن. خب این حرفا این حرکات یعنی چی؟ شما برو به خانواده ت بگو میخوایی ازدواج کنی احتمال موفقیت و شکست رو 50/50 بگو و ازشون بپرس اگه شکست خوردم حاضرید در این شکست حمایتم کنید و شریکش بشید. دو تا پا دارن هزار تا هم قرض میگیرن یه نه با صلابت بهتون میگن به چه بزرگی. خب با این وضعیت ازمون میخوایید ازدواج هم کنیم. بیخیال...

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,038
نام
سهند
ولی یه چیزی بگم این حرفا درسته واقعا ولی دهه های جدید هم فکر نکنید بیشتر از ما رفاه دارن منظورم اکثرشون هست. من یادمه وقتی دیپلم گرفتم داشتم برای خرید پراید 700 هزار تومنی میرفتم سر قولنامه ولی اونزمان به خاطر بحث مدل پایین بودن و ایمنی و این چیزا بیخیالش شدم ولی پسر وقتی داشتم به حرفای یه دهه هشتادی گوش میدادم فهمیدم که اونا خرید همین پراید واسشون توی این سنی که الان دارن واقعا آرزو شده. یه جاهایی باید اینا رو هم درک کنید. یه دهه هشتادی به من میگفت بازم دهه شما کم و بیش یه ماشینی خونه ای تونستن جور کنن ولی بهم میگفت من الان 4 میلیارد از کجا جور کنم توی یه جای درجه سوم مثلا خونه بخرم. یه جورایی اگه به دید اونا به قضیه نگاه کنید میبینید واقعا تراژدی جنگ این همه تراژدی نیست که الان این نسل جدید دارن.
داداش دهه هفتادیا هم خیلی فرقی با هشتادیا ندارن .
من به شخصه بگم قبل سربازی یه پراید داشتم فروختمش که بعد خدمت ۲۰۶ بگیرم ولی الان همون پرایدم دیگه نمیتونم بخرم .
بهمون گفتن بعد خدمت واسه هر سرباز که مدرک فنی و حرفه ای داشته باشه ۱۵۰ تا ۲۰۰میلیون وام تعلق میگیره ولی بعد اینکه کارت پایان خدمت اومد دستم خیلی راحت گفتن دیگه وام نمی‌دن .
داشتن خونه مستقل به چه قیمتی ؟ آدم از دماغش درمیاد زیر این همه خرج و مخارج . آخرش دلتو خوش می‌کنی به سقف بالا سرت وهمین آدمایی که خودتو دوست دارن و داری باهاشون زندگی می‌کنی و کم کم باید به سی سالگیت سلام کنی .
واقعا دنیای بی رحمی شده . شایدم از اول بود ما کم سن و سال تر بودیم حالیمون نبود .
یه اتفاقاتی برای آدم میوفته که دیگه ترس از دست دادن هیچیو نداری از بس که آدما و موقعیتها رو از دست دادی .
و مطلب آخر :D Keep Gaming 4Ever

آخرین ویرایش:

jj191

کاربر سایت
Aug 22, 2021
450
@jj191 اینم برای تو که انقدر ماتریکس دوست داری 😌
حتی سکانس ها فیلم ماتریکس حفظی 😊
هر چند وقت یه بار عکس متفاوت از ماتریکس روی پروفایلت میزاری ☺️

View attachment 321944
چوانگ‌تسو خواب دید که او یک پروانه است، پروانه‌ای است که در حال بال زدن و پرواز است، از خودش خوشحال است و هر کاری که می‌خواهد انجام می‌دهد.
ناگهان از خواب بیدار شد و یک چوانگ‌تسوی واقعی و غیرقابل انکار بود. اما او نمی‌دانست که آیا او چوانگ‌تسو است که در خواب دیده‌است که پروانه است یا پروانه‌ای است که در خواب می‌بیند که او چوانگ‌تسو است.:Thinking:

• Wow
Reactions: Sega_genesis

armin_gamer1

کاربر سایت
Mar 4, 2011
25
سلام دوستان، ۲۸ سالمه، دیگه دارم پیر میشم و ۳۰ سالگی داره از دور دست ها چپ چپ نگام می کنه😞
تاپیک رو دیدم بنظرم جالب اومد گفتم بیام یه اعلام وجودیتی بکنم. ۱۳ سال پیش اکانت ساختم ولی هیچ فعالیتی نداشتم تا این که چند روز پیش تصمیم گرفتم بیام بهتون ملحق بشم. در واقع معرفی gta جدید و احساس شدید تنهایی این روزام دست به دست هم دادن که بیام اینجا. بنظرم درصد بیشتری از ما گیمرا به دلیل ویژگی های روانیمون آدم های تنها تری هستیم. گیم دیگه لذت گذشته رو بهم نمیده و تنها دلیلی که گیم میزنم اینه که حس خوب گذشته رو برام زنده می کنه و این لا به لا هرزچندگاهی یه بازی هایی مثل alan wake میان و میرن و دوباره ثابت می کنن که میشه از گیم مثل دوران کودکی و نوجوانی لذت برد. این پایین هم لیست گیم های مورد علاقم رو مینویسم که بیشتر با سلیقم آشنا بشید :
تمام بازی های دیوید کیج
تمام بازی های راکستار
سری الن ویک
سری لست آف آس
سری آنچارتد
سری مکس پین
هاگوارتس لگسی

همین، ممنون که من رو پذیرا هستین 🤗

Pzt_Kami

کاربر سایت
Sep 27, 2007
394
نام
کامبیز
سلام دوستان، ۲۸ سالمه، دیگه دارم پیر میشم و ...
گرفتی مارو؟؟ من تازه 28 سالگی کیصافتکاریام شروع شد :)) برو دنبال زندگیت ، عشق و حال کن تازه اولشی ، من از خدامه دوباره 28 ساله بشم ، تو هم اینجا الکی نچرخ برو پی کارت :Frown:

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
یه مشکلی که دارم
اینه که پول ردیفه یه کنسول نسل ۹ بخرم
پول خرید دارم حالا چه switch , چه xss , چه ps5 , چه xsx

این چند روز دارم فکر می‌کنم چی بخرم
که حال کنم و سرگرم بشم

هرچی تو اینترنت سرچ می‌کنم مثلاً هم طراحی خود کنسول هم طراحی گیم پد
هم بازی‌های کنسول‌ها رو می‌بینم
که تصمیم بگیرم چی بخرم

می‌بینم هیچ ذوقی و شوقی برای خرید کنسول ندارم
نمی‌دونم چرا
من قبلاً حتی پولم نداشتم از زیر سنگ هم شده سعی می‌کردم پولم رو جور کنم و کنسول رو بخرم
و هیجان زیاد و غیره داشتم
الان هیچ حسی نیست نمی‌دونم چرا

نمی‌دونم
شاید عمر گیمریم تموم شده
بالا رفتن سن و عوض شدن دغدغه ها باعث این میشه
من دیگه توی ۲۷ سالگی لذتی از گیم نمیبرم برعکس جاشو دادم به تفریحات دیگه مثل کتاب
البته که جای گیم رو نمیگیره ولی خب چیکار میشه کرد

jjhha

کاربر سایت
Oct 18, 2010
966
درود
این مسخره بازیا چی
به قول یکی از دوستان در لحظه باید زندگی کرد
نه دیروز - نه فردا- فقط امروز

حرف های بالا برای خنده بود
اینکه گیم حال میده یا نه بستگی به طرف داره من دارم میرسم به 41 با دوتا بچه ولی پنجشنبه و جمعه سر اینکه کی بازی کنه دعواس تو خونه
نمیگم سرگرمیتون فقط گیم باشه ولی تنوع باید داشته باشید با رفیقاتون برید سالن و کوه و ...
سعی کنید از اخباری که حالتونو خراب میکنه پرهیز کنید
ذهنتونو با موارد مثبت درگیر کنید

در مورد ازدواج
من خودم سلطان خاستگاری هستم
فکر کنم 35 یا 40 بار ( نه بصورت رسمی فقط با ماردم میرفتیم) رفتیم
در وهله اول سعی میکردم طرف بپیچونم . ولی بهترین مورد این بود که طرف مقابل خودش بگه نه که دیگه حل بود
بشینم از داستانهاش بگم یه کتاب کامل

زندگی رو هر طور بگیرید همون جوری میشه
من خودم برای کاری خیلی زحمت کشیدم خیلی این در و اون در زدم نشد تنها چیزی که پیش خودم گفتم از خودم راضیم فردا پیش خودم شرمنده نیستم و تمام تلاشمو کردم
ولش کردم بی خیال شدم
میخام راحت بگم
بعد چند سال کار خودش اومدم دنبالم و به این چیزی که میخاستم فعلا رسیدم ولی میخام باز پیشرفت کنم

خسته شدم بقیش بمونه برای بعد

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,318
اقا بحث ازدواج شد اینو بگم حیفه 😁
تمامش بر میگرده به انتخاب شما
که طرفت کی باشه چی باشه
و قطعا هم سخت تر از دوره مجردی هست چون مسئولیت داره ولی اگه با درستش باشه سختیش شیرینه اگه اشتباه باشه ماه عسلش هم زهر ماره
در ضمن هر کسی تحمل تنهایی رو نداره گوش ندید اگه کسی میگه تنهای مجردیو عشقه ببین خودت میتونی یا نه
برای همه نسخه نپیچیم
این رو هم بگم هیچکس نمیتونه جایی همسر قانونی ورسمیت بگیره خودتون گول نزنید
هرچند ماشالا بچه های اینجا اینارو بهتر از من میدونن محض یاداوری گفتم یا حق 🙌

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
من خودم تازه ازدواج کردم
البته از سال 96 همدیگرو میخواستیم و شرایط جور نمیشد
تا بالاخره جور شد
نظر من در مورد ازدواج و رابطه بلند مدت اینه که بستگی داره طرف مقابلتون چطور آدمی باشه
مثلاً من خانومم به این موضوع که جفتمون باید کار کنیم و درآمد حاصل به اصطلاح پول من و تو نداره اعتقاد داره و این موضوع بخشی از کار منو راحت تر کرده
درکنارش خب من خونه هم دارم که همینم باز خیلی کارمو راحت تر کرده
کلا بعد از فوت بابام که یکسال هم نگذشته این حس تنها موندن تا آخر عمر منو خیلی تحت تأثیر قرار داد(البته کلا از وقتی عاشق خانومم شدم هدفم ازدواج بود و تک پری رو دوست داشتم)
کلا قدیمیا یه جمله جالب دارن که میگه تنهایی واسه خدا خوبه
درکل ازدواج وقتی اکثر شرایطش درست و منطقی باشه و با آدم درستی شکل بگیره بنظرم میتونه باعث پیشرفت آدم بشه

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
من خودم تازه ازدواج کردم
البته از سال 96 همدیگرو میخواستیم و شرایط جور نمیشد
تا بالاخره جور شد
نظر من در مورد ازدواج و رابطه بلند مدت اینه که بستگی داره طرف مقابلتون چطور آدمی باشه
مثلاً من خانومم به این موضوع که جفتمون باید کار کنیم و درآمد حاصل به اصطلاح پول من و تو نداره اعتقاد داره و این موضوع بخشی از کار منو راحت تر کرده
درکنارش خب من خونه هم دارم که همینم باز خیلی کارمو راحت تر کرده
کلا بعد از فوت بابام که یکسال هم نگذشته این حس تنها موندن تا آخر عمر منو خیلی تحت تأثیر قرار داد(البته کلا از وقتی عاشق خانومم شدم هدفم ازدواج بود و تک پری رو دوست داشتم)
کلا قدیمیا یه جمله جالب دارن که میگه تنهایی واسه خدا خوبه
درکل ازدواج وقتی اکثر شرایطش درست و منطقی باشه و با آدم درستی شکل بگیره بنظرم میتونه باعث پیشرفت آدم بشه

کافکا نویسنده معروف آلمانی میگه :
(( هر چیزی که دوستش داری ، احتمالاً روزی از دستش خواهی داد
اما در نهایت ، عشق با روش دیگر باز خواهد گشت ))

هم به خاطر فوت والدین و پدر گرامی تسلیت می‌گم
هم به خاطر ازدواجتون تبریک می‌گم

این جمله کافکا دقیقاً وضع و حال الان شماست
یه عشق و عزیزی رو از دست دادی و عشق با روش دیگر بهت بازگشته

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر