انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,279

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
آتاری: هواپیما و زیردریایی و دزد و پلیس و ماشین مسابقه ای و خط خور (Pac-Man)

سگا: از همه محبوب تر شینوبی 2 بود برام - غیر از اون شورش در شهر 1 و 2 و 3 - فیفا 95 - Alien Soldier - مرتال کمبت 1 و 2 و 3 و Ultimate - و در نهایت سونیک 3، سونیک و Knuckles و Sonic 3D Blast که بهترین بازی های سگا بودند و واقعا هم بازی های تکرار نشدنی بودند این سونیک ها...

پلی استیشن یک: فقط Tekken 2 رو به مقدار کم در مغازه ها، و به مقدار بیشتر بعدها با Emulator روی PC بازی کردم.

PSP: تقریبا تنها بازی محبوبم Tekken: Dark Resurrection بود.

XBOX 360: برای امتحان کردن کینکت و از دست ندادن بازی های کنسولی مثل تکن و مرتال کمبت گرفتمش. تکن 6 و همین طور Mortal Kombat 9 واقعا بیشترین بازی هایی بودند که یادم مونده ازش، ولی شاهکار این کنسول برام Dance Central بود که واقعا بهترین بازی کینکت بود.

و اما...

می رسیم به رییس بزرگ! از هر چه بگذریم سخن PC خوش تر است... :D

حدودا از سال 2000 پی سی داشتم و سال ها تمام پس اندازم خرج سخت افزار و ارتقا می شد. یه عالمه بازی هست که بهتره تو اسپویلر بذارم شون. اولین بازی عالی ام روی PC رزیدنت اویل 1 بود. بعد با پدیده ای به نام Soul Reaver آشنا شدم که نسخه یکش هنوز هم جزو سخت ترین بازی هاییه که یادم میاد انجام داده باشم، و بعد هم:

Quake 3 Arena

Revolt

Unreal Tournament

Undying

Blade of Darkness

Alien vs. Predator 2

Soldier of Fortune

Messiah

Red Faction

GTA III

Soul Reaver 2

Hitman نسخه اول و دوم (بقیه اش خلاقیت نداشت)

Splinter Cell و SC: Pandora Tomorrow

Halo:Combat Evolved و Halo 2

Max Payne یک و دو

Call of Duty 1 و CoD 2

Postal 2

Unreal Tournament 2003

UT2004

Prince of Persia: the Sands of Time

Far Cry

Painkiller

Mafia

Dawn of War و نسخه های اضافه شونده اش

Company of Heroes

F.E.A.R

The Elder Scrolls 4: Oblivion

Half Life 2

The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay

Supreme Commander و نسخه اضافه شونده اش یعنی SC: Forged Alliance

Dark Messiah: Might and Magic

Modern Warfare نسخه اول و دوم

Dawn of War 2 و نسخه های اضافه شونده اش

Crysis

Dead Space

نسخه اول Assassin's Creed

Metro 2033

Portal 2

Deus Ex: Human Revolution

Witcher 2

و خیلی بازی های دیگه که مطمئنم یادم رفته بنویسم. اونهایی که برام مهم تر و به یاد موندنی تر بود رو Bold کردم.
sentimental.gif

Highend@Nvidia

کاربر سایت
Oct 17, 2011
123
نام
Mohsen
28 سال از عمر گرانبها گذشت و هنوز ی دستمون به موس و ی چشممون به صفحه مانیتور مونده ! انصافا این بتلفیلد و بتمن رو بازی کنم خودم میرم خودمو معرفی می کنم ! :d

گیم رو با nintendo و supernintendo شروع کردم و بعدش میکرو و بعد سگا و بعدش هم pc .
یادش بخیر اون وقتی که خودم سگا نداشتم ی کلوپی نزدیک منزل بود که بچه ها بهش می گفتن مهران 5 تومنی !:d
خیلی باهال بود! خیلی هم شلوغ ! 5 تا تک تومنی میدادیم 1 ساعت بازی میکردیم ! یادش بخیر فوتبال 95 و کومبات 2 و 1 !!!!!!!:x shinobi !:x که جزو بازیهای سخت بود ! و بعد کومبات 3 که انقلابی بود باسه خودش ! دفترچه رمزش ! cabal , sindel , :d

بعد هم که خودم سگا گرفتم و بعدش هم اولین pc که اون موقع 486 بود و بعدش پنتیوم 133 و بعد 233 و بعد پنتیوم دو و سه ! ...... ..................................................................................................................................................... بگیر تا حالا !
تقریبا از سال 72 پی سی داشتم . اون موقع بیشتر دنبال برنامه نویسی و فتوشاپ و 3d max بودم . یادش بخیر .

تو همون سال ها که تازه ps1 و ps2 اومده بود خوراکمون فوتبال 99 بود ! امبوما ! از وسط زمین شوت ! :d رزیدنت اویل یک و دو روی پی سی های اون موقع ! شاهکار >:d< و شماره سومش روی پنتیوم سه !

در کل یادش بخیر !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Like
Reactions: alisantori

forza juve

کاربر سایت
Oct 19, 2010
318
نام
آرش
به به .. جمع همه پیر پاتالا جوره اینجا :d
همین که وارد این تاپیک شدم یاد اولین خاطراتم با دسته خلبانی افتادم !! وژدانی لذت یه دست هواپیماش با اون همه قرقر و گیر اهل خونه رو با 10 ps3 الان نمیبرم !!
من 25 سالمه از وقتی یادم میاد با کنسول های بازی بزرگ شدم که اولیش هم کومودور 64 بود ! البته خودم اون رو زیاد یادم نمیاد چون واسه داداشم بود همیشه 2ساعت خودش بازی میکرد یه ربع به ما میداد بی انصاف!!
ولی با همه این گزینه های نظرسنجی خاطره دارم واقعا سخته انتخاب بینشون ! یادمه وقتی میکرو جنیوس داشتم فیلم هاش رو از خودم بیشتر دوست داشتم ! چه بازی هایی بودن کمیسر .قارچ خور .کنگ فو کار . رمبو ... چه لذتی داشت فیلم رو فوت میکردیم میذاشتیم داخل دستگاه !!!!! تا وقتی آداپتور قل نمیزد خاموش نمیکردیم !!
سگا هم که انقلابی بود وقتی اومد ! هنوزم روزی که سگا خریدم رو یادم میاد . حس بی نظیری بود! چه شب هایی رو تا صبح با دوکلانتر بیدار میموندیم ! تو هر کلوپی هم میرفتی ملت میخ شورش و مورتال کمبات بودن ! یادش بخیر... زیباترین لحظه های بچگیمون زنده شد :)

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
تقریبا از سال 72 پی سی داشتم . اون موقع بیشتر دنبال برنامه نویسی و فتوشاپ و 3d max بودم . یادش بخیر .

در کل یادش بخیر !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اون موقع که اسمش 3d Studio بود که تحت داس کار میکرد.کتابش رو هم داشتم.واقعا یادش بخیر....
کی هارد های کوانتم ژاپنی رو یادشه یا کارت صداهای OPTI933 و OPTI931...
درایور کارت صدا رو توی داس هم نصب میکردیم.
کارت های گرافیک Trident چطور؟
مدل 9750 با حافظه 4مگابایت و 9850 هم 8 مگابایت بود!!
حافظه رو حال مکنید:>

اول سلام خدمت شما! خوش اوومدی
با این بیوگرافی که از میکرو دادی یعنی فکر کنم دکترایه میکرو رو داری :D اما اون قسمتی که مادون قرمز رو گفتی؛ وای من یاده اوون بازیه افتادم که با تفنگ میکرو باید اردک شکار میکردی و اون صدایه سگه: هَپ هَپ چه روزایی رو که من با این بازی نگذروندم!!! عاشقه تفنگم بودم؛ گرچه زشت بود!!! کاشکی الان میشد رزیدنت اویل رو اینطوری بازی کرد... چه حالی میدادا...
ولی من یادمه که یه لامپ تصویر ترکوندم که باعث شد خونه کلاً تلویزیون رو عوض کنه :D
اون قضیه اخر هم فکر کن من با PS1 تو ساله 97 داشتم! هی مادر بزرگم میومد میگفت: بچه انقدر با این آتاری بازی نکن، میسوزه، خراب میشه ها :D =))
:xمرسی خوشحالم که تو جمع رفقا هم سن و سال هستم.دیگه یواش یواش باید کلوپ بازنشسته های بازی سنتر رو بزنیم.
اون سگه الان واسه گوشی های لمسی مثل آندروید اومده..Duck Hunt رو جستجو کن
بغیر از سگ و اردکه بازی بشقاب پرنده هم بود که با تفنگ انجام میشد.
همین شماها لامپ تصویر ترکوندین که این شایعات سر زبونا افتاد:d

آخرین ویرایش:

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
اون موقع که اسمش 3d Studio بود که تحت داس کار میکرد.کتابش رو هم داشتم.واقعا یادش بخیر....
کی هارد های کوانتم ژاپنی رو یادشه یا کارت صداهای OPTI933 و OPTI931...
درایور کارت صدا رو توی داس هم نصب میکردیم.
کارت های گرافیک Trident چطور؟
مدل 9750 با حافظه 4مگابایت و 9850 هم 8 مگابایت بود!!
حافظه رو حال مکنید:>
:xمرسی خوشحالم که تو جمع رفقا هم سن و سال هستم.دیگه یواش یواش باید کلوپ بازنشسته های بازی سنتر رو بزنیم.
مانیتورهایه CRT داغونه اون موقع!
رم 16 مگی SD
کیس! واه کیسا چقدر باحال بودن مخصوصاً او خوابیده ها! اونا هم سبک خاص خودشون رو داشتنا :D
چه زمونه ای بودا؟! دنیایه داس! بازی شینوبی که Space رو همینطوری میگرفتی با جهتا اون بنده خدا هم هی همینطوری ستاره نینجا از خودش در میکرد و ملت رو قتل عام میکرد! از بازی هایه تو داس من فقط همینو بادمه، کسی هست چیزه دیگه ای هم یادش باشه؟!
داش اینجا صحبت از بازنشستگی نیستا! اینجا میخوایم حذب مقاومته گیمرها رو تشکیل بدیم :D
من که فکر میکنم آخر سر در حین بازی کردن سکته بزنم بمیرم! اینطوری نگام نکنید، انصافاً مرگ شاخیه ها!! یه چیزی که تو بچگی باهاش آشنا شدی تو جوونی و نوجوونی باهاش بزرگ شدی و در آخر باهاش میمیری :D

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
ههه!!! داداشمونو! من ادپتورم انقدر داغ شده بود که پلاستیکه روش آب شده بود؛ بعدم که وصلش میکردم به پیریز اول برق خودمو میگرفت-
آره دقیقا واسه منم ذوب شده بود بعضی موقع ها میزاشتمش تو فریزر :D خنک بشه :D

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
سلام به همه پیر پاتالایه دنیایه گیم :D
بچه ها من دیگه دارم میرم سربازی، خاطراتتون رو خوندم، باهاشون خندیدم، ناراحت شدم و در کل لذت بردم... امیدوارم این قضیه ادامه داشته باشه و تاپیک بتونه بعد از من هم واسطه خوبی برایه برقراریه ارتباطمون با همدیگه بشه
پس ما رفتیم، فعلاً...

• Like
Reactions: mahi58

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
سلام به همه پیر پاتالایه دنیایه گیم :D
بچه ها من دیگه دارم میرم سربازی، خاطراتتون رو خوندم، باهاشون خندیدم، ناراحت شدم و در کل لذت بردم... امیدوارم این قضیه ادامه داشته باشه و تاپیک بتونه بعد از من هم واسطه خوبی برایه برقراریه ارتباطمون با همدیگه بشه
پس ما رفتیم، فعلاً...
:(=((:((
داداش برو من تنها هم شده نمیزارم تاپیکت بخوابه برو شاخشو بشکون برگرد که دلمون حسابی واست تنگ میشه

F4T4L1TY

کاربر سایت
Oct 23, 2011
231
و باز هم سلام به بچه هایه این تاپیک!!!
خب من 25 سالمه!!! هرچیزی که میخواین دربارم بدونید کاملاً مثله بیوگرافیه آقای آرتاس هست! من خودم شاخ در آوردم که انقدر شبیه بود تقریباً 99%ش مثله من بود...
استارت گیمریم از 5سالگی با آتاری 2600 خورد، چون بیجنبه بودم با همون میکرو معتاد به گیم شدم و با PS1 دیگه دنیام رو گیم تسخیر کرد.
خاطرات همتون رو خوندم و خودم هم حسش بیاد خاطراتم رو در میکنم
واقعاً تاپیک مهشریه! دستت درد نکنه آرتاس خوان امیدوارم خدمتت بیوفته سپاه اونم همین تهران و اینجا هم بیای! واسه من که خیلی تاپیک جالبیه! مرسی

• Like

ASYLUM MANAGER

کاربر سایت
Mar 17, 2011
1,329
نام
Milad
پس ما رفتیم، فعلاً...
میگم ارتاس بودی حالا;)...یه ذره دیر تر میرفتی...فوقش سه ماه اضافه میخوردی .بازم نمیرفتی از دژبانی میومدن دنبالت میبردنت بازداشتگاه...تو دادگاه اقدام به فرار میکردی میگرفتنت میبردنت زندان اونم 20 سال :-o

:)) نه الان که این اتفاقات رو مرور کردم میگم خوب کاری کردی رفتی :d موفق باشی.

• Like

Hossein P.

کاربر سایت
Apr 8, 2011
67
آره گرم میشد.ما که اولا زوی یه ساعت حق بازی کردن داشتیم.میگرفتیمش جلوی کولر که سرد بشه که شاید بزرگترها بمون اجازه بیشتر بازی کردن رو بدن.
بازیمون که تموم میشد ترانس رو ور میداشتن و ما چشم انتظار روز بعد میشدیم:(

یه شایعه مضحک بود که همه جا پخش شده بود که میکرو و سگا رنگ تلویزیون رو خراب میکنه.جل الخالق!!ا یه جورایی بین خونواده ها حکم ویروس رو داشت واسه سیستم عامل تلویزیون ها..این ویروس مستقیما به درایور رنگ TV حمله میکرد!

تازه این همه کلاس میزاشتی که میکرو یا سگا یا کمودور داری اونوقت وقتی زیاد بازی میکردی و میرفتی رو اعصاب!!..بچه بلند شو این آتاری رو جمع کن!!

این شایعه واقیت داشت. اون زمان سه نوع استاندارد تصویر آنالوگ تلویزیون و ویدئو گیم توی دنیا بود استاندارد اروپا PAL استاندارد آمریکا NTSC و مولتی سیستم که هر دو رو پشتیبانی می کرد و استاندارد ژاپن بود. بیشتر تلویزیون های ایران PAL بود تعداد فریم های NTSC بیشتر از PAL هست برای همین اگر با یک تلویزیون PAL بازی NTSC رو انجام می دادی بعد از چند دقیقه صفحه میپرید یا بهتر بگم هی تند تند صفحه از طرف بالا به پایین می رفت اون وقتها دلیلشو نمی فهمیدم ولی الان متوجه می شم.

به طور مثال سگا مگادرایو PAL و سگا جنسیس NTSC بود من خودم دقیقاً یادمه هم سگای من و پسر عموم مثل هم بود ولی تلویزیون اونها خیلی جدید بود ولی مال ما یه گروندیک قدیمی خرکار (که هنوزم داریم 14 یا 15 سال میشه) و بعضی از کارتریجها فقط با تلویزیون اونها درست کار می کرد و با مال ما همش تصویر می پرید. هم توی میکرو و هم سگا برام این اتفاق پیش اومد مخصوصاً توی میکرو اگر بعضی از بازی ها رو کارتریجشو نصفه توی درایور فرو می کردی رنگهاش عجیب غریب و چهار خونه می شد اگر همون وقت میکرو رو خاموش می کردی و می زدی تلویزیون در هر چهار گوشه صفحه رنگ صورتی یا زرد میشد ولی اگر خاموش و روشن می کردی درست می شد.

خلاصه بگم به طور مثال باید هم کنسول PAL بود و هم کارتریج و هم تلویزیون یا اینکه هر سه NTSC بود. الان دیگه همه تلوزیون ها مولتی سیستم هستند و از این خبرها نیست. سیستم کنسول ها هم دیجیتال است نه آنالوگ PAL و NTSC امیدوارم که دوستان متوجه شده باشند. من خودمم فرق این دو تا رو کامل متوجه نمی شم ولی به این حرفهام اطمینان دارم.

kenedy

کاربر سایت
May 28, 2010
223
نام
احمد
عجب؟
بابا دمتون گرم چه سختی های کشیدید.ماکه شبانه روز پای کنسول بودیم بازم شاکی بودیم چرا بابامون میخواد اخبار ببینه.دسته کنسول قدیمیتونو از همین جا میبوسم:-*.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر