انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,279

Dark_Souls

کاربر سایت
Dec 26, 2021
512
نام
علی
این مشکل رو تو این بازی نداشتم ولی شبیهش تا دلت بخواد. یکی از پر رنگاش که یادمه دقیق بعد از خریده ps2 بود که با حقوق ماهی ۳۵ هزار تومن توی یه موبایل فروشی بود خریدم.
دستگاه فت دسته دو بود و لنزش ضعیف. فیتال فریم ۲ و سایلنت هیل ۴ رو خریده بودم. فیتال فک کنم راحت اجرا میشد ولی سایلنت ۴ نه. خیلی روشن خاموش کردم و اینا ولی نمیشد. آخر گرفتم کنسولو برگردوندم جای پیچاشو کشف کردم بازش کردم. لنزشو پیدا کردم که یه پیچ ریز کنارش داشت فاصله لنز با دیسک رو کم و زیاد میکرد. یه چند باری شل و سفتش کردم تا موقعی که وقتی دیسکو گذاشتم روشن کردم ارمه konami اومد بعده لوگوی ps2.(آخ که چه ساند افکت نازی هم داشت).
اره دیگه لوگو کونامی اومدو از خوشحالی داداشمم که کنارم نشسته بود تقریبا داد میزدم هییی کونمی کونمی. بلاخره اومد😅😂😂
گفتی سایلنت هیل 4 و یک دنیا خاطره برام زنده شد واقعا محشر بود این بازی بدبختی این بود که گرافیک 128 می خواست و من ati 64 داشتم چقدر حرص حوردم تا پول دستم اومد و تونستم بازی کنم این بازی رو ... برای من سبک ترس با رزیدنت 3 شروع شد وقتی بازی کردم از شدت ترس گفتم آدم چرا باید این بازی ها رو بازی کنه بازی نمی کنم باز روز بعد می رفتم بازی می کردم و حسابی می ترسیدم و دوباره می گفتم این بازی ها خوب نیست و دوباره این سیکل تکرار بود .... ترس این بازی رو خیلی دوست داشتم و یک چیزی از اعماق وجودم می گفت تجربش کن !

فتال فریم رو نسخه 3 شو بازی کردم همون ده یا بیست سال پیش عالی بود اما 2 رو با اینکه بهترین نسخه هست چند بار با ایمولاتور گذاشتم حتی تا فصل 6 هم رفتم اما واقعا مکانیزم ها برای الان خیلی کهنه هست نمی تونستم دیگه ادامه بدم پاک کردم !

راستی بچه هایی که این پست رو می خونید و عاشق سایلنت هیل هستید sinking city رو حتما بازی کنید من تازه شروع کردم واقعا همون تم و همون حس و حال رو داره ... محشره محشر ...

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,317
واقعا ادم میاد تو این تاپیک
هم ناراحت میشه هم خوشحال
نارحت میشه از خاطرات خوبی که گذشته و برنمیگرده و اینکه چه دوران خوبی بود هیعییییی
ولی خب از طرفی هم خوشحال میشه که هم سن سال ادم هنوز هستن که حداقل اخبار گیم دنبال میکنن ویا ناخونکی به گیم میزنن ویا هنوز هاردکور هستن
خلاصه دمتون گرم 💪

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
456
گفتی سایلنت هیل 4 و یک دنیا خاطره برام زنده شد واقعا محشر بود این بازی بدبختی این بود که گرافیک 128 می خواست و من ati 64 داشتم چقدر حرص حوردم تا پول دستم اومد و تونستم بازی کنم این بازی رو ... برای من سبک ترس با رزیدنت 3 شروع شد وقتی بازی کردم از شدت ترس گفتم آدم چرا باید این بازی ها رو بازی کنه بازی نمی کنم باز روز بعد می رفتم بازی می کردم و حسابی می ترسیدم و دوباره می گفتم این بازی ها خوب نیست و دوباره این سیکل تکرار بود .... ترس این بازی رو خیلی دوست داشتم و یک چیزی از اعماق وجودم می گفت تجربش کن !

فتال فریم رو نسخه 3 شو بازی کردم همون ده یا بیست سال پیش عالی بود اما 2 رو با اینکه بهترین نسخه هست چند بار با ایمولاتور گذاشتم حتی تا فصل 6 هم رفتم اما واقعا مکانیزم ها برای الان خیلی کهنه هست نمی تونستم دیگه ادامه بدم پاک کردم !

راستی بچه هایی که این پست رو می خونید و عاشق سایلنت هیل هستید sinking city رو حتما بازی کنید من تازه شروع کردم واقعا همون تم و همون حس و حال رو داره ... محشره محشر ...
منم فیتال ۳ رو خریده بودم اشتباه نوشتم. همون که اولش با ری بازی میکردی. تورمنتد بود زیر عنوانش فک کنم.

• Like
Reactions: Cait Sith and blak

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,317
حداقل خداحافظی میکنید چند روز بعدش با یه آیدی دیگه دوباره نیایید توی فروم. باور کنید کسی که چندین و چند بار این کار رو میکنه نیاز به مشاوره و روانشناس داره
از کجا متوجه میشی ؟🤔

amirhkk

کاربر سایت
Aug 6, 2008
251
بله دقیقا
خود کنسول ها اکثرا کپی بودن گیم ها که کلا فیک بودن
میکرو یا فمی کام یا نینتندویی که داشتم مطمینم که اصلی بود ولی سگا رو شک دارم ولی پسر عموم ۱ سال قبل از من خریده بود مال اون اصلی بود سال ۷۴ یا ۷۳ برام سگا خریدن

Sent from my iPhone using Tapatalk

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
جالبه 2 اکتبر 2011 که این تاپیک زده شده من 21 سال داشتم. امروز 33 ساله هستم. جالب تر اینکه 16-17 سال از زمان عضویتم تو این سایت میگذره.

هر بچه ای که سال عضویت من به دنیا اومده الان آماده میشه برای دانشگاه تدریجا. واقعا زمان خیلی سریع میگذره. باید قدر لحظات را دونست و البته خیلی سخت نگرفت.

نزدیک 26 سال هم گیمر بودم. از دوران سگا و NES بگیر تا امروز. تجربه ی جالبی بود برام که تقریبا تمام دوران رشد بازی های رایانه ای را گیمر بودم. بچه هایی که از نسل 8-9 وارد شدن دیگه به اون مفهوم رشد بازی های رایانه ای را تجربه نمیکنن.

یکی از بچه ها هم نکته خوبی را صفحه قبل گفت. چقدر زندگی قبل سال های 83-84 سخت تر ولی دلنشین تر بود. امروز امکانات بیشتر شده ولی زندگی دیگه انگار دوزار ارزش نداره. با یک سگا و شورش در شهر من یکبار میرفتم رو ابرها برمیگشتم. لامصب بوی کنسول هم مست میکرد. انگار کوک زدی

darkfall

کاربر سایت
Jun 22, 2021
99
هممم.. گیمری من از 9 سالگی شروع شد. یه پسر عمه داشتم که نسبت به زمان خودش های‌تک محسوب میشد و وقتی پی‌سی خرید آتاریش رو داد به من. آتاری یه گلکسی وار یا همچین چیزی داشت که باید با سفینه به یه سری چیز تیر میزدی. یه بازی دیگه هم داشت که با طناب از روی دهن تمساح‌ها میپریدی. بعد از آتاری میکرو خریدم که روش قارچ‌خور و میوه‌خور! و.. بازی میکردم. یه تفنگ هم داشت (که تازه چند وقت پیش فهمیدم چجوری کار میکنه) که باهاش مرغابی میزدی. در همین اثنا یکی از بچه‌های سن بالاتر محل یه سگا خریده بود و روی یه تیکه کارتون که با میخ زده بود به درخت جلوی خونشون نوشته بود کلوپ تفریحات سالم. اون موقع کلوپ پلی‌استیشن ساعتی 350 تومن بود. این سگا رو میگفت ساعتی 400 تومن. کلا غیر از خودش دوتا مشتری بیشتر نداشت. یکی من یکی هم بهش میگفتیم علی چونوا، چون توی نونوایی چونه میگرفت و خیلی از ماها بزرگتر بود. اونجا مورتال بازی میکردیم و یه فوتبال تخمی هم داشت که خطاها رو توش خاموش میکرد میشد روی دروازه‌بان تکل زد، میگفت داور رو خریدم. توی صفحه لودینگ مورتال یه سری کد میزد که گوینده بازی میگفت اکشنری یا همچین چیزی، میگفت حرفه‌ایش کردم و یه سری کرکتر و فینیشر و اینها باز میشد.
بعد از مذاکرات فراوان با خانواده (پدر مادر معلم، معلم‌ها اون زمان وضعیتشون از الان هم بدتر بود) یه سگا واسم خریدن. روی سگای خودم علاوه بر مورتال، سونیک و بتمن و کنترا و فلینت استونز و شورش در شهر هم بازی میکردم،همزمان با سگا، کلوپ هم میرفتم فوتبال و پپسی و سایلنت‌هیل و داینوکرایسیس
یه مدت که گذشت کلوپ شهرمون پلی‌استیشن 2 هم آورد و با دیدن اون گرافیک دیگه بازی با سگا عین فحش بود. فکر کن از برن‌آوت و جی‌تی‌ای بیای خونه سونیک بازی کنی...
یه مدت گذشت و بالاخره منم صاحب کامپیتور شدم منتها با یه کارت گرافیک کلنگی ati. روی اون سیستم نورهود و ایج آف امپایر بازی میکردم. یکی دو سال بعد اون رو با یه جیفورس عوض کردم. به زور نیدفوراسپید و هیتمن و اینها رو اجرا میکرد. وارکرفت و IGI و همسایه‌های جهنمی گزینه‌های ثابت بازیم بود. اون زمان روزنامه جام جم یه هفته‌نامه کلیلک داشت که یک صفحش (آخراش بود) مخصوص معرفی بازی‌های جدید پی‌سی بود. کلیک واسه من دروازه ورود به کهکشان گیم و تکنولوژی و نردی بود. من بزرگتر شدم و رفتم کار کردم واسه خودم یه گرافیک 4870 خریدم و بوم! استاتر و اسلوموشن و اعصاب‌خوردی همش تموم شد! باورم نمیشد! انگار دنیا رو بهم دادن. از اینجا با چند برابر قدرت قبل شروع کردم به بازی کردن. متال‌گیر، کال آف دیوتی، فارکرای،فیر، گرز آف وار، نیدفوراسپید، اسپلینترسل...
بعد از دانشگاه زیاد روحیه بازی کردن نبود، از طرفی با گرون شدن چندبرابری قیمت سخت‌افزار دیگه نمیشد به سیستم گیمینگ فکرد کرد..
با این تفاسیر چندسال پیش یه ایکس‌باکس وان اس گرفتم و به عشق بچگی اولین کاری که کردم مورتال 10 رو خریدم و بازی کردم. بعدش شروع کردم به آنلاین بازی کردن مورتال 11 که اونم به لطف EA چند ماهه نتونستم حتی یه بازی آنلاین جوین بشم..

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
اون زمان روزنامه جام جم یه هفته‌نامه کلیلک داشت که یک صفحش (آخراش بود) مخصوص معرفی بازی‌های جدید پی‌سی بود. کلیک واسه من دروازه ورود به کهکشان گیم و تکنولوژی و نردی بود. من بزرگتر شدم و رفتم کار کردم واسه خودم یه گرافیک 4870 خریدم و بوم! استاتر و اسلوموشن و اعصاب‌خوردی همش تموم شد! باورم نمیشد! انگار دنیا رو بهم دادن. از اینجا با چند برابر قدرت قبل شروع کردم به بازی کردن. متال‌گیر، کال آف دیوتی، فارکرای،فیر، گرز آف وار، نیدفوراسپید، اسپلینترسل...

این قسمتش چقدر من بوده. البته من قبلش یک کارت گرافیکی 6200 گرفته بودم حدودای سال 2004-2005 یک چند سالی باهاش سر کردم ولی تدریجا از 2007-2008 دیگه جواب نداد (زیر CRYSIS یادمه چه فشاری میکشید). بعد اون ATI 4870 بدجور اون سالها ترکونده بود. منم یک سالی تو کف این کارت گرافیک بودم. حتی لیست کرده بودم چی روش بازی کنم ولی قسمت نشد بخرمش آخر سر رفتم سراغ کنسول.

روزنامه کلیک هم نویسنده ش اکثرا طه رسولی بود.منم همیشه یکشنبه ها به عشق کلیک میرفتم جام جم میخریدم. از همون کلیک هم یادمه یک سری بازی مثل Syberia را آشنا شدم رفتم گرفتم بعدا تبدیل شد به یکی از بهترین بازی های عمرم. یک سری از تیترهاش هم حتی الان یادمه. مثلا یک بازی بود به اسم Boiling Point که آتاری سال 2005 منتشر کرده بود. بازی گرافیک خفنی داشت ولی به شدت سنگین بود. اینم تیتر نوشته بود " دمای ذوب کارت های گرافیک" . اون زمان یادمه کارت ATI X1900 زیر این بازی کم آورده بود. :D

amin200200

کاربر سایت
Aug 26, 2010
910
نام
amin
این قسمتش چقدر من بوده. البته من قبلش یک کارت گرافیکی 6200 گرفته بودم حدودای سال 2004-2005 یک چند سالی باهاش سر کردم ولی تدریجا از 2007-2008 دیگه جواب نداد (زیر CRYSIS یادمه چه فشاری میکشید). بعد اون ATI 4870 بدجور اون سالها ترکونده بود. منم یک سالی تو کف این کارت گرافیک بودم. حتی لیست کرده بودم چی روش بازی کنم ولی قسمت نشد بخرمش آخر سر رفتم سراغ کنسول.

روزنامه کلیک هم نویسنده ش اکثرا طه رسولی بود.منم همیشه یکشنبه ها به عشق کلیک میرفتم جام جم میخریدم. از همون کلیک هم یادمه یک سری بازی مثل Syberia را آشنا شدم رفتم گرفتم بعدا تبدیل شد به یکی از بهترین بازی های عمرم. یک سری از تیترهاش هم حتی الان یادمه. مثلا یک بازی بود به اسم Boiling Point که آتاری سال 2005 منتشر کرده بود. بازی گرافیک خفنی داشت ولی به شدت سنگین بود. اینم تیتر نوشته بود " دمای ذوب کارت های گرافیک" . اون زمان یادمه کارت ATI X1900 زیر این بازی کم آورده بود. :D
منم به جمع خریداران کلیک و البته روزنامه جام جم با ضمیمه کلیک در روزهای یکشنبه اضافه کنید بعد از یه مدت خیلی از شماره هاشو جمع کرده بودم البته یه سری سایت هم نسخه اسکن شده ضمیمه کلیک رو به صورت PDF واسه دانلود قرار میدادن یادش بخیر .

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,317
کلا قدیم خیلی خیلی خوب بود کلیک .بازی نما دنیای بازی. بازی رایانه و.....
بازی مفت استرس حداقل ممکن
روز اول تابستون همه تو این مغازه ها ولو بودن برای خرید کنسول و بازی
از این بازی های انلاین گوشی خبری نبود 😂 مثل مرد میرفتی گیم نت ملت پاره میکردی یا پاره میشدی 😅
باورم نمیشه اینای که میگم مال چندسال پیشه چه کردن با ما نه بهتر بگم چی کردیم با خودمون که الان باید ارزو هوا تمیز داشته باشیم
با این وضع چند سال دیگه از الان تعریف میکنیم میگیم هیعیییی یادش بخر دلار ۴۰ بود ps5 ۳۰ بود درسته هوا نبود ولی زندگی جریان داشت 🥲😂

playstation2

کاربر سایت
Jan 3, 2023
145
ضمیمه کلیک روزنامه جام جم گفتید
یادش بخیر
می‌خریدم و خیلی باحال بود
یادم میاد قبل از کلیک ، روزنامه همشهری یه ضمیمه داشت به اسم انفورماتیک
ضمیمه انفورماتیک بود منو عاشق دنیا بزرگ کامپیوتر کرد

@Soheil
@blak
@amin200200
@amirhkk
@darkfall

عکس از گوگل پیدا کردم
برای سال ۸۰ و ... هست

u16qk918_112300-24213272!4.jpg

u16qk918_112300-24213272!1.jpg

u16qk918_112300-24213272!2.jpg

u16qk918_112300-24213272!5.jpg

آخرین ویرایش:

KMSF

کاربر سایت
Dec 20, 2022
47
قدیما چون بازیهای کامپیوتری یه چیز تازه ای بود جذابیت خاصی داشت به ویژه برای سن پایین ها انگار وارد یه جزیره اسرارآمیز میشدن. ولی حالا هنوز بازی معرفی نشده کلی اطلاعات ازش لو میره. وقتی هم که منتشر شد بوسیله یوتیوب و انجمن های گیم بدون هیچ زحمتی میشه بازیها رو تکمیل کرد, تازگی هم مد شده پول میدی و اگه جایی گیر کردی بازی خودش تو رو راهنمایی میکنه!

از اینا گذشته بازیسازها بنظرم اون زمان با عشق بازی میساختن و آلت دست سیاستمداران و ایدئولوژی های ویرانگر کنونی نبودن یا با موج سواری از ترندهای روز معروف نمیشدن. حتی مدیران قدیمی صنعت گیم تو یه سطح دیگه ای قرار داشتن و با کنفرانسها و مصاحبه های باحال, گیمرها از دیدنشون سر شوق میومدن. خلاصه امکانات اون دوران کم بود اما اقیانوسی از شور و هیجان رو با خودش به همراه داشت.

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,539
نام
Mehrdad
یک خاطره من از اوایلی که خدای جنگ 2 اومد بگم شما هم اگر تجربه های مشابه داشتید یا همین تجربه من رو بگید خاطره ها زنده شه ...

تازه بازی خدای جنگ 2 اومده بود و dvd 9 هم تازه اومده بود فکر می کنم این بازی در اصل روی dvd 9 عرضه شده بود اما توی ایران روی dvd معمولی زده بودند (اون زمان سنم خیلی کم بود دقیق نمی دونم مشکل همین بود یا نه ) خلاصه دقیقا به مرحله پگاسوس که می رسید بازی قفل می کرد کلی دیسک دیگه هم گرفتم اما فرقی نکرد که نکرد ماه ها بعد همین بازی رو روی dvd 9 بازی کردم خدا رو شکر رد شد ... ولی واقعا چقدر استرس کشیدم سر رد شدن این بخش
این اتفاق به صورت کرش رو PC زیاد پیش میومد، احتمالا به دلیل کرک هامون، کارتریج های سگا و میکرو هم گاهی مشکل پیدا میکردن، اما کلا رو کنسول، بدترین حالتی که من تجربه کردم Driver 2 بود،

سینگل پلیر کمپین، بعد از هاوانا یا شهر دوم، نیاز به دیسک 2 پیدا میکرد، منم که بعد از کلی شوق از تموم کردن شیکاگو و هاوانا، منتظر ورود به وگاس فکر کنم، بودم، یهو به بن بست خوردم، یادمه بعد از کلیییی گشتن انواع و اقسام کلوب و گیم نت های گوناگون در شهر های گوناگون، دیسک دو رو پیدا کردم، تمیز و نو، اومدم خونه دیدم بازم نمیخونه :l یعنی یکی از بدترین ضد حال های کل زندگیم بود، هیچ وقت نفهمیدم چرا کار نکرد و داستان چی بود، اما سال های اخیر به ذهنم رسیده که شاید مثلا ریجن متفاوت بود و برای همین سیوگیم من کار نمیکرد..... نمیدونم،

خلاصه واقعا این مدل بن بست قدیما ضدحال بود :-"

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر