انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,279

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,730
نام
رضا.آ
دوستان گل من فراموش شدمممم؟ دهه ۶۰ یاا کجاااان
شهید زنده یعنی دهه شصتی :))
چون هر بلایی بوده سرشون آوردن طبیعتا باید مرده باشن اما زندن :D

به سرم زده دوباره کامیکس رو برم
از اون آهنگ محشر منو اول بازی و طراحی مراحل و تنوعش هرچی بگم کم گفتم
هرچند که خیلی بازیه مازوخیزمی هستش اما یکی از خاطرات خوب ما دهه شصتی ها از دوران طلایی سگا هست .

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,180
شهید زنده یعنی دهه شصتی :))
چون هر بلایی بوده سرشون آوردن طبیعتا باید مرده باشن اما زندن :D

به سرم زده دوباره کامیکس رو برم
از اون آهنگ محشر منو اول بازی و طراحی مراحل و تنوعش هرچی بگم کم گفتم
هرچند که خیلی بازیه مازوخیزمی هستش اما یکی از خاطرات خوب ما دهه شصتی ها از دوران طلایی سگا هست .
یک زمانی عالی بود امان رو گوشی هم میشه بازیش کرد ولی دیگه نررر برو سکت بازیهای جدید

AxeL90

کاربر سایت
Aug 27, 2014
505
آقا این بازی های psp چقدر با کیفیته ، به طور اتفاقی یه مبدل رو گوشی نصب کردم چندتا بازی ( دو تا gow و سایلنت هیل و میدنایت کلاب ) نصب کردم و این AAA بودن بازی ها و‌ متفاوت بودنشو نسب به بازی‌های موبایل میشه درک کرد حتی با اینکه قدیمی هستن ، نکته خوبش اینه که میشه خروجی خیلی بهتر از خود psp گرفت
خلاصه اگه مثل من به هیچ وجه با بازیهای حال نمیکنید در عین حال بدتون نمیاد بازی رو موبایل تجربه کنید ( بعضی وقتا واقعا میطلبه) از دست ندین ازون چیزی که فک میکنید بهتره واقعا
البته مبدل ps 2 هم هست که سنگین تره و البته بازی کردن با تاچ سخت تره نسبت به بازی های psp که اونم به خاطر ماهیت خود بازی هاست واسه کنسول همراه نیست

Ashktag

کاربر سایت
Dec 1, 2022
8
سلام بر دوستان بعد از مدت ها که باز شروع به بازی کردم ، توی بازی های اول شخص که تصویر خیلی به چپ و راست مدام در حال چرخش هست دچار سرگیجه و تهوع میشم که همون motion sickness میشه که بعضی منابع به بالا بودن هرتز تی وی یا بزرگ بودن صفحه نمایش و بالا بودن فریم ریت و… اینجور چیزا ولی یادمه در گذشته و جوان تر بودن این مشکلات رو نداشتم میخواستم ببینم در شما دوستان عزیز بالای ۳۰ هم چنین چیزی بوجود آمده یا نه
ممنون

• Like
Reactions: Sega_genesis

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,318
سلام بر دوستان بعد از مدت ها که باز شروع به بازی کردم ، توی بازی های اول شخص که تصویر خیلی به چپ و راست مدام در حال چرخش هست دچار سرگیجه و تهوع میشم که همون motion sickness میشه که بعضی منابع به بالا بودن هرتز تی وی یا بزرگ بودن صفحه نمایش و بالا بودن فریم ریت و… اینجور چیزا ولی یادمه در گذشته و جوان تر بودن این مشکلات رو نداشتم میخواستم ببینم در شما دوستان عزیز بالای ۳۰ هم چنین چیزی بوجود آمده یا نه
ممنون
داداش عیب نذار رو ۳۰ ساله ها 😂
ماشالا هر دو چشم عقاب ولی با عینک 😅
ولی از عینک هم استفاده کن ببین این حالت بهت دست میده یا نه ؟

Red Sox

کاربر سایت
Oct 29, 2018
876
ممنون
چقدر جالب، منم چند روزیه بعد از مدت‌ها پرتال ۱ و ۲ رو روی لپتاپم نصب کردم و دقیقا همین مشکلی که میگی برام پیش اومده. در حالی که ده دوازده سال پیش سر همین بازیا همچین مشکلی نداشتم. (هنوزم وقتی روی کنسول که بازی میکنم هیچوقت مشکلی ندارم) البته یادم میاد ۱۵ سال پیش که Half Life 2 رو روی پی‌سی بازی میکردم هم دقیقا همین مشکل برام پیش اومد. شاید مشکل از نسخه پی‌سی بازی‌های valveـه. 😅

برو تو تنظیمات mouse sensitivity رو عوض کن، سرعت ماوس رو پایین بیار ببین تغییری ایجاد میشه یا نه. خودم هنوز این کار رو نکردم ولی قدیما که هر وقت توی یه بازی به motion sickness دچار میشدم این کار رو میکردم جواب میگرفتم.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,462
نام
امین
ممنون

منم این مشکل و داشتم البته همراه با سر دردهای وحشتناک.
رفتم چشم پزشکی و بعد از معاینه عمل لازک و انجام دادم.
بعد حدود 3 ماه کامل شد بیناییم و تموم اون مشکلات موقع گیم زدن و اون سردرد ها همگی تموم شدن!
یه چشم پزشکی برو شاید مشکلت مثل من باشه.

Ashktag

کاربر سایت
Dec 1, 2022
8
داداش عیب نذار رو ۳۰ ساله ها 😂
ماشالا هر دو چشم عقاب ولی با عینک 😅
ولی از عینک هم استفاده کن ببین این حالت بهت دست میده یا نه ؟
چشمات سلامت ،
والا از دوران راهنمایی عینک داشتم اونذموقع هم هی گفتن بسکه نشستی تو تلویزیون بازی کردی چشمات ضعیف شد 😆
چقدر جالب، منم چند روزیه بعد از مدت‌ها پرتال ۱ و ۲ رو روی لپتاپم نصب کردم و دقیقا همین مشکلی که میگی برام پیش اومده. در حالی که ده دوازده سال پیش سر همین بازیا همچین مشکلی نداشتم. (هنوزم وقتی روی کنسول که بازی میکنم هیچوقت مشکلی ندارم) البته یادم میاد ۱۵ سال پیش که Half Life 2 رو روی پی‌سی بازی میکردم هم دقیقا همین مشکل برام پیش اومد. شاید مشکل از نسخه پی‌سی بازی‌های valveـه. 😅

برو تو تنظیمات mouse sensitivity رو عوض کن، سرعت ماوس رو پایین بیار ببین تغییری ایجاد میشه یا نه. خودم هنوز این کار رو نکردم ولی قدیما که هر وقت توی یه بازی به motion sickness دچار میشدم این کار رو میکردم جواب میگرفتم.
روی ایکس باکس بازی میکنم توی بازی sea of thivese این حالت پیش اومد ولی رو پی اس ۴ بازی بتل فیلد ۱ اینجوری نمیشدم ۴ ۵ سال پیش فک کنم ارور دادم دیگه 😃
منم این مشکل و داشتم البته همراه با سر دردهای وحشتناک.
رفتم چشم پزشکی و بعد از معاینه عمل لازک و انجام دادم.
بعد حدود 3 ماه کامل شد بیناییم و تموم اون مشکلات موقع گیم زدن و اون سردرد ها همگی تموم شدن!
یه چشم پزشکی برو شاید مشکلت مثل من باشه.
خیلی حس بدی هست انگار ادمو بذارن تو چرخ و فلک با سرعت زیاد بچرخونن 😀
البته یه ربطی به گوش میانی داره اینجور که خوندم یه سری راهکار هم دادن یکیش که به مرور اون بازی هارو انجام بدید که عادت کنه چشم و مغز هماهنگ بشن
فک کنم چون دیگه مدام بازی نمیکنیم یهو غافلگیر میشیم 😀
به هر حال ممنون از دوستان
حالا باید یه چشم پزشک برم یه چکاپی کنم
🙏🏻🙏🏻

Dark_Souls

کاربر سایت
Dec 26, 2021
513
نام
علی
یک خاطره من از اوایلی که خدای جنگ 2 اومد بگم شما هم اگر تجربه های مشابه داشتید یا همین تجربه من رو بگید خاطره ها زنده شه ...

تازه بازی خدای جنگ 2 اومده بود و dvd 9 هم تازه اومده بود فکر می کنم این بازی در اصل روی dvd 9 عرضه شده بود اما توی ایران روی dvd معمولی زده بودند (اون زمان سنم خیلی کم بود دقیق نمی دونم مشکل همین بود یا نه ) خلاصه دقیقا به مرحله پگاسوس که می رسید بازی قفل می کرد کلی دیسک دیگه هم گرفتم اما فرقی نکرد که نکرد ماه ها بعد همین بازی رو روی dvd 9 بازی کردم خدا رو شکر رد شد ... ولی واقعا چقدر استرس کشیدم سر رد شدن این بخش

Attachments

• Pegasus_3.jpg
    Pegasus_3.jpg
    21.1 KB · مشاهده: 18

amin200200

کاربر سایت
Aug 26, 2010
911
نام
amin
یک خاطره من از اوایلی که خدای جنگ 2 اومد بگم شما هم اگر تجربه های مشابه داشتید یا همین تجربه من رو بگید خاطره ها زنده شه ...

تازه بازی خدای جنگ 2 اومده بود و dvd 9 هم تازه اومده بود فکر می کنم این بازی در اصل روی dvd 9 عرضه شده بود اما توی ایران روی dvd معمولی زده بودند (اون زمان سنم خیلی کم بود دقیق نمی دونم مشکل همین بود یا نه ) خلاصه دقیقا به مرحله پگاسوس که می رسید بازی قفل می کرد کلی دیسک دیگه هم گرفتم اما فرقی نکرد که نکرد ماه ها بعد همین بازی رو روی dvd 9 بازی کردم خدا رو شکر رد شد ... ولی واقعا چقدر استرس کشیدم سر رد شدن این بخش
آره داداش این یه مشکل رایج بود و خیلی ها درگیرش بودن و وقتی نسخه کامل بازی اومد مغازه با آب و تاب فراوان نسخه کامل رو میفروختند .

xbox0ne

کاربر سایت
Jul 29, 2014
491
نام
علی
سلام و درود
خیلی وقته اینجام و اولین باره دارم این تاپیکو میبینم و بسی عجیبه که تا الان به چشمم نخورده
فکر میکنم حوالی 10 سالم بود که با آتاری آشنا شدم متاسفانه(چون تا الان که 39 سالمه هنوز نتونستم دور گیم رو خط بکشم)
یادش بخیر، هواپیماش محشر بود
بعد از اون میکرو داشتم با بازی معروف سوپر ماریو، سونیک، تانک، فوتبالیستها و یه بازی خوب دیکه به نام کنترا بعدش سگا با بازی استریت او ریج یا همون شورش در خیابان خودمون(کسی با اکسل و اون دختر لباس قرمزه که اسمش یادم نیست 5 ستاره گرفته آخر بازی ببینه چی میشه :D) و سانست رایدر و مورتال کامبت که هنوز یکی دو تا از فینیشرهاش یادمهB-) آها لاکپشتهای نینجا و خیلی بازی های دیگه
بعد رفتیم رو پلی 1 با بازی سی 12 و 11 برنده(وینینگ الون) 99 و 2000 و یادمه هیچوقت فکر نمیکردم کنسولی بیاد که از اون بهتر باشه، یاد بازی جکی چان و نیدفور اسپیدش هم بخیر
بعد از پلی 1 رفتم تو کار پی سی و محبوب ترین بازهایی که با کامپیوتر کردم آی جی آی 1 و 2، سری اول، دوم، سوم و چهارم پرنس آو پرشیا، هیتمن 1 و 2، رزیدنت اویل های 1، 2، 3، 4 و 5 همچنین بازی بسیار محبوب پرو ایوولیشن ساکر یا همون پی ای اس نسخه 2006(فوق العاده ترین بازی فوتبالی به نظرم تا به امروز) سری های جی تی ای تا 3 و سری های اسپلینتر سل و کلی بازی دیگه که اگر بخوام بنویسم باید تا صبح بنویسم ازشون، (همین الان تو کمدم بیش از 1200 تا دیسک بازی پی سی دارم) و باز هم آها، بهترین سری نید فور اسپید یعنی ماست وانتد و یه بازی خفن دیگه به نام نورهود(neverhood) و الون این د دارک و مکس پین رو حیف بود ننویسم.
بگذریم و بعد از پیسی دباره برگشتم به کنسول و نسل طلایی اکس باکس با 360 که بیشتر فیفا بازی میکردم اما بازی های کسلوانیا و جی تی ای IV و کشتی کج و الان ویک و ال ای نور گیرز آف وار و فیبل خیلی خیلی بازی خفن دیگه(باز هم آها گوست رکون فیوچر سولدر استثنائی رو نباید فراموش کرد) رو با این کنسول تجربه کردم و رفتم سراغ اکس باکس وان و با بازی خوب(به نظر من عالی) رایز سان اف روم شروع کردم و تقریبا همه بازی های انحصاریش رو بازی کردم، تو این نسل هم بیشتر وقتم رو فیفاها میگرفتن و البته رینبو و بازی ای که بسیار دوستش دارم و خیلی باهاش وقت میگذرونم دیویژن هستش(هر دو سریش) خلاصه لای بازی هایی که اسم بردم انحصاری ها رو هم تمام میکردم و تو این نسل تصمیم گرفتم با توجه به مشکلات تحریم به ریشه ها برگردم و برم سراغ پلی 5 که نیازی نیست فکر میکنم از بازی هاش تعریف کنم

خلاصه اینکه حدودای 29- 30 سالی میشه که نتونستم کنار بگذارم گیم رو، خوشحال میشم اگر هم سنی رو پلی 4 و 5 هستش گیمرتکش رو بفرسته برام که باهاش آشتا شم،

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,921

چه جالب، من که دو رو برخلاف یک رو کالکشن ps3 بازی کردم
عادت داشتم gow ها رو یه کله برم
اگه به چنین مشکلی میخوردم نافرم اعصابم خط خطی میشد

• Like
Reactions: Dark_Souls

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
459

این مشکل رو تو این بازی نداشتم ولی شبیهش تا دلت بخواد. یکی از پر رنگاش که یادمه دقیق بعد از خریده ps2 بود که با حقوق ماهی ۳۵ هزار تومن توی یه موبایل فروشی بود خریدم.
دستگاه فت دسته دو بود و لنزش ضعیف. فیتال فریم ۳ و سایلنت هیل ۴ رو خریده بودم. فیتال فک کنم راحت اجرا میشد ولی سایلنت ۴ نه. خیلی روشن خاموش کردم و اینا ولی نمیشد. آخر گرفتم کنسولو برگردوندم جای پیچاشو کشف کردم بازش کردم. لنزشو پیدا کردم که یه پیچ ریز کنارش داشت فاصله لنز با دیسک رو کم و زیاد میکرد. یه چند باری شل و سفتش کردم تا موقعی که وقتی دیسکو گذاشتم روشن کردم ارمه konami اومد بعده لوگوی ps2.(آخ که چه ساند افکت نازی هم داشت).
اره دیگه لوگو کونامی اومدو از خوشحالی داداشمم که کنارم نشسته بود تقریبا داد میزدم هییی کونمی کونمی. بلاخره اومد😅😂😂

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر