امتیاز های STARFIELD

پیش بینی شما از امتیاز بازی در سایت Metacritic

• +98

رای‌ها: 10 2.8%
  • 95-98

رای‌ها: 42 11.6%
  • 92-94

رای‌ها: 124 34.3%
  • 90-91

رای‌ها: 90 24.9%
  • 87-89

رای‌ها: 71 19.7%
  • 84-86

رای‌ها: 19 5.3%
  • 83-

رای‌ها: 5 1.4%

• مجموع رای دهنده‌ها
    361
  • نظرسنجی بسته شده است .

Natural Killer

ناظم انجمن
1692284586133.jpeg

release date: September 6, 2023
Engine: Creation Engine 2
Platforms: Xbox Series X and Series S, Microsoft Windows
Developer: Bethesda Game Studios
Genres: Action role-playing game

تاریخ و ساعت برداشته شدن امبارگوی نقد بازی

پنجشنبه ۳۱ آگوست (۹ شهریور)
ساعت ۷:۳۰ عصر به وقت ایران

metacritic

Screenshot (2032).png
Screenshot (2031).png

opencritic

Screenshot (1908).png

Attachments

• 1693510278170.jpeg
    1693510278170.jpeg
    1.8 MB · مشاهده: 969
  • F5XSweqXcAArpEk.jpeg
    F5XSweqXcAArpEk.jpeg
    798.3 KB · مشاهده: 429
آخرین ویرایش:
میگم حالا از حق نگذریم، به نظرم اکثریتمون یک تشکر مرهون مایکروسافت/اکس باکس/ اسپنسر هستیم،

مشخصا در مورد گیم پس حرف میزنم، خیلی خلاصه، الان احتمالا چند ده میلیون یوزر گیم پس، پی سی و کنسول، بدون کوچک ترین دغدغه برای خرج 70 دلار (که برای اکثریت مردم دنیا پول کم و ناچیزی نیست، چه برسه به ایران) و در ریلکس ترین حالت ممکن، منتظر رلیز بازی هستند تا همون ثانیه اول، وارد دنیای بازی شند و از یکی از خفن ترین بازی های نسل جدید، لذت ببرند، همگی هم به معنای واقعی با یک مبلغ ناچیز (حتی ظرفیت کامل) اشتراکشون رو از قبل تهیه کرده اند، و خودمون هم میدونیم چقدر راه وجود داره که باز هم این هزینه ها کمتر شه ( اشتراک با یک پلیر دیگه، هوم، غیر هوم، ظرفیتی...)

خداوکیلی از بحث های تحلیلی در مورد صنعت بگذریم، این سیستم بازی های دی وان گیم پس حقیقتا حیرت انگیزه، تازه الان اول کاره، شما تصور کنید 5 سال دیگه... واقعا WOOOOOW... چقددددددر بازی خفن اضافه شده تا اون موقع؟ از باقی استودیو های بتزدا تا اکتی بلیز و خود اکس باکس، یعنی واقعا اینقدری خوبه وضعیت که ادم گاهی فکر میکنه نکنه خالی بندیه؟ نکنه توطَئه ای در کار باشه (حقیقتا شاید ریشه یک سری از بدبینی ها به گیم پس هم، همین سخت بودن پذیرش خفن بودنش در ناخوداگاه باشه)

خلاصه، دم مایکرو و مدیرانش گرم، حقیقتا باید ازشون ممنون باشیم، دیگه باید چی کار کنند؟ اندازه بودجه چند کشور که هزینه زیر ساختی میکنند، سرویس اشتراکیشون که در بهترین حالت به سر میبره، دیگه اینا واقعا باید چه کنند؟ (کاری هم به بیزنس بین سونی مایکرو نداریم طبیعتا، چون اول از همه ماها "گیمر" هستیم و دنبال ترکوندن بازی ها، و در مراحل بعدی تحلیل میکنیم)

با این حال حقیقتا مشکلات خاص خودم رو با گیم پس و حتی پلاس اکسترا/پریمیوم دارم، مهم ترین اینکه این سیستم جدید، ابتکار عمل و کنترل رو از دست ادم خارج میکنه، الان من تا حد زیادی مایکرو تصمیم میگیره چی بازی کنم، از طرف دیگه اینقددددددددددر نعمت (بازی) رو سرم ریخته که نمیدونم کدوم رو بازی کنم، من حقیقتا از بچگی فتیش تموم کردن بازی هارو داشتم، میدونین چی میگم دیگه؟ اصن همین که یک "کار" برای تموم کردن یک پروژه برای انجام داشته باشیم، تا حد زیادی سرگرم و به اصطلاح مغزمون رو Stimulate میکنه دیگه و حقیقتا این فکر کنم مهم ترین دلیل عشق من به بازی هاست (همچنین این "کار" و هدف و پروژه برای تکمیل داشتن، فارغ از ماهیت و محتوا، بزرگ ترین دشمن کرختی و افسردگی هم هست) فکر کنم الان روشن شد کاملا که منظورم چیه، یعنی ایییییییین همه کاری که الان برای انجام دادن دارم، هرچند شبیه بهشته، اما خب گیج کننده هم هست تا حدودی :D

حالا تصور کنید، n عدد پروژه (بازی های گیم پس) و کار ناتموم رو سرم ریخته، که هرکدوم رو میرم سراغش، باز دلم پیش بقیه هم هست که وقت کنم اونارم بازی کنم، یا نکنه وقت نکنم یا از سرویس خارج شند یا ناتموم بمونند، منظورم همچین چیزیه، که انصافا خودش یک مسئله و مشکل لاکچری حساب میشه، خلاصه تا باشه همچین پدیده های گیج کننده و سر ادم شلوغ کن لاکچری و خفنی:D

*تصور کنید گیم پس نبود یا زنیمکس هنوز مستقل بود، الان باید اکثریتمون بین 1-5 میلیون پول فقط همین یک بازی رو میدادیم، ولی الان همین پول رو برای یک سال اشتراک و n عدد بازی میدیم...

در مورد گوتي كه واقعا اول بايد استارفيلد بياد و ببينيم همون پيش بينيمون هست يا نه

و حتي با متاي ٩٥ هم نميشه قطعي دونست

خود زلدا رو نميشه دست كم گرفت
بالدور هم ميتونه سورپرايز كنه

بقيه چيزها بيشتر كل كله :D

ولی بیشتر از همه دوس دارم بالدر گیت ببره که زحماتشون بیشتر به چشم بیاد
مطمئنی دلیلش اینه؟
اصلا هم ربط نداره به این که PS5 داری!!!!
یه وقت سو تفاهم نشه ولی انگار برای بالدر بیشتر از استارفیلد زحمت کشیدن از نظر شما فن PS عزیزمون

مطمئنی دلیلش اینه؟
اصلا هم ربط نداره به این که PS5 داری!!!!
یه وقت سو تفاهم نشه ولی انگار برای بالدر بیشتر از استارفیلد زحمت کشیدن از نظر شما فن PS عزیزمون
آره عزیز مطمینم دلیلش همینه
همه مثه شما درگیر بحثای کودکانه نیستن.............فن بودن اصلا هم چیز بدی نیست شما چون خودت فن متعصب هستی و نمیتونی تعادل رو رعایت کنی میخوای این تاپیکم به گند بکشی.

دیگه حداقل این تاپیک رو فن بازی درنیارین بذارین مسیر عادیشو بره

.

حالا جدا از اونکه من همیشه شیفته ی فضا :D بودم و لحظه شماری می کنم برای استارفیلد و دوست دارم گوتی بشه اما بیشتر از گوتی شدن، دوست دارم یک شاهکار در این ژانر ببینیم
و این رو هم در نظر داشته باشیم گوتی شدن یک بازی از فرست پارتی های مایکروسافت حسابی رقابت رو داغ میکنه
خلاصه که بعد از مدتها در آستانه 35 سالگی که دقیقا مصادف با روز ریلیز استارفیلد هست دوباره عین بچگی برای یک بازی هیجان زیادی دارم :D ببینیم چی میشه :D

لطفا این بحثهای مسخره اسباب بازی من از اسباب بازی تو قشنگتره یا همون کنسول وار رو تو این تاپیک نیارید.
این بازی قبل از اینکه متعلق به مایکرو باشه و بخواید ازش درصورت موفقیت به نفع جبهه مایکرو و یا در صورت شکست احتمالی به نفع جبهه سونی استفاده کنید بازی بتزداست و طرفداران خاص خودش رو داره و اتفاقا خیلیهاشون براشون جنگ مسخره طرفداران سونی و مایکرو اصلا مهم نیست. فرقی نداره سونی هم بتزدا رو میخرید همین بود و طرفداری و دنبال کردن بتزدا برای خیلی ها ربطی به جنگ دو پلتفرم نداره و فقط خود بازی مهمه. بنابر این لطفا رعایت کنید.

حالا جدا از اونکه من همیشه شیفته ی فضا :D بودم و لحظه شماری می کنم برای استارفیلد و دوست دارم گوتی بشه اما بیشتر از گوتی شدن، دوست دارم یک شاهکار در این ژانر ببینیم
و این رو هم در نظر داشته باشیم گوتی شدن یک بازی از فرست پارتی های مایکروسافت حسابی رقابت رو داغ میکنه
خلاصه که بعد از مدتها در آستانه 35 سالگی که دقیقا مصادف با روز ریلیز استارفیلد هست دوباره عین بچگی برای یک بازی هیجان زیادی دارم :D ببینیم چی میشه :D
برای خود بتسدا هم عالی میشه
اینکه سه تا بازی OW بترکون اونم تو سه تا فضای متفاوت ( قدیمی / فضایی / پسا اخرالزمانی ) داشته باشی هم مایکرو و هم بتسدا رو دست نیافتنی تر هم میکنه چون واقعا نادره که تو صنعت یه استودیویی اینطوری قوی بشه

.

كرديت بازي كه قطعا ماله ماكروعه
مثله اينكه بگيم لست ماله ناتي داگه و سوني غلط ميكنه اعتباري بگيره
بتسدا فرست پارتي ماكروع
اون که اره
مالک بهرحال مایکرو هست
من از جهت میراث هاوارد گفتم که با موفقیت این بازی عملا دست نیافتنی تر میشه - خود راک استار در نهایت 2 تا OW فعال و پولساز داره ولی برای اینا سه تا میشه که فوق العادس

.

آخرین ویرایش:
كرديت بازي كه قطعا ماله ماكروعه
هی من نمیخوام وارد این بحثها بشم ولی انگار نمیشه.
کردیت این بازی برای بتزداست. بازی موفق بشه افتخاری برای بتزداست و تادهاوارد و تیمش. بازی شکست بخوره سرشکستگیش برای بتزداست و شکستی برای تاد هاوارد وتیمشه. یه بخش جزئی از کردیت هم میرسه به فیل اسپنسر و مایکرو که جلوی انتشار زودهنگام بازی رو گرفتن و برخلاف زینمکس به بتزدا فرصت دادن بیشتر کار کنه. فقط این قسمت برای مایکروست و البته پول فروش بازی که بدیهیه چون الان مالکه.
اعتباری که مایکرو از بازی میگیره هیچ ربط و شباهتی به اعتباری که سونی از ناتی داگ میگیره نداره چون ناتی داگ رو خود سونی بزرگ کرده و بالای سرش بوده و بودجه داده و به احتمال زیاد حتی دستور ساخت بازی ها رو هم میده. حالا بازیهای بعدی بتزدا که زیر نظر و با مالکیت مایکرو ساخته بشه و اسمش هم TES یا Fallout نباشه (چون این دو تا هم از قبل بودن و اختراع و اکتشاف مایکرو نیستن) بهتر میشه به مایکرو اعتبار داد.
در کل اینهایی که تا دیروز نمیدونستن بتزدا چیه و الان به خاطر خرید مایکرو عاشق بتزدا شدن مشکلی نیست ولی بهتره برن ته صف و از اعتبار بتزدا خرج چیزهای دیگه نکنن. کنسول وارز ربطی به کسانی که سالها منتظر بازی بعدی بتزدا بودن نداره.

هی من نمیخوام وارد این بحثها بشم ولی انگار نمیشه.
کردیت این بازی برای بتزداست. بازی موفق بشه افتخاری برای بتزداست و تادهاوارد و تیمش. بازی شکست بخوره سرشکستگیش برای بتزداست و شکستی برای تاد هواوارد وتیمشه. یه بخش جزئی از کردیت هم میرسه به فیل اسپنسر و مایکرو که جلوی انتشار زودهنگام بازی رو گرفتن و برخلاف زینمکس به بتزدا فرصت دادن بیشتر کار کنه. فقط این قسمت برای مایکروست و البته پول فروش بازی که بدیهیه چون الان مالکه.
اعتباری که مایکرو از بازی میگیره هیچ ربط و شباهتی به اعتباری که سونی از ناتی داگ میگیره نداره چون ناتی داگ رو خود سونی بزرگ کرده و بالای سرش بوده و بودجه داده و به احتمال زیاد حتی دستور ساخت بازی ها رو هم میده. حالا بازیهای بعدی بتزدا که زیر نظر با مالکیت مایکرو ساخته بشه و اسمش هم TES یا Fallout نباشه (چون این دو تا هم از قبل بودن و اختراع و اکتشاف مایکرو نیستن) بهتر میشه به مایکرو اعتبار داد.
در کل اینهایی که تا دیروز نمیدونستن بتزدا چیه و الان به خاطر خرید مایکرو عاشق بتزدا شدن مشکلی نیست ولی بهتره برن ته صف و از اعتبار بتزدا خرج چیزهای دیگه نکنن. کنسول وارز ربطی به کسانی که سالها منتظر بازی بعدی بتزدا بودن نداره.
به مولا که عشقه خودمی داش کوروش :D
آخه مایکرو نبود که سال پیش بتسدا بازی رو عرضه کرده بود تهش هم متا ۸۶ ۸۸ میشد یه چیزی در حد فال اوت ۷۶
این مایکروسافت بود که گفت بازی رو ۱ سال تاخیر بزنن
مهندس فرستاد بالا سرشون بازی رو تا فیه خالدون بهینه کنن
سال پیش شایعه اومده بود بازی مشکل اساسی توی پرواز داره
آخه اگه پول مایکرو نبود اینا میتونستن ظرف ۱ سال بازی رو از این رو به اون رو کنن
مایکرو الان چند ساله عملا ناظر بازی هست و تمام هزینه هاش تمام و کمال پرداخت کرده
به مولا که متای بالاش و گوتی شدنش تماما متعلق به XBOX هست
تکبییییر =)) :D

به مولا که عشقه خودمی داش کوروش :D
آخه مایکرو نبود که سال پیش بتسدا بازی رو عرضه کرده بود تهش هم متا ۸۶ ۸۸ میشد یه چیزی در حد فال اوت ۷۶
این مایکروسافت بود که گفت بازی رو ۱ سال تاخیر بزنن
مهندس فرستاد بالا سرشون بازی رو تا فیه خالدون بهینه کنن
سال پیش شایعه اومده بود بازی مشکل اساسی توی پرواز داره
آخه اگه پول مایکرو نبود اینا میتونستن ظرف ۱ سال بازی رو از این رو به اون رو کنن
مایکرو الان چند ساله عملا ناظر بازی هست و تمام هزینه هاش تمام و کمال پرداخت کرده
به مولا که متای بالاش و گوتی شدنش تماما متعلق به XBOX هست
تکبییییر =)) :D
من هم گفتم که در حدی که کمک به بهتر شدن گیم کرده اعتبار میگیره یعنی همین قضیه یکسال تاخیر و اینها. ولی اینکه وانمود کنیم بازی از اول برای مایکرو بوده و معادل اعتباری که سونی یا نینتندو یا خود مایکرو برای فرستپارتی ها میگیره واقعیت اینه که نه. این بازی موقعی که ساخته شد هیچ ربطی به هیچ پلتفرمی نداشت و ارزوی قدیمی تاد هاوارد بود که بازی با ستینگ فضایی بسازه ولی تکنولوژیش نبود تا سالهای اخیر. بعد هم که بتزدا بازی رو ساخت و در مراحل نهایی بود تازه بعدش مایکرو بتزدا رو خرید و بقیه مسائل که همه میدونیم.
کسی نمیگه مایکرو هیچ اعتباری نمیگیره. مایکرو معادل کاری که کرده اعتبار میگیره و فراموش هم نکنیم اسپنسر و دوستان دنبال اعتبار نیست. دنبال مشتری هستن و این کار رو هم استارفیلد بخوبی قراره انجام بده و برند xbox رو از هر نظر بالا ببره و این چیز کمی نیست. مایکرو نه قصد ساختن استارفیلد رو داشت نه شروع به ساخت استارفیلد کرد نه ساخت رو ادامه داد. مایکرو اخر کار وارد شد و به همون اندازه هم اعتبار میگیره.
بازی که 2016 استارت خورده تصمیم ساختش با بتزدا بوده روند ساخت با بتزدا بوده الان هم موفقیت یا شکستش مشخصه متعلق به کیه.

رفقا اینکه بازی برای بتزدا هست که اصلا یک چیز واضح هست و نباید در این مورد بحث کرد.مایکروسافت نقش مهمی که این وسط داشت همین تاخیر زدن بازی بود اون هم در حالی که سال گذشته به یک بازی سیستم سلر نیاز داشت ولی باز هم استارفیلد رو تاخیر زد.نتیجه این تاخیر هم واقعا واضح هست و حتی صرفا به Performance و مسائل تکنیکی محدود نمی شود.کافی هست نمایش سال گذشته و امسال بازی رو با یک دیگر مقایسه کرد.در نهایت این بازی بدون حضور مایکروسافت هم عرضه می شد و قطعا هم کیفیت بالایی داشت،همون طور که قبلاً بتزدا اکثر ساخته هاش از بهترین های سال و نسل بودن و چندین بار هم جایزه بهترین بازی سال رو گرفتن.ولی این وسط این قضیه خرید بتزدا به یک رابطه برد-برد برای دو طرف تبدیل شد،هم بتزدا از پشتیبانی مایکروسافت بهره مند شد و هم مایکروسافت یک بازی بزرگ و سیستم سلر رو تصاحب کرد.

موضوعی که این وسط هست همون قضیه Console Wars هست.اگر بازی موفق بشود که فن های مایکروسافت اون رو به نفع خودشون تصاحب می کنند.اگر هم شکست بخورد که فن های رقیب این قضیه رو گردن مایکروسافت می اندازند.در کل این موضوع اجتناب ناپذیر هست و همیشه وجود داشته است و به نظرم خیلی هم اهمیتی ندارد.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or