امتیاز های بازی Senua's Saga: Hellblade II

• Thread starter Thread starter amonre
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

پیشبینی شما در مورد متاکریتیک بازی

• مجموع رای دهنده‌ها
    294
  • نظرسنجی بسته شده است .

amonre

کاربر سایت
hellblade.jpg

Hellblade II

MEta hell.jpeg

حماسه سنوئا: هل‌بلید ۲ ( Senua's Saga: Hellblade II) یک بازی ویدئویی خیال‌پردازی تاریک در سبک اکشن-ماجراجویی است که توسط استودیوی انگلیسی نینجا تئوری توسعه یافته و به‌وسیلهٔ ایکس‌باکس گیم استودیوز در تاریخ May 21, 2024 برای ایکس‌باکس سری اکس/اس و مایکروسافت ویندوز منتشر خواهد شد. این بازی در جوایز بازی ۲۰۱۹ توسط فیل اسپنسر به عنوان دنباله بازی هل‌بلید معرفی شد

بازی مثل یک تخم مرغ سربسته هست و هر متایی ممکنه بگیره پس لطفا انتقادها و تعاریف های خودتون در مورد بازی رو محترمانه و در راستای موضوع تاپیک بیان کنید، مخلصیم​

آخرین ویرایش:
اینکه نمرات بازی بعد ۵ سال مشابه شماره قبل باشه به خودی خود اشکالی نداره. ولی اینکه میگن هم کامبت و هم لول دیزاین آب رفته واقعا جای توجیح نداره. پس این همه سال با این همه سرمایه چیکار کردن؟
اتفاقا اولین نمایش های بازی یجوری بود که نوید یه گیم پلی گسترده تر نسبت به قبل میداد ( حضور npc های متعدد در کنار سنوئا، غول های عظیم الجثه و...) ولی در نهایت یه بازی خطی تر و کوتاه تر از قبل تحویل دادن!!
برای منی که فن شماره اول بودم این عدم پیشرفت در بعد گیم پلی کمی ضدحاله. بدبختی اینه که میگن حتی داستان هم آب رفته:|
هیچی دیگه، نقطه قوت نسخه قبلی همون داستان و شخصیت پردازیش بود:| البته نسخه قبلی باس فایت های خوبی هم داشت...

• Like
Reactions: Sepi_60
اینکه نمرات بازی بعد ۵ سال مشابه شماره قبل باشه به خودی خود اشکالی نداره. ولی اینکه میگن هم کامبت و هم لول دیزاین آب رفته واقعا جای توجیح نداره. پس این همه سال با این همه سرمایه چیکار کردن؟
اتفاقا اولین نمایش های بازی یجوری بود که نوید یه گیم پلی گسترده تر نسبت به قبل میداد ( حضور npc های متعدد در کنار سنوئا، غول های عظیم الجثه و...) ولی در نهایت یه بازی خطی تر و کوتاه تر از قبل تحویل دادن!!
برای منی که فن شماره اول بودم این عدم پیشرفت در بعد گیم پلی کمی ضدحاله. بدبختی اینه که میگن حتی داستان هم آب رفته:|
من تقریبا دو سوم بازی رو رفتم، بازی به جز ویژوال خیره کننده و صدا پیشرفت خاصی نکرده، تنها دلیلی که امتیازش از نسخه قبل کمتر نشده همینه

این بازی از زمانی که بازی معرفی شد و خود Ninja Theory گفت قرار نیست بازی Scale بزرگتری نسبت به قسمت اول داشته باشه، معلوم بود نتیجه قرار چی باشه! (شما برای 10 نشونه بگیری 9 میزنی، حالا مثل Ninja Theory برای 9 نشونه بگیری 8 میزنی) یعنی مهم ترین ایراد اینها که نمیدونیم خودشون نخواستن یا مایکرو نخواسته، اینکه از اولش هم قرار نبود بازی رو نسبت به قسمت اول "بزرگتر" کنن.
کامبت بازی هم برای استودیویی که یک زمان DmC ساخته فاجعست. حالا شما بگین Hellblade یه بازی شدیدا داستان محور هستش هم بنظرم داستانش برای "یک قسمت" کافی بود.

درکل برای منی که از زمان تجربه DmC فن Ninja Theory بودم، تا این اواخر هم اصلا برای بازی هایپ نبودم و الانم بعد نمرات اصلا نیستم. بنظرم Hellblade 2 برای ماکرو و Ninja Theory یه شکست حساب میشه. قسمت سوم هم وقت تلف کردن همه حساب میشه. یه سری بازی ها هستن که بهتره تک قسمتی بمونن. Hellblade از اون بازیهاست.

آقا من هیت به بازی نمیدم
و معتقدم بازی نمره 8 بازی خوبی هست
شاهکار نیست ولی بد هم نیست، خوبه
ولی با این نمره واقعا جا خوردم به نظرم 10 دادن به این بازی یه کم زیادیه در حد 8 تا 8.5 خوبه
6-7 هم برای بازیها امتیازات خوبی محسوب میشن اما انگار بین منتقدین و گیمرها تو بیشتر موارد تنها 8-9-10 تعریف شده. ممکنه دلیلش هراس از رانده شدن توسط هواداران باشه یا تعصب روی IP و کنسول. حتی نمره 8 رو هم باید سختگیرانه به بیشتر بازیها داد و نمره بالایی از نظر جامعه گیمینگ محسوب بشه. این روند ارزش نمرات بالا رو به کلی بی معنی کرده.

من خودم فن قسمت اولم ولی 10 خداییش
10 آخه چطوری؟؟؟
بازی سلیقه اس دیگه برای همین متا بر اساس میانگین هست ی نفر ممکنه خیلی خوشش بیاد ۱۰ بده ی نفرم نه ۶ بده نه اون ۱۰ نشون دهنده بی نقص بود بازیه نه اون ۶ گویای افتضاح بودنش
به نظر من لیاقتش همین نمراتی هست که گرفته

• Like
Reactions: Frobary
بازی سلیقه اس دیگه برای همین متا بر اساس میانگین هست ی نفر ممکنه خیلی خوشش بیاد ۱۰ بده ی نفرم نه ۶ بده نه اون ۱۰ نشون دهنده بی نقص بود بازیه نه اون ۶ گویای افتضاح بودنش
به نظر من لیاقتش همین نمراتی هست که گرفته
البته ساسان سپهر هم بی تاثیر نبوده

• Poker Face
Reactions: MK_COD
شاید بهتر بود این رو زیر بررسی بازی کامنت کنم ولی خب اینجا میگم
حالا کاری با نمره ای که بازی سنتر داده ندارم چون فعلا بازی نکردم
این دوست عزیزمون که بازی رو بررسی کردند آخرش نوشتتد که بر اساس نسخه PC بازی بررسی شده ولی آخر بررسی نوشتند که "می‌توان لقب بهترین بازی انحصاری Xbox در یک دهه اخیر را لایق آن دانست" و یا تو بخش نقاط قوت نوشتند "بهترین جلوه‌های گرافیکی نسل نهم کنسول‌های خانگی"
به نظرم چون رو PC بازی کردند و بررسی این سایت هم معتبر و قابل استناد هست نباید در مورد نسخه کنسولی هم این نتیجه گیری رو میکردند چون احتمال داره مثل Cyberpunk یا خیلی از بازی های دیگه تفاوت بین نسخه کنسولی و PC زیاد باشه.هرچند که ایشون مطمئن باشند نسخه کنسولی هم این کیفیت رو داره ولی چون رو PC تجربه کردند باید فقط بررسی و نتیجه گیری هم بر اساس این نسخه باشه

آخرین ویرایش:
این بازی از زمانی که بازی معرفی شد و خود Ninja Theory گفت قرار نیست بازی Scale بزرگتری نسبت به قسمت اول داشته باشه، معلوم بود نتیجه قرار چی باشه! (شما برای 10 نشونه بگیری 9 میزنی، حالا مثل Ninja Theory برای 9 نشونه بگیری 8 میزنی) یعنی مهم ترین ایراد اینها که نمیدونیم خودشون نخواستن یا مایکرو نخواسته، اینکه از اولش هم قرار نبود بازی رو نسبت به قسمت اول "بزرگتر" کنن.
کامبت بازی هم برای استودیویی که یک زمان DmC ساخته فاجعست. حالا شما بگین Hellblade یه بازی شدیدا داستان محور هستش هم بنظرم داستانش برای "یک قسمت" کافی بود.

درکل برای منی که از زمان تجربه DmC فن Ninja Theory بودم، تا این اواخر هم اصلا برای بازی هایپ نبودم و الانم بعد نمرات اصلا نیستم. بنظرم Hellblade 2 برای ماکرو و Ninja Theory یه شکست حساب میشه. قسمت سوم هم وقت تلف کردن همه حساب میشه. یه سری بازی ها هستن که بهتره تک قسمتی بمونن. Hellblade از اون بازیهاست.

هرچی از نظر تئوری وقتی در مورد بازی میخونی، جذابه، تا یک ویدئو میبینی و کمی ماهیت بازی رو میفهمی، برعکس حس میکنی...

یکی از بهترین بازی های زندگی من د لست گاردین بود هست و خواهد بود، گیم پلیش به معنای واقعی خاصه و همه پسند نیست، مسلما برای همه جذاب نیست که گیم پلی لحظه به لحظه بازی راهنمایی و هدایت یک غول گنده و کند و زمخت باشه، اما برای من شخصا لست گاردین سرتاسر لذت بود، بازی رو واقعا پاره کردم، یعنی اینترکشن و ماجراجویی با تریکو اگه اندازه اینترکشن با سگ و گربه ها تو زندگی خودمون بهم لذت نداده باشه، کمتر نداده، تو این پست هم وسط بحث خودتون قدیما یک بار راجع بهش گفته بودم،

یعنی میشه حتی گیم پلی طبق استاندارد های بازی ها کلی کاستی داشته باشه، اما محصول نهایی یک بازی به شدت خوب و باحال و خلاقانه درومده باشه... هوی رین مگه گیم پلی ماورایی داشت؟ نه و فقط یک سیستم گیم پلی خاص و تنها مناسب و مخصوص خودش رو داشت... از دسترسی به افکار ایتن تا نحوه راه رفتن و طراحی مراحل... همین هوی رین هم یکی از بهترین بازی های زندگیمه و واقعا عاشقشم...

هلبلید هر 2 نسخه، ولی به نظرم از این نظر، متاسفانه نمیتونه مثل یه چی مثل اخرین نگهبان بدرخشه... اون جادو که تو امثال اخرین نگهبان وجود داره، تو هلبلید وجود نداره، هرچند باز هم میگم، رو کاغذ و ارتباط بازی با مسائل روانی، بازی به شدت جذابه...

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: OceanSky
صدرا خون ریزی نشد انصافی:D

یعنی بازی همونی که تقریبا همه حدس میزدن شد. عین شماره قبل. بهتر نتونست عمل کنه، اما بدتر هم نشد. اینجوری کل کل ها که بای دیفالت فرومه:D خون ریزی استارفیلد بود که تا 140 رفت:D

ضمن اینکه HB اساسا بازی به شدت سلیقه ای هست. همین الان یورو گیمر بهش 10 داده، گیم اسپات (که البته شخصا ازش متنفرم) 6! یعنی یکی ممکنه تا حد یه بازی پرفکت عاشقش بشه، یکی هم بگه این آشغال چیه دارم میزنم؟ و قبل امدن امتیازها هم گفتم، این مشخصه بازی های یونیک و اکسپریمنتال طوره. صفر یکی میمونن، یکی ممکنه حال کنه، یکی بدش بیاد. کما اینکه من خودم هیتر درجه یک HB1 آم و اصلا خوشم نیومد ازش. اما مثلا تو استدیو دو سه نفر دیگه که رفتن میگفتن شاهکار بود! من سردرد گرفتم از بس بدم امد و مریض بود بازی.

الانم نظر منو بخوای HB2 هم خوب عمل کرده و هم ناامیدانه است. یعنی با توجه به این پلی تایم کوتاه و عجیب غریب بودنش متا بدی نگرفته. اما در عین حال انتظار میرفت بازی مفصل تری باشه، نه اینکه بدتر آب بره. در کل نمره قبولی رو میگیره از نظر من. ضمن اینکه یحتمل مایکروسافت از اینا یه بنچ مارک گرافیکی میخواسته که تحویل دادن، نه یه بازی اساسی پر و پیمون و +90!

جبهه سبز زياد واكنش نميدن بنده هاى خدا وگرنه جبهه آبى دارن هى موشك و پهپاد ول ميدن :D

برعكس من از نسخه اول خوشم اومد خيلى ولى به نظرم همون يه نسخه با او سبك و سياق كافى بود!
اگه قرار بر تكرار همون اسكيل (scale) فقط با گرافيك بالاتر باشه از نظر من واقعا اضافه كاريه.
مگه اينكه واقعا هدف شوكيس گرافيكى صرفا بوده باشه كه اونم چرا الان بايد عرضه بشه؟

حالا من اخر شب ميرم سراغ بازى بينم چخبره ولى بوهاى خوبى نمياد :D

مگه قرار نبود به مناسبت ترکیدن یکی از استودیو‌های EA با هم دوست باشیم ؟

اگه کنسله شروع کنم ؟! :D
ما هم حقیقتا مثل دوست بودیم و سر حرفمون موندیم و منطقی کامنت دادیم ولی بازم بدون هیچ توجیحی نصف کامنت ها بی دلیل پاک شد! شروع کردن ما/من که اطلاع داری این شکلی نیست!

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or