امتياز اعضای بازی‌سنتر به عناوین پلتفرم‌های PlayStation

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
درود
این تاپیک به این منظور باز شد تا دوستانی که عناوین مختلف رو تجربه کردند، امیتاز از 1 تا 10 به بازی مورد نظر بدن.
لطفا سعی کنید همراه با نمره یه توضیح کوچکی هم بدید.
با تشکر

آخرین ویرایش:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
Resident Evil 2 Remake --------------------- 8.5/10

نسخه اصلی RE2 که در سال 98 منتشر شد یکی از بهترین بازیهای عمرم بوده و خیلی برام خاطره انگیزه . نسخه Remake تا حدودی تونست اون خاطرات رو زنده کنه ولی نه خیلی ، زیاد به نسخه اصلی وفادار نیست. دوست داشتم از لحاظ داستان و طراحی کاملا همون باشه با گیمپلی و تکنولوژی جدید . در کل حتما حتما ارزش بازی کردن رو داره و عنوان جذابیه و با اینکه کوتاهه ولی ارزش تکرار بالایی داره .

Devil May Cry 5 ------------------------- 7/10

انتظارم بیشتر بود ، گیمپلی بازی به بی هدف و تند تند دکمه زدن خلاصه میشه که برای من جذابیت نداشت ، از لحاظ داستانی و اتمسفر هم چیز خاصی نداشت .

Morgoth Bauglir

The Fallen Vala
کاربر سایت
Aug 12, 2017
1,138
نام
Melkor
Sekiro Shadows Die twice
ممنونم از فرام سافتور و استاد میازاکی و تیم با استعدادش که بهترین لحظات عیدمو برام رقم زدن.
بازی تقریبا تو اکثر زمینه ها شاهکار تمام عیاره و واقعا ایراد انچنان خاصی نمیتونم بگیرم ،گیمپلی و سیستم مبارزات واقعا عالی از اب در اومده ، صدای برخورد شمشیر ها ، parry و deflect کردن حس فوق العاده ای میده و سیستم Posture باعث تنش زا شدن تک تک مبارزات میشه خصوصا Boss fight ها . انمی های عادی ولی انچنان قدرتمند نیستن و راحت با سه چهارتا ضربه کارشون ساختست ولی اگر مراقب نباشید هموناهم با سه چهارتا ضربه ناکارتون میکنن . تنوع دشمنا و باس هاهم بی نهایت عالیه و طراحیشونم همینطور ، تیم فرام سافتور که رسما هنر طراحی باس فایت ها رو تو Dark souls 3به اعلا رسونده بود اینجا هم باز همینکارو تکرار کرده البته با دو سه تا استثنا.مینی باس ها ولی تک تکشون فوق العادن و دهن صاف میکنن شدیدا :D
محیطای بازی واقعا خارق العاده و چشم نوازن ،درسته اون اتمسفر سنگین و تاریک سری Soulsborne رو نداره (قرار هم نبود داشته باشه چون دارک سولز نیست ) ولی حس فرهنگ و اساطیر ژاپن باستان رو کاملا عالی القا میکنه ،ساختمونا ، جنگلا مردابا همه و همه فوق العاده ان مناظر بازی هم همینطور ، بعضی مواقع فقط روی ساختمونا وایمیسادم و فقط از مناظر بازی لذت میبردم .
درباره داستان هم خب بر خلاف امضای سری سولز چندان یا بهتره بگیم اصلا lore محور نیست و بیشتر توی کاتسینا و دیالوگا روایت میشه که خب چیز بدی نیست و حتی برای خیلیا نکته خیلی مثبتی تلقی میشه ولی به شخصه فکر میکنم اصلا اون گستردگی سری سولز رو نداره ولی همچنان با داستان فوق العاده ای طرفیم و چیزی که روایت میشه واقعا جالبه و همینطور شخصیتای جالب و دوست داشتنی هم کم نداره و احتمالش زیاده که برای خیلیاشون اهمیت قائل بشید . روی هم رفته داستان بازی واقعا خیلی خوبه و ایراد خاصی نداره اون مورد عدم گستردگی رو هم به عنوان یه فن دارک سولز گفتم وگرنه اصلا ایراد تلقی نمیشه و بیشتر نظر شخصیه .
روی هم رفته بازی مشخصا شاهکاره ،و نمیفهمم چرا یه سری با Dark Souls مقایسش میکنن ، سبک بازی دیگه RPG نیست ،طبیعیه Stat ها و شخصی سازی های سری رو نداشته باشه ، اپگرید ها محدود تر باشه . بله ، بازی DNA سری سولز رو داره قطعا و مشخصه هدف بازی و اون تجربه ای که میخواد ارائه بده قطعا زمین تا اسمون فرق داره و بازی به بهترین نحو ممکن به هدفش رسیده ، کامبت بازی خیلی خیلی سریع و تنش زاست و چاشنی مخفی کاری هم بهش اضافه شده که کاملا اونو متمایز میکنه از سری .
یه نکته هم بگم این دست مکانیکی بازی واقعا از اون چیزی که فکر میکنید بدرد بخور تره ،حتما حتما تا اخر اپگریدش کنید انیمیشناش واقعا فوق العادست و قند تو دلتون اب میشه بس که خفنه :D
یک اشاره هم به گرافیک بازی بکنم ، طراحی هنری بازی مثل بقیه بازیهای استاد خارق العادست ، از لحاظ تکنیکی هم خیلی خوشحالم که Image quality شدیدا بالا رفته و بالاخره از تکنیک Antialiasing استفاده کردن :D همینطور نور پردازی و Depth of field هم واقعا خیلی خوب کار شده ،بافت و سایه زنی ها هم مثل بقیه قسمتا عالین :D
10/10

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
انتظارم بیشتر بود ، گیمپلی بازی به بی هدف و تند تند دکمه زدن خلاصه میشه که برای من جذابیت نداشت ، از لحاظ داستانی و اتمسفر هم چیز خاصی نداشت .
خب dmc کلش تو همین دکمه زدن و لذت بردن از کمبوها خلاصه شده دیگه:D

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,203
نام
محمد
Metro Exodus 8.5
خیلی خوب بود واقعا متفاوت بود . با اینکه بازی اولش یه کم تو ذوق میزنه ( ضعیف بودن بعضی مسائل تکنیکی و مشکلات صدا و کلا سفت و سخت بودن کنترل بازی ) ولی هر چی میره جلوتر قشنگ تر میشه . موزیک و داستان خوبیم داره . گیم پلی بازی هم برام جالب بود خیلی چیزاش رو از Souls ها برداشته بودن . دنیای خسته و آدمای روانی و Npc هایی که نمیدونی خوبن بدن بکشیشون نکشیشون و تاثیری که رو بازی میزارن . کلا بازی خوبی بود پیشنهادمم اینه که رو درجه سختی بالا بازی کنید و بدون نشانه هدف گیری و هود و اینا ...

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
Sekiro: Shadows Die Twice
104894

روز بخیر
سعی میکنم خیلی مختصر از تجربم راجب شاهکار استاد بنویسم
بالای 60 ساعت سرگرم یک عنوان سخت و طاقت‌فرسا اما خارق‌العاده بودم
چرا سخت و طاقت فرسا؟؟
چون بازی به تمرکز بسیار بالا و صبر و حوصله فراوان و اعصاب قوی نیاز داره:D
شما برای مبارزه با هر دشمن ، باس و مینی باس ؛ به صورت اختصاصی نیاز به تمرین زیاد و آموختن زمان بندی حملات و... دارید!
دیگه نه خبری از سپر و نه زره سنگین هست و به همین دلیل باید تمرکز خودتونو روی ضربه زدن به دشمن و دفع ضربات دشمن (با کاتانا) کنید ، البته ساختار گیم‌پلی سکیرو ترکیبی از مخفی‌کاری و مبارزاته
چون اسپویل نیست اینو هم اضافه کنم که در ابتدا با قطع شدن بازوی چپ سیکیرو ما صاحب یک بازوی مکانیکی میشیم که کلی آیتم‌ خفن واسش طراحی شده و کف بر میشید:D
قابلیت‌های بازو‌ی مکانیکیمون درکنار تنوع بالایی که دارن ، راهکارهای زیادی برای غلبه بر انمی ها در اختیارمون میزاره

بازی از نظر گیم‌پلی، روایت داستان و طراحی محیط با سولزبورن کاملا تفاوت داره
در حالت کلی، بازی خیلی خوب شروع میشه و همون اول بسم ا.. یک داستان اولیه رو هم در اختیارمون قرارمیده که رفته رفته بهش شاخ و برگ میده و در نهایت خیلی خفن هم به پایان میرسه(4تا پایان هم داره!)

حال هوای شرقی و محیط‌های برفی، صخره‌ای، جنگلی و حتی شهری همه و همه دارای جزئیات چشم‌گیر و خاصی بود
گرافیک بصری و محیط‌ها حسابی چشم‌نواز و زیبا کار شده‌( چند تا از شات هام:p )

photo_۲۰۱۹-۰۴-۱۸_۱۳-۰۰-۴۸.jpg photo_۲۰۱۹-۰۴-۱۸_۱۳-۰۱-۱۹ (3).jpg photo_۲۰۱۹-۰۴-۱۸_۱۳-۰۱-۱۹ (4).jpg photo_۲۰۱۹-۰۴-۱۸_۱۳-۰۱-۱۹ (5).jpg photo_۲۰۱۹-۰۴-۱۸_۱۳-۰۱-۱۹ (6).jpg photo_۲۰۱۹-۰۴-۱۸_۱۳-۰۱-۱۹.jpg

کلی باس و مینی باس با طراحی متنوع و سیستم مبارزات مخصوص به‌خودشون رو داره ، البته شاید تعدادی از مینی‌باس‌ها تکراری باشه ولی مکانیزم مبارزه‌ ی متفاوتی دارن واسه همین تجربه‌ی جدیدی واستون رقم میزنن
البته در کنار هنرهای خفن نینجوتسو+گرپلینگ هوک باحالش+اون صدای برخورد شمشیرها+موسیقی‌های گوش‌نوازش+گرافیک و طراحی هنری خارق‌العاده و سیستم مبارزات خفنش و ....یکی دوتا عیب هم داره
یه کوچولو میتونستن روی هوش مصنوعیش بیشتر کار کنن(:D) و البته تنوع انمی های معمولیش(باس و مینی باس رو نمیگم!!)
به هرحال به دوستداران عناوین استاد شدیدا پیشنهاد میکنم هر چه زودتر تجربش کنن:D

95/100

stv

کاربر سایت
Jan 20, 2015
130
نام
soheil
Divinity 2 Original Sin

سلام
با توجه به متای بالای بازی خیلی وقت بود که دلم می خواست تجربه اش کنم ولی به خاطر سبک مبارزات نوبتیش نسبت بهش شک داشتم تا بالاخره دیدم یه تخفیف خوب خورده و دلو زدم به دریا و خریدمش

اول از همه باید بگم با اینکه متای بازی خیلی بالاست و منم خیلی خوشم اومده بازم به همه توصیه اش نمی کنم به سه دلیل:
1. گرافیک بازی ایزومترریکه 2. سبک مبارزات بازی نوبتیه 3. بازی شدیدا دیالوگ محوره اونم دیالوگ های طولانی و سخت
بازی واسه علاقه مندان به سبک نقش افرینی یه شاهکار حساب میشه یه دنیای فانتزی که تا حدودی شبیه دنیای دراگون ایجه البته راه جداییو میره و نمیشه بهش تهمت زد که کپی پیست کرده داستان بازی بسیار زیباست شخصیت پردازی های بسیار جذاب و آزادی عمل بینهایت که در نتیجه یه تجربه صد وسی چهل ساعته جذاب میشه
محیط بازی و شهر هایی که طراحی شدن خیلی زنده و پویاست همه شخصیت ها واقعی به نظرمیان و ماموریت های جانبی که تعدادشون خیلی زیاده و هر کدوم داستان خاص خودشونو دارن
آزادی عمل بازی خیلی جذابه مثلا قراره یک نفر اطلاعاتی به شما بده حالا دستتون بازه برای این اطلاعات برید براش یه ماموریت اجرا کنین یا نه خیلی راحت اطلاعاتو ازش بدزدین یا با صحبت قانعش کنید یا بکشینش و روحشو احضار کنید از روحش بپرسین فرض کن هر کسیو که بکشی یا هر جنازه ای که ببینی می تونی روحشو احضار کنی و باهاش بشینی صحبت کنی حتی با حیوون ها هم می تونین صحبت کنید یه توانایی داره که اگه به دستش بیارید میشید حضرت سلیمانو با همه حیوونها می تونید صحبت کنید تازه حیوون ها بهتون ماموریتم می دن سگی که جفتشو گم کرده و میخاد واسش پیداش کنید
بازی ارزش تکرار بالایی داره علتشم پایان های زیادیه که داره و این پایان ها بستگی به سبک بازیتون داره یعنی صرفا یه گزینه نمیده که اخرش انتخاب کنید خیلی مهمه که چطوری بازی کردین با کی دوست شدین و کیو کشتین بر اساس انتخابهاتون در طول بازی پایان های مختلفی می تونه شکل بگیره
صدا گذاری بازی هم خیلی خوب انجام شده به خصوص راوی داستان که توی هر دیالوگی به عنان شخص سوم صحبت می کنه
حالا می رسیم به نکات منفی بازی:
1.کلا سیستم نقشه و ماموریت بازی شدیدا پیچیده است شاید علتش این بوده که خواستن آزادی عملو ببرن بالا ولی دیگه زیادی رفته بالا اصلا منوی ماموریت ها و جای ماموریت ها تو نقشه معلوم نیست چی به چیه کلی ماموریت داری که نمی دونی کدوم فرعیه کدوم اصلیه اصلا باید کجای نقشه بری یه مکان نمای درست و حسابی نداره حالا فرض کنید سه روز فرصت نشده بازی کنید و یکم از جو بازی خارج شدین بعد میرید سراغش کلا دو ساعت آدم گیج میشه که چی کار باید بکنه

2.بعضی ماموریت ها زیاد از حدراه حلشون عجیب غریبه مثلا شما یه ماموریت گرفتین که باید برید یک شخصیو درمان کنید حالا برای درمانش باید واقعا یکی از هزاران کتاب داخل بازیو خونده باشین و خودتون بدونین که بر اساس اون کتاب باید خون فلان جونورو پیدا کنید بعد روش دعا بخونید بعد بدین طرف بخوره تقریبا غیر ممکنه بدون راهنمایی های گوگل بشه حلش کرد

3.گرافیک بازی به عنوان ایزومتریک خوبه ولی حتی بین دیالوگ ها هیچی نشون نمیده یعنی مجبور شدن یه راوی اضافه کنن تا قابل قبول شه مثلا شما دارید با یه نفر صحبت می کنید اولا که دوربین اتومات میره روی دورترین حالت ممکن بعد وسط گفتگو یه قصه گویی میاد وسط توصیف می کنه مثلا می گه داره گریه می کنه یا می گه داره اخم می کنه یا دستتو گرفته و تو چشات نگاه می کنه یعنی هیچ چیزی نشون نمیده دو تا مجسمه وایسادن روبرو هم از دور نشونشون می ده تکونم نمی خورن فقط صدای حرف زدنشون میاد وسط حرفاشونم قصه گو می گه آره خندید آره گریه کرد آره ماچت کرد ؛ خوبه خیلیم خوبه ولی نه واسه این نسل واسه بیست سال پیش

4.با اینکه همه شدیدا از مبارزات بازی تعریف کردن من اصلا خوشم نیمد علتشم بالانس نبودن تانک و رینجره بحثش طولانیه ولی همه توانایی اینو دارن که تلپورت کنن خودشونو واسه همین شمشیر زنتون تقریبا بدرد نخوره برای همین همه شمشیر زناتون یه جوری از دورم یه چیزی می زنن که بالانس شه خلاصه زیاد جالب نیست

نمره نهایی من 8.5

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
hellblade senua's sacrifice

یکی از بهترین تجربه های گیمینگ من در این نسل بدون شک ساخته جدید Ninja theory است.‌

مثبت :
+ داستان و روایت بی نقص آن
+ اتمسفر نفس گیر بازی
+ گرافیک هنری فوق العاده
+ موسیقی و صداگذاری بی نظیر
+ گیم پلی چالش برانگیز
+شخصیت پردازی کرکتر اصلی بازی (senua)
+ قیمت بازی فقط ۳۰ دلار؟ عالیه

منفی
- گرافیک فنی میتوانست بهتر باشد
- معماها در بیشتر اوقات یکجور حل میشوند

IMG_20190418_203024_752.jpeg download (1).jpeg

Sent from my Che2-L11 using Tapatalk

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
Sekiro Shadows Die Twice ---------- 9.5

از نظر Combat فوق العاده ست و گیمپلی خیلی خوبی داره . از لحاظ تکنولوژی در مقایسه با بازیهای AAA فعلی کم میاره و داستان خیلی جذابی هم نداره . اما بدلیل اینکه مهمترین فاکتور یعنی Gameplay رو به بهترین شکل ارائه میده عنوان با ارزشی محسوب میشه .

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
یه سری بازیهارو خیلی وقته بازی کردم نمره ندادم
دیترویت
این بازیو با کلی هایپ پشت سرش اجرا کردم روزهای اول متاسفانه چون متوجه می‌شدید اینها ربات هستن زیاد احساساتتون تحریک نمیشد گیم پلی بازی هم که بعد هیوی رین و بیاند تکراری شده بود فقط میمونه انتخاباتون توی بازی که خب خوب اعمال شده
نمره من 7
مارول اسپایدرمن
این بازی متای خیلی بالایی داره و جوری که هرکسی دوست داره تجربه کنه من تقریبا چند ماه بعد عرضه بازیو اجرا کردم وقتی بازی می‌کردم همش فک میکردم دارم اینفیموس بازی میکنم انگار یهdlc از اونه مبارزات هم که عین بتمن و اینفیموس متاسفانه QTEهایی که توی نمایش‌های e3داشتن رو هم حذف کردن ماموریت‌های جانبی هم کلا تکراری وboring
نمره من 7
مترو
متروی جدید و اون تریلر هایپ انگیز و روانی کننده وقتی پخش شد خیلیا دوست داشتن تجربه اش کنن گرافیک و اتمسفر عالی باعث شد من بازیو اجرا کنم اول از همه هوش مصنوعی دشمنان توی در و دیوار هست open world شدن بازی هم کاملا باعث شده بازی boring و خسته کننده بشه نمیدونم این چه اپیدمی ای هست همه بازی‌ها باید سمت اوپن ورلد شدن برن
نمره من 6
رزیدنت ایول 2 ریمیک
خب قطعا هر کسی دوست دار این ژانر هست دوست داره بازیش کنه منم خیلی زود بازیو شروع کردم وقتی با لئون میرفتم خیلی بازی برام Fresh و تازه بود و کلی لذت بردم ولی وقتی سناریو کلیرو بازی کردم دیدم کلا همون لئون هست با یه رءیس جدید و کلا بازی همونه و حتی رءیسها هم همونن بازی برام تکراری شد دیگه فقط تموم کردم
نمره من 7.5
رد دد ردمپشن 2
کسی رد دد یک رو بازی کرده باشه قطعا این بازیو پری اردر میکنه و بدجور برای بازی کردنش بی قرار هست منم همینجور بودم تقریبا از اوایلی که بازیو اجرا میکردم انگار دارم بازی نسل بعد رو اجرا میکنم جزءیات فراوان و گرافیک و داستان عالی و اپن ورلد واقعی و بدون تکراری توی رد دد خلاصه شده در صورتی که دوست دار این سبک باشین توصیه میشه بهتون تجربه این بازی
نمره من 10
کنان
بازم یه بازی تخفیف تا خرخره خورده و بدرد نخور برای پلاس فری شد بازی کلا باگ هست با کلی آپدیت هم بازم باگ و غیرقابل بازی هست با گرافیک ضعیف
نمره من 3
آنراش
شاید بعد یکی دو دست خیلی لذت ببرید از بازی ولی بعد کلا چه توی آنلاین و آفلاین بازی تکراری و غیرقابل بازی میشه
نمره من 6
گرانتوریسمو اسپورت
از همون روز اولی که متوجه شدم بازی فقط آنلاین هست و تقریبا99%بچه های اینجا گفتن بازیش نمی‌کنیم علاقه ام به بازی بیشتر شد قوانین عالی و سیستم پنالتی لابی های تا خرخره پُر سرورهای عالی باعث شد من هیچوقت از خرید این بازی پشیمون نشم فقط جزءیات بعضی پیستها جای کار داره و مسیرهای روزانه هم عوض میشن هر هفته ترک جدید نمی‌ذارن و هی چنج میدن نمیدونم چرا
اگه طرفدار سبک شبیه ساز آنلاین هستید لحظه ای درنگ نکنید توی تجربه اش
نمره من 9.5

آخرین ویرایش:

sara700

کاربر سایت
Sep 16, 2010
195
god of war 10

-----------------------------
Alien Isolation 10
یکی از بهترین بازیها گرافیک عالی داستان خوب نسبت به نسخه های قبلی خیلی بهتر بود حس اضطراب ترس رو به بهترین نحوه القا میکنه:-s
-----------------------------
hellblade senua's sacrifice 6
اصلا بازی جالبی نبود خسته کننده
-------------------------------------

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
Days gone 8.5
+ داستان عالی
+ گیم پلی عالی
+ Horde ها واقعا به معنی کلمه ترسناک بودن .
بازی 100% کردم اما بازم بازی لذت بخشه بعد تمام کردنش.
بعضی جاها مشخص نیست چرا هوش مصنوعی بازی یک جاهای کم میاره با وجود اینکه خیلی جاها خوب عمل میکنه .
بازی نیاز به پولیش خیلی بیشتری داشته بازی باگ زیاد داره اما جوری نیست که از لذت بازی کم کنه واقعا اگه بازی باگ زیاد نداشت برای من 9.5 بود واقعا از بازی لذت بردم .

Far Cry New Dawn
به نظرم دیگه این بازی هم مثل AC باید بهش یک استراحتی بدن خیلی تکراری شده سیستم بازی تغییر آنچنانی بعد 3 شماره اخر نکرده .

Sekiro 9
بازی به شدت بالانس نیست من هم Bloodborne و هم Dark Souls ها رو 100% اما این بازی به نظرم اصلا بعضی از باس هاش بالانس نیست صحنه های از بازی بوده که باس یک حرکت به صورت مکرر پشت هم تکرار کرده انقدر که تا نکشته ول نکرده به نظرم بعضی از باس هاش نیاز به یکم ویرایش داره .

7 Metro
-AI افتضاح .
- بازی که نیازی به سندباکس شدن نداشته سند باکس کردن و محتوای کافی نداره .
داستان بازی مههههههههههههههههههههههههههههههه.
باگ هم خدا رو شکر کم نداره تاثیر گزار هم هستن بعضی هاش .
کلا بد ترین نسخه متروی بود که بازی کردم نسخه های قبلی واقعا عالی بود سر این نسخه شرکت بد گند زده .

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
!Days Gone
photo_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B9_%DB%B0%DB%B5_%DB%B3%DB%B1_%DB%B1%DB%B9_%DB%B5%DB%B0_%DB%B5%DB%B7.jpg

پ.ن: ما دوتا ، شما و همه:p:D
وقت بخیر
سریع بریم سر اصل مطلب ؛ برخلاف منتقدها که تجربشون مربوط به قبل از اپدیت ها بوده ، همون اول بسم ا... به 1.09 اپدیت کردم
خوشبختانه طی 40 ساعتی که مشغولش شدم هیچ زمانی بازی کرش نکرد ، فقط یه چند سری افت فریم و باگ ، اونم در نیمه ی دوم داستان داشتم که انچنان رو مخی نبودن (البته کاور گیری پشت دیوار و.. هنوزم ایراد داره) و نسبت به مپ بزرگی که داره میشه ازشون گذشت کرد ولی لودینگش هنوز رو مخه:D

داستان بازی میشه گفت قابل قبول و راضی کنندس ، اما انتظار تجربه یک داستان خفنِ و پرفکت و فراموش شدنی رو نداشته باشید چون کرکترها به اون صورت شخصیت پردازی نشدن(الخصوص فرعی ها)
از نکات منفی غیر قابل چشم پوشیش ، طراحی مراحل و اکتیویتی‌ و کویست های اصلی و فرعیه تکراریشه:-"
شاید در ابتدا واستون تازگی داشته باشن و حسابی لذتشونو ببرید اما بعد از انجام بالای 10 بار از یک مدل چالش ، دیگه واستون تکراری میشه
راجب گیم پلی بازی هم بگم که انچنان پیچده نیست و خیلی زود دستتون میاد ، درخت اسکیل ها و کرفت کردن و مخفی کاری و سواری با عشق(موتور دیکن:D) و لوت کردن و ..... و اینکه در کل آزادی عمل خوبی دارید

اما از خوبی هاش اینکه شخصی سازی موتور برای من لذت بخش ترین قسمت بازی بود!:D
البته باید حسابی مراقبش باشین چون برای جا به جایی توی مپ و فست تراول و سیو کردن بازی و... باید کنارش باشید
در بخش سلاح هم خوشبختانه تنوع بالاس(ولی من نصف بازی رو با crossbow جلو بردم:p)
یکی از نکات جالبی که بهش رسیدم اینه که گشت گذار و انجام کویست هارو اگر در طول روز انجام بدین کارتون خیلی راحت پیش میره ، چون توی شب مپ پر میشه از فریکر:D
برخلاف طراحی مراحل ، اینبار با طراحی محیط خفن با گرافیک و صداگذاری و موسیقی خوبی رو به رو اییم
در نهایت فکر میکنم یه ذره بهش کم لطفی شد:D
8/10

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
Bloodborne

بازی نکات مثبت زیادی داره که من فقط به چند مورد اشاره میکنم

+ آرت بازی
+ طراحی مراحل
+ مکانیک مبارزات
+ طراحی باس‌ها و NPC ها
+ هوش مصنوعی

آخرین ویرایش:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
Days Gone ------------------------------ 8

+ داستان و شخصیت پردازی خوب
+ کنترل روان و مناسب
+ گرافیک بصری عالی
+ بخش Horde بسیار جذاب و چالش برانگیز
+ خشونت بدون تعارف

+ موتور سیکلت

- مشکلات فنی و گرافیکی زیاد

- صداپیشگی در بعضی مواقع مناسب نیست
- از پتانسیل دنیای بازی به خوبی استفاده نشده

stv

کاربر سایت
Jan 20, 2015
130
نام
soheil
kirio.jpg

سری یاکوزا
من نسل قبل متاسفانه اصلا این سری رو تجربه نکرده بودم ولی خوشبختانه توی این نسل فرصت تجربه هر چهار بازی که واسه غرب اومدو داشتم
از اونجایی که فرمول بازی تویه نسخه ها یکیه اول یه نقد کلی می نویسم بعدش دونه دونه نظرمو در مورد هر نسخه می نویسم.
1.هسته اول تمامی نسخه های این سری داستان درام و مافیایی که توی ضعیف ترین نسخه ی بازی هم از نود درصد بازیهای دیگه داستان بهتری داره
2.نقشه بازی که یک open world خیلی جمع و جورو کوچیکه که هیچ نقطه ایش بلا استفاده نبوده و بالاخره یه فعالیتی توش می شه انجام داد.
3.مبارزات بازی حالا منهای تفاوت هایی که توی نسخه های مختلف بازی داره تشکیل شده از کومبو های ساده و تا حدودی تکراری که به مرور با خرج کردن پول یا امتیاز پیشرفت می کنه البته چاشنی heat action هاش که شدیدا باعث زنده شدن محیط و به خصوص جذاب تر شدن اسلحه ها می شه جلوی تکراری شدن مبارزه ها رو می گیره
4.ماموریت های اصلی به این شکل که از نقطه الف به نقطه ب باید بری که کلا یه دیقه طول می کشه یه کات سین میبینی یه مبارزه جزیی می کنی بعد میری نقطه ج اونجا وارد یه محیط جدید مثلا کارخونه میشی کلی دشمن میریزه سرت میری جلو میرسی به باس فایت کلا همه نسخه ها همینجوریه
5.باس فایت ها که فوق العاده واقع گرا جذاب بی نظیر جز جدانشدنی بازی تنها بازی که یه یاکوزا پیز رو می تونه تبدیل کن به یه باس قدرتمند جذاب که در عین حال دلتم واسش می سوزه
6.بحث شیرین مینی گیم ها این سری تو هر نسخه اش پر از مینی گیمه از بازی های ژاپنی مثله ماژونگ تا بازی های کارتی مثله بلک جک تا بولینگ دارت گلف و .... این مینی گیم ها شدیدا اعتیاد آورن فرمول های ساده ای مثله سنگ کاغد قیچی دارن ولی اجراشون جذابه مینی گیم های +18 هم که هر نسخه داره
7.ماموریت های جانبی که معمولا حداقل هفتاد تایی هستن توی هر نسخه معمولا خیلی کوتاه و ساده ان گاهی در حد معرفی یه مینی گیمه گاهی یه ایستر اگ در مورد یه فیلم یا شخصیته تک و توکم ماموریت های داستانی طولانی ترم داره ولی بیشتر اساس این ماموریت ها طنز فرهنگی ژاپنه که منتقدایه غربیم زیاد خوششون نمیاد

Yakuza 0
بهترین داستان در کل مجموعه به خصوص اضافه شدن شخصیت ماجیما و اون سبک مبارزاتی جذابش و در نهایت وجود مینی گیم کلاب این بازیو تبدیل به یه شاهکار کرده.
نمره من :9.5

Yakuza Kiwami
نسخه جمع و جور همون یاکوزا صفره با یه داستان ضعیفتر گیم پلی کوتاه تر و مینی گیم های کمتر
نمره من :7.5

Yakyza Kiwami 2
این بازی با موتور گرافیکی جدید ساخته شده داستان جذاب برگشتن شخصیت ماجیما مینی گیم های متنوع نسخه خیلی قوی حساب میشه.
نمره من:9

Yakuza 6
این نسخه از بازی کمیت فدای کیفیت شده یعنی اومدن مثلا همه مکالمه ها رو صدا گذاری کردن یا مثلا خواستن محیط ها جذاب تر طراحی بشه ولی کوچیکتر بشه داستان بازی هم در شان مجموعه یاکوزا نیست ولی در کل قابل قبوله
نمره من:8.5

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر