امتياز اعضای بازی‌سنتر به عناوین پلتفرم‌های PlayStation

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
درود
این تاپیک به این منظور باز شد تا دوستانی که عناوین مختلف رو تجربه کردند، امیتاز از 1 تا 10 به بازی مورد نظر بدن.
لطفا سعی کنید همراه با نمره یه توضیح کوچکی هم بدید.
با تشکر

آخرین ویرایش:
Stellar Blade

دوران بچگی یکی از رویاهام این بود بازی بسازم ترکیبی از المان هایی که تو بازی ها دوست دارم. بنظرم سازندگان این بازی هم همین رویا رو داشتند. مشکل اینجاست که معمولا اینجور بازی ها همه چی دارند ولی توی هیچکدوم عالی نیستند ولی استلار بلید یک مثال نقض هست. بازی سالادی هست از سولز لایک ولی با موومنت روان مثل هک اند اسلش مخلوطش با طراحی فانتزی مثل فاینال فانتزی کمی المان آر پی جی در حد GOW، کمی اکشن ادونچر آنچارتد طور ولی با پلتفرمینگ بد با کمی چاشنی Survival horror.
ترکیب بالا باعث شده که نتونم انگشت بذارم روی نکات مثبت بازی فقط همین رو بگم که من بعد از GOW R مدت ها بود که با یک بازی اکشن انقدر حال نکرده بودم. بنظرم ترکیب بالا همه چیز در حد خوب اجرا شده و کاملا جواب داده و تجربه کاملا متفاوتی رو رغم زده. موزیک بازی هم بشدت عالی کار شده موقع درگیری ولی موزیک حالت گشت و گذار خیلی کره ای هست که سلیقه من نیست.
بازی حدود ۲۲ ساعت زمان برد تا تموم بشه که حدود ۲-۳ ساعتش فقط باسفایت آخر بود. من تقریبا یکی دوتا ماموریت فرعی انجام دادم ولی چون ریوارد خیلی خوبی نگرفتم ادامه ندادم و تا آخر رو به صورت اسپید ران رفتم این باعث شد که با حداقل آپگرید برم به سمت پایان بازی. بگم که اواخر بازی مبتدی بودن سازندگان مشخص میشه چون از نظر لول دیزاین واقعا ناشیانه ساخته شده به طوری که ۹۰ درصد اولیه بازی خیلی آسونه ولی hard mode باز نیست ولی ۱۰ درصد آخر بازی حالت نرمال بخاطر لول دیزاین بد خیلی سخت میشه مخصوصا اگر مثل من بدون آپگرید جلو رفته باشید. با این حال برام سخته که این رو جزو نکات منفی بازی حساب کنم چون این باعث شد از تمام مکانیزم های بازی استفاده کنم. از سخت بودن بازی و زدن باسهای نهایی و ترشح ۶ ساعت آدرنالین خالص بسیار لذت بردم.
چیزی که باعث میشه به بازی نمره کامل ندم ضعیف شدن چشمام و احتیاج به عینک در اثر یک هفته بازی کردن Stellar Blade بود. به همین دلیل این بازی رو به هیچکس توصیه نمیکنم.

آخرین ویرایش:
Stellar Blade

دوران بچگی یکی از رویاهام این بود بازی بسازم ترکیبی از المان هایی که تو بازی ها دوست دارم. بنظرم سازندگان این بازی هم همین رویا رو داشتند. مشکل اینجاست که معمولا اینجور بازی ها همه چی دارند ولی توی هیچکدوم عالی نیستند ولی استلار بلید یک مثال نقض هست. بازی سالادی هست از سولز لایک ولی با موومنت روان مثل هک اند اسلش مخلوطش با طراحی فانتزی مثل فاینال فانتزی کمی المان آر پی جی در حد GOW، کمی اکشن ادونچر آنچارتد طور ولی با پلتفرمینگ بد با کمی چاشنی Survival horror.
ترکیب بالا باعث شده که نتونم انگشت بذارم روی نکات مثبت بازی فقط همین رو بگم که من بعد از GOW R مدت ها بود که با یک بازی اکشن انقدر حال نکرده بودم. بنظرم ترکیب بالا همه چیز در حد خوب اجرا شده و کاملا جواب داده و تجربه کاملا متفاوتی رو رغم زده. موزیک بازی هم بشدت عالی کار شده موقع درگیری ولی موزیک حالت گشت و گذار خیلی کره ای هست که سلیقه من نیست.
بازی حدود ۲۲ ساعت زمان برد تا تموم بشه که حدود ۲-۳ ساعتش فقط باسفایت آخر بود. من تقریبا یکی دوتا ماموریت فرعی انجام دادم ولی چون ریوارد خیلی خوبی نگرفتم ادامه ندادم و تا آخر رو به صورت اسپید ران رفتم این باعث شد که با حداقل آپگرید برم به سمت پایان بازی. بگم که اواخر بازی مبتدی بودن سازندگان مشخص میشه چون از نظر لول دیزاین واقعا ناشیانه ساخته شده به طوری که ۹۰ درصد اولیه بازی خیلی آسونه ولی hard mode باز نیست ولی ۱۰ درصد آخر بازی حالت نرمال بخاطر لول دیزاین بد خیلی سخت میشه مخصوصا اگر مثل من بدون آپگرید جلو رفته باشید. با این حال برام سخته که این رو جزو نکات منفی بازی حساب کنم چون این باعث شد از تمام مکانیزم های بازی استفاده کنم. از سخت بودن بازی و زدن باسهای نهایی و ترشح ۶ ساعت آدرنالین خالص بسیار لذت بردم.
چیزی که باعث میشه به بازی نمره کامل ندم ضعیف شدن چشمام و احتیاج به عینک در اثر یک هفته بازی کردن Stellar Blade بود. به همین دلیل این بازی رو به هیچکس توصیه نمیکنم.

داداش یعنی اینقدر فونت نوشته هاش ریز بود که چشمات ضعیف شد :-":D:-/

Silent hill 2 remake

نكات مثبت:

داستان بازى و روايتش بى نظير هست هنوز
گيم پلى بازى به بهترين شكل مدرن سازى شده
حس تعليق فوق العاده
اكسپلور محيط ريواردينگ هست در نوع خودش
گرافيك هنرى فوق العاده
پرفورمنس گرافيكى فنى عالى
موسيقى هاى مناسب
نورپردازى عالى

نكات منفى:

يكم تو محيطاى بسته دوربين اذيت ميكنه
چالش خاصى نداره مبارزات (نسخه اورجينالم همينجورى بود).
انيميشن هاى بازى گاهى يجوريه

نمره نهايي: 9/10

-----------------------

Astro bot

نكات مثبت:

از طراحى كاور بگير تا منوى بازى و گيم پلى و گرافيك چه هنرى چه فنى تا حتى طراحى عنوان و محتواى تروفى ها همه عالى.
موسيقى هاى بسيار زيبا
نوستالژى بازى عميق براى پيرمرداى كهنه كار
مناسب براى همه سنين
مدت زمان بازى بسيار به اندازه
مراحل چالشى به شكل لذت بخش و منطقى سخت بودن

نكات منفى:

ندارد

نمره نهايى: 10/10
Goty 2024? Maybe

Star wars Jedi : Survivor

نسخه قبلی رو به واسطه پلاس بازی کردم، بازی بدی نبود هر چند در بعضی جاها برام خسته کننده یا بی مفهوم میشد اما باهاش درست ارتباط برقرار نمیتونستم بکنم شاید یکی از دلایل اصلی ایش هم این بود که این مکانیزم یهو یه چیزی یادش میاد و دابل جامپ و وال رانینگ یهو از وسط بازی اوکی میشد بدم میومد بعد توی یه جایی هی میخواستی بری جلو ولی نمی فهمیدی که اینجا به خاطر قفل بودن فلان سیستم فعلا در دسترس نیست و هیچ هشداری هم نمیداد. من کلا با بازی های که مجبورت میکنن یه قسمتی رو دوبار یا چندباره بری و برگردی بدم میاد مثل DMC 4

اما این نسخه واقعا چسبید و از خیلی جهات پیشرفت دیده میشد، گرافیک به واسطه نسل نهمی بودن واقعا خوب بود
اولین مشکلی که نبود و واقعا ریسپاون جرات به خرج داده و نرفته بود از صفر شروع کنه این بود که یه سری قابلیت های شماره یک رو نابود نکرده بود تا اینجا بیاد بازی رو‌ کشدار کنه هر چند هنوز دوباره رفتن یه قسمتی توی بازی هست اما بیشتر شبیه ساید کوئست و ماموریت جانبی و اضافه است یا شما متوجه میشی اونجا رنگ قرمز داره نمیتونی بری ، الان همین صفر شدن stat ها و غیره رو توی یه سری از ابر بازی ها می بینیم و به شدت رو مخه نام هم نمیبرم ملت شورش نکنن

در زمینه گیم پلی با اضافه شدن پرک ها و stance ها عمق حرکات و ازادی عمل بیشتر و بهتر شده بود و شکست دادن یه سری باس ها با فلان stance خیلی ساده تر بود
یه چیزی که هم اینجا هم توی نسخه قبلی اذیت میکرد درجه سختی بازیه، نمیدونم چرا ولی توی درجه سختی متوسط توی هر دو‌ نسخه من هیچ مشکلی حتی تا اخر بازی ندارم ولی یهو اخرای بازی خصوص تو‌فاز اخر باس یهو چهارتا حرکت بترکون میزنه و شما باید بری از اول بیای
ماموریت های جانبی در کل جذاب کار شده بودن و اینکه سیاره koboh محل اصلی بود و میتونستی داخلش گشت و‌گذار کنی و چیزهای مختلف رو باز کنی یا بخری، غنای کافی رو‌به بازی داده بود،

موسیقی و دوبله خوب بود و فقط در همین حد میتونم بگم چون هم‌تخصص کافی رو ندارم هم اینکه زیاد به نظرم ماندگاری در ذهن نداره مثلا اهنگ انچارتد یا سوشیما رو‌ هر جا بشنوم خبردار ایستادم ولی اینجا … هیچی اقا

داستان و شخصیت پردازی واقعا بهتر شده بود و پیشرفت داشت و کال در حال پیدا کردن یه پختگی بود هر چند پایان بازی از ساعت اول قابل‌ حدس بود اون هم‌به این دلیل که دیگه همه چی دیدیم و میتونیم حدس بزنیم اما یه پیچش قشنگ‌ داشت

کلا به عنوان یه محتوا و ساخته تو زمینه جنگ ستارگان فکر کنم یکی از پخته ترین و بهترین نسخ بوده
یعنی حداقل برای من بعد rogue one این بهترین نسخه بود و الان باید منتظر نسخه سوم بود ببینیم داستان رو چه مدلی میخواد جمع بکنه چون الان کال دیگه باید یک جدای پخته و کامل شده باشه

امتیاز ۹/۱۰

پ.ن : یه چیزی که قشنگ انگار توی dna بازی و ریسپاون‌مشخصه اون حس تایتانفال توی بازی بود :| میدونم شاید بگید نه ولی قشنگ یه سری جاها و استفاده از المان های بازی انگار تاینفال سوم شخص در دنیای استار وارز بود، حیف که فکر نکنم تاینفال سه رو ببینیم
پ.ن ۲ : اسم استیگ اموسن رو که دیدم هم خوشحال شدم هم ناراحت :| :(

آخرین ویرایش:
Silent Hill 2 Remake: 9.5/10

نقاط مثبت​

• داستان و شخصیت‌پردازی فوق‌العاده
  • روایت داستانی بی‌نظیر
  • وفادار به نسخه اصلی
  • طراحی مراحل بی‌نقص
  • پازل‌ها و معماهای بی‌نقص
  • گرافیک فنی و بصری فوق‌العاده
  • گیم‌پلی اعتیاد آور با ارزش تکرار بالای بازی
  • موسیقی و صداگذاری به یادماندنی

نقاط منفی​

• اندک موارد افت فریم در مد پرفورمنس
  • طراحی چهره شخصیت ماریا و آنجلا
  • اکشن‌تر شدن برخی مراحل
  • کش پیدا کردن بازی در برخی مراحل
یک نقد ریزی هم برای بازی نوشتم که اگر افتخار بدید اینجا مطالعه بفرمایید.

Silent Hill 2 Remake

اول بازی که اصلا برام میک سنس نمیکرد. زنم مرده ولی نامه داده پاشو بیا تو سایلنت هیل عشق و حال! چقد تو سیب زمینی هستی مرد. انگار هیچی نشده. بعد میاد تو شهر عجیبترین جک و جونوارای جهان بهش حمله میکنن باز انگار نه انگار. نه تعجبی نه شوکی نه تردیدی.
متوجه‌م چیزی به عنوان منطق کابوس تو داستانگویی وجود داره ولی مثل اینکه تو نسلهای قبل با توجه به پیشرفته نبودن روشهای روایی تو بازیها و عدم پیشرفت تکنولوژی زیاد بهش پرداخته نشده و جا نیوفتاده ولی واسه زمان خودش کافی و جالب بوده ولی بعد این همه سال بازم اوکیه؟ برا من نه.
معماها بی معنین. ع این جعبه موزیک دکمه‌ش نیست. ع صفحه نداره. ع دکمه‌ش گم شده. بگردیم از جاهای بی ربط پیدا کنیم سر هم کنیم شاید یه اتفاقی افتاد. کی می‌گه اینارو؟ خود بازی. منطقش تو بازی چیه؟ هیچی.
کلا به نظرم معماهای نوعیِ سروایوال هاررها که تو این بازی زیادن دمده شده و کسل کننده‌س برا من. نظر شخصیه.
راه رفتن شخصیت هیچوقت به نظرم عادی نیومد. ضربه زدنش هم همینطور. کلانکیه‌. تو ذوق میزنه.
مبارزه‌ها جزییات و چالشی ندارن. ضربه‌های یکسان با انیمیشنهای تکراری. ضربه نمیشینه. ضربه رو حس نمی‌کنم.
بازی فیزیک نداره. فیزیک اسکریپت داره مثل شکستن شیشه اینور اونور که حس اسیر بودن میده و تکراریه. بهتر بود همون رو هم نداشت. حس می‌کنم میخواد گولم بزنه. توهم بده که محیط ریسپانسیوتر از اونیه که واقعا هست.
گرافیک محیط بازی خیلی آثنتیکِ یه محیط ترسناک و رئاله. مثلا Tlou استایل داره RE استایل داره TEW استایل داره ولی اینجا انگار اَستای گرافیکیو پیش ساخته از یه سایت خریدن. چیزی که به عنوان گرافیک هنری میشناسم نداره. بی روحه. حتی روحِ بی روحی نداره. جالبیشم اینجاست سرعت راه رفتن عادی شخصیت نسبت به چگالی جزییات محیط خیلی کمه. ینی محیط اینقد کشش نداره که تو لازم باشه اینقد آروم راه بری تا مبادا چیزی رو از دست بدی.
این تجربه من واسه ۵ ساعت بازیه. دراپش کردم. نمیگم آزاردهنده بود ولی لذتی هم نداشت برام. امتیازی هم نمی‌دم.

hero.jpeg

عنوان بازی iris fall یه بازی سبک پازل و پلتفرم هست. اول از همه بگم بازی مشکلات زیاد داره ولی بازم توصیه میکنم اگه بازی های پازل دوست دارید با تخفیف خوب امتحان کنید چون بازی خیلی کوتاه هست. در مورد بازی باید بگم گرافیک بازی واقعا فانتزی و زیباست و داستان بازی خوبه حالا شاید نشه گفت فوق‌العاده ولی واقعا خوب بود ولی مشکلاتی بازی داره که باعث میشه اونچنان دلچسب نشه مثل اینکه تو پازل ها گاهی دوربین در جای درست برای حل کردن پازل وجود نداره و شما نمیتونی خوب حل کنی یا گاهی توی مسیر مانع حرکت میاد با اینکه میبینی چیزی توی مسیر نیست و از همه مهمتر آبجکت ها کنار هم هستند که گاهی متوجه نمیشی آبجکت کناری هم قابلیت تغییر و اعمال داره. ولی با تمام اینها با تخفیف خوب اگه بازی پازل دوست دارید توصیه میشه. پازل ها رو نمیتونم بگم سخت هستند یا آسان بستگی به آی کیو شما داره برای من زیاد سخت نبودند و زود بازی تموم شد و اینکه بازی خیلی کوتاه هست.

امتیاز ۷ از ۱۰

Silent Hill 2 Remake ------------- 9

+ داستان و شخصیت‌پردازی عمیق و خاص
+ یکی از ترسناک‌ترین بازی‌های تاریخ
+ اتمسفر و فضاسازی سنگین و دلهره‌آور
+ گیم‌پلی مینیمال و بسیار متناسب با فضای بازی
+ پازل‌های جذاب
+ موسیقی عالی

- انیمیشن‌های ضعیف برای نسل نهم
- عدم تنوع و محدود بودن دشمنان و باس‌فایت‌ها

Days gone

بلخره بعد دو بار خريدن و فروختن ديسك بازى نسل قبل و دو بار دانلود از پلاس و نيمه كاره رها كردن تمومش كردم.

بازى شرايطى مثل rise of the roninداره.
با اينكه ايرادات واضحى داره كه تمام مدت جلوى چشم شماس ولى به شدت سرگرم كننده و دوست داشتنى هست.
و اصلا مگه رسالت اصلى و دليل به وحود اومدن ويديو گيم غير از سرگرم كننده بودن چيز ديگه ايي بوده؟

نكات مثبت:

گيم پلى خيلى خوب
محيط نسبتا غنى
داستان شمارو درگير خودش ميكنه
گرافيك هنرى خوب
وويس اكتينگ خيلى عالى شخصيت اصلى
موسيقى فوق العاده
فضاى بازى تو بارون واقعا زيباست

نكات منفى:

نيمه اول بازى به خصوص چند ساعت اول هم كند هست و هم اذيت كننده
داستان بازى روايت آشفته ايي داره
ماموريتاى فرعى و گاهى اصلى تكرارى
اوايل بازى موتور سوراى مصيبت خاص خودش رو داره
ايرادات فنى و باگ هاى مختلف گرافيكى

نمره نهايي:

8.5/10

آخرین ویرایش:
View attachment 354514
حقیقتا لذت بردم مخصوصا از صدا گذاری بازی که بادقت خیلی بالایی انجام شده بود :-bd
فقط اواخر بازی اون خلاقیت کمتر میشه مخصوصا قابلیت های که کارکتر میگیره
9.5/10
الان بعد موفقیت استروبات روی پلی استیشن ۵ دیگه اگر سونی اینو برای psvr2 و پی سی پورت نکنه چیزی جز حماقت نیست. واقعا یکی از مهم‌ترین خواسته های گیمینگم تجربه همین بازیه:D

ASTRO BOT

درود واقعا با یک ابر شاهکار از طرف سونی طرف هستیم
اینقدر جذاب بود که بازی پلات کردم :D
گیم پلی بینظیر هست گرافیک هنوی و فانتزی موزیک های جذاب
استفاده از تمام قابلیت های دسته PS5
حضور شخصیت های قدیمی پلی استیشن همه همه دست به دست هم داد تا ی شاکار دیگه رو از سونی شاهد باشیم

راستی این تروفیGreat Master Challenge هم خیلی خیلی سخت بود ولی ارزش داشتB-)
به نظر من رو بازی نمیشه نمره گذاشت ولی قطعا کمترین نمره 10 شایسته این شاهکار هست

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or