اطلاعات رسمی در مورد پلی استیشن 5 اعلام شد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
همین الان سایت Wired مقاله داده و با مارک سرنی مصاحبه کرده در مورد نسل بعد PlayStation که اطلاعات کلیش میشه این

- CPU: 7nm Zen 2, 8 cores
- GPU: custom Navi, including raytracing support
- SSD + custom interfacing to massively increase bandwith (Spiderman freetravel demo: 15 seconds to 0.8 seconds)
- PS4 Backwards compatibility (other platforms not confirmed)
- Physical media
- PSVR '1' compatible
- on-chip 3D audio support

PlayStation’s next-generation console ticks all those boxes, starting with an AMD chip at the heart of the device. (Warning: some alphabet soup follows.) The CPU is based on the third generation of AMD’s Ryzen line and contains eight cores of the company’s new 7nm Zen 2 microarchitecture. The GPU, a custom variant of Radeon’s Navi family, will support ray tracing, a technique that models the travel of light to simulate complex interactions in 3D environments.
Exclusive: What to Expect From Sony's Next-Gen PlayStation

من دارم میرم جایی کسی تونست خلاصه اش رو ترجمه کنه.

آخرین ویرایش:

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,465
نام
علی
ببینم بالاخره این نسل اون نسلی میشه که همه ی بازیا 60 فریم یا نه! چقد هایپه نسل 8 بالا بود همه جوگیر گرافیکه آواتارو بازیا همه 60 فریمو از این حرفا و تنها کسی که جوو خوابوند جان کارمک بود که گفت نسل 8 رو 60 فریم نی داداچام جو ندین!:D ببینم این نسل 9 این حسرت بزرگو به دل میزاره باز یا نه!:D

• Like
Reactions: Jack cooper

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,453
نام
مسلم
فقط منم که تنها نگرانیم قیمت کنسوله
شکم سیری طی می کنید این جا ها :|
حالا قیمت کنسول هیچی، اونو یه بار میخری و تموم میشه میره (یعنی امیدوارم) قیمت بازیهاش رو کجای دلمون بزاریم؟:)) من حاضرم دو برابر پول یه کنسول برای PC بدم ولی در عوض تا ابد بازی پایرت کنم تا اینکه یه کنسول بخرم و سر جمع 6 تا بازی بیشتر روش نتونم انجام بدم.

• Like
Reactions: g4mer

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,166
نام
∂αнмα
اینم در نظر بگیر همزمان با خبر PS5 اون کنسول تمام دیجیتال مایکرو هم رسما در مراسمی معرفی شد. با قیمت 250 دلار و بد جور تحت سایه ی دو خط و نیم خبر PS5 قرار گرفت در حدی که تقریبا 90 در صد خبر رو حتی نشنیدن
90 درصد نشنیدن بلی :-"

screenshot-tweetdeck.twitter.com-2019.04.17-12-57-56.png

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
اولین بازی 8k native پارسال معرفی کرد
Sony Showed Gran Turismo Sport Running in 8K at 120 Frames-Per-Second

البته بیشتر جنبه تبلیقاتی برای فروش tv های سونی بازی های نسل قبل و ورزشی حداکثر 8k اجرا میکنه
بقیه بازی ها هم upscal

Horizon 2
Gran Turismo 7
بازی japan studio
Japanese Game Studios Are Already Working on PlayStation 5 Games | SegmentNext
گیم پلی Death Stranding ghost of tsushima و The Last of Us Part II
انحصاری های third-party در حال ساخت
View attachment 104846

سونی بیشتر از دو کنفرانس هم محتوا داره
اما میشه با یه مصاحبه 4 دقیقه و یه سری اطلاعات کلی و بدون حتی یک دلار هزینه رقیب برد گوشه رینگ
چرا الکی این همه هزینه کنه :D
برادر هنوز دنبال Agent هستی؟! اون که کلا یک شوخی تبلیغاتی بود تموم شد رفت الان انقدر راکستار سرش شلوغه مطمنا نوبت به Agent هیچوقت نخواهد رسید احتمالا یک نسخه بروز شده RDR2 برای نسل بعد و Gta و Bully بعدی اون Horizon 2 هم که حالا حالا اصلا ازش خبری نمیشه ممکنه تازه E3 سال بعد ازش رونمایی بشه

• Like
Reactions: g4mer and Cj_sa

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
اولین بازی 8k native پارسال معرفی کرد
Sony Showed Gran Turismo Sport Running in 8K at 120 Frames-Per-Second

البته بیشتر جنبه تبلیقاتی برای فروش tv های سونی بازی های نسل قبل و ورزشی حداکثر 8k اجرا میکنه
بقیه بازی ها هم upscal

Horizon 2
Gran Turismo 7
بازی japan studio
Japanese Game Studios Are Already Working on PlayStation 5 Games | SegmentNext
گیم پلی Death Stranding ghost of tsushima و The Last of Us Part II
انحصاری های third-party در حال ساخت
View attachment 104846

سونی بیشتر از دو کنفرانس هم محتوا داره
اما میشه با یه مصاحبه 4 دقیقه و یه سری اطلاعات کلی و بدون حتی یک دلار هزینه رقیب برد گوشه رینگ
چرا الکی این همه هزینه کنه :D
برادر هنوز دنبال Agent هستی؟! اون که کلا یک شوخی تبلیغاتی بود تموم شد رفت الان انقدر راکستار سرش شلوغه مطمنا نوبت به Agent هیچوقت نخواهد رسید احتمالا یک نسخه بروز شده RDR2 برای نسل بعد و Gta و Bully بعدی اون Horizon 2 هم که حالا حالا اصلا ازش خبری نمیشه ممکنه تازه E3 سال بعد ازش رونمایی بشه صداپیشه باری هم اشاره کرده بود حالا حالاها زوده

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,020
نام
آریا
دقیقا درست میگی متاسفانه یکیش خود من=(( به قول یکی از دوستان نسل سوخته که هیچ نسل جزغاله هستیم ما...!!! یعنی از یکی از سالمترین و مفرح ترین سرگرمی های دنیا هم یه جورایی محروم هستیم..!!! اینم شانس ماست که اینجا هستیم......!!!!!!!!!!! ملت دنیا با یه پول پس انداز ساده با پول توجیبی میرن کنسول میخرن ما باید وام بانکی بگیریم کنسول بخریم:-w#:-Sدیگه کار از 2 برج حقوق کنار بزارم و قرض کنم گذشته...!!!!!!!!!چقدر باید حسرت بخورم واسه نسل بعد.....!!
به نظرم در این یه مورد (کنسول‌ها و کامپیوترهای پیشرفته)، نسل سوخته واقعی این بچه‌های جدید هستن! :D ماها از سال‌ها قبل انواع و اقسام کنسول‌ها رو داشتیم و کلی بازی تجربه کردیم که هرکدوم عطر و طعم خودشون رو داشتن. از نسل‌های قدیمی‌تر که بازی‌های دو بعدی رو هم تجربه کردیم تا اون‌هایی که مثلاً با PS1 شروع کردن یا نسل‌های بعد که اولین کنسول‌شون PS2 بود یا حتی بریم جلوتر و برسیم به X360 و...
ولی نسل جدید که تازه به سن و سالی رسیده که می‌خواد بره سراغ بازی واقعی (نه از این درپیت‌های موبایلی)، دیگه با این قیمت‌ها بی‌خیال کنسول میشه. قیمت خود کنسول‌ها از یه طرف و بازی‌هاشون از طرف دیگه کاری کرده که روز به روز از تعداد گیمرهای حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای توی ایران کم بشه و جمعیت گیمرهای موبایلی بالا بره. الآن به نوعی هر ایرانی یه گیمر هست، ولی 90% گیمر موبایلی هستن و سرشون با همین بازی‌های ساده و Free to Play و مدیریتی گرم هست. :D در حالی که توی دنیا در کنار رشد بازی‌های موبایلی، کنسول‌ها هم هنوز محبوبیت بالایی دارن و همین نسل در کنار PS4 که غوغا کرد، X1 هم واقعاً بد نفروخت و عملکردش بهتر از کنسول‌های رتبه دوم توی دوران PS1 و PS2 بود. Switch هم که طوفان به پا کرده و داره عالی جلو میره. ولی توی ایران روز به روز از گیمرهای کنسولی کم میشه و این تعدادی که باقی موندن هم خیلی‌هاشون به لطف اکانت هکی و ظرفیت فلان و چنان دارن بازی می‌کنن و برای اینکه بتونن اکثر بازی‌های معروف رو تجربه کنن، یا باید بزنن تو کار خرید اشتراکی یا خرید و فروش بازی دست دوم و ظرفیت و از این جور چیزها. در حالی که نسل ما می‌رفت یکی دو تومن (یا در اوجش مثلاً 10 تومن) می‌داد و بازی می‌گرفت می‌چپوند توی کنسول و حالش رو می‌برد. :D
-----------------------
برای اینکه پست زیادی آف تاپیک نشه! :D
به نظرم سونی اگه بخواد میتونه یه کنفرانس یک ساعته برگزار کنه و کمبود محتوا برای همچین کنفرانسی نداره. میشه مثلاً 20 دقیقه از کنفرانس رو با بازی‌های معرفی شده پُر کنه و کیفیت‌شون رو روی PS5 نشون بده (TLoU2، Ghost of Tsushima و Death Stranding). یه زمانی رو صرف معرفی کنسول کنه و مثلاً کنترلر اون رو نشون بده یا اگه شکل ظاهری کنسول تعیین شده، اون رو هم نمایش بده. بحث در مورد قابلیت‌های مختلف از تکنیکی تا ویژگی‌های جانبی و فلان و چنان، از چیز جالبی مثل همین سرعت لودینگ تا جنگولک‌ بازی‌هایی که معمولاً توی این جور کنفرانس‌ها دیده میشن. یه سری تک دموی خفن که قابلیت‌های کنسول رو نشون بده از طرف استودیوهای فرست پارتی و ترد پارتی. مثلاً یه دمویی از PD که حالا لزوماً GT7 نباشه، ولی قدرت PS5 رو نمایش بده. یه سری بازی که در دست ساخت هستن رو هم معرفی کنه، ولی لزوماً چیز خاصی هم از گیم‌پلی اون‌ها نشون نده. مثلاً Horizon 2 و چیزهایی مثل اون که هنوز در حدی آماده نیستن که گیم‌پلی اون‌ها رو ببینیم، ولی میشه یه تریلر real time با توجه به قدرت PS5 ازشون ساخت.
ولی فکر می‌کنم اینا ترجیح میدن فعلاً PS4 به فروشش ادامه بده و خیلی زیر سایه PS5 نره. :D به وقتش هم هر چند وقت یه بار مثل دیروز میان یه خبری منتشر میکنن که سر و صدا کنه و خیلی هم از رقابت نسل بعد دور نمونن، تا روزی که نوبت به کنفرانس برسه و بیچاره‌مون کنن!

White Injun

کاربر سایت
Apr 19, 2014
525
نام
محمدصادق
نمیشه علاوه بر این یه کنسول 300 دلاری 1080/60 هم بدن؟ :-?
500 دلار واقعا گرونه:|

• Like
Reactions: Milad_HW

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
نمیشه علاوه بر این یه کنسول 300 دلاری 1080/60 هم بدن؟ :-?
500 دلار واقعا گرونه:|

خدا از دهنت بشنوه...
من برام مهم نیست چه هیولاییه و تو چند میکروثانیه کدوم بازی رو لود می کنه
نمیخوام 500 دلار (چه با این وضع لعنتی فعلی چه قدیم، کلا!) پول کنسول بازی بدم... تازه بماند که رو این 500 باید یه 60 بدی برای اشتراک PS+ یه سری دیگه بدی برا PS Now یه سری هم بدی برای این و اون و...

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,646
نام
سهيل
با توجه به این مشخصات اعلامی سونی و این چندتا شایعه اگر مثلا PS5 بخاد یک کنسول با 14TF/24GDDR5/4GDDR4 با هارد SSD و سی پی هشت هسته ای رایزن نسل 3 باشه که حتما هم به یک سیستم کولینگ مناسب نیاز خواهد داشت بسیار بسیار بعیده که زیر 500 دلار قیمت گذاری بشه.

اما از یک طرفی 4K واقعا قدرت پردازش زیادی میطلبه و یک کنسول با مثلا مشخصات 8TF/16GDDR5 میتونه بازی های همین کنسول را راحت روی 1080P تا 1440P با یک سری تنظیمات کمتر راحت اجرا کنه . همچین کنسولی شاید بتونه بین 150 تا 200 دلار کمتر از اون بالایی در بیاد و قشر خیلی وسیع تری که فعلا به 4K کوچ نکردن و یا 500 دلار نمیخان پرداخت کنن را به خودش جذب کنه.

این ایده دوتا کنسول اولش برام خیلی جالب نبود ولی اگه بخان کنسول های قوی تر را با 500 تا وارد بازار کنن شاید استقبال بشه ازش. یعنی برای مثال من خودم فعلا اگر همچین آپشنی وجود داشته باشه که با 200 دلار کمتر بتونم بازی های نسل جدید را توی رزولوشن کمتر بازی کنم حداقل دو سه سال اول نسل انتخابم کنسول ارزون تر میتونه باشه.

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,560
خدا از دهنت بشنوه...
من برام مهم نیست چه هیولاییه و تو چند میکروثانیه کدوم بازی رو لود می کنه
نمیخوام 500 دلار (چه با این وضع لعنتی فعلی چه قدیم، کلا!) پول کنسول بازی بدم... تازه بماند که رو این 500 باید یه 60 بدی برای اشتراک PS+ یه سری دیگه بدی برا PS Now یه سری هم بدی برای این و اون و...
پس همون ایکس باکس 900P رو با دسته ایکس باکستو :D سفت بچسب .

از الان عزا گرفتین که چطوری کنسولو بخرین ، پولش جور میشه به طریقی ، همونطور که کنسولهای این نسل رو خریداری کردین اینم به همون صورت با مشقت بیشتر جور میکنین ، این که سهله ، ایرانی جماعت نون شب نداره ولی پراید 53 میلیونی رو توی چند دقیقه فروششو به اتمام میرسونه ، دست کم نگیرین خودتونو :D

در حال حاضر برای حوادث مهم مثل سیل ، زلزله ، سایپا ! ، عزا بگیرید :D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
پس همون ایکس باکس 900P رو با دسته ایکس باکستو :D سفت بچسب .

از الان عزا گرفتین که چطوری کنسولو بخرین ، پولش جور میشه به طریقی ، همونطور که کنسولهای این نسل رو خریداری کردین اینم به همون صورت با مشقت بیشتر جور میکنین ، این که سهله ، ایرانی جماعت نون شب نداره ولی پراید 53 میلیونی رو توی چند دقیقه فروششو به اتمام میرسونه ، دست کم نگیرین خودتونو :D

در حال حاضر برای حوادث مهم مثل سیل ، زلزله ، سایپا ! ، عزا بگیرید :D

من انصافاً راضیم به این
(هر چند دسته ایکس باکس رو برا PC دارم...:D... کی ایکس باکس وان میخره وقتی PS4 و سوییچ هست :D)

خیلی ممنون که بودجه براتون کلا دردسر نیست و معتقدید هر چی باشه میرسه براتون...
برا ما هم میرسه یحتمل پولش، ولی برسه هم نمی ارزه 500 دلار خرج "کنسول خونگی" کنی...
مگه تو یه مقطعی پرایس کات بخوره مثل بقیه نسل ها و بیاد یه جای منطقی

وگرنه آره... 900p با بهترین و به صرفه ترین دسته حال حاضر صد در صد می ارزه به هیولای چند صد دلاری به نظر من... ا
اصن حواستون نیست با چه جامعه آماری ای طرفید

این ایده دوتا کنسول اولش برام خیلی جالب نبود ولی اگه بخان کنسول های قوی تر را با 500 تا وارد بازار کنن شاید استقبال بشه ازش. یعنی برای مثال من خودم فعلا اگر همچین آپشنی وجود داشته باشه که با 200 دلار کمتر بتونم بازی های نسل جدید را توی رزولوشن کمتر بازی کنم حداقل دو سه سال اول نسل انتخابم کنسول ارزون تر میتونه باشه.

منم فعلاً امیدم به این آپشن ـه
این چیزایی که سرنی الان رو کرده برای از ما بهترون ـه :D

• Like
Reactions: g4mer

Dr. Salvador

کاربر سایت
Mar 22, 2019
238
به نظرم سونی بعیده دوتا کنسول بده ولی احتمالا تولید PS4 pro تا آخر نسل بعد ادامه بده قیمتشم کنه ۳۰۰ دلار یا حتی ۲۰۰ دلار و فروش PS4 رو هم برسونه به ps2

• Like
Reactions: SHAYAN1999
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر