اطلاعاتی در مورد سرویس Adsl

FZ_FT

کاربر سایت
Jul 23, 2006
241
نام
Faraz
تقریبا یه دو،سه روزیه این ADSL ما بعضی از سایتا رو بالا نمیاره مثل IGN,Gamespy,Gamespot با Dialup وصل میشم مشکلی نداره ولی با Adsl هیچ کدوم بالا نمیاد،زنگ زدم پشتیبانی میگه ایراد از مخابراته،جالب اینجاس که وقتی از انتی ف.ی.ل.ت.ر استفاده می کنم سایتا بالا میان،نمی دونم به نظر شما ایراد از کجاس؟

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
شرکت شبدیز اصلا سرعت 162 نداره !!!
سرعت من 128 هست .....

***خوشحال میشیم کمک کنی به شرطی که وارد باشی به خیلی چیزها***

پسرم قرار نیست که حتما شما به نام 162 بخری.تازه بیشتر از این باید باشه.

128 با 12.8 کیلوبایت در ثانیه دانلود می کنه.

ما هرچی بلدیم و می دونیم در اختیار دوستان می گذاریم.

معلومه تازه واردی ;) چون که من الان سرعت خودم 512 نشون میده اما 256 هست.

تقریبا یه دو،سه روزیه این ADSL ما بعضی از سایتا رو بالا نمیاره مثل IGN,Gamespy,Gamespot با Dialup وصل میشم مشکلی نداره ولی با Adsl هیچ کدوم بالا نمیاد،زنگ زدم پشتیبانی میگه ایراد از مخابراته،جالب اینجاس که وقتی از انتی ف.ی.ل.ت.ر استفاده می کنم سایتا بالا میان،نمی دونم به نظر شما ایراد از کجاس؟

بله این مشکل از مخابرات هست.این مشکل رو یه چندوقتی بود که منم داشتم.به من هم همین رو گفتن و مشکلم حل شد.یه VPN بخر مشکلت فعلا حل بشه.

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
128k سرعت دانلودش بطور میانگین 16 هستش یا همون 1 به 8.

بعضی ها تقسیم بر 8 میکنند و بعضی ها تقسیم بر 10

اما خوب نرمالش 12 هست.البته خوب شما هم کاملا درست می فرمایید چون توی بهترین شرایط تا 16 هم دانلود میکنه.یعنی در اصل از 64 کیلوبایت تا 160 کیلوبایت(منظور سرعت اینترنت هست) در بدترین و بهترین حالت دانلود میکنه.

این نکته رو هم بگم که همه شرکت ها دقیقا همون سرعتی که توی پکیج هاشون هست رو عرضه نمی کنند.مثل SabaNet.IR

الان این رو ببینید :

2mybw4z.jpg

این سرعت 512 رو نشون میده.در صورتی که من با 25 تا 30 کیلوبایت در ثانیه دانلود می کنم.

آخرین ویرایش:

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
نوشته شده توسط Rainbow
راستی پدرام جون یذره بیشتر راجع به شبکت توضیح بده.
منم می خوام یه Wlan درست کنم ، ولی من 360 رو هم می خوام تو شبکه داشته باشم....
نظر خودم اینه که 2 تا WiFi Adapter برای PC بگیرم ، یکی برای 360 ، یکی برای P1 ... البته با اینکار باید از حالت Bridge تو استفاده کنم ، که یذره دردسرش زیاده... کارتی نیست که در آن واحد بتونه به 2 تا Client متصل بشه؟!

برای این کار بهتره یه مودم Asus 604 که Wireless Adaptor هست بگیری.

بعد یه Wireless Adaptor هم باید برای XBox360 بگیری که روی هم با این مودم 200 تومانی خرجش میشه.

بعد هم راحت خودش تنظیم شده برات کار یه Access Point رو انجام میده.

این مودم Asus فکر می کنم یه Access Point هست و 4 تا پورت Lan یا همون Ethernet داره.یعنی 4 تا وسیله رو با Lan و 1000 تای دیگه رو با WLan می تونی سرویس بدی :biggrin1:

خدایی به خرجش می ارزه.من این مودم رو می گیرم.

---
در مورد شبکه خودم هم که یه مودم TP-Link هست که 2 پورت هست و USB رو به PC میزنم و Lan رو به XBox360

WiFi Max رو هم نصب کردم و با LapTop و PSP و P1 بهش وصل میشم.

amirtycoon2000

کاربر سایت
May 11, 2007
555
بعضی ها تقسیم بر 8 میکنند و بعضی ها تقسیم بر 10

اما خوب نرمالش 12 هست.البته خوب شما هم کاملا درست می فرمایید چون توی بهترین شرایط تا 16 هم دانلود میکنه.یعنی در اصل از 64 کیلوبایت تا 160 کیلوبایت(منظور سرعت اینترنت هست) در بدترین و بهترین حالت دانلود میکنه.

این نکته رو هم بگم که همه شرکت ها دقیقا همون سرعتی که توی پکیج هاشون هست رو عرضه نمی کنند.مثل SabaNet.IR

این سرعت 512 رو نشون میده.در صورتی که من با 25 تا 30 کیلوبایت در ثانیه دانلود می کنم.
یعنی بجای 512K به شما داره 256K می ده!!!!!
باید اعتراض کنی ؟
منم این مشکل رو با داتک داشتم که که بجای 256K به اندازه 128K می داد!!!
الان هم از دستش راحت شدم.
این قدر کیفیت و خدمات پایینی داشت که قابل تعریف نیست.
فقط 15 روز طول کشید تا خط رو رانژه کنند با اینکه پورت های خالی زیادی داشتند.
راستی دیدی تو تبلیغ ها میزنه به دانشجو ها رایگان میده؟
باید 3 ماه قرار داد ببندی تا یک ماه رایگان بده با سرویس ضعیفش.:laughing:

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
یعنی بجای 512K به شما داره 256K می ده!!!!!
باید اعتراض کنی ؟
منم این مشکل رو با داتک داشتم که که بجای 256K به اندازه 128K می داد!!!
الان هم از دستش راحت شدم.
این قدر کیفیت و خدمات پایینی داشت که قابل تعریف نیست.
فقط 15 روز طول کشید تا خط رو رانژه کنند با اینکه پورت های خالی زیادی داشتند.
راستی دیدی تو تبلیغ ها میزنه به دانشجو ها رایگان میده؟
باید 3 ماه قرار داد ببندی تا یک ماه رایگان بده با سرویس ضعیفش.:laughing:

نه اعتراض نمی کنم.شرکت بهم اینترنت رایگان میده چرا اعتراض کنم ؟ :biggrin1:

خدایی قبل از این قضیه فیبر نوری دوبی(مربوط به یه شرکت هندی) و همچنین فیبر نوری بین آسیا و اروپا اصلا مشکل افت سرعت و اینا نداشتم.رکورد داشتم رو سیستم شرکت 6 ماه PC روشن بود و 500 گیگ دانلود کرده بودم و 1 بار قطع نشده بود.

داتک خیلی خراب شد.به 2 دلیل : 1.تبلیغاتش دروغ از آب در اومد. 2.به دلیل کاربرای زیاد کیفیت خط اومد پایین
در صورتی که تا قبل از این داتک توی ایران بهترین بود.

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
سلام میگم آقا یکی که در شیراز از adsl استفاده میکنه یک adsl 128 معرفی کنه که طرفای فرهنگ شهر را پوشش میده وقیمتش مناسب باشه از نصب تا مودم هاش من برای دانلود فیلم و xbox live میخوام

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
شرکت آراکس که نماینده پارس آنلاین هست : http://www.araax.com/

شرکت آرانیک هم نماینده شرکت شاتل هست : www.aranic.net

من دومی رو پیشنهاد می کنم در صورت ساپورت منطقه شما.

مودم های پارس آنلاین 49000 تومان هست و این هم هزینه شهرستان هست : http://www.parsonline.com/fa/services/adsl-price-provinces

این هم دسترسی مخابراتی مربوط به شاتل در شیراز :
http://shatel.ir/component/option,com_adsl/cid,5/Itemid,129/lang,fa_IR/

این هم قیمت های شاتل :
http://shatel.ir/content/view/159/36/lang,fa_IR/

باز هم میگم شاتل بهتر هست.

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
من دنبال يه سرويس براي Dl هزينه ميتونم تا ماهي 80-90 بدم . كرج هستم مرسي ؟؟

خوب برای دانلود شرکت شاتل و شرکت صبانت انتخاب های خوبی هستن.

شما به شرکت شاتل بگو سرویس Art4 رو بدون محدودیت دانلود چقدر بهت میده.یه جوری یکی از این سرعت های Art2,Art3 و Art4 رو روی همین قیمت 80-90 که میگی بگو بدون محدودیت دانلود برات ردیف کنن.

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
ممنون که جواب دادید فقط آقا من خطم pcm هست چطور میتونم به این مخابرات بفهمونم که بیاد درستش کنه آخه هرچی میگم میگه نمیشه

GameKeeper

کاربر سایت
Jan 27, 2008
2,695
نام
محمدرضا
پسرم قرار نیست که حتما شما به نام 162 بخری.تازه بیشتر از این باید باشه.

128 با 12.8 کیلوبایت در ثانیه دانلود می کنه.

ما هرچی بلدیم و می دونیم در اختیار دوستان می گذاریم.

معلومه تازه واردی ;) چون که من الان سرعت خودم 512 نشون میده اما 256 هست.

اصلا ربطی نداره اگه سرعت فلان هست پس تقسیم بر 10 یا 8 بکنیم سرعت دانلودش مشخص می شه(ولی معمولا این کارو میکنند) البته هیچ وقت هم برای من درست نبوده چون همیشه سرعت دانلود من در حال تغییر است .... سرعت دانلود من به طور میانگین بین 16-18 هست :biggrin1:
.....
من هم دوست دارم که از دوستان با اطلاعات درسی بگیرم و تجربه ای کسب کنم***(با تشکر از console)***
.
.
.

قابل توجه دوستانی هم که در کرج هستند و دنبال adsl خوب و با قیمت مناسب می گردند:

شرکت شبدیز (داتک): www.shabdiznet.com

آخرین ویرایش:

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
اصلا ربطی نداره اگه سرعت فلان هست پس تقسیم بر 10 یا 8 بکنیم سرعت دانلودش مشخص می شه(ولی معمولا این کارو میکنند) البته هیچ وقت هم برای من درست نبوده چون همیشه سرعت دانلود من در حال تغییر است .... سرعت دانلود من به طور میانگین بین 16-18 هست :biggrin1:

نگاه کن اگر بخوایم دقیق حساب کنیم سرعت شما بین 128 کیلوبایت و 144 کیلوبایت متغیر هست.البته در صورتی که بین 16 ال 18 دانلود کنید.

سرعت رو ممکنه 512 بزنن اما به اندازه 64 کیلوبایت دانلود کنه.اما نرمال سرعت اینترنت تقسیم بر 8 یا 10 میشه.البته قانونیش تقسیم بر 8 هست.

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
نگاه کن اگر بخوایم دقیق حساب کنیم سرعت شما بین 128 کیلوبایت و 144 کیلوبایت متغیر هست.البته در صورتی که بین 16 ال 18 دانلود کنید.

فکر کنم منظور شما کيلوبيت باشه نه کيلوبايت;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• mallo
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر