استودیوی Quantic Dream سرگرم کار روی یک بازی AAA برای PS4 است

Dreamy

کاربر سایت
Aug 31, 2010
606
ببخشيد وحيد جان من خيلي متوجه منظورت نشدم. ولي حالا كه فرمودي بزار يه نكته رو هم بگم اين ديويد كيج يه آدميه كه داره يه كار متفاوت ميكنه و سبكي بازي ميسازه كه با بقيه بازيا متفاوته. حالا يه بحث پيش مياد آيا شما با اينكارش ارتباط برقرار ميكني يا نه؟ خوشت مياد يانه؟ قرار نيست كه همه از يه سري بازي خوششون بياد. براي مثال من از اسكايريم خوشم نيومد ولي به خودم اجازه نميدم در موردش اظهار نظر كنم چون اطلاعي ازش ندارم. كاراي ديويد كيج هم همينطور حالا بدليل متفاوت بودنشون كمي بحث برانگيزن ولي با حرفش بسيار موافقم كه ميگه منتقدين من نميتونن بگم كه چه چيز بازي هست چه چيز نيست. كاراي ايشون طرفداراي خودشو داره و مشترياي خودش رو. حالا اگه بقول تو كساني هستن كه انتقاداتي دارن اوكي ميتونن مطرح كنن. ولي اين فضايي كه من اينجا ميبينم فضاي انتقاد نيست. فضاي سوزشه و تنها دواي دردش آب سرد
آ

نه اشتباه نکن احسان، اصلاً بحث خوب و بد بودن بازیهای کیج و اینکه چند درصد مردم باهاشون ارتباط برقرار می کنن نیست، کیج یه آدم متفاوته و خیلی هم آرمانگراست و کلاً سعی داره همه چیزو عوض کنه...:d همه اینا دُرست و هر آدم عاقلی هم میگه که وجود امثال اینها حتی اگه عملکردشون عالی هم نباشه لازمه چون بلآخره حداقل سعی دارن یه کار متفاوت و تازه بسازن ولی چیزی که من گفتم اینه که اگه تو همین تاپیک هم دقّت کنی بیشتر از خود بازیهای QD این کیج که فحش می خوره که حداقل دو تا از مهمترین دلیلهاش همونایی که گفتم، یعنی یکی مقایسه کیح با مابقی کارگردان و نویسنده هایی که با نصف امکانات و اختیارات این بشر چه کارایی که نمی کنن، یکی هم اینکه به بدترین شکل ممکن در مقام یه معلم همه رو نصیحت می کنه، این همه آدم کله گنده ما می شناسیم دارن کارشونو می کنن خیلی چیزا رو هم عوض می کنن و بازیهایی واقعاً خلاقانه ای هم میسازن چرا اونا این مُدلی عمل نمی کنن؟ یعنی کلاً من کاری به درست و غلط بودن حرفهایی که در مورد این صنعت می زنه ندارم فقط میگم اگه بجای این حرفها که دقیقاً اثر معکوس تو نگاه مردم به کارهاش داره بیشتر عمل می کرد اینقدر موقع ریلیز بازیهاش زیر ذره بین نمی رفتن و به چشم یه آدم بی ادعا نگاش می کردن که میخواد یه کارای تازه ای بکنه حالا موفق هم نشد به درک!

در مورد اون تیکه که کیا خوششون میاد و کیا خوششون نمیاد هم، والا خود منم طالبم که یه تحقیقاتی صورت بگیره که دقیقاً اینکه یه عده کارهای QD رو می خرن و خوششون میاد چه ضرر و منفعتی واسه مابقی ملت داره که حاضرن از وقتشون بزنن تا فقط ثابت کنن این بشر گاگوله! :dمن خودم با کلیت Beyond حال کردم و تجربه نسبتاً خوبی می دونمش هر چند بنظرم داستان آنچنان قوی نداشت و پُر حفره و تناقض بود و از اونطرف تصمیماتمون هم حتی در حد HR هم تاثیر نداشت و خیلی نکات مثبت و منفی دیگه... منتها اگه الان یه نفر بگه Beyond جزو Top 10 نسل هفت منه آخه به من چه مربوطه!؟:d

Wąnda

Sacred Spirit
کاربر سایت
Dec 31, 2009
2,173
نام
حسین
کیج هرکی هست ، اونقدری هست که خیلی ها رو تو فروم های مختلف و ... مجبور به انتقاد یا تعریف ازش میکنه !
دقیقا !
به نظر من همونقدر که Cage طرفدار داره، همونقدر هم انتقاد کننده و مخالف داره ! این نشون میده که کار David Cage حداقل از نظر من فوق العاده شاهکار هست ! حالا به قول شما می خواد بازی دکمه بازی و فیلم و سینما بسازه دیگه حرف ـش جداست !
یکی از پُست ها رو خونده بودم، نوشته بود که گرافیک این بازی Script شده هست ! :d یعنی واقعا از تعجب فقط یک دقیقه فکر کردم مگر بازی های دیگه گرافیک ـشون اسکریپت شده نیست ! ؟ :-/ اصلا بازی هرچقدر هم گرافیک Real Time تری داشته باشه، بالاخره از اول که اونطور نبوده، برنامه ریزی های مختلف انجام شده تا به همون مرحله نهایی (که شما می گید اسکریپت شده) رسیده ! این که جای تعجب نداره ! حالا اون دکمه بازی و فیلم سینمایی و داوود قفس و ....به کنار........:d
من شخصا بازی Heavy Rain رو یکی از بهترین تجربه های نسل قبلم میدونم و هنوز هم که هنوزه از تجربه اون لذت میبرم ! :d

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
کسایی که معمولا QD و Cage رو ترول میکنن چند دستن:
1- فن اکس باکس هستن ( چشم دیدن این بازی ها رو روی کنسول رقیب ندارن!).
2- فقط اکس باکس دارن یا دسکتاپ.
3- کلا هیتر هستن و شناخته شده!.
4- بازی رو فقط نوک تفنگ میدونن.
5- اینقدر بی احساس و خشن هستن که نمیتونن قطره ای اموشن از اقیانوس بیکران استاد کیج دریافت کنن.

باور کنید آرامش،احساسات، داستان ، گیمپلی و موسیقی از برترین و قوی ترین عناصر موجود در بازیهای این شخص هستش. درک این موارد کمی سخته ولی وقتی با فکر این آدم مشعوف بشین دل کندن ازش کاریست بس بسیار نا ممکن!
نوشته شده توسط Polaris:
اینا همش نقطه بازی هست،بازی باید گرافیک بالا داشته باشه و با تفنگ پدر همرو در بیاری،اینا فکر کردن با داستان و نقطه بازی می‌شه بازی ساخت،شما دو دست بازی‌های استادِ قرن جوات رو بازی کنین می‌فهمین بازی یعنی‌ چی‌.
خلاصه‌ای از 2066 پست شما در این سایت.

Void Knight

کاربر سایت
Jan 12, 2014
313
نام
Yoshi
یعنی عاشق همتونم. اول یارو اومده نقل قول کرده گفته چرا با دکمه زنی مشکل داری، با این که من همونجا گفتم با داستانش مشکل دارم، زیاد به چیزای دیگه اهمیت نمی دم :)) بعدشم همون استادی که معنی کلیشه بهتر از همه می دونه و خیلی خفنه بیاد بگه که چطور، توی کدوم دنیا، دختری که یک Entity بهش وصله شونزده سالگی متالهد می شه :)) چطور وقتی چهارده سالشه همه مسخرش می کنن می اندازنش تو کمد :)) مگه بینوایان ـه آخه استاد :)) کل لاجیک خیلی خفنه، مخصوصا هویت آیدن و چرا این که CIA از اول دنبال جودی بوده. مرحله Mission و مخصوصا اون پسر عربیه هم که توهین به تمام شعوری بود که یک انسان می تونه داشته باشه.

پ.ن : فکر کنم دلیل طرفداری بیشتر افراد از بازی های دیوید کیج اینه که استودیو 2nd Part سونی باشه. الان واقعا چرا وقتی که Naughty Dog, Santa Monica, Ready at Dawn, Sucker Punch و خیلی استودیو های دیگه فرست پارتی سونی هستن، چرا نیاز می بینین باید ازین بازی هم حمایت کنین حتما؟ Beyond Two Souls برای سطح خود کارای دیوید کیج هم پایین بود And there's nothing you can do to change that
اولا ممنون از شما که مارو خفن فرض کردی :d
بعد کلا داستان به سخره گرفتی و نابودش کردی ، سبک عنوان QD جوری هست که معمولا عواقب انتخاب ها رو می بینیم و طوری که درون بازیکن عذاب وجدان ایجاد کنه و طوری با احساسات ملت رو قلقک بده. بعد مشکل شما اینه که هر چیزی که خوشت بیاد خوبه و اونی که بدت اومد هم بد هست، همه موسیقی کلاسیک یا متال یا مثلا راک دوست ندارند و همیشه استثنا وجود داره و هیچ چیز 100 درصد نیست،من هم جز افرادی بودم که این بازی می توپیدم اوایل ولی بعد از بازی کردن نظرم کاملا عوض شد ، شادی یک از دلایل وجود الن پیج بود .
درضمن شما دیدت رو عوض کن و با این دید منم همه تمام بازی ها دنیا رو میتونم مسخره کنم .
در رابطه با کلیشه بگم که اسم بد بنظر میاد ولی عنوان های هستند که کلیشه ای بودند ولی موفق اما اسم نمیبرم چون بچه ها مریزند و بنده رو نابود می کنند :d
ولی بیاند کلیشه ای نبود حداقل تو صنعت گیم.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,996
نام
ehsan
Dreamy@

واقعا منظور منم اين نيست كه طرف معصومه و همه كاراش هم فوق العاده و هيچ ايرادي نداره. ولي حداقل سعي ميكنه كه سبك خودشو داشته باشه چه خوب و چه بد خودشه. ببين من اعتقاد دارم اين صنعت به اين جور افراد احتياج داره به افرادي كه فقط براي كاسبي نيومدن. الان يه نگاه بكني ميبيني بازيايي مثل RE دقيقا از خط مشي COD دارن پيروي ميكنن چون پول توشه حالا اگه يكي پيدا شده كه فكر و انديشه خودشه داره حداقل بايد به تصميمش احترام گذاشت. اين رو اگه پذيرفتيم حالا ميشه در مورد بقيش هم اظهار نظر كرد انتقاد كرد و ......

نميدونم ولي حالا شايد همه با من هم نظر نباشن ولي Beyond رو بعد از Omikron Nomad Soul بهترين كار كيج ميدونم داستان خيلي پيچيده و فني داشت. مهمترين اصل بازي تو اين سبك هم همينه. ولي بطور كل خودم هم يه انتقاد به كاراش دارم اونم اينكه Repalyability زيادي نداره و يكي دو دفعه كه بازي كني ديگه بايد بزاري كنار چون داستانشو ميدوني. يه انتقاد هم به Beyond اونم اينكه فوق العاده نقش شما رو كم رنگ كرده و نسبت به بازياي قبلي كات سين خيلي داره

tom71

کاربر سایت
Dec 10, 2010
297
نام
Alireza
چقدر تو این تاپیک هیتر داریم که واسه بازی های دیوید کیج که اصن گیم پلی ندارن پشت سر هم پست میدن.......
خوب شما بذارید ما با این بازی که گیم پلی نداریم زندگی کنیم.

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,671
نام
سهيل
جون من ديگه بس كنيد.اشكمون رو در آوريد.درياي بيكران و مواج عشق و دوستي ....

من خودم به شخصه IP و HR رو بازي كردم.بازي اول زمان خودش يك عنوان جذاب و متفاوت بود.HR در حد يك بازي معمولي ميشه ازش ياد كرد.Beyond رو هم چون بازي نكردم كاري ندارم بهش.منتهي بيشتر از بازي هاي ايشون خودشون و يك عده فنشون سوژه هستش خدا وكيلي.

يعني به F@k رفته ترين كلمه اين فروم كلمه استاد هستش.به هر ننه قمري كه نميشه گفت استاد.استاد به امثال Miyamato و Suzuki ميشه گفت كه حداقل توي ساخت 20-30 تا بازي نقش مستقيم داشتن.حداقل توي 4-5 تا سبك مختلف بازي در خور و ارزشمند داشتن.حداقل هركدوم بنيان گذار چندين چيز جديد توي صنعت بازي سازي بودن كه اون رو يك پله بالاتر برده.

طرف توي سبك فايتينگ،آركيد پرواز،ريسينگ،RPG،پلتفرمر،اكشن ادونچر و ... بازي ساخته و كلي چيزهاي جديدي وارد هركدوم كرده.به اين آدم ميگن استاد.يك دونه هم مصاحبه ازش نميتوني پيدا بكني كه بگه من الم من بل.

طرف چارتا تا بازي متوسط ساخته كه نصفش بايد فيلم نگاه كني،جالب اينكه همين فيلم هم در حد آثار درجه دو سينماي جهان هستش،از كجا استاد شده من نفهميدم به شخصه.

توي اين صنعت بزرگ بازي سازي كيج به زور يك بازي ساز معمولي هستش.تمام.

من ماندم الان از نظر خیلی ها ایشون استاد هست چرا شما اینقدر ناراحت شدی !
شما با ایشون مشکل داری یا حال نمی کنی با کاراش کاملا از پستتون مشخص هست
ولی دلیل ناراحتیتون متوجه نشدم !
ننه قمر !!!!! یعنی چی الان !

شما لطف كن معيارات از اينكه ايشون استاد بازي سازي هستن كه خيلي ها نميتونن آثارشون رو درك كنن به من بگو شايد من قانع شدم و به راه راست هدايت شدم.جدي ميگم.

آخرین ویرایش:

sajadkh

کاربر سایت
Jul 28, 2012
2,181
نام
Sajjad

من خودم به شخصه IP و HR رو بازي كردم.بازي اول زمان خودش يك عنوان جذاب و متفاوت بود.HR در حد يك بازي معمولي ميشه ازش ياد كرد.Beyond رو هم چون بازي نكردم كاري ندارم بهش.منتهي بيشتر از بازي هاي ايشون خودشون و يك عده فنشون سوژه هستش خدا وكيلي.

يعني به F@k رفته ترين كلمه اين فروم كلمه استاد هستش.به هر ننه قمري كه نميشه گفت استاد.استاد به امثال Miyamato و Suzuki ميشه گفت كه حداقل توي ساخت 20-30 تا بازي نقش مستقيم داشتن.حداقل توي 4-5 تا سبك مختلف بازي در خور و ارزشمند داشتن.حداقل هركدوم بنيان گذار چندين چيز جديد توي صنعت بازي سازي بودن كه اون رو يك پله بالاتر برده.

طرف توي سبك فايتينگ،آركيد پرواز،ريسينگ،RPG،پلتفرمر،اكشن ادونچر و ... بازي ساخته و كلي چيزهاي جديدي وارد هركدوم كرده.به اين آدم ميگن استاد.يك دونه هم مصاحبه ازش نميتوني پيدا بكني كه بگه من الم من بل.

طرف 3 تا بازي متوسط ساخته كه نصفش بايد فيلم نگاه كني،جالب اينكه همين فيلم هم در حد آثار درجه دو سينماي جهان هستش،از كجا استاد شده من نفهميدم به شخصه.

اگه به قول شما خودش استاد نیست حداقل استادی مثل فامیتو ادا از بازی های ایشون الهام گرفته این خودش نشون میده که این اقا چیکارست

tom71

کاربر سایت
Dec 10, 2010
297
نام
Alireza
بازی که گیم پلی داره.;))

52621047755248124628.jpg

و بازی ای که گیم پلی نداره .:))

52792529598351004114.jpg

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,950
نام
حسین

طرف توي سبك فايتينگ،آركيد پرواز،ريسينگ،RPG،پلتفرمر،ا� �شن ادونچر و ... بازي ساخته و كلي چيزهاي جديدي وارد هركدوم كرده.به اين آدم ميگن استاد.يك دونه هم مصاحبه ازش نميتوني پيدا بكني كه بگه من الم من بل.

طرف 3 تا بازي متوسط ساخته كه نصفش بايد فيلم نگاه كني،جالب اينكه همين فيلم هم در حد آثار درجه دو سينماي جهان هستش،از كجا استاد شده من نفهميدم به شخصه.

من ماندم الان از نظر خیلی ها ایشون استاد هست چرا شما اینقدر ناراحت شدی !
شما با ایشون مشکل داری یا حال نمی کنی با کاراش کاملا از پستتون مشخص هست
ولی دلیل ناراحتیتون متوجه نشدم !
ننه قمر !!!!! یعنی چی الان !

.:Frantic:.

کاربر سایت
Aug 29, 2007
1,578
نام
AmirHosein
من تا حالا به دیوید کیج نگفتم استـــــاد ، نمیگم و نخواهم گفت ولی نمیدونم چرا بعضی دوستان به این کلمه ی " استــــــــــاد " حساسیت دارن!! دفعه ی اول و تاپیک اولی هم نیست که به این وضع کشیده شده و تا وقتی که یه عده نتونن این رو هضم کنن که کیج هم میتونه واسه طرفدارای خودش استاد باشه همین روال ادامه پیدا خواهد کرد.سطح کاری هرکس مشخصه ، اگه به کیج استاد گفته بشه به این معنی نیست که هم با استاد شینجی میکامی یا ... داره مقایسه میشه. سخت نیست قبول کردنش فقط انگار بعضی وقت ها بعضیا دوست دارن همچین جوّی راه بیوفته تو فروم ;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر