استدیو سازنده Drive Club بسته شد (خبر بروز شد)

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
سونی ، تعطیل شدن استدیو سازنده Drive Club و Motorstorm ، یعنی Evolution Studios رو به طور رسمی تایید کرد .

yacxuk022sivcnh1rfzh.jpg

طبق گزارش ها ، در سال گذشته 55 نفر از اعضای این استدیو اخراج شده اند و الان هم سونی تصمیم خود را گرفته و استدیو را به طور کامل میبندد .

سایت GameIndustry.biz گزارش داده است که سونی تصمیم بر تعطیل کردن این استدیو گرفته است .

طی یک بیانیه سونی اعلام کرده است که : " سعی ما بر این است که افراد این استدیو را بر سر پروژه های دیگری در بخش های دیگری قرار بدهیم . اگر از عهده این کار برنیاییم ، تا جایی که درتوانمان است سعی خودمان را میکنیم تاخارج از کمپانی برای این افراد شغل پیدا کنیم . "

اپدیت خبری

12zvy2aadg5reejpyyzf.jpg

ترجمه متن بالا :

"این پایان یک دوران خارق العاده برای Evolution Studios هست .
عنوان DRIVECLUB تحت نظارت تیم فوق العاده پلیستیشن به کارش ادامه خواهد داد و ما امیدوار هستیم که در دستان امن آنها و پشتیبانی شما پلیر ها ، این عنوان به پیشرفت خود ادامه بدهد .
تمام سخت کوشی های ما در استدیوی ES فقط بخاطر طرفدارانمان بوده است . هواداری بی پایان ، پشتیبانی ، صداقت و انرژی شما همواره بزرگترین محرک ما بوده است . شما طرفداران به ما کمک کردید تا به یکی از بزرگترین استدیو های سازنده بازی های ریسینگ در دنیا تبدیل بشویم و هرچقدر در رابطه با این موضوع از شما تشکر کنیم کافی نیست . شما طرفداران منبع العام ما خواهید بود حتی در زمانی که ما درحال یک استراحت کوتاه هستیم تا برنامه آینده خود را مشخص کنیم .

یک بار دیگر از شما طرفداران تشکر میکنیم ، بخاطر همه چیز . بهترین ها در راه هستند . "

منبع

آخرین ویرایش:

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
واقعا این سبک ریسینگ کم‌کم داره محو میشه کلا. :(
با نسل قبل تعداد استودیو های ریسینگ‌ساز مقایسه کنید، متوجه وضعیت بد این سبک می‌شین.
کدمسترز هم در حال حاضر وضعیت خوبی نداره انگار. امیدوارم مشکلی برای اون ها هم پیش نیاد. :(
بسته شدن Evolution هم واقعا عجیب. حالا چه سیاست پشت این حرکت بود، مشخص نیست. از اون طرف سونی میاد اعضا لاین هد دعوت به فعالیت تو استودیو های خودش میکنه، بعد این بدخت‌هارو از کار بیکار.
پ.ن: یک روز چنین اتفاقی برای Turn 10 بیفوته، من کلا از دنیا گیم خدافظی می‌کنم.
کجا داره محو میشه ، آرکید طرفدار و بازارش داره شاید سبک ریسینگ شبیه سازی کم کم محو شه اونم چون اکثریت نداره الانم که تازه ارکید داره بیشتر پا میگیره

• Like
Reactions: MOHSEN 007

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
کجا داره محو میشه ، آرکید طرفدار و بازارش داره شاید سبک ریسینگ شبیه سازی کم کم محو شه اونم چون اکثریت نداره الانم که تازه ارکید داره بیشتر پا میگیره
به جز سری Forza horizon (که اینم انحصاری هست جامعه عظیمی از پلیر ها بهش دسترسی ندارند) و nfs (که اینم از عرضه سالانه شده دو سال یکبار) دیگه چه ریسینگ ارکدی داریم ؟ البته the crew هم بود که تو دیوار بود driveclub هم نمیدونم شبیه ساز حساب کنیم و یا ارکد در هر صورت نسخه اش برای اینده پیچیده شده فعلا
حداقل شبیه ساز سری forza و GT و P Cars و dirt حضور دارند و ادامه دار هستند حالا بازی های مثل Assetto Corsa هم حضور دارند

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
عروس بلد نیست برقصه میگه زمین کجه :)

واقعا من ناراحت هستم که شما چرا از این بازی طرفداری نمیکنید. واقعا یکی از اشخاص مهم صنعت گیم رو از دست داد این بازی :(

فعلا که سونی طلاعقشو گرفت ازش:tonguewink:

وقتی شما هستی دیگه صنعت بازی های کامپیوتری کمبودی حس نمیکنه و استادی مثل شما طرفدار امثال این استدیو و بازی شون هستن!:smirk:

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
عزیزان اینقدر خودتون رو [ناراحت نکنید]. آدم که نیفتاده بمیره. Lionhead اونور بسته شد اینقدر ملت جوگیر نشدن!

بازیهای این دوستان که با سلیقه من اصلا جور نبود. حتما هم دلیلی داشته که همچین تصمیمی رو گرفتن. اینقدر حرص نخورید خلاصه. [بیماری صعب العلاج] میگیرید. مطمئن باشید اونا [صلاح خودشون رو بهتر میدونن] ;)

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: wii baz

NEXT GEN GAMER

کاربر سایت
Oct 29, 2007
1,023
این درد فقط یه جور تسکین پیدا می کنه اونم اینکه مثلا بیان تو E3 درایوکلاب 2 یا موتوراستورم جدید تایید کنن که توسط اعضای سابق یا چمیدونم یه استدیوی ریسینگ ساز که چنتا ازین اعضا رو به استخدام گرفته ساخته میشه اونوقت مثلا میشه گفت سونی حرفه ای عمل کرده و استدیو کم بازده و ازین اراجیف توجیه مالی رو تعطیل کرده:D
البته بیشتر رویا بافیه تا حقیقت ولی کنفرانس E3 2015 نشون داد هرچیزی ممکنه[-o<:D

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,921
نام
نـــــــویـــــــــد
عزیزان اینقدر خودتون رو به در و دیوار نکوبید. آدم که نیفتاده بمیره. Lionhead اونور بسته شد اینقدر ملت جوگیر نشدن!

بازیهای این دوستان که با سلیقه من اصلا جور نبود. حتما هم دلیلی داشته که همچین تصمیمی رو گرفتن. حرص نخورید اینقدر خلاصه. سرطان میگیرید. مطمئن باشید اونا خودشون بیشتر از من و شما میفهمن... ;)

چقدر روشن فکر
من دیگه ناراحت نیستم
منقلب شدم اصن ، کور شدم از روشنایی فکرت :x
افرادی مثل شما که فقط دنبال توجیه مسائل و اتفاقات پیرامون کمپانی/شخص/شرکت مورد علاقشون هستن خیلی خووبن :x

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
چقدر روشن فکر
من دیگه ناراحت نیستم
منقلب شدم اصن ، کور شدم از روشنایی فکرت :x
افرادی مثل شما که فقط دنبال توجیه مسائل و اتفاقات پیرامون کمپانی/شخص/شرکت مورد علاقشون هستن خیلی خووبن :x
اصلا ربطی به طرفداری از کمپانی/شخص/ شرکت مورد علاقه نداره. توجیه هم نیست. به شخصه با توجه به اون اعتمادی که به سونی دارم جای هیــچ گونه نگرانی در مورد تصمیماتشون نیست.

[;;)]

آخرین ویرایش:

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,770
اصلا ناراحتی دوستان رو درک نمیکنم. فکر کنم بیشتر جوگیر شدید تا ناراحت
به عنوان کسی که سالهاست ریسینگ سیمولیتور بازی میکنم و الانم امادگیشو دارم با هرکدوم از دوستان که علاقه داشتن قرار انلاین بزارم و شایستگی هامو ثابت کنم، نظر میدم.
dc یک ریسینگ کاملا معمولی بود که خیلی زود هم خسته کننده میشد. خب قاعدتن به عنوان یه ارکید نمیتونستیم ازش لذت ببریم و به عنوان یه سیمولیتور هم.... هه کام آن!
هوش مصنوعی تو مخ و هندلینگی که همیشه سوپرایزت میکرد.
در ثانی سونی با داشتن ای پی مثل gt هیچ احتیاجی به خرج کردن روی این بازی نداشت.
بسته شدن استادیوها ناراحت کنندست. زمانی که بدونیم استادیو جایگزینی وجود نداره تا بتونه تجربه بازی ای که ازش لذت بردیم رو تکرار کنه. ولی این استادیو به هیچ عنوان بازی نداشت که ما در آینده نتونیم بهتر از اونو تجربه کنیم.
lionhead استادیویی بود که واقعا براش ناراحت شدم. چون میدونم قبل و بعد از فیبل بازی نبوده که حسی شبیه اونو بهم القا کنه. fable (1) همیشه جزو تاپ تن های زندگی گیمری من باقی خواهد موند. نسخه های بعدیشم نه به اون شدت ولی بازیهایی خاص زیبا با اتمسفر و داستانی جذاب.
لذت ابنکه با یک کارکتر از کودکی تا بزرگسالی همراه باشی.
پادشاه/ملکه بودن رو تجربه کنی و برای مردمت تصمیم های سرنوشت ساز بگیری.
کی میتونیم دوباره زن گرفتن تو چندتا شهر رو تجربه کنیم ؟و یه باجگیر بیاد واسه لو ندادن ازمون حق السکوت بگیره؟؟:neutral:
اگر نخوام بگم بدون lionhead هیچ وقت! در بهترین حالت میتونم بگم شاید فرزندانم بتونن همچین بازی رو تجربه کنن. شاید.
ریسینگ سبکی بوده که همیشه ساخته شده و ساخته خواهد شد. همیشه هم بهتر از قبل.
پس ناراحتی نداره.

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,921
نام
نـــــــویـــــــــد
اصلا ناراحتی دوستان رو درک نمیکنم. فکر کنم بیشتر جوگیر شدید تا ناراحت
به عنوان کسی که سالهاست ریسینگ سیمولیتور بازی میکنم و الانم امادگیشو دارم با هرکدوم از دوستان که علاقه داشتن قرار انلاین بزارم و شایستگی هامو ثابت کنم، نظر میدم.
dc یک ریسینگ کاملا معمولی بود که خیلی زود هم خسته کننده میشد. خب قاعدتن به عنوان یه ارکید نمیتونستیم ازش لذت ببریم و به عنوان یه سیمولیتور هم.... هه کام آن!
هوش مصنوعی تو مخ و هندلینگی که همیشه سوپرایزت میکرد.
در ثانی سونی با داشتن ای پی مثل gt هیچ احتیاجی به خرج کردن روی این بازی نداشت.
بسته شدن استادیوها ناراحت کنندست. زمانی که بدونیم استادیو جایگزینی وجود نداره تا بتونه تجربه بازی ای که ازش لذت بردیم رو تکرار کنه. ولی این استادیو به هیچ عنوان بازی نداشت که ما در آینده نتونیم بهتر از اونو تجربه کنیم.
lionhead استادیویی بود که واقعا براش ناراحت شدم. چون میدونم قبل و بعد از فیبل بازی نبوده که حسی شبیه اونو بهم القا کنه. fable (1) همیشه جزو تاپ تن های زندگی گیمری من باقی خواهد موند. نسخه های بعدیشم نه به اون شدت ولی بازیهایی خاص زیبا با اتمسفر و داستانی جذاب.
لذت ابنکه با یک کارکتر از کودکی تا بزرگسالی همراه باشی.
پادشاه/ملکه بودن رو تجربه کنی و برای مردمت تصمیم های سرنوشت ساز بگیری.
کی میتونیم دوباره زن گرفتن تو چندتا شهر رو تجربه کنیم ؟و یه باجگیر بیاد واسه لو ندادن ازمون حق السکوت بگیره؟؟:neutral:
اگر نخوام بگم بدون lionhead هیچ وقت! در بهترین حالت میتونم بگم شاید فرزندانم بتونن همچین بازی رو تجربه کنن. شاید.
ریسینگ سبکی بوده که همیشه ساخته شده و ساخته خواهد شد. همیشه هم بهتر از قبل.
پس ناراحتی نداره.

آره با داشتن GT که معلوم نیست این نسل بیاد یا نه
اگه بیاد کی میاد ؟!!
تازه گفتن شاید آخر امسال بتاش بیاد
ما هم دلمون رو خوش میکنیم به همون ریسینگ :)

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,004
نام
آریا
دوستانی که به زور میگن نیازی به ناراحتی نیست و منطقی باشید و ... با تعطیل شدن استودیوهای مورد علاقه خودشون هم همین طوری کنار میان؟
یعنی صحبت های این دوستان دقیقاً مثل این می مونه که یه تیمی توی فلان جام حذف بشه، بعد طرفدارهاش ناراحت بشن و ملت بهشون بگن نیازی به ناراحتی نیست و شما باید با بصیرت به قضیه نگاه کنید. تیم شما دو تا گل خورد و از موقعیت های خود استفاده نکرد، پس منطقی باشید و ابراز ناراحتی نکنید و با حقایق کنار بیایید! انگار دارن با یه روبات صحبت میکنن که معادلات ریاضی حل میکنه و جوابش میشه شادی یا غم.
درسته که DC مشکلات زیادی داشت (مخصوصاً در اوایل کار) و فروشش هم بدون تخفیف های خفن در این حد نمیشد، ولی خیلی از افرادی که بازی رو تجربه کردن به شدت باهاش حال کردن. اینجا با یه فکت علمی طرف نیستیم که بگیم همه به زور باید از این بازی بدشون اومده باشه و کسی حق نداره ازش لذت برده باشه و از تعطیل شدن استودیوی سازنده ـش ناراحت بشه. همون طور که وقتی THQ تعطیل شد، خیلی ها ناراحت شدن. خب دلیلش هم مطمئناً مشکلات مالی بود، وگرنه بروبچ THQ که یه دفعه صبح از خواب بیدار نشدن و بیان بگن مادرمون در خواب وصیت کرد که ببندیم و بریم مسافرت. همون طور که وقتی Sega اعلام کرد دیگه کنسول نمیسازه، میلیون ها نفر ناراحت شدن. همه اون ها هم میدونستن چرا دیگه کنسولی از Sega نمیبینن، میدونستن که علتش رشوه های بقیه کنسول سازها نیست، بلکه مشکلات مالی و ضررهای مختلف بوده. ولی با این حال باز هم ناراحت شدن، چون به این کمپانی علاقه داشتن. الآن هم خیلی از اون هایی که ده ها ساعت DC بازی کردن و کلی از وقت ـشون صرف بازی شده و لذت بردن، حق دارن از این خبر ناراحت بشن. واقعاً چیز عجیبی نیست که حیرت کنیم!

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
دوستانی که به زور میگن نیازی به ناراحتی نیست و منطقی باشید و ... با تعطیل شدن استودیوهای مورد علاقه خودشون هم همین طوری کنار میان؟
یعنی صحبت های این دوستان دقیقاً مثل این می مونه که یه تیمی توی فلان جام حذف بشه، بعد طرفدارهاش ناراحت بشن و ملت بهشون بگن نیازی به ناراحتی نیست و شما باید با بصیرت به قضیه نگاه کنید. تیم شما دو تا گل خورد و از موقعیت های خود استفاده نکرد، پس منطقی باشید و ابراز ناراحتی نکنید و با حقایق کنار بیایید! انگار دارن با یه روبات صحبت میکنن که معادلات ریاضی حل میکنه و جوابش میشه شادی یا غم.
درسته که DC مشکلات زیادی داشت (مخصوصاً در اوایل کار) و فروشش هم بدون تخفیف های خفن در این حد نمیشد، ولی خیلی از افرادی که بازی رو تجربه کردن به شدت باهاش حال کردن. اینجا با یه فکت علمی طرف نیستیم که بگیم همه به زور باید از این بازی بدشون اومده باشه و کسی حق نداره ازش لذت برده باشه و از تعطیل شدن استودیوی سازنده ـش ناراحت بشه. همون طور که وقتی THQ تعطیل شد، خیلی ها ناراحت شدن. خب دلیلش هم مطمئناً مشکلات مالی بود، وگرنه بروبچ THQ که یه دفعه صبح از خواب بیدار نشدن و بیان بگن مادرمون در خواب وصیت کرد که ببندیم و بریم مسافرت. همون طور که وقتی Sega اعلام کرد دیگه کنسول نمیسازه، میلیون ها نفر ناراحت شدن. همه اون ها هم میدونستن چرا دیگه کنسولی از Sega نمیبینن، میدونستن که علتش رشوه های بقیه کنسول سازها نیست، بلکه مشکلات مالی و ضررهای مختلف بوده. ولی با این حال باز هم ناراحت شدن، چون به این کمپانی علاقه داشتن. الآن هم خیلی از اون هایی که ده ها ساعت DC بازی کردن و کلی از وقت ـشون صرف بازی شده و لذت بردن، حق دارن از این خبر ناراحت بشن. واقعاً چیز عجیبی نیست که حیرت کنیم!
نه اریا ماها عقل نداریم و یه عده کور هستیم که داریم کورکورانه طرفداری میکنیم از این استودیو و بازیش. تا حالا هم ریسینگ بازی نکردیم ونمیدونیم چیه فقط بعضی از دوستان میدونن.

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,770
با کمال احترام ،مقایسه هاتون بین این استادیو و thq و sega وحشتناکه!! و حسی به من میگه که شما قلبن خودتون هم میدونید که اینها باهم قابل قیاس نیستند. به 1001 دلیل موجه.
ولی به هر حال هر مدیایی که در دنیا عرضه بشه حتی با پایین ترین کیفیت ممکن، بازهم یک سری طرفدارای دو آتیشه پیدا میکنه. اینو به این منظور نمیگم که این استادیو و بازیهاش پایین ترین کیفیت رو داشتند، ولی داشتن تعدادی طرفدار برای یک مدیا دلیل به خوب/عالی بودن اون محصول نیست.
مثال : در نسل گذشته بازی ای بود به نام vampire rain که کلا تو دیوار بود. ولی در کمال تعجب چند صد هزار نسخه فروخت!! و طرفدارای خاص خودشم داشت.
کمپانی مورد علاقه شما بسته شده و ابراز ناراحتی کاملا طبیعیه ولی اینکه دوستان این موضوع رو وسیله ای برای ترول کردن سونی کردن اصلا جای دفاع نداره.
چون از همون اول این بازی قرار بود رایگان باشه که نشد. گقتند شبیه سازی زندگی واقعی یک راننده حرقه ای هستش که نبود. و ده ها قول دیگه از طرف سازنده که هیچکدوم عملی نشد.
محصول نهایی هم با تمام اپدیت هاش یک عنوان کاملا معمولی و فراموش شدنی بود. البته اگر بخوایم بدون تعصب و منطقی بهش نگاه کنیم.
یه پیشنهاد هم داشتم برای هاردکور ریسر ها. به جای انتظار برای gt یا هر بازی دیگه ای که معلوم نیست کی عرضه بشه، forza رو تهیه کنید و از بهترین ریسنگ نسل و از بهترن های تاریخ ریسینگ لذت ببرید.

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732

من نمیدونم چرا افرادی که توی سایت تگ مثلا تحریریه دارن فکر میکنن همه چیزو از دیگران بهتر میفهمن و درک میکنن!

مثال فوتبالی هم که زدی کاملا بی ربط بود و بسته شدن یه استدیو با حذف یه تیم فوتبال از یه جام به خصوص خیلی متفاوت هست و اون تیم میتونه توی دوره بعدی دوباره شرکت کنه ولی اون استدیو به کل تعطیل شده!
حالا از مثال های بی ربط بگذریم....

در مورد ادامه صحبت هاتم بگم که یه فرقی هست بین ابراز ناراحتی با اینکه طرف کلا یه شرکت رو ببره زیر سوال و بگه مثلا خاک بر سر سونی یا مایکروسافت یا....

ناراحتی از بسته شدن استدیو هم وقتی که احتمال ادامه عناوینی که اون استدیو ساخته وجود داشته باشه بی معنی هست و اگه شما به بازی علاقه داشته باشید دیگه فرقی نمیکنه که اون عنوان چه استدیویی بسازه و مهم کیفیت خروجی بازی هست!

مثال هم برای این موارد زیاده و از Gears , Halo , NFS بگیر تا COD , ....

خلاصه کلام اینه که اعضای استدیو که نسبت فامیلی با بعضی دوستان نداشتن که بعضی ها ناراحت هستن اینجوری و اگه نگران دنباله عناوین مورد علاقتون هستید باید از ناشر بازی بخواید که دنباله بازی رو بسازه

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
با کمال احترام ،مقایسه هاتون بین این استادیو و thq و sega وحشتناکه!! و حسی به من میگه که شما قلبن خودتون هم میدونید که اینها باهم قابل قیاس نیستند. به 1001 دلیل موجه.
ولی به هر حال هر مدیایی که در دنیا عرضه بشه حتی با پایین ترین کیفیت ممکن، بازهم یک سری طرفدارای دو آتیشه پیدا میکنه. اینو به این منظور نمیگم که این استادیو و بازیهاش پایین ترین کیفیت رو داشتند، ولی داشتن تعدادی طرفدار برای یک مدیا دلیل به خوب/عالی بودن اون محصول نیست.
مثال : در نسل گذشته بازی ای بود به نام vampire rain که کلا تو دیوار بود. ولی در کمال تعجب چند صد هزار نسخه فروخت!! و طرفدارای خاص خودشم داشت.
کمپانی مورد علاقه شما بسته شده و ابراز ناراحتی کاملا طبیعیه ولی اینکه دوستان این موضوع رو وسیله ای برای ترول کردن سونی کردن اصلا جای دفاع نداره.
چون از همون اول این بازی قرار بود رایگان باشه که نشد. گقتند شبیه سازی زندگی واقعی یک راننده حرقه ای هستش که نبود. و ده ها قول دیگه از طرف سازنده که هیچکدوم عملی نشد.
محصول نهایی هم با تمام اپدیت هاش یک عنوان کاملا معمولی و فراموش شدنی بود. البته اگر بخوایم بدون تعصب و منطقی بهش نگاه کنیم.
یه پیشنهاد هم داشتم برای هاردکور ریسر ها. به جای انتظار برای gt یا هر بازی دیگه ای که معلوم نیست کی عرضه بشه، forza رو تهیه کنید و از بهترین ریسنگ نسل و از بهترن های تاریخ ریسینگ لذت ببرید.
خیلی بده که وقتی از یه چیزی خبر نداریم و حتی اطلاعاتمون ازش کامل نیست، به جرئت حرف بزنیم و مورد نقد قرار بدیمش.

1- بازی هیچ وقت قرار نبود رایگان کامل باشه. قرار بود یه نسخه رایگان داشته باشه که دادن.
2- هیچ وقت نگفتند شبیه ساز قراره باشه !!!!! از اول هم قرار بود نیمه سیم و نیمه ارکید باشه که هست.
3- محصول نهایی یه محصول بسیار ارزشمند و زیبا و ماندگار هست و مطمئن باشید همیشه در ذهن طرفداران خواهند ماند.

اینطوری بحث کردن فایده نداره چون طرف مقابلمون کاملا برای کوبیدن این بازی پا به میدون گذاشته بدون اینکه اطلاعاتش کامل باشه. اینجور بحث کاملا فرسایشی است.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر