استدیو سازنده Drive Club بسته شد (خبر بروز شد)

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
سونی ، تعطیل شدن استدیو سازنده Drive Club و Motorstorm ، یعنی Evolution Studios رو به طور رسمی تایید کرد .

yacxuk022sivcnh1rfzh.jpg

طبق گزارش ها ، در سال گذشته 55 نفر از اعضای این استدیو اخراج شده اند و الان هم سونی تصمیم خود را گرفته و استدیو را به طور کامل میبندد .

سایت GameIndustry.biz گزارش داده است که سونی تصمیم بر تعطیل کردن این استدیو گرفته است .

طی یک بیانیه سونی اعلام کرده است که : " سعی ما بر این است که افراد این استدیو را بر سر پروژه های دیگری در بخش های دیگری قرار بدهیم . اگر از عهده این کار برنیاییم ، تا جایی که درتوانمان است سعی خودمان را میکنیم تاخارج از کمپانی برای این افراد شغل پیدا کنیم . "

اپدیت خبری

12zvy2aadg5reejpyyzf.jpg

ترجمه متن بالا :

"این پایان یک دوران خارق العاده برای Evolution Studios هست .
عنوان DRIVECLUB تحت نظارت تیم فوق العاده پلیستیشن به کارش ادامه خواهد داد و ما امیدوار هستیم که در دستان امن آنها و پشتیبانی شما پلیر ها ، این عنوان به پیشرفت خود ادامه بدهد .
تمام سخت کوشی های ما در استدیوی ES فقط بخاطر طرفدارانمان بوده است . هواداری بی پایان ، پشتیبانی ، صداقت و انرژی شما همواره بزرگترین محرک ما بوده است . شما طرفداران به ما کمک کردید تا به یکی از بزرگترین استدیو های سازنده بازی های ریسینگ در دنیا تبدیل بشویم و هرچقدر در رابطه با این موضوع از شما تشکر کنیم کافی نیست . شما طرفداران منبع العام ما خواهید بود حتی در زمانی که ما درحال یک استراحت کوتاه هستیم تا برنامه آینده خود را مشخص کنیم .

یک بار دیگر از شما طرفداران تشکر میکنیم ، بخاطر همه چیز . بهترین ها در راه هستند . "

منبع

آخرین ویرایش:

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
من برام فرق نمیکنه کدوم استدیو باشه و مالکشه کی باشه همیشه از بسته شدن استدیوها به هر نحوی ناراحت میشم.

نکته عجیب وضعیت نه چندان خوب استدیوهای ریسینگ ساز در 10-15 سال گذشته است.

Bizarre Creation
Sega Racing Studio
Evolution
EA Blackbox

استدیوهایی هست که کارشون ریسینگ بوده و بسته شدن.حالا اینا یادم بود شاید بیشترم باشه.جالب اینکه یک سری از اعضای این استدیو ها میرن استدیوهای دیگه تشکیل میدن و اونم باز وضعیتش بعدا تدریجا بدتر میشه.نمونش SRS که رفتن زیرمجموعه Codemaster قرار گرفتن و بازی های خوبی هم ساختن ولی بعدا باز کلی اخراج داد Codemaster. با اینکه استدیو ریسینگ ساز زیاد نیست و ip درست حسابی تو این سبک هم زیاد نیست ولی بازم گویا دخل و خرج و تو این سبک زیاد نمیخونه.یک سری استدویی دیگه هم هستند و تو این سبک کار میکنن هم کلی تغییرات توشون رخ داده و مدام در معرض خطر بودن.

............................

در مورد آپدیت خبر هم به نظر نمیاد این ip ادامه ای داشته باشه و بیشتر به نظر میاد منظور از ادامه Driveclub و ساپورتش همون باز بودن کمیونیتی و سرورها و غیره اس.به هر حال امیدوارم سیل این خبرهای بد یک جا دیگه قطع بشه و دوباره خبرهای خوب بشنویم.

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
دوباره دوستان کارشناس افتادن به جون بزرگترین شرکت های بازی سازی!:confuse:

اولین نکته اینه که سونی روی این بازی خیلی تخفیف داد و یادمه حدود 1 ماه بعد از ریلیز بازی میشد آکبند بازی رو حتی 90 تومن هم خرید!:neutral:
در حالی که بازی های دیگه توی بازار زیر 180 نمیشد گیر آورد ولی DC با اینکه جدید بود شدیدا ارزون بود!:flushed:
حالی قیمت نسخه دیجیتالی رو هم که خیلی ها خبر دارن و تخفیف برای پلاس دار ها و ....

اینا نشون میده سونی واسه فروش این بازی چقدر تلاش کرده و هی نیاید بگید فلان قدر فروخته و چه جوری فروخته مهمه!:smirk:

پشتیبانیشون هم تو سرشون بخوره و دهنم سرویس شد از بس آپدیت کردم!:rage:

هر چند من از بازی خوشم میاد ولی از بسته شدن استدیو هم ناراحت نیستم:grin:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,997
نام
آریا
دیگه انقدر دوستان گفتن خاک بر سر سونی که من باید یه چیز جدیدی بگم، ولی باز هم تأکید میکنم که خاک بر سرشون... Evolution بعد از لانچ فاجعه ای که داشت، به تدریج خیلی خوب جلو رفت و استودیو توی این مدت نشون داد که میتونه باز هم ریسینگ های خوبی بسازه، حیف که سونی این فرصت رو ازشون دریغ کرد. بدجوری دوست داشتم اثر جدید Evolution رو ببینم و توی این مدت هم کلی حسرت خوردم که چرا نسل قبل سراغ MotorStorm نرفتم.
به عنوان کسی که عاشق سبک ریسینگ هستم و خیلی بازی توی این سبک انجام دادم، DriveClub بدون شک یکی از بهترین تجربه هایی بود که توی این سبک داشتم. ریسینگ های زیادی هستن که برای من بهتر از DC بودن، ولی لذتی که از DC میبردم هم به شدت بالا بود. در حدی که یه بار بازی رو فیزیکی خریدم و تمومش کردم و فروختم، بعد از چند ماه این بار رفتم نسخه دیجیتالی رو خریدم (اولین و تنها بازی غیر مستقلی که دیجیتالی خریدم) و با Season Pass محشرش کلی صفا کردم.

@Akiba
کجایی که MotorStormـت رو کشتن! :(

@Dinosaur
ديگه راحت ميتوني آپديت كني!
همین 3،4 شب پیش آپدیتش کردم. :(

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
واقعا برای من جالبه این "فن های " گرامی چقدر طلبکارن و توضیح می طلبن. فکر نکنید این مواقع یهو یکی از خواب بلند میشه میگه حال کردم امروز یه استودیو ببندم دور هم حال کنیم. حتما دلیل مالی داره این کار. بازی آخرشون شروع خوبی نداشت و تا مدت ها مشکل داشت، حتما هم نتونسته از نظر مالی جوری باشه که بتونه استودیو رو تامین کنه و سودی هم کنارش بمونه. اگر خیلی ناراحتید پول هاتون رو بذارید رو هم خرج شرکت رو بدید.
در این میان دوستان سونی فن عزیز که تو هیچ شرایطی از پروندن به مایکروسافت دریغ نمی کنن خیلی جالب هستن. موقعی که دارن از سونی انتقاد می کنن یهو وسطش خونشون جوش میاد عرق ملی می زنه بالا یه لگدی هم به MS می پرونن یه وقت خدا نکرده سونی فکر نکنه از میزان فن بودشنون کم شده!

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
واقعا برای من جالبه این "فن های " گرامی چقدر طلبکارن و توضیح می طلبن. فکر نکنید این مواقع یهو یکی از خواب بلند میشه میگه حال کردم امروز یه استودیو ببندم دور هم حال کنیم. حتما دلیل مالی داره این کار. بازی آخرشون شروع خوبی نداشت و تا مدت ها مشکل داشت، حتما هم نتونسته از نظر مالی جوری باشه که بتونه استودیو رو تامین کنه و سودی هم کنارش بمونه. اگر خیلی ناراحتید پول هاتون رو بذارید رو هم خرج شرکت رو بدید.
در این میان دوستان سونی فن عزیز که تو هیچ شرایطی از پروندن به مایکروسافت دریغ نمی کنن خیلی جالب هستن. موقعی که دارن از سونی انتقاد می کنن یهو وسطش خونشون جوش میاد عرق ملی می زنه بالا یه لگدی هم به MS می پرونن یه وقت خدا نکرده سونی فکر نکنه از میزان فن بودشنون کم شده!

البته حق هم دارن طلبکار باشن و میدونی چقدر به جای لذت بردن از بازی اومدن به خاطر شرکت ها جنگیدن!!!:angry:
سونی هم اینجوری حقشونو داده و باید هم طلبکار باشن....:triumph:

من که عاشق سری NFS هستم هم بعد از تعطیل شدن Blackbox و باز شدن Ghost games شاهد پیشرفت این بازی بودم و همیشه شرکت های بزرگ دنبال بهتر شدن هستن و امیدوارم اگه قراره DC هم ادامه داشته باشه ،پیشرفت کنه و مشکلات نسخه اول رو دیگه تجربه نکنیم!:sunglasses:

• Like
Reactions: MOHSEN 007

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
به نظرم مشکل از سمت سونی نیست مشکل بیشتر از بازار سبک ریسینگ هست حتی خوده یوشیدا هم حدودا پارسال گفته بود برای ساخت ادامه یک ریسینگ کار به شدت سخته و باید ایده های خیلی خوبی وجود داشته باشه.
و دیگه حتی مثل قدیم شاهد عرضه سالانه هم nfs نیستیم خودش گویا وضعیت بازار اشباع شده ریسینگ هست.
در کل تو یک مقاله مفصل تک تک استدیو ها و ip های ریسینگ رو بررسی بشه به نظرم وضعیت نا مساعده این سبک مشخص میشه

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,997
نام
محمد امین
اشتباه استودیو بود باید همون MS رو ادامه میدادند واقعا بازی لذت بخشی بود ولی اومدن لول کاریشون رو ببرند بالا که نتوستن و بازی رو ناقص عرضه کردن و به فروشش لطمه زیادی خورد سونی و ماکرو هم مثل قبل نیستن هر استودیوی که بازده نداشته باشه رو تعطیل میکنن
در کل ای کاش یک استودیو دیگه بسازن تا روی MS جدید کار کنن

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
شاید پیش خودشون گفتن بهتره خرجی رو که میخوایم روی عنوان بعدی Evolution Studios بکنیم بزاریم روی هزینه بازی انحصاری کوجیما که هر چی سرمایه گذاری کنیم تضمین چند برابری سودش مثل بانک مرکزیه ژاپنه:laughing:

جدای شوخی اما شاید دخل و خرج استودیوهای ریسینگ ساز با همدیگه جور در نمیاد که طی این چند سال گذشته بیشترشون یه جورایی به مشکل خوردن.بنظرم این سبک دیگه مثل گذشته اونچنان پرطرفدار نیست!

A l i N T 7 7

کاربر سایت
May 3, 2014
764
نام
Ali
:fearful::fearful::fearful::fearful:

این دیگه چه خبری بود؟ :sob::cry: تازه از شوک تعطیلی Lionhead دراومده بودیم ... :dizzy:

یعنی DriveClub ه جدیدی درکار نخواهد بود؟؟؟؟ :tired::astonished: یکی از آرزو هام واسه این E3 بود ... :coldsweat::sob:
خدا کنه اعضاش به یک Studio ه بزرگتر و بهتر تو زمینه ریسینگ ملحق بشن و کار ه خوبشون رو ادامه بدند ... برن و روی GT جدید کار کنن یا Forza جدید حتی... :hearteyes:

واقعا حیف شد :disappointed:

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
اشتباه استودیو بود باید همون MS رو ادامه میدادند واقعا بازی لذت بخشی بود ولی اومدن لول کاریشون رو ببرند بالا که نتوستن و بازی رو ناقص عرضه کردن و به فروشش لطمه زیادی خورد سونی و ماکرو هم مثل قبل نیستن هر استودیوی که بازده نداشته باشه رو تعطیل میکنن
در کل ای کاش یک استودیو دیگه بسازن تا روی MS جدید کار کنن
چندین ماه قبل خبر امد که 2 میلیون رو رد کرده. چطور شماها میگید کم فروخته؟ اونم برای این IP نوپا و تازه و با اون ایرادات لانچ؟

• Like
Reactions: beh1382

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,997
نام
محمد امین
چندین ماه قبل خبر امد که 2 میلیون رو رد کرده. چطور شماها میگید کم فروخته؟ اونم برای این IP نوپا و تازه و با اون ایرادات لانچ؟

DC شرایط خاصی داشت و کلی هایپ روش بود و انتظار بالای سونی از بازی داشتو بازیم گویا قیمتش پایین بود و سود کلیش کمتر بود در کل سونی که مازوخیسم نداره حتما از بازی ناراضی بوده دیگه

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
DC شرایط خاصی داشت و کلی هایپ روش بود و انتظار بالای سونی از بازی داشتو بازیم گویا قیمتش پایین بود و سود کلیش کمتر بود در کل سونی که مازوخیسم نداره حتما از بازی ناراضی بوده دیگه
هایپ؟ بازی با امتیازایی که گرفت همون روز اول کلا منهدم شد ورفت پی کارش. چه هایپی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر