استدیو سازنده Drive Club بسته شد (خبر بروز شد)

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
سونی ، تعطیل شدن استدیو سازنده Drive Club و Motorstorm ، یعنی Evolution Studios رو به طور رسمی تایید کرد .

yacxuk022sivcnh1rfzh.jpg

طبق گزارش ها ، در سال گذشته 55 نفر از اعضای این استدیو اخراج شده اند و الان هم سونی تصمیم خود را گرفته و استدیو را به طور کامل میبندد .

سایت GameIndustry.biz گزارش داده است که سونی تصمیم بر تعطیل کردن این استدیو گرفته است .

طی یک بیانیه سونی اعلام کرده است که : " سعی ما بر این است که افراد این استدیو را بر سر پروژه های دیگری در بخش های دیگری قرار بدهیم . اگر از عهده این کار برنیاییم ، تا جایی که درتوانمان است سعی خودمان را میکنیم تاخارج از کمپانی برای این افراد شغل پیدا کنیم . "

اپدیت خبری

12zvy2aadg5reejpyyzf.jpg

ترجمه متن بالا :

"این پایان یک دوران خارق العاده برای Evolution Studios هست .
عنوان DRIVECLUB تحت نظارت تیم فوق العاده پلیستیشن به کارش ادامه خواهد داد و ما امیدوار هستیم که در دستان امن آنها و پشتیبانی شما پلیر ها ، این عنوان به پیشرفت خود ادامه بدهد .
تمام سخت کوشی های ما در استدیوی ES فقط بخاطر طرفدارانمان بوده است . هواداری بی پایان ، پشتیبانی ، صداقت و انرژی شما همواره بزرگترین محرک ما بوده است . شما طرفداران به ما کمک کردید تا به یکی از بزرگترین استدیو های سازنده بازی های ریسینگ در دنیا تبدیل بشویم و هرچقدر در رابطه با این موضوع از شما تشکر کنیم کافی نیست . شما طرفداران منبع العام ما خواهید بود حتی در زمانی که ما درحال یک استراحت کوتاه هستیم تا برنامه آینده خود را مشخص کنیم .

یک بار دیگر از شما طرفداران تشکر میکنیم ، بخاطر همه چیز . بهترین ها در راه هستند . "

منبع

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,248
نام
امیر حسین
ناراحتی از بسته شدن استدیو هم وقتی که احتمال ادامه عناوینی که اون استدیو ساخته وجود داشته باشه بی معنی هست و اگه شما به بازی علاقه داشته باشید دیگه فرقی نمیکنه که اون عنوان چه استدیویی بسازه و مهم کیفیت خروجی بازی هست!

مثال هم برای این موارد زیاده و از Gears , Halo , NFS بگیر تا COD , ....
+ @z2s sas
بله ممکنه احتمال ساخته شدنش هم باشه! ولی اون چیزی میشه که طرفدارهای قدیمی دوستش داشتن؟
نمونش Crash و Spyro ! اولی که اصلا نزدیک کارهای ND هم نشد! دومی هم که کلا گند زدن بهش و اصلا شده یه بازیه دیگه:|
همین اوضاع برای بقیه ی بازی ها هم هست ... حالا من Halo نزدم،ولی از روی نمرات و فروش به نظر میرسه تغییر سازنده تاثیر خودش رو گذاشته!

کلا دست از ترول و این مسخره بازی ها بردارید!
بله ناراحتیم،یه عده برای DC ، یه عده مثل من برای MotorStorm که هیچ ریسینگ آرکیدی شبیه ـش وجود نداره!!! یه عده هم برای جفتش!
من که نسل قبل ریسینگ فقط MS و MNR زدم(خیلی پاشون وقت گذاشتم منظورمه...وگرنه چندتا بازی دیگه هم کمی زدم) ، چرا ناراحت نباشم از بسته شدن استودیو؟ :|

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,747
خیلی بده که وقتی از یه چیزی خبر نداریم و حتی اطلاعاتمون ازش کامل نیست، به جرئت حرف بزنیم و مورد نقد قرار بدیمش.

1- بازی هیچ وقت قرار نبود رایگان کامل باشه. قرار بود یه نسخه رایگان داشته باشه که دادن.
2- هیچ وقت نگفتند شبیه ساز قراره باشه !!!!! از اول هم قرار بود نیمه سیم و نیمه ارکید باشه که هست.
3- محصول نهایی یه محصول بسیار ارزشمند و زیبا و ماندگار هست و مطمئن باشید همیشه در ذهن طرفداران خواهند ماند.

اینطوری بحث کردن فایده نداره چون طرف مقابلمون کاملا برای کوبیدن این بازی پا به میدون گذاشته بدون اینکه اطلاعاتش کامل باشه. اینجور بحث کاملا فرسایشی است.
واقعا بده
1. از همون اولم گفتن بازی قراره F2P باشه ولی چیزی که دادن شبیه دموی قابل بازی بود تا یه F2P .شاید نسخه ی شما سفارشی بوده که اونو دیگه من نمیدونم.
2. منم نگفتم شبیه سازه. اینکه به این بازی بگیم شبیه سازه یه جوک بی مزس. شما پیدا کن من کجا گفتم این شبیه سازه. بدون اینکه کامنتو کامل بخونید فقط به قصد تخریب میاید.
3. محصول نهایی یه مخصول بسیار معمولی و خسته کننده بود بدون هیچ گونه نوآوری. و مطمن باشید به جز ذهن شما و چند نفر متعصب مثل خودتون تو ذهن هیچکس نمیمونه.
این اعتماد به نفسی که شما دارید رو من اگه یک هزارمش رو داشتم الان نسخه سوم درایو کلاب رو به تنهایی ساخته و عرضه کرده بودم! ما عادت کردیم با مغلطه و تخریب طرف مقابل حرف خودمون رو به هر ترتیب به کرسی بنشونیم. به جای اینکه به اشتباه و گزینشی و با هدف خاص" کامنت منو پاسخ بدید. دوتا نکته مثبت از بازی ماندگار و ارزشمند DC بگید که ماهم از بی اطلاعاتی در بیایم.

• Like
Reactions: wii baz

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,747
+ @z2s sas
بله ممکنه احتمال ساخته شدنش هم باشه! ولی اون چیزی میشه که طرفدارهای قدیمی دوستش داشتن؟
نمونش Crash و Spyro ! اولی که اصلا نزدیک کارهای ND هم نشد! دومی هم که کلا گند زدن بهش و اصلا شده یه بازیه دیگه:|
همین اوضاع برای بقیه ی بازی ها هم هست ... حالا من Halo نزدم،ولی از روی نمرات و فروش به نظر میرسه تغییر سازنده تاثیر خودش رو گذاشته!

بله ناراحتیم،یه عده برای DC ، یه عده مثل من برای MotorStorm که هیچ ریسینگ آرکیدی شبیه ـش وجود نداره!!! یه عده هم برای جفتش!
من که نسل قبل ریسینگ فقط MS و MNR زدم(خیلی پاشون وقت گذاشتم منظورمه...وگرنه چندتا بازی دیگه هم کمی زدم) ، چرا ناراحت نباشم از بسته شدن استودیو؟ :|
کل حرف منم این بود که یه بازیهایی هستند که به جز سازنده اصلیشون کسی دیگه نمیتونه تکرارشون کنه. که خوشبختانه DC تو اون دسته از بازیها قرار نمیگره. چون همین الان هم بازی به اختلاف بسیار زیاد از DC وجود داره.
MS هم که اصلا قرار نبوده ساخته بشه که حالا بخوایم واسش ناراحت باشیم.

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
این دوستان تازه وارد Level حال بهم زدن و مشمئز کننده بودن رو به یه کلاس و رتبه دیگه ای بردن، هر چند یه دوتاشون هدفشون مشخصه و اون یکی هم که همون کاربر رمز دزد هست.

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,248
نام
امیر حسین
کل حرف منم این بود که یه بازیهایی هستند که به جز سازنده اصلیشون کسی دیگه نمیتونه تکرارشون کنه. که خوشبختانه DC تو اون دسته از بازیها قرار نمیگره. چون همین الان هم بازی به اختلاف بسیار زیاد از DC وجود داره.
MS هم که اصلا قرار نبوده ساخته بشه که حالا بخوایم واسش ناراحت باشیم.
از آینده ی استودیو کامل خبرداشتی که قرار نبوده MS ساخته بشه؟ بر چه اساس بعد؟

• Like
Reactions: NaViiDii

beh1382

کاربر سایت
Nov 27, 2006
796
نام
behrooz
واقعا بده
1. از همون اولم گفتن بازی قراره F2P باشه ولی چیزی که دادن شبیه دموی قابل بازی بود تا یه F2P .شاید نسخه ی شما سفارشی بوده که اونو دیگه من نمیدونم.
2. منم نگفتم شبیه سازه. اینکه به این بازی بگیم شبیه سازه یه جوک بی مزس. شما پیدا کن من کجا گفتم این شبیه سازه. بدون اینکه کامنتو کامل بخونید فقط به قصد تخریب میاید.
3. محصول نهایی یه مخصول بسیار معمولی و خسته کننده بود بدون هیچ گونه نوآوری. و مطمن باشید به جز ذهن شما و چند نفر متعصب مثل خودتون تو ذهن هیچکس نمیمونه.
این اعتماد به نفسی که شما دارید رو من اگه یک هزارمش رو داشتم الان نسخه سوم درایو کلاب رو به تنهایی ساخته و عرضه کرده بودم! ما عادت کردیم با مغلطه و تخریب طرف مقابل حرف خودمون رو به هر ترتیب به کرسی بنشونیم. به جای اینکه به اشتباه و گزینشی و با هدف خاص" کامنت منو پاسخ بدید. دوتا نکته مثبت از بازی ماندگار و ارزشمند DC بگید که ماهم از بی اطلاعاتی در بیایم.

چی میگی عزیز
تنها بازی که هنوز یه سال و خورده ای هست رو سیستم نصبه و هنوز براش آپدیت عرضه میشه این بازیه خسته کننده یعنی چی، خسته کننده حرفای بی معنی شما هست

• Like
Reactions: Red Ѵ

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
واقعا بده
جوابتون رو همون اول دادم. بحث با اشخاصی مثل شماها بیفایده است. حالا هی تا صبح سعی در تخریب این بازی و استودیو داشته باشید. مطمئن باشید اصلا برایمون مهم نیست، همونطور که DC براتون مهم نیست. موفق باشید. %%-

• Like
Reactions: m.d.makan

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
تئوری ادقام اینا با PD مسخره ست!. حتما باید تخته کنن درب استودیو رو برای کمک به یکی دیگه؟ الان سانتامونیکا همزمان داره به چند تا پروژه خارجی ریز و درشت انواع کمکها رو میرسونه درش رو بستن؟ یا اعضاش رو میفرسته اینور اونور؟ چه حرفیه اخه؟ چرا ادم رو با این افکارتون اتیش میزنید! :D.

خلاصه بعد از حرکت سونی بنده همچنان حیرت زده نظریه های دوستان هستم.

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,747
ما داریم سر یه بازی که با هزارتا تبلیغ ناقص عرضه شده و با زور هزارتا تخفیف و باندل و... تونسته بفروشه بخث میکنیم.
به ایران خوش اومدید.
از آینده ی استودیو کامل خبرداشتی که قرار نبوده MS ساخته بشه؟ بر چه اساس بعد؟
نه. شما خبر داشتید که قراره ساخته بشه.
بر همون اساسی که شما خبر داری که قرار بوده ساخته بشه. والا:confuse:

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,248
نام
امیر حسین
ما داریم سر یه بازی که با هزارتا تبلیغ ناقص عرضه شده و با زور هزارتا تخفیف و باندل و... تونسته بفروشه بخث میکنیم.
به ایران خوش اومدید.

نه. شما خبر داشتید که قراره ساخته بشه.
بر همون اساسی که شما خبر داری که قرار بوده ساخته بشه. والا:confuse:
وقتی استودیو پا بر جا باشه،احتمالش هست! همونقدر که احتمال DC2 هست!
پس مطمئنا اساس من،مثل گفته ی شما رو هوا نیست! "اصلا قرار نبوده ساخته بشه" !!!!!!!!!

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
+ @z2s sas

هیچ وقت نمیتونید نسخه بعدی یه بازی رو باب میل تمام طرفداران نسخه قبلی بسازید و همیشه یه سری از تغییرات ناراضی هستن و یه سری رضایت دارن!
در مورد کراش هم چون بازی AAA نبوده و بازی بزرگی نبوده طبیعیه که توجه کافی بهش نشه و محصول نهایی خیلی جالب نباشه!
در مورد Halo هم بهتره که اول تجربش بکنی و امتیاز ها هم اونقدرها بد نیست و درسته به نمرات بانجی نمیرسه ولی به هیچ وجه هم بازی ضعیف تری از ساخته های بانجی نیست و این تفاوت امتیازها هم میتونه دلایل زیادی داشته باشه ولی حداقل من به شخصه با تغییر استدیو سازنده Halo موافقم و از ساخته 343 بسیار لذت بردم!

در مورد بخش دوم هم وقتی حتی استارت DC2 یا ادامه Motorstorm هم زده نشده چرا از بسته شدن استدیو ناراحتی؟
با شاید و ممکنه که بازی ساخته نمیشه و حالا استدیو بسته هم نمیشد ، باز هم تا وقتی سونی نسبت به ساخت یه IP چراغ سبز نشون نده اون بازی هیچ وقت ساخته نمیشه!

چی میگی عزیز
تنها بازی که هنوز یه سال و خورده ای هست رو سیستم نصبه و هنوز براش آپدیت عرضه میشه این بازیه خسته کننده یعنی چی، خسته کننده حرفای بی معنی شما هست

یعنی هر بازی براش آپدیت بیاد خسته کننده نیست!!!!!!!
این دیگه تعریف جدیدی بود از بازی
همین آپدیت هاش پدرمارو درآورده و واسه تغییر پرفورمنس ماشین هم اینا آپدیت میدن و خب لامصب اول یه چک کنید بعد آپدیت بدین و هنوز آپدیت قبلی دانلود نشده باید برم سراغ آپدیت بعدی

وقتی استودیو پا بر جا باشه،احتمالش هست! همونقدر که احتمال DC2 هست!
پس مطمئنا اساس من،مثل گفته ی شما رو هوا نیست! "اصلا قرار نبوده ساخته بشه" !!!!!!!!!

اگه بحث احتمالاته که خب هر چیزی رو میتونیم واردش کنیم و یه مقدار منطقی صحبت کنید!
مثلا احتمالش هست که مایکروسافت حق ساخت این بازی رو از سونی بخره!
میبینی وقتی بخوای روی احتمالات صحبت کنی چقدر راحت میشه همه چیز رو وارد کرد...

در مورد قسمت آخر هم وقتی یه IP مدتی رو رها شده و هیچ پروژه ای برای ادامش به صورت رسمی و حتی شایعه وجود نداره و حتی یه توییت نمیتونی پیدا کنی که به ساخت ادامش اشاره کنه ، چه جوری با این اعتماد به نفس میای و جبهه میگیری!

• Like
Reactions: z2s sas

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
جوابتون رو همون اول دادم. بحث با اشخاصی مثل شماها بیفایده است. حالا هی تا صبح سعی در تخریب این بازی و استودیو داشته باشید. مطمئن باشید اصلا برایمون مهم نیست، همونطور که DC براتون مهم نیست. موفق باشید. %%-

هر چند این کامنت در جواب من نبود ولی اینقدر باحال بود کامنت شما که گفتم حیفه جواب استادی مثل شما رو ندم!
تخریب بازی!!!!!!!!!
دقیقا میشه بگی بازی که با زور تخفیف و قیمت پایین و تبلیغات زیاد تونسته به قول بعضی دوستان 2 میلیون نسخه بفروشه و استدیو تعطیل شده و امتیازات هم که تو دیوار هستن و دقیقا من و امثال من چیه این بازی رو میخوایم تخریب کنیم؟؟؟؟
بازی از پایه تخریب بوده و اگر هم ما چیزی میگیم فقط بیان واقعیت هاست به دور از فن بازی
اگه کسی گفت DC گرافیک نداره میتونی بگی داره بازی رو بی دلیل تخریب میکنه ولی صحبت هایی که من و بعضی از دوستان در نقد DC میکنیم به هیچ وجه تخریب نیست
یاد Order افتادم که اونم قبل از ریلیز به هر کسی میگفتی بازی ضعیفه ترورت میکرد و بعد از اومدن نمرات و تجربه دوستان مشخص شد بازی چه وضعیتی داشته

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,458
نام
امین
بشخصه تنها بازی که با اشتیاق تو این سبک خریدم همین dc بود و هنوزم به عنوان یه مبتدی تو این سبک برام جذابه.

خبر که ناراحت کننده بود و امیدوارم سونی ستون های تیم رو بتونه نگه داره.

در کل دمشون گرم:x و بازی میتونه بزرگترین یادگار این تیم دوست داشتنی باشه :(

آخرین ویرایش:

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
هر چند این کامنت در جواب من نبود ولی اینقدر باحال بود کامنت شما که گفتم حیفه جواب استادی مثل شما رو ندم!
تخریب بازی!!!!!!!!!
دقیقا میشه بگی بازی که با زور تخفیف و قیمت پایین و تبلیغات زیاد تونسته به قول بعضی دوستان 2 میلیون نسخه بفروشه و استدیو تعطیل شده و امتیازات هم که تو دیوار هستن و دقیقا من و امثال من چیه این بازی رو میخوایم تخریب کنیم؟؟؟؟
بازی از پایه تخریب بوده و اگر هم ما چیزی میگیم فقط بیان واقعیت هاست به دور از فن بازی
اگه کسی گفت DC گرافیک نداره میتونی بگی داره بازی رو بی دلیل تخریب میکنه ولی صحبت هایی که من و بعضی از دوستان در نقد DC میکنیم به هیچ وجه تخریب نیست
یاد Order افتادم که اونم قبل از ریلیز به هر کسی میگفتی بازی ضعیفه ترورت میکرد و بعد از اومدن نمرات و تجربه دوستان مشخص شد بازی چه وضعیتی داشته
شما در این تاپیک در اقلیت هستید. :)

استاد استاد گفتن به کسی در هدف تخریب فرد مقابل مطمئن باشید شما و دوستانتون رو cool و خفن و حرفه ای نمیکنه. بهتره یکم در کلمه ها و جمله های که منو خطاب قرار میدید یکم تجدید نظر کنید چون دفعه بعد با خونسردی و مودبانه جوابتون رو نمیدم. با بچه ده دوازده ساله طرف نیستید که هرطوری میخواید حرف بزنید. یکم ادب و نزاکت داشته باشید بد نیست. کلا دنیای مجازی به خیلی ها اعتماد به نفس میده برای استفاده از بعضی کلمات و لحن صحبت ها.

موفق باشید.

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
شما در این تاپیک در اقلیت هستید. :)

استاد استاد گفتن به کسی در هدف تخریب فرد مقابل مطمئن باشید شما و دوستانتون رو cool و خفن و حرفه ای نمیکنه. بهتره یکم در کلمه ها و جمله های که منو خطاب قرار میدید یکم تجدید نظر کنید چون دفعه بعد با خونسردی و مودبانه جوابتون رو نمیدم. با بچه ده دوازده ساله طرف نیستید که هرطوری میخواید حرف بزنید. یکم ادب و نزاکت داشته باشید بد نیست. کلا دنیای مجازی به خیلی ها اعتماد به نفس میده برای استفاده از بعضی کلمات و لحن صحبت ها.

موفق باشید.

البته که فضای مجازی به شما اعتماد به نفس خاص و زیادی داده و در این شکی نیست!:tonguewink:
اگر هم به نوع پاسخ به کامنت هاتون اعتراض دارید میتونید خصوصی پیام بدین و تاپیک رو خراب نکنید!:sunglasses:

در نهایت هم اول باید خودتون رعایت کنید و با هر لحنی که جواب منو بدین من هم با همون لحن به شما پاسخ میدم!:smirk:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر