اختلال سال 95 در پورتهای UDP،سراسر کشور،بازیها و سرویسهای آنلاین- آمارگیری از کاربران

چگونه درگیر مشکل اخیر پورتهای UDP شده اید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,087

aveni1997

کاربر سایت
Feb 10, 2016
12
آقایون بهترین کار همونه که خودتون قبلا هم انجام دادید! برید پیج وزیر کامنت بذارید. دفعه قبلی گذاشتید، درست نشد؟ خوب برید بگید درست نشد.
راه دیگه اینه که تا ابد همینجا ناله کنید.
الان شما راهی بهتر از کامنت گذاشتن سراغ دارید؟ حال اون کار هم ندارید یعنی؟ عجب... خوب بابا دفعه قبلی وزیر کامنت ها رو خوند و جواب داد، حالا برید بگید دفعه قبل درست نشد، یک مقدار هم واسه چیزی که میخواید مبارزه کنید!

Arash122

کاربر سایت
May 12, 2012
380
نام
آرش
كانال رسمي آسياتك, [۱۱.۰۲.۱۶ ۱۸:۳۸]
������ پینگ چیست؟

پینگ به دستوری گفته می شود که در آن فاصله زمانی انتقال داده بین دو دستگاه تحت یک سرور و یا شبکه محاسبه می شود. به بیان بهتر پینگ تاخیر زمانی است که ما در انجام کارها و دستورات اینترنتی با آن مواجه می شویم و هر میزان که این تاخیر کمتر باشد، کیفیت اینترنت شما نیز مناسب تر است.

������ پینگ چه نقشی در بازی آنلاین دارد؟

واحد اندازه گیری پینگ میلی ثانیه یا به اختصار "ms" است. در بازی آنلاین شما نیاز به پینگی زیر 50 میلی ثانیه دارید تا کیفیت بازی شما کاملا مطلوب باشد، زیرا در این شرایط کارهایی که در بازی انجام می دهید تقریبا بدون تاخیر صادر شده و در بازی انجام می شود. اما اگر پینگ شما بالاتر از 150 یا 200 میلی ثانیه باشد آنگاه شما شاهد تاخیری تقریبا ملموس خواهید بود.

در این شرایط دستوراتی که شما در بازی صادر می کنید، با کمی تاخیر در بازی اجرا می شود. ممکن است در ظاهر این تاخیر اصلا به چشم نیاید اما توجه داشته باشید که در بازی هایی که شما باید در لحظه تصمیم بگیرد ( بخصوص بازی های شوتر سرعتی ) حتی یک تاخیر بسیار کوتاه باعث می شود که شما در قیاس با رقیب خود عقب بمانید و اگر در یک لحظه به یکدیگر شلیک کنید، این رقیب شما است که در نبرد پیروز می شود زیرا دستور شلیک او زودتر صادر می شود.

������ چه پینگی داشته باشم برای انجام بازی های آنلاین مشکلی نخواهم داشت؟

پاسخ شفاف و قاطعی به این سوال نمی توان داد، زیرا هر بازی براساس کیفیت سرور خود، نیازمند یک نوع اینترنت است. به طور کلی بازی ها شامل دو دسته می شوند:

دسته عناوینی که دارای سرور اختصاصی هستند، نظیر عناوین EA

در این حالت، شما حتی با اینترنتی با پینگ زیر 300 نیز می توانید با کیفیت مناسب و معقولی به تجربه بازی بپردازید. معمولا این عناوین برای گیمرهای ایرانی بسیار مناسب هستند.

دسته دوم عناوینی که از سرور اختصاصی بهره نمی برند و یکی از کاربرها نقش Host را ایفا می کند.

تجربه این بازی ها در ایران دردسر بیشتری دارد. همه چیز به کاربری که نقش Host را ایفا می کند بر می گردد، اگر این کاربر از اینترنت مناسبی بهره گیرد، کسانی که به او وصل می شوند نیز کیفیت مناسبی دریافت می کنند در غیر این صورت خروجی کار چندان مناسب نیست. برای این عناوین پینگ زیر 200 توصیه می شود.

������ به طور کلی پیشنهاد ما برای تجربه بازی آنلاین در ایران، داشتن پینگ زیر 300 در درجه اول است. قاعدتا هر میزان که پینگ شما پایینتر باشد، کیفیت تجربه شما نیز افزایش می یابد و حالت ایده آل، پینگ زیر 200 می باشد.
=======
اين مطلب را براي دوستان گيمر خود بفرستيد.
@asiatechclub

وقتی که استاد بزرگ نت ایران آسیا ش*ت میاد یه اینجور چیزی تو چنل رسمی تلگرامش شیر میکنه دیگه واقعا انتظاری نمیشه داشت از اینترررررنت این مرز و بوم.

behrooz_50cent

کاربر سایت
May 4, 2011
181
نام
بهروز
وقتی که استاد بزرگ نت ایران آسیا ش*ت میاد یه اینجور چیزی تو چنل رسمی تلگرامش شیر میکنه دیگه واقعا انتظاری نمیشه داشت از اینترررررنت این مرز و بوم.
آره دیشب این پیعامو دیدم گفتم کاش میشد تو چنل چت کرد
رووو که نیست...

با پینگ 200-300 مثلا بریم bf4 بزنیم اولا که 90% سرورا با این پینگ کیکت میکنن بیرون بخاطر high ping دوم اینکه 1 ثانیه تاخیر داری و فک نکنم بتونی کسیو حتی رو در رو بزنی.تو بازیای مثل لول یا دوتا2 هم با پینگ 200-300 که انگار رو موست یه ورنه گذاشتن انقدر کلیک کردن و فرمان دادن سخت و با تاخیر میشه و حتی نمیتونی از یک مجیک جا خالی بدی.
بنظر من اینا این مطلبو از یک سایت دیگه گرفتن کپی کردن و دیدن توی مطلب اصلی پنگو زده زیر 100 بعد دیدن پینگ آسیاتک از 300 کمتر نمیشه و نوشتن شما میتونین با پینگ 300 آنلاین بازی کنین.
منطق واقعی میگه هر کس بخواد با این پینگ آنلاین بازی کنه از بازی آنلاین متنفر میشه :)

Arash122

کاربر سایت
May 12, 2012
380
نام
آرش
آره دیشب این پیعامو دیدم گفتم کاش میشد تو چنل چت کرد
رووو که نیست...

با پینگ 200-300 مثلا بریم bf4 بزنیم اولا که 90% سرورا با این پینگ کیکت میکنن بیرون بخاطر high ping دوم اینکه 1 ثانیه تاخیر داری و فک نکنم بتونی کسیو حتی رو در رو بزنی.تو بازیای مثل لول یا دوتا2 هم با پینگ 200-300 که انگار رو موست یه ورنه گذاشتن انقدر کلیک کردن و فرمان دادن سخت و با تاخیر میشه و حتی نمیتونی از یک مجیک جا خالی بدی.
بنظر من اینا این مطلبو از یک سایت دیگه گرفتن کپی کردن و دیدن توی مطلب اصلی پنگو زده زیر 100 بعد دیدن پینگ آسیاتک از 300 کمتر نمیشه و نوشتن شما میتونین با پینگ 300 آنلاین بازی کنین.
منطق واقعی میگه هر کس بخواد با این پینگ آنلاین بازی کنه از بازی آنلاین متنفر میشه :)

جالب اینجا هست که همین مطلب هم تناقض داره قسمت اولی که قرمز کردم نوشته پینگ زیر 50 کیفیت مطلوبی داره و پینگ بالای 150 و 200 دچار تاخیر میشید ولی خط های بعدی نوشته با پینگ 300 میشه با کیفیت مطلوب و قابل قبولی بازی کرد پس میرسیم به همون حرف شما که از جایی کپی کردن.

amirinFo

کاربر سایت
Feb 10, 2016
39
دوستان جدیدا این صفحه ها باز میشه تو هر سایتی اینا چیه جریانش؟ اسکن هم کردم چیزی پیدا نکرده
823794679a27b9191d56782874913a12.jpg

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

moriy

کاربر سایت
Jun 17, 2014
22
تایید میکنم مشکل UDP دوباره برگشته پینگ 140-160 بدون تایم اوت ولی بازی فریز میشه World of warcraft &Blade and soul
آسیاتک -تهران نبوت

ps:سرویس های کاهش پینگ هم قضیه رو بدتر میکنند، پینگم یه خط درمیون تایم اوت میشه با گادپینگ و چندتا کاهش پینگ دیگه

aveni1997

کاربر سایت
Feb 10, 2016
12
تایید میکنم مشکل UDP دوباره برگشته پینگ 140-160 بدون تایم اوت ولی بازی فریز میشه World of warcraft &Blade and soul
آسیاتک -تهران نبوت

ps:سرویس های کاهش پینگ هم قضیه رو بدتر میکنند، پینگم یه خط درمیون تایم اوت میشه با گادپینگ و چندتا کاهش پینگ دیگه

همه کاهش پینگ ها بین 10 تا 50 درصد loss دارند.

Kent

کاربر سایت
Sep 6, 2007
573
دوستان جدیدا این صفحه ها باز میشه تو هر سایتی اینا چیه جریانش؟ اسکن هم کردم چیزی پیدا نکرده
823794679a27b9191d56782874913a12.jpg

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

برو تو هر مرورگری که داری از بیخ و بن هیستوری و ... رو پاک کن. یوزر پسوردهای ذخیره شده ت رو اگه برات مهم هستن بذار بمونه.

--------------

دوستان در مورد سرویس های کاهش پینگ خیلی جالبته که من از 3 تا سرویس دهنده اکانت دارم دوتاشون دیگه کار نمیکنن.
یکیشون کانکت نمیشه اون یکی کانکت میشه و به اینترنت وصل نمیشه ولی سومی گوش اقایون کر هنوز داره کار میکنه
کسی ایده ای نداره؟
اینترنت مخابرات.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر