اختلال سال 95 در پورتهای UDP،سراسر کشور،بازیها و سرویسهای آنلاین- آمارگیری از کاربران

چگونه درگیر مشکل اخیر پورتهای UDP شده اید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,087

Pejii

کاربر سایت
Oct 3, 2014
1
مشکل قطعی بازی ها و کر یو و کلیه نرم افزارهای دیگری که با پروتوکول UDP به انتقال داده میپردازند کاملاً جدی است و مدتی است که مجدداً بوجود آمده.

در حال حاضر این محدودیت روی کلیه سرویس دهنده ها بوجود نیامده، بنده شاتل/پارس/آسیا/مخابرات و پیشگامان رو تست کردم، شاتل هنوز این محدودیت روش اعمال نشده تو سمت ما. بقیه این مشکل رو دارند و از سمت زیر ساخت هم مشکل بوجود آمده، از پشتیبانی همشون پیگیری کردم و هیچ کاری برام نکردند به جز اینکه بگند صبر کنید تا مشکل از سمت زیرساخت حل بشه.

دوستان توجه داشته باشند که تمام بازی های آنلاین بر روی پروتوکول UDP فعالیت نمیکنند و همچنان آن دسته از بازی ها که با پروتوکول دیگری فعالیت دارند بدون مشکل و قعطی خواهند بود. ولی متاسفانه اکثر بازی های روز دنیا از پروتوکول UDP استفاده میکنند به دلیل ساختار بسیار مناسب اون برای کاربرد های استریمینگ و گیمینگ.

خواهشاً مشکلات UDP خود را در ساعات اداری به گوش مسؤلین برسونید، با تماس به شماره تلفن 195 میتونید مشکل خودتون رو در میان بگزارید تا هرچه زودتر حل شود.

تا زمانِ حل مشکل، از تو نل ها و نرم افزارهای وی پ ی ان ای که بر روی پروتوکول های TCP و یا HTTPS و یا Socks کار میکنند استفاده کنید تا همچنان بتوانید به انجام بازی های مورد علاقه اتان بپردازید. و یا از سرویس های دانلود/کاهش پینگی که از دیتا سنترهای شاتل و یا شرکت های دیگری که مشکل ندارند استفاده میکنند تهیه کنید.

من خودم از اینجا سرویس iDownload گرفتم و در حال حاضر با سرور های اول و ششم این سرویس مشکل UDP ندارم، البته پینگ شاتل اصلاً مناسب نیست برای گیمینگ ولی به هر حال از قطعی های مکرر بهتره.

DotPy

کاربر سایت
Jun 8, 2012
524
نام
سعید
1:پینک داخل شبکه
2:پینگ با سرور داخلی(peyvandha.ir)
3 پینگ با DNS خارجی
4:پینگ با DNS خارجی
5:پینگ با سرور World Of Tanks
frcb30kai6vm2aa3ktee.jpg

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
1:پینک داخل شبکه
2:پینگ با سرور داخلی(peyvandha.ir)
3 پینگ با DNS خارجی
4:پینگ با DNS خارجی
5:پینگ با سرور World Of Tanks
frcb30kai6vm2aa3ktee.jpg

خب سرویس شما که بد نیست اما ارتباط با سرور بازی ظاهرا کیفیت مطلوبی نداره
یا سرور رو تغییر بدید و یا از سرویس کاهش پینگ داخلی بصورت تستس استفاده کنید ببینید که ارتباط با همون سرور بهتر میشه یا نه.

DotPy

کاربر سایت
Jun 8, 2012
524
نام
سعید
خب سرویس شما که بد نیست اما ارتباط با سرور بازی ظاهرا کیفیت مطلوبی نداره
یا سرور رو تغییر بدید و یا از سرویس کاهش پینگ داخلی بصورت تستس استفاده کنید ببینید که ارتباط با همون سرور بهتر میشه یا نه.

بله سرویس من مشکلی نداره
از سرویس کاهش هم استفاده میکنم
درکل فقط ارتباط با سرور های خارجی مشکل داره
اصلا تغییر سرور و ... چیزی تغییر نمیده .
درضمن فرشید جان آی پی سرور های این World Of Tanks ثابت هستند
اگر زحمتی نیست این آیپی ها رو گزارش بدید اگر مشکلی بود رو این ها درست کنن.
Servers - Global wiki. Wargaming.net
بیشتر در سرور های اروپا و آمریکا بازیکن ایرانی هست

Arash482

عضو جدید
May 1, 2014
6
سلام

من هم چند روزه دوباره درگیر مشکل UDP شدم. مانند قبل وسط بازی DC میشم ولی پکت لاست ندارم.

از اینترنت شاتل استفاده می کنم و الان رفتم سرویس Idownload گرفتم . با این سرویس مشکل قطعی دیگه ندارم ولی پینگم بالاتر میره... همین جوری پینگ شاتل بالاست!

من قصد تغییر ISP رو دارم دوستان پیشنهاد بهتر از شاتل دارند؟ من ساکن امیریه هستم نزدیک مخابرات مهدیه تهران! آیا از دوستان در مورد کیفیت اینترنت این مرکز اطلاعی داره؟

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,970
نام
احمد
سلام

من هم چند روزه دوباره درگیر مشکل UDP شدم. مانند قبل وسط بازی DC میشم ولی پکت لاست ندارم.

از اینترنت شاتل استفاده می کنم و الان رفتم سرویس Idownload گرفتم . با این سرویس مشکل قطعی دیگه ندارم ولی پینگم بالاتر میره... همین جوری پینگ شاتل بالاست!

من قصد تغییر ISP رو دارم دوستان پیشنهاد بهتر از شاتل دارند؟ من ساکن امیریه هستم نزدیک مخابرات مهدیه تهران! آیا از دوستان در مورد کیفیت اینترنت این مرکز اطلاعی داره؟
شما اول به شاتل درخواست سرویس گیم بده اگه باز هم ناراضی بودی ببین اگه ISP هایی که اینترنت وایرلس می دن(سیستک ، پتیاک، رسانه) منطقه ی شما رو پوشش می دن بهترین انتخاب هستن. برای ADSl هم من تعریف های وب رو زیاد شنیدم ولی باز دوستان بهتر می تونن راهنمایی کنن...

Arash482

عضو جدید
May 1, 2014
6
شما اول به شاتل درخواست سرویس گیم بده اگه باز هم ناراضی بودی ببین اگه ISP هایی که اینترنت وایرلس می دن(سیستک ، پتیاک، رسانه) منطقه ی شما رو پوشش می دن بهترین انتخاب هستن. برای ADSl هم من تعریف های وب رو زیاد شنیدم ولی باز دوستان بهتر می تونن راهنمایی کنن...

سرویس گیم فعاله ولی زیاد فرقی با قبل نکرده

من خودم تازه دارم از ADSL استفاده می کنم قبلا وایرلس داشتم ولی متاسفانه اینجایی که من هستم سیگنال خوبی ندارم و هیچ دکلی رو نمی تونم با کیفیت استاندارد بگیرم

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
اینترنت ملی !!!! به نظرم الانشم وجود داره چون مراکز مخابراتی با همین قیبر نوری به هم وصل هستن.
از لحاظ تئوری یا استاندارد جهانی باید این اتفاقی که دوستمون میگه بیوفته اما چون اینجا ایرانی و احتمالا نرم افزار فــیلتــرینگ روی سوئیچ های اصلی نصب میشه باز هم تایم اوت و پینگ بالا رو داریم احتمالا فقط کاهش هزینه رو بیاره این فیبر نوری
بله اینترنت ملی در حال حاضر هم وجود داره ولی چند مورد هست که باعث شده اون رو اصلا نشه اینترنت ملی نامید.
اول قیمت معادل با اینترنت خارجی ی است که برای کاربر نهایی یکسان محاسبه میشه در حالی که باید چندین برابر ارزانتر باشه.
دوم سرعت بسیار پایین هست که اینترنت داخلی ما روی فیبر نوری باید به ۲۰ مگابیت برسه حداقل.
سوم پکت لاست بسیار بالا و غیر قابل قبول در شبکه داخلی است.
چهارم هم اینکه در داخل کشور نیازی به اون *****ینگ و اختلالات و روت های پیچیده نیست و اگر سایتی مشکل داشته باشه کلا ترافیکش مسدود میشه و دیگه صفحه ی *****ینگ و ... رو نداریم.
با ایجاد و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات این مشکلات باید حل بشه ولی حالا در عمل چه اتفاقی بی افته به قول شما اینجا ایران هست و نمیشه پیش بینی کرد.

moriy

کاربر سایت
Jun 17, 2014
22
اینترنت من وضع وحشتناکی داره 40% تایم اوت،زنگ زدم پارس آنلاین میگه از قطعی اینترنت بین الملل زیر ساخت هست!! تهران-نبوت پارس آنلاین
کسی دیگه هم از شرکتای دیگه این مشکلو داره یا پارس آنلاین اینجوریه.؟

shahramuae

کاربر سایت
Sep 8, 2014
273
اینترنت من وضع وحشتناکی داره 40% تایم اوت،زنگ زدم پارس آنلاین میگه از قطعی اینترنت بین الملل زیر ساخت هست!! تهران-نبوت پارس آنلاین
کسی دیگه هم از شرکتای دیگه این مشکلو داره یا پارس آنلاین اینجوریه.؟

من که پریشب اصلا اینترنتم قطع شد ، زنگ زدم پشتیبانی میگه از طرف provider درست میشه تا نیم ساعت دیگه ، الانم که پینگ بالا ، دایم قطع و وصل . کلا بازی هم که نمیشه کرد با این وضع ...
یه انگولکی دارن میکنن دیگه معلوم هم نیشت کی درست میشه !
شرکت رسانه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر