اختلال سال 95 در پورتهای UDP،سراسر کشور،بازیها و سرویسهای آنلاین- آمارگیری از کاربران

چگونه درگیر مشکل اخیر پورتهای UDP شده اید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,087
سایتهای با محتوای گیمینگ و تخصصی که فی -لتر شدن آماده کنه و اطلاع بده که اون رو هم برای رفعش قول همکاری دادن!

به تظر من الان مهمترین سایت, Steam هست که ف/ل/تر شده.
IGN , Gametrailers,Gamespot. اگه کسی سایتای دیگه ای هم مد نظرش هست یه لیست درست کنه.

دوستان این سایتا بنظر من خیلی مهم هستند :
IGN
GAME TRAILERS ( این واقعا اهمیت بالایی داره برا ما گیمرا )
GAMESPOT
STEAM
یه سوالی هم دارم
نمیشه کاری کنند که تگ های خاص فیــلتر باشه ؟ مثلا یوتیوب تگ های خاص رو فیــلتر کنن ولی باقیش باز باشه ( لاقل بتونیم ویدیویی که میخوایمو راحت ببینیم )
ویرایش:
اینم مشخصات نت
ISP : SHABDIZ.NET
سرعت : 6MBPSاینترنت حجمی ( محدود )
مشکل UDP تو این چند سری که بازی کردم اصلا نداشتم .
مشکل اصلی پینگمه . صبح با 4.2.2.4 این بود : 171 الی 203 -> از ساعت 2 به بعد این بود : 290 الی 300 با مقداری تایم آوت
پینگ با 8.8.8.8 صبح -> 140 بعد از ساعت 2 ->380

آخرین ویرایش:
قبل از هر چیز یه خسته نباشید باید از طرف همه بهت بگم چون واسه ما توی این هوای گرم متحمل زحمت شدی:)
در مورد سایتهای گیم هم باید بگم از دیروز نمیدونم چی شده شاید عزیزان خواب موندن یا ما داریم خواب میبینیم:d ولی یوتیوب واسه من و خیلیهای دیگه رفع شیلتر شده گرچه به نظرم مسدود کردن دسترسی به این سایت که منبع عظیمی از ویدیوهای مختلف علمی و تخصصی و مخصوصا گیم هست خیلی توجیه آنچنانی نداره ولی خب میخواستم بگم بهشون بگو اگه میخواید با ما جماعت گیمر همکاری کنید جان هر کی دوست دارید دیگه یوتیوب رو شیلتر نکنید چون اکثر سایتهای تخصصی گیم چنل خودشون رو توی این سایت دارن که هر ساعت با ویدیوهای جدید آپدیتشون میکنن
دیدم امروز تعدادی از دوستان یوتیوب رو روی پروتکل HTTPS / SSL باز می کنند و بعضا اظهار تعجب کردند یا به غلط فکر می کنند یوتیوب رفع فیل تر شده ولی اینطور نیست.

بحث یوتیوب کاملا متفاوت است با چیزی که فکر می کنید ، از اونجایی که یوتیوب و گوگل مدتهاست یکی شدند(گوگل یوتیوب رو خرید) برای همین سرور های مشترک دارند و پروتکل های SSL همشون یک جا هست این یعنی فیل تر شدن و بسته شدن کامل یوتیوب روی پروتکل امن SSL (مشابه فیسبوک) به منزله ی بسته شدن کامل G-Mail و تمام سرویس های گوگل روی اینترنت هست که کمیته مصادیق فیل ترینگ هرگز تن به چنین حرکتی نخواهد داد ! برای همین گاهی با ایجاد اختلال و کند کردن گوگل و جی میل سعی در بستن یوتیوب روی SSL داشتند و دارند و مقطعی موفق هم بودند ولی در بسیاری از موارد هم پیش اومده که یوتیوب کامل در دسترس بوده است مثل الان که خود من هم حدود 1 ماهی میشه برام باز هست.(حتی چند ماه پیش هم بار ها در مدت زمان های طولانی باز بود ولی بعد از مدتی باز مختل می شد).
تنها تغییری که در چند ماه اخیر یوتیوب داشته اینکه پروسه ی Streaming رو هم به SSL Layer آوورده و الان به راحتی میتونید فیلم هارو هم روی HTTPS مشاهده کنید ولی چند ماه قبل این امکان وجود نداشت.

پس یوتیوب رفع فیل تر نشده و نخواهد شد این فقط یک شگرد فنی گوگل بوده که ناخواسته به نفع ما در اومده و هنوز کمیته فخیمه فیل ترینگ و دستگاه عریض و طویلشون نتونستن از لحاظ فنی این دو رو کامل در سیستم فیل ترینگشون تفکیک و جدا نمایند.

آخرین ویرایش:
خب ، بر عکس پست قبلی که دادم الان چند وقتی میشه که بیشتر مشکلاتم برطرف شده و پینگ با 8.8.8.8 الان 120 هست . سرعتم تو شب هم بسیار بالا رفته ، و دیگه نه قطعی مکرر و افت سرعت یا تایم اوت ندارم .
yszyiu3b7vl9rpnn3bmz.jpg
سرعتم در زمان رایگان شبانه
امیدوارم همینطوری باقی بمونه

واسه من جديدا بعضي روزا صبح ساعت ١٠ كلا نت قطع ميشه :| بعد كه وصل ميشه همه چي عاليه ولي باز شب خراب ميشه :|
امروز صبح بازي كردم يه دست BF4 همه چيش خوب بود ولي دور بعد دوباره مشكل هميشگي اومد و هي بازي يه لحظه لگ ميزد و درست ميشد و اين روند تكرار پيدا ميكرد :| الان من توي هيچ بازي از قبيل TLoU , GoW: A , GTA V , NFS R مشكلي ندارم و راحت ميشه بازي كرد تنها مشكلم اينان :(
BF4 , BF3 , MW3 :(
همشونم مشكلشون مثل همه :(
خدايي خيلي خوب تابستونمونو خراب كردن دستشون درد نكنه

اقا فرشيد من همون ديروز گفتيد مسكلات رو بگيد خواستم بگم ولي يادم رفت !

من الان مشكل پكت لاست و تايم اوت ام بيشتر از قبل شده و افتضاح شده ! يعني 10يا20 به 1 من تايم اوت دارم ولي پينگ ام 200 ه و خوبه !

اگه قراره درست كنن كه بايد مال همه درست بشه اما اگر قراره كه اين مدلي شل كن سفت كن باشه هم كه نميشه !

به تظر من الان مهمترین سایت, Steam هست که ف/ل/تر شده.
IGN , Gametrailers,Gamespot. اگه کسی سایتای دیگه ای هم مد نظرش هست یه لیست درست کنه.

اتفاقا این سایتها رو به عنوان مثال امروز در جلسه مطرح کردم و قرار شد لیست کاملتر رو در اختیار زیرساخت قرار بدم و اونها هم بطور اختصاصی به نهاد ذیربط ( کمیته تعیین مصادیق) ارجاع بدن و در صورت تایید، سایتها رفع فی-لتر بشن.
می خوام لیست تکمیلتر بشه، چون می دونم که حداقل 80 درصد سایتهایی که توی متا ثبت می شن الان این مشکل رو دارن!

فرشاد جان خواهشا به وضعیت تایتان فال رو ۳۶۰ هم رسیدگی کن.

بارها یادآوری کردم که چجوری اعلام وضعیت مشکل رو برای یک عنوان بازی انجام بدید
نام بازی، IPسرورهای بازی و ترجیحا تصویر مشکل

مشکلات تایم آوت و یا پینگ متغیر رو فقط میشه بصورت کلی مطرح کرد، مثل UDP یه مشکل کلی و فراگیر محسوب نمیشه.

ساعت 7 بعد از ظهر پینگ 8.8.8.8 تایم اوت ندارم ولی از 120 همیشگی رفته رو 230 .

یه سوال از دوستان من زیاد تام اوت ندارم اما تو cs تو سرور های داخلی فریز میشم و سرور های خارجی علاوه بر فریز شدن های مکرر لوز هم دارم مشکل ازکجا باید پیگیر بشم.

بنده که الان نزدیک به یک ماهی هست دیسکانکت های واقعا اعصاب خورد کن و پی در پی دارم و هنوزم که هنوزه پابرجاست؛ پینگم هم تعریفی نداره نسبت به پینگ بعضی از دوستان ( 170 تا 230 با 8.8.8.8) تایم اوت آنچنانی هم ندارم فقط ساعت رایگان کلا نت با گورخر توی CMD مو نمیزنه، راه راه تایم اوت، تایم.

دیسکانکت هام از UDP نیست چون نتم کلا قطع میشه (چراغ ADSL مودم واسه چند دقیقه خاموش میشه یهو) و چند بار هم زنگ زدم به پشتیبانی مخابرات جوابی نداشتن.

مخابرات 512 نامحدود خراسان جنوبی.

در ضمن از آقا فرشید بابت زحمتایی که میکشن تشکر میکنم.

دوستان واقعا دارید خودتون خسته می کنید !

دست شمام درد نکنه. :|

ساعت 7 بعد از ظهر پینگ 8.8.8.8 تایم اوت ندارم ولی از 120 همیشگی رفته رو 230 .

یه سوال از دوستان من زیاد تام اوت ندارم اما تو cs تو سرور های داخلی فریز میشم و سرور های خارجی علاوه بر فریز شدن های مکرر لوز هم دارم مشکل ازکجا باید پیگیر بشم.

اول از همه کیفیت ارتباطتون رو با کمک پشتیبان ISP بررسی کنید که پینگ تایمتون با مرکز مخابراتی منطقه و بعد خارج از کشور بررسی کنه و ببینه که Packet Loss شما از کیفیت لینک DSL شما هست یا بخاطر ترافیک منطقه ی مخابراتی.

دوستان واقعا دارید خودتون خسته می کنید !

بعد از اینهمه بحث و بررسی و پیگیری، یعنی بدترین چیزی که یه نفر می تونه بیاد وسط بگه همینه، من که می دونم شما که اصلا آنلاین نمی زنی و در جریان نیستی، واقعا منظورت از این حرف چی بود؟!

بنده که الان نزدیک به یک ماهی هست دیسکانکت های واقعا اعصاب خورد کن و پی در پی دارم و هنوزم که هنوزه پابرجاست؛ پینگم هم تعریفی نداره نسبت به پینگ بعضی از دوستان ( 170 تا 230 با 8.8.8.8) تایم اوت آنچنانی هم ندارم فقط ساعت رایگان کلا نت با گورخر توی CMD مو نمیزنه، راه راه تایم اوت، تایم.

دیسکانکت هام از UDP نیست چون نتم کلا قطع میشه (چراغ ADSL مودم واسه چند دقیقه خاموش میشه یهو) و چند بار هم زنگ زدم به پشتیبانی مخابرات جوابی نداشتن.

مخابرات 512 نامحدود خراسان جنوبی.

در ضمن از آقا فرشید بابت زحمتایی که میکشن تشکر میکنم.

دست شمام درد نکنه. :|

این توضیح شما نشون می ده که مشکل قطعا از سرویس DSL و از منزل تا منطقه ی مخابراتی محل شما هست، حالا یا کیفیت خط تلفن پایین هست و SNR کم و نویز بالا دارید یا منطقه ی مخابراتی خیلی به کیفیت سرویس دهی اهمیت نمیده، فقط از ISP پیگیری کنید.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or