اختلال سال 95 در پورتهای UDP،سراسر کشور،بازیها و سرویسهای آنلاین- آمارگیری از کاربران

چگونه درگیر مشکل اخیر پورتهای UDP شده اید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,087
من توی بازی ها DC نمیشم ولی توی تیم اسپیک میشم . احتمالا اینا میخوان طوری باشه که سیستم هایی مثل اسکایپ و برنامه های صوتی مشکل داشته باشند فقط . حالا بعضی دوستان هردو رو مشکل دارند بعضی شاید مثل من فقط تیم اسپیک.

سلام دوستان.
اوه اوه اوه، چه خبره. من 2،3 هفته ای هست که این مشکل رو دارم و پس از پیگیری های بسیار و تست کردن شونصد تئوری مختلف برای یافتن ریشه ی مشکل، بالاخره این تاپیک رو پیدا کردم.
مشکل من تو بازی Ghost Recon: Phantoms خیلی خودش رو نشون می ده البته تو بازی دوتا2 هم پینگ بالا و Lost Packet امان نمی ده اما بعضی ساعات عادی و قابل بازی کردن ه.
مشکل من از این قراره که بیشتر موقع ها، ارتباط بازی با سرور به مدت 5-3 ثانیه قطع می شه، بعد دوباره به مدت 10-5 ثانیه وصل می شه و همین طور ادامه پیدا می کنه. این باعث نمی شه از سرور Disconnect بشم یا بازی خطایی بده، اما اصلا نمی شه با این وضع یک بازی سبک FPS آنلاین بازی کرد.
این یه نمونه از مشکل که با نمودار های دریافت و ارسال اطلاعات همراه هست. همان طور که در لینک زیر مشاهده خواهید کرد، ارتباط بازی با سرور آن (پروتکل UDP) به صورت دائم در حال قطع و وصل شدن است ( نمودار سبز رنگ بالایی ) اما پینگ سیستم با سرور (پروتکل TCP/IP) هیچ مشکلی ندارد که نشان دهنده ی سلامت نویزی ارتباط مودم تا ارائه ی دهنده ی سرویس است.
این هم چند عکس که نشون دهنده ی قضیه هست :
( این عکس بدون استفاده از نرم افزار کاهش پینگ: )
2014-06-27_00001.jpg
( این عکس با استفاده از نرم افزار کاهش پینگ: )
2014-07-06_00001.jpg
نام بازی : Tom Clancy's Ghost Recon Phantoms
آدرس آی پی یکی از سرورهای بازی : 77.246.167.94
آی اس پی : مخابرات

این تاپیک رو هم در Steam پیرو همین مشکل ایجاد کردم که دیدنش خالی از لطف نیست (اطلاعات بیشتری داره) :

فرم های شکایتی که دوستان اشاره کرده بودند رو پر کردم.

خلاصه حرفامون رو مینویسم
درمورد پورت های udp پرسیدم گفتن که کارشناس های ما در بررسی گفتن که مشکلاتی در udp هست ولی تاثیری بر روی بازی های آنلاین نداره
و گفتن که باز بررسی میکنیم شاید کارشناسان ما اشتباه دارن فکر میکنند و استفاده کننده متوجه میشه
درمورد پهنای باند هم گفتن که به خاطر کارهای دولت های قبل الان ممکن نیست که در یک روز پهنای باند رو افزایش بدیم و خودشون هم تائید کردن که الان در ایران اشتراک اینترنت قانونی 1 به 8 هست ولی 1 به 40 هم دیده شده میدن و تاکید کردن که تا پایان سال 93 پهنای باند کشور به استاندارد جهانی خواهد رسید
و در مورد ارائه مشکلات دیگر هم گفتن که اگر دوستانتون کسی در تهران هستند که بتونند بیان و مشکلات رو بیان کنن بیان و بررسی کنیم
و اگر نتونستید میتونید به ایمیلی که دادم یک متن کامل و جامع از مشکلات برام ارسال کنید تا مورد بررسی قرار بدیم و انشا الله حل کنیم.
و اینکه ناراحت بودن از اینکه کلمات توهین آمیزی که وزیر و زیرساخت و ... گفتن که این حرکات در شان یک جوان ایرانی نیست و عذر خواهی کردم به خاطر این رفتار

من برای ملاقات حضوری مشکلی ندارم
لازمش اینه که:

1- دوستان دیگه ای که اینجا هستن و تمایل به همراهی دارن هم مشخص بشن که چند نفری و به نمایندگی از بقیه دوستان به وزارت خونه بریم
2- لیست دقیق ایراداتی که به مشکل UDP برمی گرده رو دوستان با ذکر نام بازی، تصویر ارور و همینطور پورت UDP مشکل ساز، نام سرویس دهنده و شهر محل سکونت و شماره ی تماس مستقیم برای من در پیام خصوصی ارسال کنن. اگر مشکلات قابل استناد باشه بهتر میشه مدارک و شواهد رو ارائه کرد.

نه دوست عزیز من سیستک استفاده میکنم و قطعی ندارم...حالا نمیدونم به نت اصلیم مربوط میشه یا نه...

من هم توی بازی قطعی پورت UDP ندارم.

همین تاپیک

من برای ملاقات حضوری مشکلی ندارم
لازمش اینه که:

1- دوستان دیگه ای که اینجا هستن و تمایل به همراهی دارن هم مشخص بشن که چند نفری و به نمایندگی از بقیه دوستان به وزارت خونه بریم
2- لیست دقیق ایراداتی که به مشکل UDP برمی گرده رو دوستان با ذکر نام بازی، تصویر ارور و همینطور پورت UDP مشکل ساز، نام سرویس دهنده و شهر محل سکونت و شماره ی تماس مستقیم برای من در پیام خصوصی ارسال کنن. اگر مشکلات قابل استناد باشه بهتر میشه مدارک و شواهد رو ارائه کرد.

من هم توی بازی قطعی پورت UDP ندارم.

به نظرم همین تاپیک رو به وزیر نشون بدی خودش متوجه میشه که چه مشکلاتی گریبانگیر ما گیمرها شده

بابا به خدا نه تنها تو این مملکت، که تو کل دنیا اگه میخوایم کارمون راه بیوفته باید از تلفن به جای نامه نگاری و بهتر از اون از صحبت حضوری به جای صحبت تلفنی استفاده کنیم. بعد من نمیدونم یه عده چرا میگن که ایمیل بدید! به نظر میرسه بعضیا از صحبت کردن حضوری هراس دارن! حالا که دیگه این راه رو جلوی پامون گذاشتن نمیشه به این سادگی ازش گذشت و هرچه زودتر هم باید هماهنگی و تماس برای ملاقات حضوری صورت بگیره.
من همینجا درخواست دارم که نماینده اصلی کاربران فرشید باشه که خودش هم به این مسائل به طور کلی واقف هست. و دو سه نفر دیگه از دوستان هم مستندات لازم رو طی فردا پس فردا آماده کنن که هر زمانی خواستن بگن بیاین آماده باشید.

بتل و فیفا...

بتل مپ چند نفره؟ من اگه تو بازی هیچ اکشنی اتفاق نیافته یا ترافیک بین کلاینت و سرور بالای 80kb/s نره دی سی نمیشم وقتی بالا تر بره از ایران IP سرور با ریت بالای 30 درصد پکت لاس بلاک میشه یه مشکلی مثل این دوستمون جناب elDARKNESS که هی قطع و وصل میشه و اگه خیلی شلوغ باشه همون لحظه دیسکانکت میشه. فقط موندم تو LoL چرا همش دی سی میشه!

- همین الان رفتم WoW تو Raid دی.سی شد باز.

آخرین ویرایش:
شهر: کرج
پیام خطا: دیسکانکت هنگام بازی در سرورهای خارجی هر 5 دقیقه و همون ارور معروف پورت هستش و هر روز این مشکل رو دارم.
گیم: CS:GO + COD4
سرویس دهنده: صبانت
سرور کاهش پینگ: کلا استفاده نمیکنم پینگ رو 80تا بالاتر میبره
بقیه دوستام در سایر شهرها هم همین مشکلو دارن.

دوستان حالا که خودش گفته بیاید برای ملاقات حضوری فرصتو از دست ندید
به نظرم جمع شید و یکی یه کیس برداره برید اونجا . همه چیو مطرح کنید . فیلم بچه ها رو نشون بدید . ادرس این تاپیکو بهش بدید . خلاصه ایمیل بازیرو ول کنید وقتی گفته بیاید . سیستم اداری ما مونده با ایمیل بازی کار راه بندازه . باز اینم گفته خدا پدر و مادرشو بیامرزه :d

بتل مپ چند نفره؟ من اگه تو بازی هیچ اکشنی اتفاق نیافته یا ترافیک بین کلاینت و سرور بالای 80kb/s نره دی سی نمیشم وقتی بالا تر بره از ایران IP سرور با ریت بالای 30 درصد پکت لاس بلاک میشه یه مشکلی مثل این دوستمون جناب elDARKNESS که هی قطع و وصل میشه و اگه خیلی شلوغ باشه همون لحظه دیسکانکت میشه. فقط موندم تو LoL چرا همش دی سی میشه!
64 نفره فول همه مپ ها و dlc ها، اوج شلوغی بدون مشکل لگ و dc..

بابا به خدا نه تنها تو این مملکت، که تو کل دنیا اگه میخوایم کارمون راه بیوفته باید از تلفن به جای نامه نگاری و بهتر از اون از صحبت حضوری به جای صحبت تلفنی استفاده کنیم. بعد من نمیدونم یه عده چرا میگن که ایمیل بدید! به نظر میرسه بعضیا از صحبت کردن حضوری هراس دارن! حالا که دیگه این راه رو جلوی پامون گذاشتن نمیشه به این سادگی ازش گذشت و هرچه زودتر هم باید هماهنگی و تماس برای ملاقات حضوری صورت بگیره.
من همینجا درخواست دارم که نماینده اصلی کاربران فرشید باشه که خودش هم به این مسائل به طور کلی واقف هست. و دو سه نفر دیگه از دوستان هم مستندات لازم رو طی فردا پس فردا آماده کنن که هر زمانی خواستن بگن بیاین آماده باشید.
اولا از اونجا که توی ایران خیلی ازادی گفتار هست و مقام دارا خیلی انتقاد پذیرن یهو دیدی ادم رفت اونجا دو تا حرف از دهنش در رفت یه مخالفت اضافه کرد بزنن بندارنش زندان!تجربه همچین موردی رو قبلا دیدم که دارم میگم.
و دوما مشکل این پست و مقام ها همه نمایشین.دیگه خودتون منظورمو میدونین;)
پ.ن:به هر حال از هیچی بهتره ولی کسانی که میرن حتما قبلش بگن که اونایی که مشکل دارن به نحوی نشون بدن مشکلاتشونو با یه ویدیو به هر حال اثرش بیشتره مخصوصا با کنسولا نسل جدید که با دکمه ی share میشه راحت نشون داد سختی در وصل شدن به سرورها رو و پینگ بالا و بعدش دیسکانکت شدن.

اولا از اونجا که توی ایران خیلی ازادی گفتار هست و مقام دارا خیلی انتقاد پذیرن یهو دیدی ادم رفت اونجا دو تا حرف از دهنش در رفت یه مخالفت اضافه کرد بزنن بندارنش زندان!تجربه همچین موردی رو قبلا دیدم که دارم میگم.
و دوما مشکل این پست و مقام ها همه نمایشین.دیگه خودتون منظورمو میدونین;)
پ.ن:به هر حال از هیچی بهتره ولی کسانی که میرن حتما قبلش بگن که اونایی که مشکل دارن به نحوی نشون بدن مشکلاتشونو با یه ویدیو به هر حال اثرش بیشتره مخصوصا با کنسولا نسل جدید که با دکمه ی share میشه راحت نشون داد سختی در وصل شدن به سرورها رو و پینگ بالا و بعدش دیسکانکت شدن.

خب حرف منم اینه که اگه کسی میترسه کاریش کنن معلومه که نباید بره. صحبت اصلی آینه که میگن آقا حضوری که هیچی ایمیل بدین! Really؟؟؟؟؟ اونطوری لابد کار سریع تر راه میوفته!

دوستان به جای این دست اون دست کردن و هی بگین یکی بره یکی نره،
1- هر کی ساکن تهران هست و می تونه بره، شماره تماس ش رو به برادر Farshidstar2012 پیام خصوصی کنه.
2- هر کی به هر دلیلی نمی تونه بره، مشکلش رو با قالبی که دوستان گفتند، با هر چی عکس و فیلم (لینک هاش دیگه) و اطلاعات اضافه بازم برای برادر Farshidstar2012 پیام خصوصی کنه.

قالب :
...
...

اینم یه نمونه ش :

عنوان پیام خصوصی : مشکل UDP
متن :
- نام بازی : Tom Clancy's Ghost Recon: Phantoms (EU)
- نام سرویس دهنده : مخابرات
- شهر محل سکونت : استان گلستان - شهرستان گنبد کاووس
- شماره تماس :
- شرح مشکل :
ارتباط بازی با سرور آن (پروتکل UDP) به صورت دائم در حال قطع و وصل شدن است (نمودار سبز رنگ بالایی در تصاویر) اما پینگ سیستم با سرور (پروتکل TCP/IP) هیچ مشکلی ندارد که نشان دهنده ی سلامت نویزی ارتباط مودم کاربر تا سرور مذکور است.
- اطلاعات اضافی :
چند آدرس آی پی از سرورهای بازی :
77.246.167.94
77.246.167.93

گزارش Trace Route از سیستم به آدرس آی پی یکی از سرور های بازی :
Code:
Tracing route to brainstorm.serverspace.co.uk [77.246.167.93]
over a maximum of 30 hops:
  1     2 ms     2 ms    <1 ms  192.168.1.1
  2    10 ms    10 ms    10 ms  85.185.110.101
  3    11 ms    11 ms    11 ms  85.185.110.97
  4    12 ms    10 ms    11 ms  192.168.230.22
  5     9 ms    13 ms    12 ms  78.38.92.99
  6    21 ms    25 ms    21 ms  78.38.245.146
  7    34 ms    33 ms    32 ms  195.146.63.123
  8    34 ms    34 ms    33 ms  10.201.47.142
  9   172 ms   169 ms   179 ms  so-10-0-3.franco71.fra.seabone.net [89.221.34.196]
 10   169 ms   172 ms   173 ms  xe-1-2-3.franco31.fra.seabone.net [195.22.214.79]
 11   136 ms   136 ms   137 ms  level3.franco31.fra.seabone.net [195.22.214.53]
 12   140 ms   141 ms   139 ms  vlan70.csw2.Frankfurt1.Level3.net [4.69.154.126]
 13   143 ms   143 ms   143 ms  ae-72-72.ebr2.Frankfurt1.Level3.net [4.69.140.21]
 14   142 ms   142 ms   143 ms  ae-24-24.ebr2.London1.Level3.net [4.69.148.197]
 15   151 ms   146 ms   142 ms  4.69.153.130
 16   141 ms   143 ms   145 ms  ae-21-52.car1.London1.Level3.net [4.69.139.98]
 17   140 ms   137 ms   139 ms  MNET-INTERN.car1.London1.Level3.net [212.113.8.54]
 18   174 ms   154 ms   157 ms  77.246.166.201
 19   146 ms   147 ms   145 ms  77.246.169.132
 20   145 ms   142 ms   141 ms  77.246.164.108
 21   148 ms   145 ms   147 ms  brainstorm.serverspace.co.uk [77.246.167.93]

Trace complete.
نتیجه ی پینگ آی پی سرور بازی -> در حین مواجهه با مشکل <-

Code:
Ping statistics for 77.246.167.93:
    Packets: Sent = 366, Received = 362, Lost = 4 (1% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 143ms, Maximum = 434ms, Average = 205ms

فیلم مشکل ( همگی بدون استفاده از نرم افزار کاهش پینگ ) :
بدون نمودار : ( بازیکنان در مواقع قطع ارتباط 5-3 ثانیه ای یخ می زنند! )
https://www.youtube.com/watch?v=tJwBvnUmw3o
با نمودار : ( نمودار سبز رنگ بالایی نشان دهنده ی سرعت دریافت اطلاعات است. مشاهده می کنید که به صورت مداوم در حال قطع و وصل شدن است. )
https://www.youtube.com/watch?v=P1fQXTAv-ZY
با نمودار :
Xfire - Videos: gro-2014-06-27-15-33-29.avi

عکس مشکل :
بدون استفاده از نرم افزار کاهش پینگ :
http://darkness-pg.persiangig.com/image/2014-06-27_00001.jpg
با استفاده از نرم افزار کاهش پینگ :
http://darkness-pg.persiangig.com/image/2014-07-06_00001.jpg

چطور آی پی سرور بازی را پیدا کنیم؟
1- اگر از PC استفاده می کنید،
- نرم افزار Net Limiter ( نسخه ی 3 بر روی ویندوز های 8 و 8.1 نیز نصب می شود و کرک نرم افزار در سایت های فارسی به راحتی پیدا می شود. اگر در مورد نصب نرم افزار در ویندوز های 8 یا 8.1 مشکلی داشتید، پیام خصوصی بفرستید. ) را نصب کنید.
- سپس بازی رو اجرا کرده و وارد محیط بازی شوید ( یعنی اگر Fifa بازی می کنید، وارد مسابقه شوید، اگر Cod یا GRP وارد Map شوید. )
- Alt + Tab بزنید و پنجره ی Net Limiter را باز کنید و بر روی قسمت Online کلیک کنید(1) و بازی خود را در لیست پیدا کرده و آن را باز کنید(2) تا تمام ارتباط های بازی از طریق شبکه برای شما نمایان شود.
- آدرس آی پی یی که در حال دریافت و ارسال اطلاعات(3) در آن قسمت است، آدرس آی پی سروری ست که میزبانی مسابقه ی شما را به عهده دارد.
مطابق شکل زیر :
Net%20limiter.jpg

2- اگر از کنسول استفاده می کنید،
- کنسول خود را از طریق کابل شبکه به سیستم خود وصل کنید.
- ارتباط اینترنتی خود را از طریق کانکشن مربوط به آن Share کنید.
- تنظیم ارتباط از طریق Hop را در کنسول خود انجام دهید.
- بقیه ی مراحل مانند قسمت (1) است با این تفاوت که در لیست Net Limiter در قسمت Unrelated (به جای اسم بازی) به دنبال آی پی با میزان دریافت و ارسال اطلاعات باشید.

توجه کنید که در هر دو روش سایر برنامه ها و سرویس ها ارتباطی با اینترنت نداشته باشند. ( در حال بروز رسانی نباشند. )
به جای استفاده از نرم افزار Net Limiter، برادران IT Pro می تونن از دستور Netstat -n در CMD استفاده کنند به شرطی که شبکه ی خلوتی داشته باشند و بعد از شک کردن به آی پی ها، از طریق Who is، محل آی پی رو شناسایی کنن و مطمئن بشن.

آخرین ویرایش:
آقا مشکل جدیدی که من دارم Dc نیست!!! یهو پینگ از 150 میپره واسه 300 !! چند دقیقه اینطوره باز میاد پائین!! بعد از چند دقیقه باز میره بالا
دیگه شورشو دراوردن!

آقا مشکل جدیدی که من دارم Dc نیست!!! یهو پینگ از 150 میپره واسه 300 !! چند دقیقه اینطوره باز میاد پائین!! بعد از چند دقیقه باز میره بالا
دیگه شورشو دراوردن!
امروز من هم این مشکل رو داشتم. یکم تحمل کنید ببینیم نتیجه نشست حضوری و پیگیری ها چی میشه بعد باید ببینیم چیکار میتونیم بکنیم.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or