اختلال سال 95 در پورتهای UDP،سراسر کشور،بازیها و سرویسهای آنلاین- آمارگیری از کاربران

چگونه درگیر مشکل اخیر پورتهای UDP شده اید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,087
من برای ملاقات حضوری مشکلی ندارم
لازمش اینه که:

1- دوستان دیگه ای که اینجا هستن و تمایل به همراهی دارن هم مشخص بشن که چند نفری و به نمایندگی از بقیه دوستان به وزارت خونه بریم
2- لیست دقیق ایراداتی که به مشکل UDP برمی گرده رو دوستان با ذکر نام بازی، تصویر ارور و همینطور پورت UDP مشکل ساز، نام سرویس دهنده و شهر محل سکونت و شماره ی تماس مستقیم برای من در پیام خصوصی ارسال کنن. اگر مشکلات قابل استناد باشه بهتر میشه مدارک و شواهد رو ارائه کرد.
ممنون فرشید جان
به نظر من 3 نفر برن و یک نفر از تحریریه بازی سنتر برای انتشار خلاصه ملاقات
و اینکه فقط بحث udp نباشه و به نظر مسائل زیر هم بحث بشه
1- مشکل پهنای باند
2- بیشتر بودن سرویس های محدود نسبت به سرویس های نامحدود
3-خصوصی سازی اینترنت
4-متواضن نبودن عرضه و تقاضای پهنای باند
5-بی کیفیت بودن سرویس های اینترنت و نقض کردن قانون اشتراک 1 به 8 در isp ها
اگر بحث های دیگه ای هم هست دوستان بگن تا موضوعات مورد بحث مشخص بشه

اقا این نرم افزار netlimiter چطوری ای پی سرور بازیو میزنه؟:-/
کار باهاش چطوریه؟
سر در نمیارم ازش:-b

اینم مشکل من:

- نام بازی : war thunder
- نام سرویس دهنده : پیشگامان جنوب
- شهر محل سکونت : استان بوشهر
- شرح مشکل : داشتن pocket loss بعد 6 دقیقه

به عکس نگه کنید پایین سمت چپ پینگ و پاکت لاس رو زده .
viewer.php
[/URL][/IMG]

viewer.php
[/URL][/IMG]

آخرین ویرایش:
یکم جهت شفاف سازی مسئله عرض کنم خدمت دوستان که؛
- دلیل اینکه این قضیه قابل پیگیری و پاسخ گویی از طرف مسئولین سطح پایین (مسئولین آی اس پی ها و خدمات ارتباطی شهرستان ها) نیست این هست که پایه و اساس عیب یابی شبکه توسط این مسئولین محترم همون پینگ کردن هست.
معمولا می گن که سرور 4.2.2.4 ( قبلا از این آدرس استفاده می شد اما این آدرس با زیرساخت جدید اینترنت ایران سازگار نیست و الآن آدرس 146.66.152.1 پیشنهاد می شه) رو پینگ کنید و یا Data Flow (جریان داده) روی پورت شما رو چک می کنن. خب کسانی که مشکلشون مشمول این تاپیک می شه، با هیچ کدام از این دو روش مشکلشون آشکار نخواهد شد.
چرا که روش پینگ کردن بر مبنای پروتکل ICMP هستش و ارتباط UDP از این پروتکل پشتیبانی نمی کنه و در روش دوم چون پروتکل های غیر UDP شما ترافیک داده ی پایدار دارن، پس در مانیتور های مسئولین شما Data Flow بدون Time Out دارید و از نظر ایشان مشکلی ندارید.
در حالیکه مشکل شما در پروتکل UDP هست که اکثر بازی ها به دلیل سرعت بیشتر این پروتکل، از آن استفاده می کنند. اما عیب این پروتکل عدم پشتیبانی از ICMP برای خطایابی و همچنین عدم وجود بیان برقراری ارتباط (Hand Shaking) هست. یعنی به صورت تئوری معنی نمی دهد که از طریق پروتکل UDP چک کنیم که آیا یک بسته ی ارسالی به سلامت به مقصد می رسد و نتیجه را ارزیابی کنیم (کاری که Ping انجام می دهد.)
یعنی به صورت تئوری روشی برای چک کردن کیفیت یک ارتباط UDP در مثال کاربرد بازی های آنلاین نداریم! (برای ping کردن یک ارتباط UDP، نیاز به نرم افزارهای جانبی که هم بر روی سیستم مقصد و هم بر روی سیستم مبدا باید نصب شود، هست.) به همین خاطر مسئولین می گن ارتباط شما مشکلی نداره.
اما به صورت عملی، این تجربه ی قطع و وصل شدن ارتباط UDP زندگی رو به چشمان من و شمای گیمر سیاه کرده.
- پیرو همین شفاف سازی، عرض شود که ممکن است شما این مشکل رو در همه ی بازی ها نداشته باشید، چون همه ی بازیها از پروتکل UDP استفاده نمی کنند یا دلیل دیگه می تونه این باشه که ارتباط UDP شما با قسمتی دیگر از کره ی زمین است که با آنجا مشکل ندارید. مثلا من مشکل سختی در ارتباط UDP با روسیه ندارم اما ارتباط UDP من با فرانسه افتضاح است. بنابراین بازی Ghost Recon Phantoms من بسیار لگی ولی بازی Dota2 من قابل بازی کردن است.
همچنین ممکن است سایر ارتباطات شما مشکلی نداشته باشند، چون آن ارتباط ها یا UDP نیستند، یا در محدوده ی آدرس های UDP امن شما هستند. مثلا در بازی Ghost Recon Phantoms، بازی به صورت مداوم قطع و وصل می شود اما نه از بازی دیسکانکت می شوم نه در چت کردن (پروتکل IP) حین قطع و وصل شدن ها مشکلی دارم نه در صحبت کردن در داخل بازی (که البته برای ارتباط صوتی یا همان VoIP نیز از پروتکل UDP استفاده می شود اما حدس من در این مورد این است که سرور VoIP بازی در محدوده ی آدرس های UDP امن من قرار دارد.) مشکلی دارم.
پس دقت کنید که اگر موارد بالا برای شما اتفاق می افتد، مشکل از بازی یا نویز تلفن یا سرور بازی یا هر مورد دیگری نیست، مشکل وضعیت UDP اینترنت ایران است!

آخرین ویرایش:
دوستان با پیگیری های از شرکت زیرساخت انجام دادم این شرکت به واحدهای مختلفی تقسیم شده که من شماره بخش *****ینگ! و همچنین بخش فیبر نوری و همچنین بخش Cisco بدست آوردم و با همشون صحبت کردم که هر کدوم به نوعی از این مشکل خبردار بودند و گفتن که اگر IP سرورهای مختلف بازی رو در اختیارمون بذارید زودتر به نتیجه میرسیم ولی من نتونستم آی پی سرورهای ایکس باکس لایو پیدا کنم :(

- - -ویرایش - - -

این شماره ها رو بهم دادن : 88031509 و 42811 که مربوط به واحدهای *****ینگ و خطوط فیبر نوری که واحد *****ینگ به نظرم بهتر پاسخگو هستن لطفا شما هم با این شماره ها تماس بگیرین و مشکلات رو مطرح کنید

اقا این نرم افزار netlimiter چطوری ای پی سرور بازیو میزنه؟:-/
کار باهاش چطوریه؟
سر در نمیارم ازش:-b
...
در همون پست یه عکس قرار دادم.

... ولی من نتونستم آی پی سرورهای ایکس باکس لایو پیدا کنم :(
...

ببینید توضیحات پست 3226# برای پیدا کردن آی پی ها به دردتون می خوره یا نه!

آخرین ویرایش:
آقا من گیمر WoW هستم تو سرور بلیزارد. خیر سرم pvp بازم. ریتینگ تا 2150 در 3v3 پیش رفته بود که این مشکل udp پیش اوومد. ارتباطم از طریق skype با هم تیمی هام که خارجی ان به شدت قطع و وصل میشه. خلاصه نابود شدم این سه چهار روز. کسی ترفندی چیزی بلده ما رو از این وضعیت بیاره بیرون و مشکل اسکایپ رو حل کنه؟ یا اینم بر میگرده به udp و باید صبر کنم درست شه؟!!!؟؟؟؟

این دوستمون که چندتا شماره تلفن گذاشته، دردی از ما دوا میکنه؟ زنگ بزنم بگم اسکاپو درست کنه؟ خب با اسکایپ که ممکنه به هر جایی تماس بگیری.....

سرورهای کاهش پینگ این مشکلو حل نمیکنه؟!!!!!!

اینو وزیر فرستاد برام :
با سلام
دوست عزیز بنا به بررسی کارشناسان وزارت ارتباطات اختلالی در زمینه Game وجود ندارد و کاملا امکان بازی وجود دارد. ولی باز به منظور مشخص شدن زوایای اختلال احتمالی خوشحال می شوم به طور حضوری در خدمت شما بوده و در زمینه این موضوع با حضور کارشناسان وزارت صحبت نموده و اگر اختلالی وجود دارد حل و فصل گردد. برای هماهنگی و انجام جلسه با شماره تماس 8/8468965 جناب آقای امانی تماس حاصل نموده تا مقدمات جلسه و حضور شما در وزارت فراهم گردد. با تشکر از شما

یکم جهت شفاف سازی مسئله عرض کنم خدمت دوستان که؛
- دلیل اینکه این قضیه قابل پیگیری و پاسخ گویی از طرف مسئولین سطح پایین (مسئولین آی اس پی ها و خدمات ارتباطی شهرستان ها) نیست این هست که پایه و اساس عیب یابی شبکه توسط این مسئولین محترم همون پینگ کردن هست.
معمولا می گن که سرور 4.2.2.4 ( قبلا از این آدرس استفاده می شد اما این آدرس با زیرساخت جدید اینترنت ایران سازگار نیست و الآن آدرس 146.66.152.1 پیشنهاد می شه) رو پینگ کنید و یا Data Flow (جریان داده) روی پورت شما رو چک می کنن. خب کسانی که مشکلشون مشمول این تاپیک می شه، با هیچ کدام از این دو روش مشکلشون آشکار نخواهد شد.
چرا که روش پینگ کردن بر مبنای پروتکل TCP/IP هستش و در روش دوم چون پروتکل های غیر UDP شما ترافیک داده ی پایدار دارن، پس در مانیتور های مسئولین شما Data Flow بدون Time Out دارید و از نظر ایشان مشکلی ندارید.
در حالیکه مشکل شما در پروتکل UDP هست که اکثر بازی ها به دلیل سرعت بیشتر این پروتکل، از آن استفاده می کنند. اما مشکل این پروتکل عدم وجود امکان خطایابی و همچنین عدم وجود بیان برقراری ارتباط (Hand Shaking) هست. یعنی به صورت تئوری معنی نمی دهد که از طریق پروتکل UDP چک کنیم که آیا یک بسته ی ارسالی به سلامت به مقصد می رسد و نتیجه را ارزیابی کنیم (کاری که Ping انجام می دهد.)
یعنی به صورت تئوری روشی برای چک کردن کیفیت یک ارتباط UDP در مثال کاربرد بازی های آنلاین نداریم! (برای ping کردن یک ارتباط UDP، نیاز به نرم افزارهای جانبی که هم بر روی سیستم مقصد و هم بر روی سیستم مبدا باید نصب شود، هست.) به همین خاطر مسئولین می گن ارتباط شما مشکلی نداره.
اما به صورت عملی، این تجربه ی قطع و وصل شدن ارتباط UDP زندگی رو به چشمان من و شمای گیمر سیاه کرده.

- پیرو همین شفاف سازی، عرض شود که ممکن است شما این مشکل رو در همه ی بازی ها نداشته باشید، چون همه ی بازیها از پروتکل UDP استفاده نمی کنند یا دلیل دیگه می تونه این باشه که ارتباط UDP شما با قسمتی دیگر از کره ی زمین است که با آنجا مشکل ندارید. مثلا من مشکل سختی در ارتباط UDP با روسیه ندارم اما ارتباط UDP من با فرانسه افتضاح است. بنابراین بازی Ghost Recon Phantoms من بسیار لگی ولی بازی Dota2 من قابل بازی کردن است.
همچنین ممکن است سایر ارتباطات شما مشکلی نداشته باشند، چون آن ارتباط ها یا UDP نیستند، یا در محدوده ی آدرس های UDP امن شما هستند. مثلا در بازی Ghost Recon Phantoms، بازی به صورت مداوم قطع و وصل می شود اما نه از بازی دیسکانکت می شوم نه در چت کردن (پروتکل TCP/IP) حین قطع و وصل شدن ها مشکلی دارم نه در صحبت کردن در داخل بازی (که البته برای ارتباط صوتی یا همان VoIP نیز از پروتکل UDP استفاده می شود اما حدس من در این مورد این است که سرور VoIP بازی در محدوده ی آدرس های UDP امن من قرار دارد.) مشکلی دارم.

پس دقت کنید که اگر موارد بالا برای شما اتفاق می افتد، مشکل از بازی یا نویز تلفن یا سرور بازی یا هر مورد دیگری نیست، مشکل وضعیت UDP اینترنت ایران است!

متن به ظاهر متن خفنیه اما در باطن مشکل داره
به همین بسنده کنم که ping ای که شما ازش به عنوان تست یاد می کنی روی icmp کار می کنه کلا ;)

متن به ظاهر متن خفنیه اما در باطن مشکل داره
به همین بسنده کنم که ping ای که شما ازش به عنوان تست یاد می کنی روی icmp کار می کنه کلا ;)
ممنون که اشاره کردین. بله، درخواست ارسالی توسط ping از پروتکل icmp پیروی می کنه، منظور من این بود که پروتکل UDP از پروتکل icmp برای خطایابی پشتیبانی نمی کنه، برعکس پروتکل IP.
تصحیح شد.
اگر نکته ی اشتباه دیگری هم هست حتما بگین تا تصحیح کنم.
اگر جمله بندی خاصی باعث به ظاهر خفن بودن متن شده حتما اشاره کنید تا تصحیح کنم. سعی کردم با زبان ساده بیان کنم!

آخرین ویرایش:
دوستان از بازیتون فیلم گبیرید و مدرک جمع کنید. متاسفانه الان بازی ندارم چک کنم ولی یه tracert گرفتم. ببینید افتضاحشون رو

Microsoft Windows [Version 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. All rights reserved.

C:\Users\mm>tracert internet.ir

Tracing route to internet.ir [94.232.172.101]
over a maximum of 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.1.1
2 7 ms 7 ms 7 ms 46.100.176.17
3 81 ms 81 ms 80 ms 172.17.1.17
4 103 ms * * 172.20.0.13
5 103 ms 98 ms * 78.38.244.105
6 * * * Request timed out.
7 * 97 ms 105 ms 10.201.42.6
8 104 ms 101 ms 101 ms 212.16.72.85
9 * * 100 ms 212.16.72.66
10 * * * Request timed out.
11 * * * Request timed out.
12 98 ms 99 ms 99 ms 94.232.172.101

Trace complete.

C:\Users\mm>

شرمنده تازه سیستم جمع کردم هیچی نداره. نه گیم نه اپ واسه screen capture

دوستان اینو حتما مطرح کنید که پینگ تا ساعت 11 باقلواس ولی یه هو تا عصر میترکه و نمیشه بازی کرد. فک کنم یه سریای دیگم گفته بودن که این مشکلو دارن

خلاصه حرفامون رو مینویسم
درمورد پورت های udp پرسیدم گفتن که کارشناس های ما در بررسی گفتن که مشکلاتی در udp هست ولی تاثیری بر روی بازی های آنلاین نداره
و گفتن که باز بررسی میکنیم شاید کارشناسان ما اشتباه دارن فکر میکنند و استفاده کننده متوجه میشه
درمورد پهنای باند هم گفتن که به خاطر کارهای دولت های قبل الان ممکن نیست که در یک روز پهنای باند رو افزایش بدیم و خودشون هم تائید کردن که الان در ایران اشتراک اینترنت قانونی 1 به 8 هست ولی 1 به 40 هم دیده شده میدن و تاکید کردن که تا پایان سال 93 پهنای باند کشور به استاندارد جهانی خواهد رسید
و در مورد ارائه مشکلات دیگر هم گفتن که اگر دوستانتون کسی در تهران هستند که بتونند بیان و مشکلات رو بیان کنن بیان و بررسی کنیم
و اگر نتونستید میتونید به ایمیلی که دادم یک متن کامل و جامع از مشکلات برام ارسال کنید تا مورد بررسی قرار بدیم و انشا الله حل کنیم.
و اینکه ناراحت بودن از اینکه کلمات توهین آمیزی که وزیر و زیرساخت و ... گفتن که این حرکات در شان یک جوان ایرانی نیست و عذر خواهی کردم به خاطر این رفتار

من خودم امروز برای نخستیم بار اینقدر عصبانی شدم که از واژه "احمق" در مورد ایشون استفاده کردم.

ایشون رسما داره به شعور ما توهین می کنه. وقتی این همه آدم میان میگن اینترنت مشکل داره حتما مشکل داره وگرنه ما مرض نداریم که بیایم وقتمون رو با شکایت از ایشون تلف کنیم.

به علاوه بچه ها ممتد داشتند پست می فرستادند ولی دریغ از یک پاسخ که نشان دهنده پیگیری ایشون باشه!

ا

- - -ویرایش - - -

من Ghost Recon Phantom بازی می کنم.

مشکل فریز این بازی متاسفانه از همون آغاز بازی به وجود نمیاد تو این چند روز بیشتر مواقع از راند دوم آغاز شده اینو از بابت اینکه بخوایم به عنوان مدرک به اون به اصطلاح کارشناس نشون بدیم میگم!

دوستان با پیگیری های از شرکت زیرساخت انجام دادم این شرکت به واحدهای مختلفی تقسیم شده که من شماره بخش *****ینگ! و همچنین بخش فیبر نوری و همچنین بخش Cisco بدست آوردم و با همشون صحبت کردم که هر کدوم به نوعی از این مشکل خبردار بودند و گفتن که اگر IP سرورهای مختلف بازی رو در اختیارمون بذارید زودتر به نتیجه میرسیم ولی من نتونستم آی پی سرورهای ایکس باکس لایو پیدا کنم :(

- - -ویرایش - - -

این شماره ها رو بهم دادن : 88031509 و 42811 که مربوط به واحدهای *****ینگ و خطوط فیبر نوری که واحد *****ینگ به نظرم بهتر پاسخگو هستن لطفا شما هم با این شماره ها تماس بگیرین و مشکلات رو مطرح کنید

دوستان من همین الان با این شماره ای که دوستمون گذاشته تماس گرفتم و یه بنده خدایی که شیفت شب هم بود جواب داد و درباره این مشکل باهاش صحبت کردم این بنده خدا خودش اطلاعات زیادی نداشت ولی بهش گفتم که قبل عید هم حدود یک ماهی این مشکل به وجود اومده بود که اون هم حرف من رو تائید کرد
و گفت که ip سرورهای بازی رو پیدا کنید و فردا صبح با آقای محجوب صحبت کنید تا ایشون چک کنن ببینن مورد چی هست بعدش گفتم که مشکل از پورت udp هست خودش دوزاریش افتاد و گفت درسته فردا با محجوب صحبت کن ببین چی میگه حالا فردا بازم زنگ میزنم از دوستان هم تقاضا دارم که فردا همگی تماس بگیرن چون اینا میگن هیچ تماسی در مورد این موضوع نداریم این بنده خدا هم اشاره کرد که عصر یکی درباره همین موضوع باهاش تماس گرفته که فکر کنم همین دوستمون باشه

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or