اختلال سال 95 در پورتهای UDP،سراسر کشور،بازیها و سرویسهای آنلاین- آمارگیری از کاربران

چگونه درگیر مشکل اخیر پورتهای UDP شده اید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,087

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
اتفاقا کاملا به همین قضیه ربط داره . شما کافیه به یک خارجی بگید بیاد سرور های ایران ، همین اتفاقی که برای ما توی سرور های خارجی میفته ، برای اون هم میفته و بعد 10-15 دقیقه میفته بیرون .

بیا رسما داره میگه :d
((فغانی در خصوص اینکه افراد ایرانی مقیم خارج نیز می‌توانند در سامانه رفاهی ثبت‌نام کنند اظهار داشت: تمامی v-p-nها بسته شده و فقط IP های داخلی می‌توانند وارد سایت رفاهی شوند و اگر اطلاعات این افراد از طریق آشنایان آنها در داخل انجام شود، منعی وجود ندارد، در غیر این صورت اگر بخواهند از خارج از کشور ثبت‌نام کنند، نمی‌توانند وارد سایت شوند.))
دارن میگن v-p-n ها رو بستیم رسما خوب توی این 15 روزه که موفق بودند و پدر مارو در اوردن 15 روز دیگه صبر میکنیم ببینیم چی میشه همه اینا سیاسی هست بستن پورت ها چیز تازه ای نیست مثل تعطیل کردن اینترنت دو ماه قبل از انتخابات و... فقط امیدوارم بعد این ... بازی ها دست از سر کچل ما بردارن !!!
دوستان این رو ببینید با بدبختی های چند وقت اخیر ما هم خوان هست :-s
Modern_Warfare_2_Ending_Theme_(Piano_+_Violin).MP4
به نظر من هیچ ربطی نداره به قضیه یارانه ها به چند دلیل:
1- پورت سایت مذکور TCP هست(80) و اصلا نیازی به پورت UDP نیست که کسی بخواد به اون سایت یارانه وصل بشه (البته مگر اینکه https روی پورت 443 نباشه و اگر https روی پورت 8080 باشه بازم UDP نیست).

2- بدون نیاز به چنین اقدامی میشه راحت IP های خارجی رو روی وبسایت بست بدین صورت که با توجه به اینکه هاست در ایران و ترافیک داخلی هست تمام ترافیک خارجی رو مسدود می کنند و سایت از خارج
از ایران از دسترس خارج می شود.
(مورد 2 شامل تمام V-P-N ها هم میشه در واقع منظور طرف از بستن V-P-N ها ، بستن دسترسی V-P-N ها به سایت یارانه ها است نه کلا چون کلا که مدت هاست پورت های V-P-N مسدود شدند)

3- مسخره خواهد بود که بخوان با قطعی 15-20 دقیقه ای جلوی ثبت نام رو بگیرند چون راحت میشه ظرف اون زمان ثبت نام کرد یا فوقش دوباره قطع و وصل کرد و دوباره با کریو ها کانکت شد.

به طور کلی 2 احتمال برای این کار میشه حدس زد یکی اینکه دارند به صورت فنی برسی می کنند که چطور می تونن با روش های دور زدن فیل تر اینگ مقابله کنند و دوم اینکه یه از خدا بی خبری این مشکل رو در شبکه به وجود آوورده و هیچ کسی هم نفهمیده قضیه چیه. البته اینا همش حدس و گمان شخصیه منه و بیشتر به نظرم مورد اول میتونه واقعیت داشته باشه.

آخرین ویرایش:

MmHv

کاربر سایت
Mar 28, 2014
362
نام
no one
به نظر من هیچ ربطی نداره به قضیه یارانه ها به چند دلیل:
1-پورت سایت مذکور TCP هست(80) و اصلا نیازی به پورت UDP نیست که کسی بخواد به اون سایت یارانه وصل بشه (البته مگر اینکه https روی پورت 443 نباشه و اگر https روی پورت 8080 باشه بازم UDP نیست)
2-بدون نیاز به چنین اقدامی میشه راحت IP های خارجی رو روی وبسایت بست بدین صورت که با توجه به اینکه هاست در ایران و ترافیک داخلی هست تمام ترافیک خارجی رو مسدود می کنند و سایت از خارج از ایران از دسترس خارج می شود.
(مورد 2 شامل تمام V-P-N ها هم میشه در واقع منظور طرف از بستن V-P-N ها ، بستن دسترسی V-P-N ها به سایت یارانه ها است نه کلا چون کلا که مدت هاست پورت های V-P-N مسدود شدند.)
3-مسخره خواهد بود که بخوان با قطعی 15-20 دقیقه ای جلوی ثبت نام رو بگیرند چون راحت میشه ظرف اون زمان ثبت نام کرد یا فوقش دوباره قطع و وصل کرد و دوباره با کریو ها کانکت شد.

به طور کلی 2 احتمال برای این کار میشه حدس زد یکی اینکه دارند به صورت فنی برسی می کنند که چطور می تونن با روش های دور زدن فیل تر اینگ مقابله کنند و دوم اینکه یه از خدا بی خبری این مشکل رو در شبکه به وجود آوورده و هیچ کسی هم نفهمیده قضیه چیه. البته اینا همش حدس و گمان شخصیه منه و بیشتر به نظرم مورد اول میتونه واقعیت داشته باشه.

کاملا صحیح هست.چون برای وصل شدن به سایت که اصلا اون کریو ها رو نیاز ندارن.

Fusion

کاربر سایت
Sep 21, 2006
1,208
نام
هکر SQL INJECTION
اصلا بیان کل پورت پروتکل TCP ببندن فقط 80 بمونه بازم میشه با همین ت/نل زد این کار اینا بی فایدس هزار روش هست فقط کاربر و خودش به مشکل میندازن ته هیچ
بهتر بیان کل اینترنت جمع کن اینجوری راحت تریم

GALAXY 11

کاربر سایت
Nov 8, 2013
255
نام
ابوذر
آخه رو چه حساب بعضی دوستان میگن به یارانه و بستن ip که اون آقا فرموده ربط داره؟ من که هیچ تخصصی ندارم هم میفهمم این ها ربطی بهم ندارن تازه مشکل ما هم 2 هفته هست که شروع شده

دوستان روی ps4 و بازی fifa14 من از عصر تا حالا بیشتر از 10 دست بدون مشکل بازی کردم بدون هیچ راه و روش خاصی. آیا مشکل کلا برطرف شده؟

cpt mc t4vish

کاربر سایت
Feb 27, 2013
535
نام
محمد صادق
خوب با این وضیعت دوباره احتمال اینترنت ملی قوت میگیره اگه به ثبت نام یارانه ها مربوط نشه و بعد اتمام ثبت نام درست نشه میتونیم امیدوار باشیم که دوباره پروژه اینترانت ملی بگیم بهتره قوت میگیره !!!
احتمالا سال دیگه توی تقویم یه مناسبت دیگه هم اضافه میشه ملی شدن اینترنت در فروردین سال 93 :d
اینم تاریخچه کارهای دوستان تا سال 92 *****ینگ اینترنت در ایران - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

آخرین ویرایش:

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
آخه رو چه حساب بعضی دوستان میگن به یارانه و بستن ip که اون آقا فرموده ربط داره؟ من که هیچ تخصصی ندارم هم میفهمم این ها ربطی بهم ندارن تازه مشکل ما هم 2 هفته هست که شروع شده

دوستان روی ps4 و بازی fifa14 من از عصر تا حالا بیشتر از 10 دست بدون مشکل بازی کردم بدون هیچ راه و روش خاصی. آیا مشکل کلا برطرف شده؟
عزیز اصلا معلوم نمی کنه که مشکل دارید یا نه چون خود من هم معمولا از 1-2 بعد از ظهر به اینطرف مشکلی ندیدم هنوز ولی احتمالا شب شروع میشه دوباره.

GALAXY 11

کاربر سایت
Nov 8, 2013
255
نام
ابوذر
عزیز اصلا معلوم نمی کنه که مشکل دارید یا نه چون خود من هم معمولا از 1-2 بعد از ظهر به اینطرف مشکلی ندیدم هنوز ولی احتمالا شب شروع میشه دوباره.

آخه تو این مدت هیچوقت نشده بود این همه زمان نزدیک 5 ساعت بدون مشکل و بدون هیچ راه و روش خاصی بشه بازی کرد.

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
کاری که اینا کردن اینه که اومدن آیپی های خارجی رو روشون محدودیت گذاشتند ، نه به اون معنا که بطور کامل ببندن، اگه اینکارو میکردن که هیچ برنامه ای الان کار نمیکرد.
اصلا بی ربط نیست که دقیقا همزمان با این داستان ، همیچین برنامه ای پیاده شده که ما نمیتونیم ارتباط با خارج برقرار کنیم و خارجی ها هم با ما نمیتونند . اصلا هم عجیب نیست در همین زمان بیان بگن که ایپی هارو برای اینکار بستیم در صورتی که اصلا بستن نیاز نداره میتونند سایت رو روی شبکه داخلی پیاده کنند . اینا کاری کردند که حتی کسی از خارج نتونه به وی پی اس های ایران متصل بشه و بعد از اون طریق شاید بتونه ثبت نام کنه .اینا درخواست کردند که راهی نباشه که کسی بتونه از خارج کاری کنه اون ور هم گفتند اوکی کسی نمیتونه همه چی بستس ، این یارو هم چون سواد اینکاره نداره الکی میگه آیپی هارو بستیم در صورتی که بسته نشیده و فقط محدودیت هست .
( قطع و وصل کردن هم میان ثبت نام باعث میشه دوباره مراحل رو از اول شروع کنند) .

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,798
نام
فرشید
دوستان اینجا قرار بود فقط پستهای مربوط به مشکلات گذاشته بشه، رفتید یه جای دیگه ها!

با سلام.
تاپیک رو تازه دیدم بعد از برگشت از دانشگاه.
کاری بسیار خوب هست و با اجازه ی نویسنده ، من هم در سایت خودم قرار دادم تا بلکه اطلاع رسانیه بهتری صورت بگیره سعی هم می کنم در فیس بوک و بقیه شبکه ها هم منتشر کنم.
امیدوارم رسیدگی صورت بگیره ولی قبلا هم در پستی گفته بودم ، مشکلی که ایجاد شده برای مسدود کردن فیل تر شکن های Kerio و نرم افزار های مشابه است و بعید میدونم به این راحتی ها طرف مقابل کوتاه بیاد.

تا می تونید خبر رو از هر طریقی منتقل کنید! ممنون

بله ولی شما بعد از مدتی ارتباط با اون قطع می شید مشکل هم همین جاست و گر نه سرعتش و پینگش و ... تغییری نکرده.

دقیقا همینطوره در مورد اون نرم افزار.

دوستان جای بحثش نیست، بهتره ما دیگه بزرگش نکنیم.

آخرین ویرایش:

aryaeiboy

کاربر سایت
Oct 20, 2011
51
نام
Ramin
دوستان تست کنن به نظر میاد که مشکل حل شده باشه!!! من ۳ تا بازی فیفا زدم قطع نشد. ۲-۳ تا دیگه از بچه ها هم پرسیدم ۲-۳ ساعته بدن مشکل دارن بازی میکنن

GALAXY 11

کاربر سایت
Nov 8, 2013
255
نام
ابوذر
دوستان تست کنن به نظر میاد که مشکل حل شده باشه!!! من ۳ تا بازی فیفا زدم قطع نشد. ۲-۳ تا دیگه از بچه ها هم پرسیدم ۲-۳ ساعته بدن مشکل دارن بازی میکنن

منم رو فیفا 5 ساعته بدون مشکل دارم بازی میکنم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر